کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه
محل مصاحبه شما کجاست؟ تا جایی‌ که من میدونم سفارت آنکارا کارت ملی‌ می‌خواد، ولی‌ نمیدونم نداشتنش مهم یا نه. اسم شما باید کاملا مطابق پاسپورت و ترجمه شناسنامه باشد.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ... امیدوارم کار همتون زودتر درست بشه. من یه اشکال بزرگ توی فرمم دارم اونم اینکه برای سربازی همسرم که توی سپاه بود ترجمه رو از توی Babylon نگاه کردم و نوشتم Army . حالا فهمیدم باید Revelotionary gard می نوشتم. اینام به این سپاه خیلی حساسن. حالا نمی دونم چی کار کنم؟ اگه بگن دروغ نوشتی کیسم باطل میشه... توروخدا یکی که وارده راهنمایی کنه من باید چی کار کنم؟Sad سفارتمون هم ابوظبیه
تشکر کنندگان:
(2010-10-15 ساعت 19:50)Miss Delay نوشته:  سلام دوستان ... امیدوارم کار همتون زودتر درست بشه. من یه اشکال بزرگ توی فرمم دارم اونم اینکه برای سربازی همسرم که توی سپاه بود ترجمه رو از توی Babylon نگاه کردم و نوشتم Army . حالا فهمیدم باید Revelotionary gard می نوشتم. اینام به این سپاه خیلی حساسن. حالا نمی دونم چی کار کنم؟ اگه بگن دروغ نوشتی کیسم باطل میشه... توروخدا یکی که وارده راهنمایی کنه من باید چی کار کنم؟Sad سفارتمون هم ابوظبیه

زودتر یه ایمیل به KCC بزن و اشتباه خودت رو بگو و صحیح اون هم بنویس.
ولی حتما ذکر کن توی ترجمه مشکل داشتی.

هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: rayan.s
(2010-10-31 ساعت 17:59)mehran626 نوشته:  من در خصوص صحت ثبت تاریخ تولد همسرم در فرم خودم و فرزندم شک دارم مطمئن هستم که در فرم همسرم تاریخ تولدشو درست نوشتم ولی شواهدی هست که یه مقدار در این مورد شک پیدا کردم. در ضمن تاریخ اتمام یکی از سوابق کاریم در فرم 230 و 122 با همدیگر حدود 6 ماه مغایرت دارد. ( من لیسانس با 15 سال سابقه کار هستم) .
البته اشتباهی در تاریخ تولد فرزندم داشتم که به اطلاع KCC رسوندم و اونها هم تایید کردند که مدارک شمار جهت ادامه روند گرین کارت قابل قبول است
اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره خوشحال میشم راهنمایی کنه که آیا نیازی هست از KCC استعلام کنم
البته فکر نمی کنم اونها بگویند که تاریخ درست است یا نه
و اینکه اگر بازهم بخواهم ایمیل بزنم و اشتباه رو مسلم بدونم ممکنه اثر منفی داشته باشه
خلاصه بدجوری قاط زدم
ممنون

دوست عزیز، شما خودتون نمیدونید اشتباه کردید یا نه چی میخوای برای KCC بنویسی ؟ و اون اشتباهاتیم که مطمئنی رو بهتره قبل از قسم خوردن توضیح بدی .

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من توي ثبت نام اوايه همه تاريخ تولد ها رو يه جوري اشتباه حساب كردم كه يك روز عقب تر از روز واقعي شد.چون تا حالا پاسپورتم نداشتيم . و اسپل نام يكي از همراهان هم با اطلاعات تو فرم متفاوت بود.اما اطلاعات تو فرم230 و 122[/align] همش درسته.
به KCC , با mail اطلاع دادم اونها اين جواب رو بهم دادن :

Thank you for your inquiry.

KCC does not have the ability to retrieve or correct the data that was provided on the original entry to the lottery.

Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

به نظرتون دوباره mail بزنم و بگم اطلاعات تو فرم ها درسته؟ يا كار ديگه اي بكنم؟؟؟؟
کیس نامبر2011AS00015XXX
نامه اول: اواخرخرداد
ارسال فرمها:17 مهر
کارنت :فوریه 2011
نامه دوم: -----
سفارت : ابوظبی
مصاحبه : march 13
تشکر کنندگان:
(2010-11-16 ساعت 20:05)maryam sadafi نوشته:  سلام دوستان
من توي ثبت نام اوايه همه تاريخ تولد ها رو يه جوري اشتباه حساب كردم كه يك روز عقب تر از روز واقعي شد.چون تا حالا پاسپورتم نداشتيم . و اسپل نام يكي از همراهان هم با اطلاعات تو فرم متفاوت بود.اما اطلاعات تو فرم230 و 122[/align] همش درسته.
به KCC , با mail اطلاع دادم اونها اين جواب رو بهم دادن :

Thank you for your inquiry.

KCC does not have the ability to retrieve or correct the data that was provided on the original entry to the lottery.

Please complete the forms DS 230 Part I, DS 230 Part II, and DSP 122 with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

به نظرتون دوباره mail بزنم و بگم اطلاعات تو فرم ها درسته؟ يا كار ديگه اي بكنم؟؟؟؟

میل زدن تاثیری نداره تو روز مصاحبه به آفیسر توضیح بده.موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maryam sadafi ، taraneh@mini
سلام دوستان از اینکه انقدر انرژی مثبت می دین واقعا ممنون
من چند بار این مشکل رو مطرح کردم جواب نگرفتم این دفعه سعی میکنم با جزئیات کامل توضیح بدم که امیدوارم بتونین کمکم کنید.
در دیتا بیس اصلی در ثبت احوال فامیلی من مهاجر نیزارقمی است
کسی که شناسنامه من رو در 30 سال پیش با دست خط نوشته/ نوشته مهاجر نیزارقی(یعنی میم فمی را ننوشته)
در پاسپورت هم مهاجر نیزارقی نوشته شده( یعنی میم فمی ننوشته)
در هنگام ثبت نام لاتری من بر اساس پاسپورت ثبت نام کردم( یعنی میم فمی )
مدرک دیپلمم هم بر اساس شناسنامه است(یعنی میم فمی ننوشته)
ولی

لیسانس و کارت ملی و کارت معافی از سربازی نیزارقمی (یعنی بر اساس دیتا بیس اصلی*) نوشته شده
خوب سئوال من اینه که این تضاد اطلاعاتی رو چی کار کنم؟

اگر مدارک رو عوض کنم و بر اساس دیتابیش اصلی بگیرم انوقت با فرم ثبت نام تضاد دارم!!!
خواهشا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!1
تشکر کنندگان:
(2010-11-22 ساعت 19:07)melika64 نوشته:  سلام دوستان از اینکه انقدر انرژی مثبت می دین واقعا ممنون
من چند بار این مشکل رو مطرح کردم جواب نگرفتم این دفعه سعی میکنم با جزئیات کامل توضیح بدم که امیدوارم بتونین کمکم کنید.
کسی که شناسنامه من رو در 30 سال پیش با دست خط نوشته/ نوشته مهاجر نیزارقی(یعنی میم فمی را ننوشته)
ولی

لیسانس و کارت ملی و کارت معافی از سربازی نیزارقمی (یعنی بر اساس دیتا بیس اصلی*) نوشته شده

اگر مدارک رو عوض کنم و بر اساس دیتابیش اصلی بگیرم انوقت با فرم ثبت نام تضاد دارم!!!

به نظر من یکی از این دو راه حل رو براساس زمانی که دارید پیگیری نمایید:
1-برید واحد حقوقی ثبت احوال (هر اداره ثبت احوال دفتری به این نام دارد) و موضوع رو توضیح بدید و بخواهید شناسنامه رو اصلاح کنند و بعد پاسپورت رو اصلاح کنید و بخواهید در توضیحات شناسنامه موضوع رو درج کنند.بعد اصلاح فرمها و اطلاع به KCC که فامیلیم رو اصلاح کردم به همراه ترجمه تمام صفحات شناسنامه رو میل کنید.
2-برید واحد حقوقی و توضیح بدید که اشتباه شما برام مشکل ساز شده پس بخواهید کارت ملی تان رو اصلاح کنند و برید دانشگاه و لیسانستان رو اصلاح کنید.
موفق باشید.

تشکر کنندگان: melika64
(2010-11-22 ساعت 19:59)rayan.s نوشته:  
(2010-11-22 ساعت 19:07)melika64 نوشته:  سلام دوستان از اینکه انقدر انرژی مثبت می دین واقعا ممنون
ولی

به نظر من یکی از این دو راه حل رو براساس زمانی که دارید پیگیری نمایید:
1-برید واحد حقوقی ثبت احوال (هر اداره ثبت احوال دفتری به این نام دارد) و موضوع رو توضیح بدید و بخواهید شناسنامه رو اصلاح کنند و بعد پاسپورت رو اصلاح کنید و بخواهید در توضیحات شناسنامه موضوع رو درج کنند.بعد اصلاح فرمها و اطلاع به KCC که فامیلیم رو اصلاح کردم به همراه ترجمه تمام صفحات شناسنامه رو میل کنید.
2-برید واحد حقوقی و توضیح بدید که اشتباه شما برام مشکل ساز شده پس بخواهید کارت ملی تان رو اصلاح کنند و برید دانشگاه و لیسانستان رو اصلاح کنید.
موفق باشید.

رایان جان از راهنمایی و وقتی که گذاشتین واقعا ممنونم
تشکر کنندگان: rayan.s
من در زمان ثبت نام، سال تولد خانمم که با شناسه boshra تو سایت عضو هستش رو یک سال بالاتر زدم، واقعاً هم هنوز یادم نمیاد که روز و ماه رو هم درست زده باشم، ولی همراه مدارک اولیه یه نامه دستنویس فرستادیم و توی اون توضیح دادیم که اشتباه کردیم و از اونجا که به سال شمسی دو سال اختلاف داریم، به تاریخ میلادی هم دو سال اختلاف رو حساب کردیم و ثبت نام کردیم، در صورتی که به میلادی سه سال اختلاف دایم و ازشون خواهش کردیم که این اشتباه رو تصحیح کنند...
امروز قبل از قسم خوردن، به آفیسر گفتیم که این مشکل وجود داره، گفت نامتونو خوندم و اشکالی نداره و مشکلی نیست، یه ضرب هم به بشری که برنده اصلی بود ویزاشو دادن، هجی اسم فامیل بشری تو ثبت نام و توی پاسپورت یه فرق کوچیک داشت که اونم تو نامه نوشته بودیم و اشکالی پیش نیومد
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: elena ، rayan.s ، User ، final destination ، alirezagh ، nastaran86
سلام من درمورد فرمهای 230 و 122 که پست کردم ، یه سوال داشتم. فامیلی مامان من یک پسوند داره که من یادم رفته اونو بنویسم به نظرتون این مشکل زا میشه؟ و سوال دیگه اینکه فامیلی شوهرمم دو قسمتی هست ولی بین دو قسمت فامیلی فاصله نداره و ما با فاصله نوشتیم، این چطور دوستان؟ بازم مرسی از همگی
تشکر کنندگان:
(2011-02-20 ساعت 00:31)jilibo نوشته:  سلام من درمورد فرمهای 230 و 122 که پست کردم ، یه سوال داشتم. فامیلی مامان من یک پسوند داره که من یادم رفته اونو بنویسم به نظرتون این مشکل زا میشه؟ و سوال دیگه اینکه فامیلی شوهرمم دو قسمتی هست ولی بین دو قسمت فامیلی فاصله نداره و ما با فاصله نوشتیم، این چطور دوستان؟ بازم مرسی از همگی
با سلام مشکلی نيست با کی سی سی تماس بگيريد ( با ايميل ) وتوضيح دهيد. وجواب آنها را پرينت کرده در روز مصاحبه همراه ببريد.در مورد ما هم همين طور بود ، قبل از قسم خوردن توضيح داديم آفيسر گفت اشکال ندارد.Smile

تشکر کنندگان: rayan.s ، delir
(2011-02-20 ساعت 01:11)mgy نوشته:  
(2011-02-20 ساعت 00:31)jilibo نوشته:  سلام من درمورد فرمهای 230 و 122 که پست کردم ، یه سوال داشتم. فامیلی مامان من یک پسوند داره که من یادم رفته اونو بنویسم به نظرتون این مشکل زا میشه؟ و سوال دیگه اینکه فامیلی شوهرمم دو قسمتی هست ولی بین دو قسمت فامیلی فاصله نداره و ما با فاصله نوشتیم، این چطور دوستان؟ بازم مرسی از همگی
با سلام مشکلی نيست با کی سی سی تماس بگيريد ( با ايميل ) وتوضيح دهيد. وجواب آنها را پرينت کرده در روز مصاحبه همراه ببريد.در مورد ما هم همين طور بود ، قبل از قسم خوردن توضيح داديم آفيسر گفت اشکال ندارد.Smile
با تشكر از پاسخ شما - به نظر شما اگر به كي سي سي ايميل نزنيم، و فقط در روز مصاحبه توضيح بديم مشكل زا مي شه؟
تشکر کنندگان:
(2011-02-22 ساعت 00:20)jilibo نوشته:  
(2011-02-20 ساعت 01:11)mgy نوشته:  
با سلام مشکلی نيست با کی سی سی تماس بگيريد ( با ايميل ) وتوضيح دهيد. وجواب آنها را پرينت کرده در روز مصاحبه همراه ببريد.در مورد ما هم همين طور بود ، قبل از قسم خوردن توضيح داديم آفيسر گفت اشکال ندارد.ضمنا" شما بهتر است سئوالتون را در تاپيک تصحیح اشتباهات در فرمهای ارسال شده عنوان کنيد اين تاپييک مربوط به اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام اوليه (اينترنتی)و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه است Smile
با تشكر از پاسخ شما - به نظر شما اگر به كي سي سي ايميل نزنيم، و فقط در روز مصاحبه توضيح بديم مشكل زا مي شه؟
باسلام دوست عزيز با توجه به تجربه های بر وبچای خوب مهاجر سرا در همين تاپيک وتاپيک های سفرنامه و... بهتر است ايميل بزنيد نمونه ايميل نيز در تاپيک مکاتبه با کی سی سی هست. ضمنا" شما بهتر است سئوالتون را در تاپيک تصحیح اشتباهات در فرمهای ارسال شده عنوان کنيد اين تاپييک مربوط به اشتباه در ثبت مشخصات ثبت نام و راهکارهای حل مشکل در زمان مصاحبه است Smile

تشکر کنندگان: javidk ، tamanna
با سلام
من موقع پر کردن فرم 230 فقط ماه تولد را اشتباه تیپ کردم ایا نیاز هست به کی سی سی اطلاع بدم بوسیله ایمیل یا نهمقع مصاحبه بگم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان