کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه امريكا
آقایون و خانوما
از همه این حرفها گذشته عرض کوچیکی داشتم
بچه هایی که این تازگی ها رفتین امریکا؛ اون پاکت زردی که تو سفارت آمریکا بهمون دادن و یه گوشه شو بریدن و گفتن که در بسته باید تو اولین فرودگاه تحویل بدین ، یه سری مدارک خودمون توش هست مثل ترجمه شناسنامه و ترجمه مدرک تحصیلی و وووو ؛درسته؟
میخوام ببینم اینا رو (مدارک) بهمون میدن یا پیش خودشون میمونه ؟
ممنان
(2009-11-25 ساعت 19:53)zaniar نوشته:  منتظر سفرنامه بقيه هستيم
سلام آقا زانیار
چطوری داداش؟
میبینم که هنوز اینور آبی
کی ایشالله پس؟
عزت زیاد
Ali USA
تشکر کنندگان:
(2009-11-25 ساعت 20:55)ali1339 نوشته:  آقایون و خانوما
از همه این حرفها گذشته عرض کوچیکی داشتم
بچه هایی که این تازگی ها رفتین امریکا؛ اون پاکت زردی که تو سفارت آمریکا بهمون دادن و یه گوشه شو بریدن و گفتن که در بسته باید تو اولین فرودگاه تحویل بدین ، یه سری مدارک خودمون توش هست مثل ترجمه شناسنامه و ترجمه مدرک تحصیلی و وووو ؛درسته؟
میخوام ببینم اینا رو (مدارک) بهمون میدن یا پیش خودشون میمونه ؟
ممنان
(2009-11-25 ساعت 19:53)zaniar نوشته:  منتظر سفرنامه بقيه هستيم
سلام آقا زانیار
چطوری داداش؟
میبینم که هنوز اینور آبی
کی ایشالله پس؟
عزت زیاد
Ali USA

فعلا زوده عجله ای ندارم Cool
تشکر کنندگان:
پاکت زرد رنگ را در فرودگاه از شما تحویل میگیرند .................
فقط پاکت عکسهای دکتر دستتون میمونه....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: ali1339 ، سارا کوچولو
دوستان عزیز من توصیه ای دارم برای کسانی که در ابتدا می خواهتد وارد امریکا شوند.
1-در وحله اول حتما کسی رو پیدا کنید که در اینجا بتواند به شما کمک کنه حداقل گرفتن هتل و نیازهای اولیه .
2-اگر مجرد هستید که خوب چون یک نفرید و راحتر می توانید خودتون را با مشکلات وفق بدهید
3-ولی اگر متاهل هستید و با خانواده می ایید اگر کسی رو اینجا دارید کخ هیچ در غیر اینصورت اول یکی از شما به امریکا بیایید حد اقل شرایط را از نظر مسکن مدرسه بچه ها وغیره رو به راه کنید چون باور کنید که من خیلی افراد رو دیدم که تا به مشکلی بر خوردند سریع شانه خالی کردن و برگشتن
4-سعی کنید اگر کسی رو ندارید در ابتدای ورود به ایالاتی بروید که تجمع ایرانیان در اون بیشتر باشه چون بالاخره شما بخواهین بانک بروید بخواهین خونه اجاره کنید .......... حداقل می توانید از کمک هموطن خودتان استفاده کنید
5-حتما حتما حتما حتما حتما زبان انگلیسی خودتون رو قوی کنید نگید میریم تو محیط یاد می گیریم این درسته ولی به شرطی که زمینه اون رو داشته باشید
6 -اگر با خودتون دارید پول می اورید جوری تنظیم کنید که اینجا ممکنه چون شما کردیت ندارید 3-6 ماه اجاره رو پسش می گیرند
7-دوستانی که حیوان دارند اصلا فکر اوردنش رو نکنید چون در گمرک اینجا اینقدر باید فرم پر کنید حیوان بدبخت می جورن که همانجا حاضر می شوید حیوان بدین به خودشون(مخصوصا الان خیلی سخت می گیرن و اگر هتل تشریف می برید که بدتر
8-با خودتون فرش نیارید چون اینجا همه اپارتمانها موکت هستند اگر جا دارید که هیچ ولی اگر می خواهید اضافه بار بدهید نمی ارزد
9-نکته خیلی مهم دارو یادتون نره
موفق و پیروز باشید
تشکر کنندگان: hoda ، payam_prz ، Ali Sepehr ، laili ، سارا کوچولو ، Monica ، mohsen324 ، WIKIMAN ، meweadl ، maryam5 ، merdax ، babakped ، shabnam286 ، rs232 ، ChairMan ، hvm ، Hashem ، leili ، mary joon ، reza22 ، kash ، mas0ud ، Cruz ، shadi ، tabassom
(2009-11-25 ساعت 13:09)tomi_ft2000 نوشته:  دوستان عزيز شرايط شخصى خودتون رو بسنجيد و تصميم بگيريد .من شخصا در حال حاضر,حاضر نيستم موقعيت حالامو با اونجا عوض كنم من اينجا تقريبا ماهي 8 ميليون تومن درامد دارم ولي تو امريكا نميتونم , دوستان اگر ميبينيد تو ايران شرايط خاصى نداريد حتما بريد امريكا اونجا با يه مقدار تلاش ميتونيد به خيلى چيزا برسيد !!!
در ضمن miami خيلي هزينه ها بالاست ... . جاهاي ديگه درامد بهتر و هزينه هاي كمتر .
بريد و اگر ديديد خيلي سخته برگرديد اونجا زندان كه نيستيد اگر خوشتون نيومد ميتونيد سوار طياره Big Grin بشيد و برگرديد .
فقط پلهاي پشت سرتون رو خراب نكنيد .
ميشه لطفا اطلاعات يبشتري از ميامي بديد.البته اگر شخصا تجربه انجا را داريد؟ممنون
تشکر کنندگان: hoda
ویک نکته مهم رو که فراموش کردم در مورد فرزندان عزیزتان
لطفا وسط سال تحصیلی به اینجا نیایید بهترین موقع اخر بهار یا به عبارتی اواخر می هست چون بچه شما سال تحصیلی ایرانی خودش رو تموم میکند و اینجا 3 ماه فرصت داره بره سامر سکول و خودش را برای سال تحصیلی جدید اماده کنه و با شرایط جدید خودش رو وفق بده
در ضمن اینجا به شما پیشنهاد می کنند اگر فرزندتان نیمه اول هست چون وقت داره 1 سال پایین تر بشینه البته اون هم بستگی به خود شما
داره دوست داشتید قبول می کنید اگر نه همان کلاس خودش میره
در مورد بچه های 3 تا 6 اگر سوالی داشتید بپرسید چون برای اونها هم مدرسه دولتی وجود داره البته شهریه داره ولی از خصوصی خیلی کمتره
مهم مهم مهم کارت واکسن بچها و ترجمه شناسنامه و مدرک برای واکسن تی بی تست الزامی است
در ضمن برای چکاب سلامتی بچه در اینجا تقریبا بین 90-150 می شود که اون هم الزامی ولی برای واکسن مراکزی هستند که مجانی انجام می دهند
موفق و پیروز باشید
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، hoda ، Monica ، rs232 ، babakped ، ChairMan ، سارا کوچولو ، Hashem ، leili ، reza22 ، kash ، javan134 ، Cruz ، tabassom
سلام
عکس ریه بچه ها هم فراموش نشه
حتما بیارید.
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان: leili ، سارا کوچولو
(2009-11-27 ساعت 11:19)اریو نوشته:  سلام
عکس ریه بچه ها هم فراموش نشه
حتما بیارید.

اریو جان مگه از ریه ی بچه ها هم عکس میگیرند؟

چون اشعه ی ایکس برای بچه ها ضرر داره فقط همون TB تست کافیه...
تشکر کنندگان: mehspeed ، سارا کوچولو
والا ما هفته پیش اومدیم و اصلاً عکس ریه رو نخواستن! البته ما بچه نداریم.
تشکر کنندگان: Monica ، shabnam286 ، سارا کوچولو
حجت جان پس شما رسیدید آمریکا و ما بی خبر بودیم ؟
تبریک عرض میکنم . انشالله پله های ترقی رو یکی یکی طی بکشید .منظورم همون طی کنید هست .
با آرزوی توفیق روز افزون .
و من الله توفیق .
تشکر کنندگان: honareirani
از ما هم تا به امروز عکس ریه نخواستند...ولی برای دخترم تست سل رو مدرسه خواست.....
تشکر کنندگان: mehspeed ، Monica ، سارا کوچولو
سلام دوستان
آیا کسی از شما که به آمریکا سفر کردین مورد مشابه ما داشتین؟
ما اعتبار ویزامون حدود 6 ماهه بوده (تا 10 april) و از مدیکالمون حدود 40 روز از مدیکالمون گذشته تو سایت سفارت آنکارا و برگه آبی گفته بودن که اعتبار مدیکال اونهایی که تست سل داشتن سه ماهه و اگر قبل از گرفتن ویزا این مدت بگذره باید مدیکالشون تجدید بشه .
میخواستم بدونم آیا این موضوع شامل کسانی که ویزا هم گرفتن میشه یا نه؟ اگر بشه یعنی ما بجای حدود 5/4 ماه دیگه باید حداکثر تا 50 روز دیگه وارد آمریکا بشیم. که بخاطر امتحانات دانشگاه همسرم خیلی برامون سخته!
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان:
سلام

توی برگه آبی نوشته : مدت اعتبار ویزاهای مهاجرتی به اندازه مدت اعتبار برگه معاینه پزشکی می باشد... بنابراین من تصور می کنم که شما یه تحقیقی در این زمینه بکنین، مبادا اعتبار ویزاتون ساقط بشه!
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: babakped
دوستان چند نکته مهم برای گرفتن اپارتمان یا خانه در امریکا
1-زمانی که در جستجو خانه هستید سعی کنید از کمپانی ها که صاحب چندین دستگاه اپارتمان هستید اجاره کنید چون این جور کمپانی ها در اپارتمانهاشون یخچال گاز ماشین ظرفشویی ماسکرویو ماشین رخت شویی و خشک کن دارند که خود اینها کلی به نفع شماست و از هزینه ها کم می شود و در ضمن هر چیزی که در خونتون خراب بشه بلافاصله می ایند و براتون درست می کنند.در ضمن اینجور کمپانیها خیلی راحتر به افراد تازه وارد خونه می دهند چون وکیلهای قدر دارند و اگر کسی بخواهد اذیت کنه با یک سوت بیرونش می کنند.
در این جور اپارتمانها معمولا مکانهای ورزش و استخر شنا هم هست ولی باید توجه کنید اگر روز اول به اینها بگویید 2 نفر هستید و بعد تعداد بیشتر بشه(بر طبق سنت مهمان نوازی ایرونی )شما نوتیس خواهید گرفت چون دروغ گفتید.رعایت همسایگان خیلی مهمه مانند صدای تی وی و ضبط یا اینکه شب از جایی می ایید با صدای بلند حرف زدن در راهرو
اینها به شما تمام مزایا را خواهند داد ولی از شما رعایت مقررات و رعایت حال همسایه ها رو هم می خواهند
برای افرادی که از حیوانات می ترسند می توانند اپارتمانهایی با علامت نو پت را بگیرند

ونکته اخر در مورد خرید وسایل خانه حد المقدور وسایل اشپزخانه خودتون رو به استثنا شکستنی ها با خودتون بیارین
اگر وسایل خواستید اینجا بخرین فقط وسایل سبک که بعدا در اسباب کشی دچار عذاب نشوید
برای تخت خواب هم سعی کنید از دشکهای بادی استفاده کنید که از همه حملش راحتره
می دونم سخته ولی یکسال هست بعدش همه چی درست می شه
موفق و پیروز باشید.
ضمن تایید حرفهای مهسپید فقط اصافه کنم که توی آپارتمانها باید مواظب غذا پختن خودمان هم باشیم. مثلا اگر باقالی پخته درست کنیم که بوش توی راهرو بپیچه حتما نوتیس میگیریم و حتی شاید فکر کنند که فاضلاب خانه گرفته است و خلاصه برایتان دردسری میشود.
با آرزوی موفقیت برای شما

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان