کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدرک تحصیلی و مسائل مرتبط
جعل مدرك كار بسيار زشتي هست و پيشنهاد نمي شود . سعي كنيد از طريق بيمه و سابقه كار اقدام كنيد .
تشکر کنندگان:
(2009-11-25 ساعت 14:30)sina_g16 نوشته:  با سلام يه سوال دارم.مادر من ديپلم نداره مدركشو چي بزنم تا بتونه شركت كنه و اگه برنده شد يه راهي هست كه قبول بشه؟مثلا جعل مدرك يا جور كردن سابقه كار؟لطفا راهنماييم كنيد

تمامی مدارک باید ترجمه و به مهر رسمی دادگستری و وزارت امور خارجه ممهور گردد.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
تشکر کنندگان:
سلام.خوب مادر من اگر نتونه دیپلم المثنی بگیره و سابقه کار به جاش جور کنه گزینهHigh School, no degree رو انتخواب کنه یاHigh School degree؟
whether you think you can or you cant either way you are right
henry ford
تشکر کنندگان:
نه ديكه دوستم اكه ندارن همون گزینهHigh School, no degree رو انتخاب كنن
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: Monica
(2009-11-29 ساعت 02:11)mercedeh نوشته:  سلام.خوب مادر من اگر نتونه دیپلم المثنی بگیره و سابقه کار به جاش جور کنه گزینهHigh School, no degree رو انتخواب کنه یاHigh School degree؟

شما اول دقيقا مدرك تحصيلي مادرتان ذكر كنيد تا گزينه مناسب گفته شود . ميتوانيد به راهنماي تكميل فرم در صفحه اول همين تاپيك مراجعه كنيد .
در صورت ارائه سابقه كار بايد در ليست مشاغل مورد تاييد كنتاكي كنسول باشد .
تشکر کنندگان: Monica
در واقع مادر من دیپلمش رو گرفته قبلا ولی گم کرده به نظر شما می تونه دیپلم المثنی جور کنه اگر نه 1 سابقه کار بر اساس مشاغل موجود در لیست کنسول کنتاکی جورکنه؟
ممنون
1 سوال دیگه من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای هستم یعنی هنرستان درس خوندم نه دبیرستان حالا باید گزینهHigh School degree رو انتخاب کنم یاVocational School لطفا اگر کسی دقیق می دونه سریع بگه
henry ford
تشکر کنندگان:
و 11 سال درس خوندم تا دیپلم مشکلی که نیست جون پیش نداشتم؟
henry ford
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز .
میخواستم اگر امکان داره محبت کنید و من رو در این مورد راهنمایی کنید برای یکی از دوستانم هست که کمی وضعیتش بغرنجه! Big Grin

ایشان در ابتدا 1 سال دبیرستان رو خوانده و سپس بعد در هنگام انتخاب رشته دبیرستان (ابتدای سال دوم) به هنرستان فنی حرفه ای رفته و بعد از 2 سال دیپلم فنی حرفه ای معماری گرفته و سپس 2 سال دیگر هم کاردانی خوانده و مدرک کاردانی معماری را هم گرفته .
هماکنون ترم دوم کاردانی به کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هستند و کل دوره 5 ترم هست یعنی ابتدای تابستان 1390 فارغ التحصیل میشود .

با توجه به این وضعیت چه گزینه ای را برای ایشون پیشنهاد می کنید؟
پیشاپیش از همه ی دوستان سپاسگذارم.

درضمن اگر گزینه Some university courses روربزنیم برای گرفتن گواهی گذراندن چند واحد از دانشگاهها معمولا اگر اوون واحد دانشگاهی خیلی لطف کنه و بدهد قبلش از دانشجو میپرسه که این گواهی رو برای چه سازمانی می خواهید؟! نمیشه گفت اداره مهاجرت امریکا که!!
تشکر کنندگان:
1- اگر مدرك ديپلم نداريد بايد دو سال سابقه كار در مشاغل مورد تاييد داشته باشيد .
2- تا اونجايي كه من ميدانم و طبق اطلاعاتي شخصي من ( كه موثق نيست ) ديپلم شما جزو مدارك آموزشگاه ها حساب مي شود و مورد تاييد نيست . پس بايد سابقه كار ارائه كنيد . ( در اين مورم دوم شك دارم ممكن است قبول كنند )
3- آنها مدرك ديپلم ميخواهند نه پيش دانشگاهي
در هر صورت در حال حاضر فوق ديپلم را انتخاب كنيد.
تشکر کنندگان:
اخر چرا مدرک اموزشگاه من مدرسه رفتم و اموزش پرورش مدرکم رو داده کسی می تونه راهنمایی کنه؟کدوم گزینه رو بزنم؟
henry ford
تشکر کنندگان:
zaniar جان مرسی ایشان سربازی معاف شده و کاردانی رو هم پیوسته گرفته و بین گزینه هایSome university courses و University degree شک داره.

کلا 3 تا انتخاب داره این دوست من:

1- اگر University degree رو انتخاب کنه :
بشرطی که اونها فوق دیپلم (کاردانی پیوسته) رو بعنوان یک University degree قبول کنند ! وفقط کافیه مدرک کاردانی رو بهشون ارائه کنه . ولی میترسه که منظور گزینه University degree , فقط کارشناسی (لیسانس)باشه!

2-اگر Some university courses رو بزنه مجبوره که یک گواهی از دانشکگاه بابت گذراندن 3 ترم تحصیلی (تا زمان مصاحبه) بگیره و اگر ندادند هم میتونه مدرک کاردانی رو ببره و ارائه بده (البته این رو نمیدونم و شک دارم)

3- اگر high school degree رو بزنه چی ؟ آیا می تونه مدرک فوق دیپلم یا گذزاندن واحدهای کارشناسی رو از دانشکده ارائه بده؟ منظورم اینه که بهرحال این مدارک که از دیپلم بالاترن!

در ضمن یادآوری کنم برای دوستان که بچه های فنی وحرفه ای دوره پیش دانشگاهی رو در سال اول کاردانی میگذرونند.
یه سئوال دیگه : خواهر من هم ترم دوم دندانپزشکی هست .اینطور که فهمیدم باید Some university courses رو بزنه دیگه؟!

دوستان دیگر وهمچنین زانیار عزیز ممنون اگر راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان:
(2009-11-29 ساعت 18:52)mercedeh نوشته:  اخر چرا مدرک اموزشگاه من مدرسه رفتم و اموزش پرورش مدرکم رو داده کسی می تونه راهنمایی کنه؟کدوم گزینه رو بزنم؟

طبق dv2011 instruction باید 12 سال تحصیل و یا دو سال سابقه کار داشته باشی.
(2009-11-29 ساعت 18:57)fizzi نوشته:  zaniar جان مرسی ایشان سربازی معاف شده و کاردانی رو هم پیوسته گرفته و بین گزینه هایSome university courses و University degree شک داره.

بشرطی که اونها فوق دیپلم (کاردانی پیوسته) رو بعنوان یک University degree قبول کنند ! وفقط کافیه مدرک کاردانی رو بهشون ارائه کنه . ولی میترسه که منظور گزینه University degree , فقط کارشناسی (لیسانس)باشه!

2-اگر Some university courses رو بزنه مجبوره که یک گواهی از دانشکگاه بابت گذراندن 3 ترم تحصیلی (تا زمان مصاحبه) بگیره و اگر ندادند هم میتونه مدرک کاردانی رو ببره و ارائه بده (البته این رو نمیدونم و شک دارم)

3- اگر high school degree رو بزنه چی ؟ آیا می تونه مدرک فوق دیپلم یا گذزاندن واحدهای کارشناسی رو از دانشکده ارائه بده؟ منظورم اینه که بهرحال این مدارک که از دیپلم بالاترن!

در ضمن یادآوری کنم برای دوستان که بچه های فنی وحرفه ای دوره پیش دانشگاهی رو در سال اول کاردانی میگذرونند.
یه سئوال دیگه : خواهر من هم ترم دوم دندانپزشکی هست .اینطور که فهمیدم باید Some university courses رو بزنه دیگه؟!

اگر کاردانی را در دانشگاه خونده باشه، فوق دیپلم و مدرک دانشگاهی (University Degree) محسوب می شود.
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
تشکر کنندگان:
BEIGEBAR جان من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای هستم یعنی هنرستان درس خوندم نه دبیرستان حالا باید گزینهHigh School degree رو انتخاب کنم یاVocational School رو ؟به هر حال دیپلم دارم مگر این همه 11سال درس می خونن و مدرک می گیرن دیپلم حساب نمی شه؟
henry ford
تشکر کنندگان:
(2009-11-29 ساعت 18:57)fizzi نوشته:  zaniar جان مرسی ایشان سربازی معاف شده و کاردانی رو هم پیوسته گرفته و بین گزینه هایSome university courses و University degree شک داره.

طبق گفته beigebar فعلا مدرك فوق ديپلم را انتخاب كنيد چون بعدا در صورت ارائه مدرك بالاتر مشكلي پيش نمي آيد !
دقت كنيد كه حداقل مدرك ديپلم هست و همين كفايت ميكند مدرك كارشناسي تاثيري در تسريع پرونده شما نخواهد داشت . پس اينهمه حساسيت در ارائه مدرك لازم نيست . بلكه بعدا كه به آنجا رفتيد و خواستيد شغلي پيدا كنيد مدارك فوق ديپلم و ليسانس مهم است . (در صدور ويزا ديپلم كفايت خواهد كرد)
پس وقتي حد اقل ها رو براي سفارت ببريد كافي است .
تشکر کنندگان: mehdiii
کسی نیست جواب من رو بده؟
henry ford
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان