کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2010-08-03 ساعت 20:10)silia نوشته:  سلام دوستان.خسته نباشيد.من اين تاپيك را از اول خوندم ولي بعد از خوندن 14 صفحه هنوز مطمنئن نيستم كه مدرك تحصيليم رو كه فوق ديپلم حسابداريه چي بنويسم.موقع ثبت نام زدم SOME UNIVERSITY COURSES.الانم همونو بزنم؟يا شما چيزه بهتري رو پيشنهاد ميكنين؟
سوال بعدي اينكه من ديپلم تجربي دارم.چي بايد بنويسم؟
آخرين سوال اينه كه من گواهينامه پايان تحصيلات دارم.كافيه؟يا اينكه برم دانشنامه را البته اگه حاضر باشه بگيرم؟
ممنون ميشم اگه زود جواب سوالمو بدين.چون منم جزو كساني هستم كه نامه را نگرفتم و بهم گفتن كه بدون كيس نامبر فرمها را بفرستم.

دوست عزیز مدرک فوق دیپلم متاسفانه در استاندارد جهانی جایی ندارد ولی عناوین دیگری نیز از قبیل Associated Degree و Joniur College Diploma نیز برای آن بکار میبرند که انتخاب آن با شماست.
با توجه به این که گواهینامه موقت نیز قابل ترجمه می باشد از لحاظ ارزش یایستی با دانشنامه هم ارز باشند.
در مورد دیپلم تجربی و دیپلم های دیگر نیز به کرات در این تاپیک و تاپیک های مشابه (2010) توضیح داده شده است.

با آرزوی پیروزی و کامیابی
Smile
(2010-08-03 ساعت 23:11)mahmood_eng نوشته:  هر چه سريعتر بايد بفرستين هر چه ديرتر ارسال بشه زمان كارنت شدن هم تاثير ميزاره
(2010-08-03 ساعت 22:31)MHM نوشته:  سلام
این فرمها تا چه تاریخی باید ارسال بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرسی

دوستان عزیز تاریخ فرستادن فرم ها در فرآیند کارنت شدن تاثیری ندارد ولی در بقیه موارد از قبیل کلیرنس و دیگر پردازش های مربوطه تاثیر گذار است.در واقع برنده با ارسال بموقع و صحیح فرم های اولیه شانس خود را در گرفتن ویزا افزایش می دهد.
Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: OMID_R
(2010-08-04 ساعت 20:49)MHM نوشته:  باز سلام.من همینجوری کلی استرسی هستم.تا کی میشه؟؟؟؟؟10 روز 20 روز دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟فرم 122 منظورمه؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
سوالتون مفهوم نیست .... تا کی میشه؟ ؟؟؟؟؟

روشن تر مطرح کنید تا دوستانی که میتونن کمک کنن بهتون
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
(2010-08-04 ساعت 20:49)MHM نوشته:  باز سلام.من همینجوری کلی استرسی هستم.تا کی میشه؟؟؟؟؟10 روز 20 روز دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟فرم 122 منظورمه؟؟؟؟؟؟؟
سلام
اگه شما بتونی بیای گردهمایی روز جمعه میتونی برای پر کردن فرمهات از بچه ها کمک بگیری
در مورد زمان ارسال فرمها هم هر چه زود تر بهتر
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان.
انتهای فرم 122 رو باید امضا کنیم یا مثل فرم 230 بدون امضا بفرستیم؟ اگه قرار باشه که امضا کنیم باید اسم رو به انگلیسی فقط بنویسیم یا اینکه این امضایی که تو ایران داریم و از کلی خط و منحنی تشکیل شده رو اون جا اجرا کنیم!؟
ممنو از راهنماییتون
شماره کیس: 2011as00020000
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
تشکر کنندگان:
(2010-08-05 ساعت 13:42)farshad_sh نوشته:  سلام به همه دوستان.
انتهای فرم 122 رو باید امضا کنیم یا مثل فرم 230 بدون امضا بفرستیم؟ اگه قرار باشه که امضا کنیم باید اسم رو به انگلیسی فقط بنویسیم یا اینکه این امضایی که تو ایران داریم و از کلی خط و منحنی تشکیل شده رو اون جا اجرا کنیم!؟
ممنو از راهنماییتون

انتهای فرم dsp122 رو امضاء کنین
امضاء یعنی نوشتن اسم و فامیلتون با دست خط خودتون به انگیلیسی
تشکر کنندگان: Donkey chance

تا آخر سپتامبر یعنی تقریباً آخر شهریور فرصت دارید فرم ها را بفرستید اگر اشتباه نکنم. استرس هم کلاً طبیعی در این مقوله ولی سعی کنید زودتر پست کنید
(2010-08-05 ساعت 13:52)OMID_R نوشته:  
(2010-08-05 ساعت 13:42)farshad_sh نوشته:  سلام به همه دوستان.
ممنو از راهنماییتون

انتهای فرم dsp122 رو امضاء کنین
امضاء یعنی نوشتن اسم و فامیلتون با دست خط خودتون به انگیلیسی

من علاوه بر نوشتن اسم و فامیل کامل به انگلیسی که لازم هست، کنارش امضای شمع و گل و پروانه ایم را هم زدم .
کلاً اونجوری که دوستان می گفتند مهم اینه که وقتی میری سفارت برای مصاحبه و توی پاسپورتت هم همون امضا را داشته باشی با دست خط خودت.
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
باسلام من امروز بالاخره فرمها رو فرستادم ولی آخر فرم 122 اسمم رو به انگلیسی نوشتم ولی شکل امضا.اشکالی داره؟فامیلیم رو ننوشتما.
از اونجایی که پاسپورتم امضا نداشت.تصمیم گرفتم که در سن 2x سالگی امضام رو عوض کنم و از این به بعد هم امضام بشه اونی که توی فرمها زدم.
تشکر کنندگان:
(2010-08-05 ساعت 20:22)silia نوشته:  باسلام من امروز بالاخره فرمها رو فرستادم ولی آخر فرم 122 اسمم رو به انگلیسی نوشتم ولی شکل امضا.اشکالی داره؟فامیلیم رو ننوشتما.
از اونجایی که پاسپورتم امضا نداشت.تصمیم گرفتم که در سن 2x سالگی امضام رو عوض کنم و از این به بعد هم امضام بشه اونی که توی فرمها زدم.

نه دوست عزیز موردی نداره ...... اما سعی کن دیگه از همون امضا استفاده کنی
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من چند جا هنوز ابهام دارم:
1)تو فرم 122 مثل 230 نگفته اگه جوابی ندارید N/A بزنید،با توجه به این موضوع واسه MIDDLE NAME فقط فضای خالی بذاریم یعنی فقط فامیل و اسم رو بنویسیم؟
2)اگه توی 6B راهنمایی و دبستان رو نذاریم،مجموع سالای قبل از دانشگاه 12 سال نمیشه (که توی INSTRUCTION روش تاکید داشتند)البته خودشون باید متوجه باشن که بدون اینا نمیشه دیپلم گرفت!!!توی تیتر سوال هم گفتند ALL SCHOOLS،حالا اگه بذاریم هم که DEGREE نداره،باید خالی بذاریم بمونه،بالاخره چی کار کنیم؟اگه قراره خالی بذاریم با توجه به نکته سوال شماره (1)،N/Aبذاریم یا خالی؟(چه قدرسواله پیچید تو خودش،شرمنده:Smile
3)من مدرک دانشگاهی دارم ولی می خام شماره 7 فرم رو مثل سوابق کاری فرم 230 پر کنم(چون بعد دانشگاه 4 سال در ارتباط با رشته ام کار کردم)فکر کنم بد نباشه،نظر مدیران محترم چیه؟گیر نمیدن که تو که لازم نبود پر کنی چرا کردی؟بعدا اگه به هر دلیلی از یکی از این محل کارهام گواهی نتونم بگیرم فکر نمیکنن دروغ گفتم؟
4)مشخصات پدر و مادر رو از توی شناسنامه خودشون ترجمه کنیم یا شناسنامه خودمون؟؟آخه مثلا فامیل پدر من توی شناسنامه اش مثل فامیل من نیست یه کم فرق داره.در حقیقت می خام بدونم واسه مدارکی که باید ترجمه کنیم از پدر و مادر چه مدارکی برای ترجمه می بریم؟شناسنا مشون یا پاسپورتشون یا همون شناسنامه خودمون کافیه؟آخه واسه من هر کودوم یه سازی می زنه!!!!
ببخشید اینقدر سوال کردم اونم توی نه دقیقه 90 بلکه وقت اضافه!!!!!چون من نامه ام نرسید تازه الان مشغول فرم ها هستمBig Grin
کی سی سی چی ها فکرشم نمیکنن که تو یه گوشه دنیا یه ادمایی اینقدر فرماشونو زیر و بمشو بکشن بیرون!!!!حقا که ایرانیها خیلی باهوش و باحالنSmileباید بهترین پست هاشونو به ما بدنBig Grin
خیلی واسه خودم شنگول میزنماWink
پیشاپیش ممنون از جوابتون.
خواهش می کنم یکی جواب منو بده.می دونم این کارا مال یکی دو ماه پیش بوده ولی من الآن درگیرش شدم.باید عجله کنم ):
تشکر کنندگان: babak2010 ، shaahinh66
(2010-08-01 ساعت 00:41)free_free نوشته:  دوستان :
1:بند 33 فرم 230 قسمت آخرنوشته(degree or diploma
2:بند 6 فرم 122 قسمت آخر نوشته (degree or certificate recieved)

دوستان سوال اینجاست:
1:این دو تا چه فرقی با هم میکنه
2: اگه مثل هم نوشته باشیم ایراد داره؟

بعنوان مثال من مدرک لیسانس رو در فرم 122 بند 6 نوشتم university degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم bs

یا مثلا فوق دیپلم رو تو بند 6 فرم 122 نوشتم associated degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم Junior College Diploma

البته این ها رو که عرض کردم خدمتتون با یک استاد زبان مشورت کردم
حالا دوستان اگه نظری دارین بگین. اگه کسی خلاف این عمل کرده بازم بگه

ممنون از همتون
Smile

کسی سوال منو جواب نمیده؟ Sad

تشکر کنندگان:
مشكل منم درمورد اسم والدين گراميه.مادر من بعد از اسمش "تاج" داره.منم اين كلمه رو توي ميدل نيم نوشتم.اونم به صورت taaj.حالا نمي دونم درسته يا نه؟فرمها رو هم فرستادم.اگه اشتباهه لطفا بگيد بايد چيكار كنم؟
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان:
حالا اين مسئله مهميه؟يعني گير ميدن؟الان بايد چه ميلي بهشون بزنم؟
راستي يه مشكل ديگه هم دارم.يه قسمتي بودتوي فرم 230 كه پرسيده بود:چه شغلي را ميخواهيد داشته باشيد؟
متاسفانه يادم رفت پر كنم.جاش خاليه.اونو چيكار كنم؟
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: tamanna
(2010-08-09 ساعت 17:57)alirezagh نوشته:  
(2010-08-09 ساعت 10:05)silia نوشته:  مشكل منم درمورد اسم والدين گراميه.مادر من بعد از اسمش "تاج" داره.منم اين كلمه رو توي ميدل نيم نوشتم.اونم به صورت taaj.حالا نمي دونم درسته يا نه؟فرمها رو هم فرستادم.اگه اشتباهه لطفا بگيد بايد چيكار كنم؟

در هنگام ثبت نام هم همینطور نوشتید؟

راستش ثبت نام رو اصلا خودم انجام ندادم.فقط عكس و پاسپورتم رو دادم به يكي از همكارام گفتم واسم ثبت نام كن.Big Grin
مگه موقع ثبت نام اسم مادر رو ميپرسن؟
تشکر کنندگان: tamanna
(2010-08-06 ساعت 22:18)sara59 نوشته:  دوستان سلام
من چند جا هنوز ابهام دارم:
1)تو فرم 122 مثل 230 نگفته اگه جوابی ندارید N/A بزنید،با توجه به این موضوع واسه MIDDLE NAME فقط فضای خالی بذاریم یعنی فقط فامیل و اسم رو بنویسیم؟
2)اگه توی 6B راهنمایی و دبستان رو نذاریم،مجموع سالای قبل از دانشگاه 12 سال نمیشه (که توی INSTRUCTION روش تاکید داشتند)البته خودشون باید متوجه باشن که بدون اینا نمیشه دیپلم گرفت!!!توی تیتر سوال هم گفتند ALL SCHOOLS،حالا اگه بذاریم هم که DEGREE نداره،باید خالی بذاریم بمونه،بالاخره چی کار کنیم؟اگه قراره خالی بذاریم با توجه به نکته سوال شماره (1)،N/Aبذاریم یا خالی؟(چه قدرسواله پیچید تو خودش،شرمنده:Smile
3)من مدرک دانشگاهی دارم ولی می خام شماره 7 فرم رو مثل سوابق کاری فرم 230 پر کنم(چون بعد دانشگاه 4 سال در ارتباط با رشته ام کار کردم)فکر کنم بد نباشه،نظر مدیران محترم چیه؟گیر نمیدن که تو که لازم نبود پر کنی چرا کردی؟بعدا اگه به هر دلیلی از یکی از این محل کارهام گواهی نتونم بگیرم فکر نمیکنن دروغ گفتم؟
4)مشخصات پدر و مادر رو از توی شناسنامه خودشون ترجمه کنیم یا شناسنامه خودمون؟؟آ
سلام
1- هرجایی توی هر فرمی (چه لاتاری و چه غیر لاتاری) یک سوالی به شما مربوط نیست، یا اینکه در باره شما صدق نمی کنه، جواب بدهید N/A.
2- همون دبیرستان و پیش دانشگاهی رو بنویسید کافیه. نیازی به راهنمایی و دبستان نیست.
3- نیازی به ارائه اطلاعات اضافه نیست. کلا به عنوان یک اصل (چه در لاتاری و چه غیر لاتاری): هرگز اطلاعات بیشتر از موارد خواسته شده ارائه ندهید! گاهی وقت ها به ضررتان می شود.
4- از روی ترجمه شناسنامه خودتان بنویسید. مگر اینکه پدر و مادر شما هم همراه شما وارد آمریکا شوند. که در آن صورت ذکر یک توضیح کافیست. اما در حال حاضر از روی ترجمه شناسنامه خود بنویسید.

هر چه زودتر فرمها را ارسال کنید.
موفق باشید.
(2010-08-09 ساعت 11:14)silia نوشته:  توي فرم 230 كه پرسيده بود:چه شغلي را ميخواهيد داشته باشيد؟
این قسمت اهمیت زیادی ندارد. اگر فرم ها را ارسال نگرده اید، می توانید آن را پر کنید مثلا عنوان شغلی که اینجا دارید را بنویسید. اگر هم ارسال کرده اید، دیگر به آن فکر نکنید. چون مشکلی نیست.
(2010-08-09 ساعت 00:36)free_free نوشته:  
(2010-08-01 ساعت 00:41)free_free نوشته:  دوستان :
1:بند 33 فرم 230 قسمت آخرنوشته(degree or diploma
2:بند 6 فرم 122 قسمت آخر نوشته (degree or certificate recieved)
دوستان سوال اینجاست:
1:این دو تا چه فرقی با هم میکنه
2: اگه مثل هم نوشته باشیم ایراد داره؟
بعنوان مثال من مدرک لیسانس رو در فرم 122 بند 6 نوشتم university degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم bs
یا مثلا فوق دیپلم رو تو بند 6 فرم 122 نوشتم associated degree و در فرم 230 بند 33 نوشتم Junior College Diploma
البته این ها رو که عرض کردم خدمتتون با یک استاد زبان مشورت کردم
حالا دوستان اگه نظری دارین بگین. اگه کسی خلاف این عمل کرده بازم بگه
ممنون از همتون
Smile

تعریف این دو با هم فرق می کند. اما در مورد ما و پر کردن این دو فرم، با هم فرقی نمی کنند.
تشکر کنندگان: OMID_R
(2010-06-19 ساعت 21:28)kianoush نوشته:  
(2010-06-19 ساعت 19:25)M03N نوشته:  سلام به همه دوستان و بزرگان
یک سوال دارم، اونم اینکه برای ترجمه مدارک،( دیپلم پیش دانشگاهی ریاضی دارم) باید همه سال های دبیرستان را ترجمه کنم؟؟؟ یا اینکه سال 3 و پیش + ریز نمرات 3 ساله کافیه ؟؟؟؟
ممنون از همگی
انشاالله اونایی که نامشونا دریافت کردن، تمام پروسه را با موفقیت به اتمام برسونن، اونایی که هنوز نامه نگرفتن، ایشالا به زودی میگیرن، برا ما هم دعا کنید CoolWink

ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی کافیه.

سلام
ميخواستم بپرسم كه همراه فرم 122و230 بايد ترجمه مدارك هم فرستاد؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان