کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدرک تحصیلی و مسائل مرتبط
(2010-04-16 ساعت 19:32)mercedeh نوشته:  
(2010-02-27 ساعت 00:53)saeedhei نوشته:  با سلام
خیر ایرادی نمی گیرن جدیدا هم دیپلم 11 ساله رو به رسمیت می شناسن بهتره بگید دیپلم ما فنی هست و پیش دانشگاهی نداره و اگه پیش رو هم گرفتید که فبها .
موفق و سربلند باشید .

دوستان بالاخره دیپلم ۱۱ سالهٔ فنی‌ رو سفارت قبول داره یا نه؟Sadلطفا کسی‌ که مطمئنه جواب بده من موندم واقعا!
یک نفر تو هتل ما بود که اون تعریف می کرد یک نفر در زمان مصاحبه دیپلم 11 ساله داشت که افیسر بهش گفته بود برو و مدرک که 12 سال اخرت رو تکمیل می کنه بیار یعنی پیش دانشگاههی رو بیا تا ویزا بهت بدم .
شماره کیس: 2010as 10150
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun 22 ,2009
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس :sep,14,2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Jan,17,2010
تاریخ مصاحبه:Feb,4,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 220+17 روز 2 bar
تاریخ دریافت ,ویزا : 30 سپتامبر
تشکر کنندگان: mercedeh
کسانی که دانشجو هستند ، آخرین مدرکشون پیش دانشگاهی هست؟؟ یا دیپلم یا اشتغال به تحصیل می ببرن؟
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
تشکر کنندگان:
(2010-04-21 ساعت 11:37)idn نوشته:  کسانی که دانشجو هستند ، آخرین مدرکشون پیش دانشگاهی هست؟؟ یا دیپلم یا اشتغال به تحصیل می ببرن؟

من خودم که دانشجو بودم اخرین مدرک تحصیلیم رو زدم دیپلم اما برای مصاحبم هر دوتاشون رو بردمSmile
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: idn ، R.F
سلام به هم دوسان

آیا کسی آدرس سایتی که تمامی شغل های مورد تایید کشور آمریکا در آن است را داره به من بده؟
کانفرمیشن 2013
تاریخ رویت نتایج: May 1 2012
کیس نامبر:2013ASXXXXXXXX
کونسولگری:
تاریخ ارسال فرمها:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود:
آمریکا آمریکا ما داریم می یاییمSmile
تشکر کنندگان:
(2010-04-25 ساعت 17:07)ashoury نوشته:  سلام به هم دوسان

آیا کسی آدرس سایتی که تمامی شغل های مورد تایید کشور آمریکا در آن است را داره به من بده؟

مشاغل مورد نياز آمريكا == همه ي مشاغل!!!

سوالتون عجيبه...اين كه skill worker كانادا نيست تا مشاغل خاصي رو قبول كنن...
ولي با توجه به شرايط يكسان آمريكا و كانادا احتمالا بازار كا مشابهي داشته باشند..
پس مشاغل زير احتمالا بازار بهتري داشته باشن:

مدیر امور مالی ، مدیر رایانه و سیستم های اطلاع رسانی، مدیر امور بهداشت و درمان، مدیر امور تغذیه و رستوران، مدیر خدمات اسکان و هتل، مدیر امور ساخت و ساز، حسابدار و کارشناس مالی، زمین شناس و کارشناس امور زمین، مهندس معدن، مهندس زمین شناسی، مهندس نفت، پزشک متخصص، پزشک عمومی و خانواده، کارشناس گفتاردرمانی و شنوایی سنجی، کارشناس کاردرمانی، فیزیوتراپ، سرپرستار و سوپروایزر، پرستار دارای RN، کارشناس رادیولوژی، پرستار Licensed Practical، استاد دانشگاه، مدرس کالج، سرآشپز، آشپز، یمانکار و سرکارگر لوله کشی، پیمانکار و سرکارگر نجاری، پیمانکار و سرکارگر کارهای سنگین، برقکار( بجز سیستم های صنعتی و سنگین)، برقکار صنعتی، لوله کش، تکنسین لوله های بخار و آب رو، اپراتور جوشکاری و ماشین های مربوطه، اپراتور ماشین های سنگین، اپراتور کرین، امور ماشین های حفر استخراج معدن، سوپروایزر معدن، سوپروایزر امور استخراج نفت، گاز و خدمات مربوطه،سوپروایزر سیستم
پروسس نفت خام، گاز و امور شیمیایی
چيزي به اسم شانس وجود نداره Smile
تشکر کنندگان:
(2010-04-25 ساعت 17:07)ashoury نوشته:  سلام به هم دوسان

اگر می‌خواهید به عنوان تعیین صلاحیت تجربه کاری برای ارائه سابقه کار به جای مدرک تحصیلی اطلاعات بگیرید به سایت وزارت کار آمریکا مراجعه کنید:
تشکر کنندگان: hvm ، kianoush ، mohajerusa2011 ، farzad24 ، shahram1347
با سلام به دلیل اینکه این پست مفید بود گذاشتم
میزان تحصیلات در برنده شدن هیچ نقشی نداره. دلیلی نداره اونا بگن دیپلم یا دو سال کار کافیه و بعد طور دیگه ای عمل کنن مگه رو در وایسی دارن؟ فکر می کنید اگه بگن فقط دکترا می خوان به اندازة کافی آدم داوطلب نمی شه؟ فلسفة این نوع ویزا رو در توضیحاتش به روشنی بیان کردن. این ویزا همان طور که از نامش بر میاد diversity است یعنی ویزای تنوع قومیتی در امریکاست. این ویزا برای این برقرار شده که امریکا کشوریه تشکیل شده از مردم دیگر کشورها و برای اینکه توازن قوم ها برقرار باشه و مطمئن بشن از هر ملتی در اون هست و این تنوع که از نظر اونها ارزشه در حد خوبی برقراره هر ساله به تعدادی از مردم کشورهای مختلف از طریق قرعه کشی ویزا می دن. برای همینه که مردم بعضی کشورها که مهاجر زیادی در سال های گذشته به امریکا فرستادن، نمی تونن در لاتاری شرکت کنن. به همین دلیله که در این نوع ویزا مدرک براشون هیچ اهمیتی نداره. اما اگه می بینید بیشتر کسانی که در ایران برنده می شن تحصیلات بالا دارن برای اینه که سواد بالا کمک می کنه این قشر در لاتاری ثبت نام کنن و احتمالاً چون فرم ها انگلیسیه اونها رو درست پر کنن. ضمن اینکه منطقاً این قشر بیشتر از امکانات اینترنت و چگونگی یافتن سایت های مرتبط آگاهند و به همین دلیل اونایی رو که تو این فوروم ها می بینید نسبتاً تحصیلات بالایی دارن.
منبع : یکی از بچه های مهاجر سرا
تشکر کنندگان: mohsen324 ، kianoush ، Shahoo52 ، m.ghoreishi
برای گرفتن ویزای لاتاری باید دیپلم ۱۲ ساله یــــــــــــا دو سال سابقه کار داشته باشید. این درسته که بعضی‌ها تونستند بدون داشتن دیپلم ویزا بگیرند اما حتماً ۲ سال سابقه کار داشته اند.
راجع به افرادی که در بحث شما نیستند هم بحث نکنید. البته من متوجه شدم که مرتضی هدف توهین کردن به مجید رو نداشته و فقط خواسته مثال بزنه. من هم تایید می‌کنم که مجید آدم بسیار با مهارتی در زمینه شبکه کامپیوتری است ولی ایشون از طریق اخذ مدارک سیسکو و مایکروسافت به کسب دانش پرداخته و از کانال وزارت آموزش و پرورش تحصیلاتش رو ادامه نداده.
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، kianoush
با سلام
پست هایی جر و بحث و نامرتبط با تاپیک پاک گردید
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، R.F
در مورد مدرک تحصیلی من در پستهای اولیه‌ام در این سایت متن راهنمایی از سایت America.gov ارائه کرده‌ام که در آنجا دقیقا شرط مدرک برای شرکت در قرعه کشی توضیح داده شده است. دوستانی که تمایل به پاسخگویی به نوشته‌های سایر دوستان در مورد مدرک تحصیلی را دارند حتما آن نوشته‌ها را مطالعه نمایند تا خدای نکرده راهنمایی اشتباهی در این سایت انجام نشود. و همچنین دوستانی که در باره مدرک تحصیلی سوال دارند نیز آن را مطالعه نمایند.

نقل قول از همان سایت و همان ارسال:
تحصیلات و یا تجربه کاری: شما باید یا دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن باشید که نشان دهنده تکمیل موفقیت آمیز 12 سال تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان باشد و یا دارای 2 سال تجربه کاری طی 5 سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه می باشد، باشید.

این به معنی این نیست که حتما باید دیپلم داشته باشید بلکه می‌توانید معادل آن را هم داشته باشید و حتی در غیر این دو صورت ارائه دو سال سابقه کار طبق شرایط خواسته شده در سایت وزارت کار آمریکا قابل قبول است.

من از دوستانی که مشکل مدرک دارند خواهش می‌کنم برای این که احیانا ناخواسته راهنمایی اشتباه نشوند فقط دستورالعمل رسمی را مطالعه نمایند و فقط نوشته های آن را ملاک قرار دهند و هیچگونه نگرانی نداشته باشند.
تشکر کنندگان: R.F ، sh-b ، morteza_2010 ، حامد ، laili ، Snowman
جناب کاوشگرنت میشه کمی شفاف تر و صریح تر قضیه دیپلم یازده ساله رو برامون مشخص کنید !

در پستی که لینکش رو قرار دادید، این بند در اونجا درج شده :

نقل قول:در بخش پرسشهای متداول بند 13 مربوط به تحصیلات

13. نیاز به چه میزان تحصیلات و یا تجربه کاری می باشد؟

مطابق با قانون هر متقاضی باید حداقل دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن بوده و یا دارای 2 سال تجربه کاری طی 5 سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه است، باشد. "تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلات معادل آن" به معنای اتمام موفقیت آمیز 12 سال تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در ایالات متحده و یا اتمام موفقیت آمیز این تحصیلات در یک کشور دیگر با سیستم آموزشی مقاطع دبستان و دبیرستان که برابر با تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده باشد، است. مدارک و اسناد تحصیلی و تجربه کاری باید در زمان مصاحبه رواديد به کنسولگری ارایه گردد. برای تعیین صلاحیت تجربه کاری نیز از پایگاه اطلاعاتی O*net OnLine Database وزارت کار آمریکا استفاده خواهد شد.

از این بند چه استنباطی باید کرد !؟ بالاخره دیپلم یازده ساله معتبر هستش برای اونها یا نه !؟ چون شرط اتمام 12 سال رو در صورت تحصیل در ایالات متحده گذاشته و برای سایر کشورها دیپلم سیستم آموزشی اون کشور مطابق مطلب فوق باید مورد قبول اونها باشه ! من که گیج شدم !!!
تشکر کنندگان:
دیپلم 11 ساله در شرایطی معتبره که شما مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید.و یا دو سال سابقه ی کار و بیمه....در غیر اینصورت اعتباری نداره......
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: R.F ، Snowman
(2010-05-03 ساعت 00:23)Snowman نوشته:  جناب کاوشگرنت میشه کمی شفاف تر و صریح تر قضیه دیپلم یازده ساله رو برامون مشخص کنید !

در پستی که لینکش رو قرار دادید، این بند در اونجا درج شده :

نقل قول:در بخش پرسشهای متداول بند 13 مربوط به تحصیلات

13. نیاز به چه میزان تحصیلات و یا تجربه کاری می باشد؟

مطابق با قانون هر متقاضی باید حداقل دارای تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلاتی معادل آن بوده و یا دارای 2 سال تجربه کاری طی 5 سال گذشته در زمینه مشاغلی که انجام آنها نیازمند حداقل دو سال کارآموزی و یا تجربه است، باشد. "تحصیلات دبیرستانی و یا تحصیلات معادل آن" به معنای اتمام موفقیت آمیز 12 سال تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در ایالات متحده و یا اتمام موفقیت آمیز این تحصیلات در یک کشور دیگر با سیستم آموزشی مقاطع دبستان و دبیرستان که برابر با تحصیلات دبیرستانی در ایالات متحده باشد، است. مدارک و اسناد تحصیلی و تجربه کاری باید در زمان مصاحبه رواديد به کنسولگری ارایه گردد. برای تعیین صلاحیت تجربه کاری نیز از پایگاه اطلاعاتی O*net OnLine Database وزارت کار آمریکا استفاده خواهد شد.

از این بند چه استنباطی باید کرد !؟ بالاخره دیپلم یازده ساله معتبر هستش برای اونها یا نه !؟ چون شرط اتمام 12 سال رو در صورت تحصیل در ایالات متحده گذاشته و برای سایر کشورها دیپلم سیستم آموزشی اون کشور مطابق مطلب فوق باید مورد قبول اونها باشه ! من که گیج شدم !!!

من در این پست و در نقل قول مورد اشاره اصلا درباره دیپلم یازده ساله صحبت نکرده‌ام که صریح‌ یا غیر‌صریح یا شفاف یا غیر‌شفاف باشه.
لطفا شما سوالتان را واضح‌تر بپرسید تا پاسخ صریح‌تر و شفاف‌تر بدهم.
تشکر کنندگان: morteza_2010
موردي براي گيج شدن وجود ندارد
خيلي صريح و راحت ميگويد 12 سال تحصيل در دوران ابتدايي و متوسطه
در ايران هم همين طور است و شما نميتوانيد بدون مدرك پيش دانشگاهي در آزمون معمولي دانشگاهها شركت كنيد
مدرك 11 ساله يك چيز كاملا من درآوردي است و به هيچ وجه مورد تاييد سيستم آمريكا نيست

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: R.F ، Snowman
کاوشگرنت عزیز لطفا به پست ۲۲۶ من در همین صفحهٔ که آقایsaeediheiبهم پاسخ دادن توجه کنید و بگید نظرتون چیه؟ممنون
whether you think you can or you cant either way you are right
henry ford
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان