کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
تاپیک ابوظبی یا آنکارا قفل شده من مجبور شدم مطلبم را اینجا بنویسم
من خودم که نامه به اسمم اومده دبیر هستم و همسرم هم سربازیش را در سپاه گذرانده به نظر شما به ماکلییرنس میخوره؟ اکر میخوره چه ایمیلی برای تغییر سفارت به آنکارا بدم متشکرم
تشکر کنندگان: tamanna
(2011-04-29 ساعت 13:15).tnahid نوشته:  تاپیک ابوظبی یا آنکارا قفل شده من مجبور شدم مطلبم را اینجا بنویسم
من خودم که نامه به اسمم اومده دبیر هستم و همسرم هم سربازیش را در سپاه گذرانده به نظر شما به ماکلییرنس میخوره؟ اکر میخوره چه ایمیلی برای تغییر سفارت به آنکارا بدم متشکرم

دوست عزيز سئوالت مفهوم نيست منظورتون از اينكه همسرتون تو سپاه خدمت كرده و حالا شما ميخواين براي اينكه احيانا كليرنس نخورين ايمل بزنين كه سفارت رو تغيير بدين!!!Rolleyes
به حالتون فرقي نمي كنه چون اگر بخاطر اين موضوع كليرنس بخورين آنكارا يا ابوظبي فرقي نمي كنه.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: لیلا ج ، tamanna
سلام به همه
من امروز یک ایمیل از سفارت دریافت کردم که تاریخ مصاحبه رو گفته و خواسته فرم DS122رو پر کنم و با خودم ببرم .آیا این همون فرم DSP122است ؟
سلام دوستان ،من یه سوال واسم پیش اومده،این فرم DSP122 رو برنده اصلی باید پر کنه یا همه اعضا خانواده؟؟؟ تورو خدا هر کی اطلاع داره زود بهم جواب بده.باز هم مثل همیشه ممنون از شما دوستان با محبتم
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
(2011-06-06 ساعت 18:18)sunrise نوشته:  سلام دوستان ،من یه سوال واسم پیش اومده،این فرم DSP122 رو برنده اصلی باید پر کنه یا همه اعضا خانواده؟؟؟ تورو خدا هر کی اطلاع داره زود بهم جواب بده.باز هم مثل همیشه ممنون از شما دوستان با محبتم

فرم DS-122 براي برنده اصلي و DS-230 براي برنده اصلي و همراهان بصورت جداگانه
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: tamanna ، genix21
(2011-07-17 ساعت 03:20)ehsan_iuc نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان عزیز
من دیشب برنده شدم و از امروز مرتبا تاپیکها رو دارم مطالعه می کنم . الان مشغول پر کردن فرمها هستم و چند تا سوال داشتم. من موقع ثبت نام مجرد بودم ولی الان متاهل هستم می خواستم ببینم باید ایمیل جداگانه برای kcc بفرستم یا توی فرم ds 230 خودشون متوجه میشن؟
سوال بعدیم اینه که توی لیست کردن مدارک تحصیلی تاریخها رو اگه ببینید علاوه بر سال ماه هم نوشته که میخواد آیا لازمه واقعا یا سال خالی کفایت میکنه؟
توی فرم dsp 122 قسمت 7 واقعا متوجه نشدم باید بنویسیم راجع به اون 2 سال شغلی یا نه؟ کل صفحات این تاپیک رو خوندم ولی هر کی یه چیزی گفته! من خودم لیسانس IT هستم با توجه به چیزی که توی خود سایتش خوندم ظاهرا لازم نیست پر کنم ولی خواهشا یکی قطعا بگه می خواد یا نه؟
توی فرم ds 230 قسمت 39 چیزی باید بنویسیم یا N/A باید بنویسم؟
ببخشید انقدر سوال کردم و پیشاپیش از جواب دوستان ممنونم
سلام برنده شدنتون رو تبریک میگم
اول بگم برای پر کردن فرمها خیلی عجله نکن .و با حوصله پرکن و چند بار چکش کن که اشتباه نکنی . و قبل از ارسال هم از همشون کپی بگیر و پیش خودت نگه دار
1- در مورد ازدواج همینکه شما فرمها رو پر کنید کافی هست.ایمیل وقتی میزنند که بعد از ارسال فرم متوجه اشتباه بشند یا ازدواج کنند.
2- در مورد قسمت 7 فرم 122 هم اگر شما لیسانس دارید نیازی به پر کردن اون نیست . این قسمت بیشتر مربوط به دوستانی میشه که 12 سال سابقه تحصیل ندارند.و از طریق سابقه کار میخاند اقدام کنند.( پر کردنش هم اشکالی نداره)
3-قسمت 39 فرم 230 هم مربوط به کیسهای خانوادگی میشه ونیازی به پر کردنش نیست.و N/A بزنید.

تشکر کنندگان: ehsan_iuc ، Donkey chance ، tamanna
با سلام به همه دوستان

CN من 34000 هست آیا امیدی به مصاحبه هست؟
آیا زمان ارسال فرمهای اولیه تاثیری در زمان مصاحبه داره؟
قسمت 10 و 11 فرم 230 حتما باید پر بشه؟

با تشکر
(2011-07-17 ساعت 19:47)royce نوشته:  با سلام به همه دوستان

CN من 34000 هست آیا امیدی به مصاحبه هست؟
آیا زمان ارسال فرمهای اولیه تاثیری در زمان مصاحبه داره؟
قسمت 10 و 11 فرم 230 حتما باید پر بشه؟

با تشکر

دوست عزیز با تبریک،سال دیگه همین موقع ها انشاالله ویزا به دست هستی
عجله نکنید اما تو همین چند ماه بفرستید که پروندتون به جریان بیوفته
فکر میکنم الان میتونید ننویسید اما قطعا زمان مصاحبه ازتون یک آدرس میخواهند تو امریکا ،که البته میتونید راضی شون کنید با گواهی بانک Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: tamanna ، sinswimer
سلام با تشكر از همه دوستان ...من با مشكلي الان مواجه هستم..در فرم 122 شماره 7 بايد چيزي بنويسم ...مت ليسانس مديريت دارم و همچنين تا الان نزديك 4 سال سابقه كار!حالا با توجه به اين كه 12 سال تحصيلات دارم قسمت 7 را بايد چگونه پر كنم ..اصلاً yes يا no را بايد بزنم؟
شماره کیس : 2012AS00051XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:10 آوريل
تاریخ دریافت نامه دوم:19 آوريل
[/size]تاریخ مصاحبه: اواسط جون
تاریخ دریافت ویزا:-برك ابي 14 جون-کلیرنس 31 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا 1 دسامبر
هزینه ها : 7 تومن عکس+89 تومن دی اچ ال+

تشکر کنندگان: sinswimer
(2011-07-18 ساعت 17:29)sinswimer نوشته:  سلام به دوستان عزيز
من براي پر كردن فرم DSP-122 مشكل دارم.
در قسمت 6b در ستون سمت راست كه مربوط به Degree ميشه، رديفهاي پايينتر از سال آخر را چي بزنيم؟ آيا بايد N/A بزنيم؟ چون در رديف اول كه ميزنيم High School Diploma اما براي سالهاي اول تا سوم دبيرستان چي بزنم؟

سئوال ديگرم مربوط به قسمت 7 ميشه، براي كسي كه ديپلم داره آنجا را چي جواب بديم؟ بايد بزنيم No و بقيه رو خالي بزاريم؟ و يا اينكه بجاي خالي گذاشتن توي تمام ستونها N/A بنويسيم؟

پرسش ديگه من در مورد تايپ كردنه - من براي تايپ كردن و سيو كردن و پرينت گرفتن با كمك آكروبات 8 هيچ مشكلي ندارم و متوجه نميشم كه چرا بعضي ها حرف از نرم افزار قفل شكسته و با دست نوشتن و تغييرات دادن فرمت ميكنن؟ براي من هر دو فرم كه از سايت اصلي گرفتم بدون مشكل هستن و ميتونم داخل آنها تايپ كنم آيا چيزي وجود داره كه من بايد در نظر بگيرم؟ چرا بعضي از دوستان نميتونن تايپ كنن؟

ممنون ميشم اگه محبت كنين و جواب بدين
سیو هم میتونی بکنی؟

تشکر کنندگان:

ر
(2011-07-17 ساعت 12:42)AmericanHamid نوشته:  
(2011-07-17 ساعت 03:20)ehsan_iuc نوشته:  
سلام برنده شدنتون رو تبریک میگم
اول بگم برای پر کردن فرمها خیلی عجله نکن .و با حوصله پرکن و چند بار چکش کن که اشتباه نکنی . و قبل از ارسال هم از همشون کپی بگیر و پیش خودت نگه دار
1- در مورد ازدواج همینکه شما فرمها رو پر کنید کافی هست.ایمیل وقتی میزنند که بعد از ارسال فرم متوجه اشتباه بشند یا ازدواج کنند.
2- در مورد قسمت 7 فرم 122 هم اگر شما لیسانس دارید نیازی به پر کردن اون نیست . این قسمت بیشتر مربوط به دوستانی میشه که 12 سال سابقه تحصیل ندارند.و از طریق سابقه کار میخاند اقدام کنند.( پر کردنش هم اشکالی نداره)
3-قسمت 39 فرم 230 هم مربوط به کیسهای خانوادگی میشه ونیازی به پر کردنش نیست.و N/A بزنید.
مرسی از پاسخ سریعتون.
یه سوال دیگه هم داشتم توی هر دو فرم قسمتی داره که به مدرک تحصیلی مربوط می شه. الان من اگر فقط 3 تا ردیفش رو پر کنم کافیه؟ یعنی یک ردیف می شه BSc و ردیف بعد می شه pre-university و ردیف آخر هم می شه high school diploma درسته؟فکر می کنید آیا لازمه راهنمایی و دبستان هم ذکر بشه با توجه به اینکه کسی که دیپلم داره قطعا اون دوره ها رو هم گذرونده
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینکه اگر سابقه کارم رو توی فرم 122 خالی بذارم و NO بزنم ولی توی فرم 230 شغلم و مدت اشتغالم رو بنویسم مشکلی ایجاد نمی شه؟ با تشکر
(2011-07-20 ساعت 10:20)sinswimer نوشته:  دوستان عزيز توجه كنيد كه اگر كسي داراي ديپلم 12 سال تحصيل باشد اصلا" نبايد در فرم DSP-122 و در قسمت7a
yes بزند و بعضي دوستان ديگران را با اطلاعات غلط خود گمراه ميكنند.

من در فرصت مناسب يك تصوير از اين فرم تهيه خواهم كرد كه ديگر كسي با اين فرم مشكل نداشته باشد.
بعضي از دوستان با تجربه ميگويند اگر هم بزنيد مشكلي نيست.
اين حرف كاملا" اشتباه است و باعث سردرگمي براي بررسي كننده ميشود.
دادن اطلاعات اضافي اصلا" خوب نيست. و در گاهي از اوقات كار از محكم كاري عيب ميكند.
من در اين زمينه خيلي تحقيق كردم و در اين زمينه مطمئن هستم.
همانطور كه قبلا" عرض كردم اگر كسي داراي ديپلم 12 سال تحصيل ميباشد اصلا" نبايد در فرم DSP-122 و در قسمت7a
yes بزند

در فرم DSP-122 و قسمت7a
وجه تمايز براي جايگزيني تجربه كاري بجاي نداشتن ديپلم ميباشد. تجربه كاري و عنوان شغل در فرم 230 سنجيده ميشود.
از دوستان خواهش ميكنم ديگران را گمراه نكنند.
موضوعات اين دو فرم هم اكنون براي من كاملا" حل شده است و اگر كسي پرسشي داشت ميتواند مطرح كند . البته در تاپيكهاي خودشان
ممنون از اطلاع رسانیتون...منم موافقم با شما انقدر این سوال ذهن منو گرفته بود علت اینکه تا الان هم فرم رو نفزستادم همین بود که می خواستم مطمئن شم باید yes برنم یا no
تشکر کنندگان: نخجير ، behzad7 ، ali1234
(2011-07-20 ساعت 13:19)ehsan_iuc نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 10:20)sinswimer نوشته:  دوستان عزيز توجه كنيد كه اگر كسي داراي ديپلم 12 سال تحصيل باشد اصلا" نبايد در فرم DSP-122 و در قسمت7a
yes بزند و بعضي دوستان ديگران را با اطلاعات غلط خود گمراه ميكنند.

من در فرصت مناسب يك تصوير از اين فرم تهيه خواهم كرد كه ديگر كسي با اين فرم مشكل نداشته باشد.
بعضي از دوستان با تجربه ميگويند اگر هم بزنيد مشكلي نيست.
اين حرف كاملا" اشتباه است و باعث سردرگمي براي بررسي كننده ميشود.
دادن اطلاعات اضافي اصلا" خوب نيست. و در گاهي از اوقات كار از محكم كاري عيب ميكند.
من در اين زمينه خيلي تحقيق كردم و در اين زمينه مطمئن هستم.
همانطور كه قبلا" عرض كردم اگر كسي داراي ديپلم 12 سال تحصيل ميباشد اصلا" نبايد در فرم DSP-122 و در قسمت7a
yes بزند

در فرم DSP-122 و قسمت7a
وجه تمايز براي جايگزيني تجربه كاري بجاي نداشتن ديپلم ميباشد. تجربه كاري و عنوان شغل در فرم 230 سنجيده ميشود.
از دوستان خواهش ميكنم ديگران را گمراه نكنند.
موضوعات اين دو فرم هم اكنون براي من كاملا" حل شده است و اگر كسي پرسشي داشت ميتواند مطرح كند . البته در تاپيكهاي خودشان
ممنون از اطلاع رسانیتون...منم موافقم با شما انقدر این سوال ذهن منو گرفته بود علت اینکه تا الان هم فرم رو نفزستادم همین بود که می خواستم مطمئن شم باید yes برنم یا no

دوستان عزيز منم ديپلم فني هستم وليسانس و به اشتباه آن تيك رو در برگه زدم قسمت 7 رو ميگم.حالا نميدونم چيكار كنم قبل از مصاحبه بگم؟يا اينكه نه؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان:
ببخشید من چند تا سوال در خصوص فرم 120 داشتم اگر ممکنه دوستان جواب بدهند ، پیشاپیش متشکرم
1- در قسمت 3 در صورت عوض نشدن آدرس لزومی به نوشتن دوباره آدرس هست
2- آیا نیازی به نوشتن نوع لیسانس و وفق لیسانس هم هست : مثلاً لیسانس حسابداری
3- دوره دیپلم رو از چه زمانی باید محاسبه کرد
4-من مدیر مالی یک اداره دولتی هستم آیا باید قسمت 7a رو yes بزنم یا no ?
5-قسمت 7c رو جی باید پرکنم یا خیر ؟
6- دوره راهنمائی رو هم باید بنویسیم
7- آدرس محل تحصیل هم باید حتماً پر بشه ؟؟
8- فوق لیسانس هستم university degree بزنم؟؟؟
باتشکر فراوان
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: **USA** ، Hediyeh
(2011-07-21 ساعت 21:29)AmericanHamid نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 10:20)sinswimer نوشته:  سلام دوست عزیز
می تونم بپرسم شما این قانون ""همانطور كه قبلا" عرض كردم اگر كسي داراي ديپلم 12 سال تحصيل ميباشد اصلا" نبايد در فرم DSP-122 و در قسمت7a
yes بزند ""
را از کجا میگید ؟ طبق کدام قانون و کدام تجربه ؟و این کلمه "اصلا" رو میتونید منبع اطلاعاتیتون رو معرفی کنید؟

(2011-07-20 ساعت 13:19)ehsan_iuc نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 10:20)sinswimer نوشته:  

(2011-07-20 ساعت 22:51)Vahidn نوشته:  
(2011-07-20 ساعت 13:19)ehsan_iuc نوشته:  [quote='sinswimer' pid='120802' dateline='1311141034']

دوستان عزيز منم ديپلم فني هستم وليسانس و به اشتباه آن تيك رو در برگه زدم قسمت 7 رو ميگم.حالا نميدونم چيكار كنم قبل از مصاحبه بگم؟يا اينكه نه؟

سلام دوست عزيز
اگر yes بزني هيچ مشكلي نداره و اين موضوع قطعيت نداره. عقيده درست بر اين است كه بزني يس و برايش تجربه تعريف كني. ببخشيد
تشکر کنندگان: AmericanHamid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان