کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدرک تحصیلی و مسائل مرتبط
(2009-11-29 ساعت 19:22)mercedeh نوشته:  BEIGEBAR جان من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای هستم یعنی هنرستان درس خوندم نه دبیرستان حالا باید گزینهHigh School degree رو انتخاب کنم یاVocational School رو ؟به هر حال دیپلم دارم مگر این همه 11سال درس می خونن و مدرک می گیرن دیپلم حساب نمی شه؟

ببخشید یکم دیر شد، بله باید حتما 12 سال درس خونده باشی تا High School Degree محسوب گردد. اما در مورد Vocational Degree طبق نوشته سایت ویکی پدیا به رشته های گفته می شود که non-academic هستند که من فکر کنم در هنرستان درس های آکادمیک هم خوانده باشی. پس فقط گزینه High School, no Degree باقی میمونه. اما برای اینکه بازم مطمئن تر بشی خودت بگرد!
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
تشکر کنندگان:
(2009-11-30 ساعت 00:17)beigebar نوشته:  
(2009-11-29 ساعت 19:22)mercedeh نوشته:  BEIGEBAR جان من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای هستم یعنی هنرستان درس خوندم نه دبیرستان حالا باید گزینهHigh School degree رو انتخاب کنم یاVocational School رو ؟به هر حال دیپلم دارم مگر این همه 11سال درس می خونن و مدرک می گیرن دیپلم حساب نمی شه؟

ببخشید یکم دیر شد، بله شما باید حتما 12 سال درس خونده باشین. من هنوز مطمئن نیستم که جواب سوالتو بدم. باید بگردم تو اینترنت تا دقیقا بهت جواب بدم.

در تكميل پست دوستمون beigebar بايد 12 سال در دبيرستان خوانده باشيد .
تشکر کنندگان: beigebar ، mehdiii
به نظر من مرسده خانم بايد كار مهمتري انجام بدند و انم اينه كه تا زمان اعلام نتايج فكر يه مدرك پيش دانشگاهي باشند.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
نقل قول:طبق گفته beigebar فعلا مدرك فوق ديپلم را انتخاب كنيد چون بعدا در صورت ارائه مدرك بالاتر مشكلي پيش نمي آيد !
.

زانیار جان متوجه نشدم منظور از فوق دیپلم کدوم گزینه هست!

نقل قول:دقت كنيد كه حداقل مدرك ديپلم هست و همين كفايت ميكند مدرك كارشناسي تاثيري در تسريع پرونده شما نخواهد داشت . پس اينهمه حساسيت در ارائه مدرك لازم نيست . بلكه بعدا كه به آنجا رفتيد و خواستيد شغلي پيدا كنيد مدارك فوق ديپلم و ليسانس مهم است . (در صدور ويزا ديپلم كفايت خواهد كرد)
پس وقتي حد اقل ها رو براي سفارت ببريد كافي است

دوست عزیزم شما میگی دیپلم ببر آخه اگه دوست من دیپلم نظری داشت که موضوع حل بود !!!! بلکه ایشان فنی و حرفه ای خانده (هنرستان) یعنی دیپلم 11 ساله داره ! مشکل خیلی از دوستان همین مورد هست که امسال که تموم شد و به نتیجه قطعی نرسیدیم اما باید تا سال آینده این موضوع از طریق پیگیری رسمی حل بشه که دوستان عزیز دیگر با مشکل مواجه نشوند . خدا بگم چیکار کنه نظام جدید آموزش متوسطه ایران که همه آتیشا از گور این نظام آموزشی هست خب اگر مثل نظام قدیم همه دیپلم نظری بودند که اینهمه دردسر نبود.

دوست من چون به هرحال مدرک فوق دیپلم را دارد برایش University degree رو انتخاب کردم . _(البته 5 سال سابقه کار شرکت خصوصی هم دارند که چون بیمه نبودند فایده و سودی ندارد) اما این رو حساب کنید شخصی که دیپلم فنی حرفه ای دارد و در دانشگاه قبول شده و مشغول درس خاندن هست چون نه دیپلم 12 ساله داره و نه مدرک فوق دیپلم و نه سابقه کار ونه دانشگاه به ایشان نامه تایید واحدهای گذرانده رو میده!! از نظر اینها فاقد شرایطه! و شرایط یک دیپلمه از این شخص بالاتر است.

از دوست عزیز beigebar بابت راهنماییشون تشکر میکنم.Wink
تشکر کنندگان: mehdiii
اگر نامه از دانشگاه رو سربرگ بگیرن که در حال تحصیل هستند همه چیز حله و از نظر اونها بالاتر از دیپلم محسوب می شن.

موفق باشید

(2009-12-01 ساعت 17:04)fizzi نوشته:  
نقل قول:طبق گفته beigebar فعلا مدرك فوق ديپلم را انتخاب كنيد چون بعدا در صورت ارائه مدرك بالاتر مشكلي پيش نمي آيد !
.

زانیار جان متوجه نشدم منظور از فوق دیپلم کدوم گزینه هست!

نقل قول:دقت كنيد كه حداقل مدرك ديپلم هست و همين كفايت ميكند مدرك كارشناسي تاثيري در تسريع پرونده شما نخواهد داشت . پس اينهمه حساسيت در ارائه مدرك لازم نيست . بلكه بعدا كه به آنجا رفتيد و خواستيد شغلي پيدا كنيد مدارك فوق ديپلم و ليسانس مهم است . (در صدور ويزا ديپلم كفايت خواهد كرد)
پس وقتي حد اقل ها رو براي سفارت ببريد كافي است

دوست عزیزم شما میگی دیپلم ببر آخه اگه دوست من دیپلم نظری داشت که موضوع حل بود !!!! بلکه ایشان فنی و حرفه ای خانده (هنرستان) یعنی دیپلم 11 ساله داره ! مشکل خیلی از دوستان همین مورد هست که امسال که تموم شد و به نتیجه قطعی نرسیدیم اما باید تا سال آینده این موضوع از طریق پیگیری رسمی حل بشه که دوستان عزیز دیگر با مشکل مواجه نشوند . خدا بگم چیکار کنه نظام جدید آموزش متوسطه ایران که همه آتیشا از گور این نظام آموزشی هست خب اگر مثل نظام قدیم همه دیپلم نظری بودند که اینهمه دردسر نبود.

دوست من چون به هرحال مدرک فوق دیپلم را دارد برایش University degree رو انتخاب کردم . _(البته 5 سال سابقه کار شرکت خصوصی هم دارند که چون بیمه نبودند فایده و سودی ندارد) اما این رو حساب کنید شخصی که دیپلم فنی حرفه ای دارد و در دانشگاه قبول شده و مشغول درس خاندن هست چون نه دیپلم 12 ساله داره و نه مدرک فوق دیپلم و نه سابقه کار ونه دانشگاه به ایشان نامه تایید واحدهای گذرانده رو میده!! از نظر اینها فاقد شرایطه! و شرایط یک دیپلمه از این شخص بالاتر است.

از دوست عزیز beigebar بابت راهنماییشون تشکر میکنم.Wink
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
اگر کسی دیپلم جدید داشت و پیش دانشگاهی باید هردوتا رو ارائه کنه یا فقط مدرک پیش دانشگاهی رو؟؟
تشکر کنندگان:
(2009-12-03 ساعت 03:16)adiban نوشته:  اگر کسی دیپلم جدید داشت و پیش دانشگاهی باید هردوتا رو ارائه کنه یا فقط مدرک پیش دانشگاهی رو؟؟

هر دوتا رو با خودتون ببرید ولی فقط پیش دانشگاهی رو ازتون می گیرن . هدا رو چه دیدی شایدم گفت دیپلمتم بده .... پس بهتره جفتشونو ببری.

موفق باشی
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
من مهندس ساختمان هستم و دو هفته دیگه مصاحبه دارم. الآن مدرک موقت لیسانس دارم و تا دو هفته دیگه مدرک اصلی من که قابل ترجمه باشه صادر نمیشه. به نظر شما چه کار کنم. مدکم رو university degree انتخاب کرده بودم و حالا فقط دیپلم رو تونستم بفرستم.
تشکر کنندگان:
(2009-12-07 ساعت 23:28)reza_1975 نوشته:  من مهندس ساختمان هستم و دو هفته دیگه مصاحبه دارم. الآن مدرک موقت لیسانس دارم و تا دو هفته دیگه مدرک اصلی من که قابل ترجمه باشه صادر نمیشه. به نظر شما چه کار کنم. مدکم رو university degree انتخاب کرده بودم و حالا فقط دیپلم رو تونستم بفرستم.
شما مدرک موقت لیسانس رو بده ترجمه غیر رسمی کنن و با خودت ببر مطمئن باش هیچ مشکلی پیش نمیاد.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: reza_1975 ، mehdiii
(2009-12-07 ساعت 23:47)seravin نوشته:  
(2009-12-07 ساعت 23:28)reza_1975 نوشته:  من مهندس ساختمان هستم و دو هفته دیگه مصاحبه دارم. الآن مدرک موقت لیسانس دارم و تا دو هفته دیگه مدرک اصلی من که قابل ترجمه باشه صادر نمیشه. به نظر شما چه کار کنم. مدکم رو university degree انتخاب کرده بودم و حالا فقط دیپلم رو تونستم بفرستم.
شما مدرک موقت لیسانس رو بده ترجمه غیر رسمی کنن و با خودت ببر مطمئن باش هیچ مشکلی پیش نمیاد.

درود.
سراوین جان یه سوال.
اگه به قول شما ترجمه غیر رسمی بشه یعنی دیگه نباید از طرف وزارت امور خارجه و ... تایید بشه و مهر و از این چیزا؟!
فقط ترجمه ساده هستش؟ نیاز به تایید نداره؟
تشکر کنندگان:
هنر ایرانی گرامی
بله این جور مدارک رو که زیرشون نوشته "غیر قابل ترجمه" به این دلیل که دادگستری و امور خارجه تاییدش نمیکنن فقط میشه ترجمه کرد بدون مهر دادگستری و امور خارجه .
مدرک موقت تحصیلی هم از این قبیل مدارک هستش
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: honareirani
سلام
من دیپلم کامپیوتر دارم که از فنی حرفه ای است.الان یک ترم از کاردانی رو رفتم و میخوام شکرت کنم.ایا باید ریپلم 12 ساله رو انتخاب کنم؟
باتشکر
تشکر کنندگان:
سلام

امسال كه گذشت... سال ديگه بايد طبق شرايط اون موقع اقدام كني.

(2009-12-09 ساعت 10:06)hno2005 نوشته:  سلام
من دیپلم کامپیوتر دارم که از فنی حرفه ای است.الان یک ترم از کاردانی رو رفتم و میخوام شکرت کنم.ایا باید ریپلم 12 ساله رو انتخاب کنم؟
باتشکر
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: mehdiii
(2009-12-09 ساعت 10:08)Ashkan78 نوشته:  سلام

امسال كه گذشت... سال ديگه بايد طبق شرايط اون موقع اقدام كني.

(2009-12-09 ساعت 10:06)hno2005 نوشته:  سلام
باتشکر
تاييد ميشه
تشکر کنندگان:
یه گزینه ای بود دوره ی دانشگاهی جریان اون چه بود
کسی می دونه
من ترم 4 کارشناسی هستم ، اون رو زدم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان