کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نیوزلند و راه های آن
با عرض سلام و ادب
شوهر من 45 سالشه و کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارند.حدود 20 سال سابقه کار دارند که البته با مدرک فوق دیپلم کارشون رو شروع کردند و امسال فوق لیسانس گرفتند و با این اوصاف نمی دونم که این سابقه کار محاسبه می شود یا خیر؟
اگر ایلتس 6/5 بگیرند فکر می کنم امتیازشون با توجه به این که رشته ایشون جزو رشته های مورد نیاز هست بالای 100 می شود.میشه لطف کنید و بگید چه طور باید از اینجا درخواست کار کنیم و آیا نیوزلند هم مثل استرالیا اسپانسر ایالتی دارد یا خیر ؟
خودم هم فوق دیپلم بهداشت عمومی دارم از دانشگاه سراسری آیا امتیازی دارد رشته من یا خیر؟

با عرض سلام و ادب
مورد امتنان است چونانچه بزرگوارانه کیس همسر من را جهت مهاجرت به نیوزلند بررسی و اعلام نتیجه، و امتیاز به دست آمده را بفرمایید:
همسر من :فوق لیسانس عمران-45 ساله-بالای 10 سال سابقه کار-قصد گرفتن مدرک ایتلس مناسب و مدرک pmp برای رشته خودشون قبل از اقدام
خودم:فوق دیپلم بهداشت عمومی-37 ساله- بدون سابقه کار-
دو فرزند 15 و 6 ساله هم داریم.

رشته ای بر گردنم افکنده دوست
می کشد هر جا که خاطرخواه اوست
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2013-09-25 ساعت 00:08)nyayesh نوشته:  با عرض سلام و ادب
شوهر من 45 سالشه و کارشناسی ارشد مهندسی عمران دارند.حدود 20 سال سابقه کار دارند که البته با مدرک فوق دیپلم کارشون رو شروع کردند و امسال فوق لیسانس گرفتند و با این اوصاف نمی دونم که این سابقه کار محاسبه می شود یا خیر؟
اگر ایلتس 6/5 بگیرند فکر می کنم امتیازشون با توجه به این که رشته ایشون جزو رشته های مورد نیاز هست بالای 100 می شود.میشه لطف کنید و بگید چه طور باید از اینجا درخواست کار کنیم و آیا نیوزلند هم مثل استرالیا اسپانسر ایالتی دارد یا خیر ؟
خودم هم فوق دیپلم بهداشت عمومی دارم از دانشگاه سراسری آیا امتیازی دارد رشته من یا خیر؟

با عرض سلام و ادب
مورد امتنان است چونانچه بزرگوارانه کیس همسر من را جهت مهاجرت به نیوزلند بررسی و اعلام نتیجه، و امتیاز به دست آمده را بفرمایید:
همسر من :فوق لیسانس عمران-45 ساله-بالای 10 سال سابقه کار-قصد گرفتن مدرک ایتلس مناسب و مدرک pmp برای رشته خودشون قبل از اقدام
خودم:فوق دیپلم بهداشت عمومی-37 ساله- بدون سابقه کار-
دو فرزند 15 و 6 ساله هم داریم.
سلام
برای نیوزلند هم اکنون افرادی می توانند اقدام کنند که حداقل 135 امتیاز را داشته باشند و گرنه از پول بیرون نمی ایند .
شما اگر ایلتس 6.5 بگیرید 10 امتیاز به امتیاز همسرتون اضافه میشه . اما در کل در حال حاضر برای افرادی که امتیازی که کمتر از 135 دارند هیچ شانسی نیست.
برای استرالیا هم متاسفانه با توجه به سن همسرتون امتیاز لازم را به دست نمی اورید.
با ارزوی موفقیت برای همه

(2013-09-24 ساعت 13:37)elham1984 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من و همسرم 29 سالمونه و هر دو آیلتس 6.5 داریم همسرم لیسانس مکانیک داره و 6 سال سابقه کار تو شرکت نفت داره.من هم 2 سال سابقه کار با بیمه دارم و رشته تحصیلیم هم مهندسی کامپیوتر هست آیا امتیاز ما بیشتر از 140 میشه؟اگه امتیازمون 140 بشه چند وقت طول میکشه که کار مهاجرتمون درست بشه.ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام لطفا این پست من را کامل بخونید امتیاز خودتون را می توانید حساب کنید .
اما کار مهاجرت به نیوزلند با توجه به کیس و سایر موارد معمولا بین 1 تا 2 سال طول میکشه.
البته شما برای استرالیا هم می تونید اقدام کنید .
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، gbtm ، mahbube
می خواستم برای استرالیا/کانادا/نیوزلند اقدام کنم.
لطفا با توجه به شرایط من پیشنهاد خودتون رو بدید:
28ساله-متاهل
-فوق لیسانس عمران-سازه با معدل 16
-آیلتس6.5
4.5سال سابقه کار ولی فقط 7ماه بیمه دارم
14ماه خدمت سربازی مرتبط با رشته تحصیلی
سریع ترین و کم هزینه ترین مسیر درخواستی
و 1سوال:
با توجه به اعتبار محدود مدرک زبان ، موقع اخذ ویزا هم باید مدرک دارای اعتبار باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام. یه سوالی داشتم مدرکه دانشگاه شهید بهشتی در رشته دندان پزشکی در نیوزلند معتبر هست؟ برای کار و اقامت دائم؟Shy
پاسخ
(2013-11-01 ساعت 01:14)sjd نوشته:  با سلام. یه سوالی داشتم مدرکه دانشگاه شهید بهشتی در رشته دندان پزشکی در نیوزلند معتبر هست؟ برای کار و اقامت دائم؟Shy
سلام
شرایط نیوزلند دقیقا مثل استرالیا ست یعنی شما باید ابتدا ایلتس 7 در هر 4 باند بگیرید. بعد برای ریجیستر شدن باید امتحانات ان را پاس کنید که بین 2 تا 3 سال زمان می بره.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: sjd ، Saeedv13 ، mahbube
سلام
از نظره کاره مرتبط با رشتم، درآمد، امنیت و امکانات زندگی استرالیا منباسب تر هست یا نیوزلند؟ سواله بعدیم اینه که اگه تخصص بگیرم بهتره یا نه؟

چن صفحه از پستارو خوندم چن تا سوال مخمو درگیر کرد با فرض مدرک زبان من تقریبا ۱۲۵امتیازم ندارم.امتیاز مدرکه من که خیره سرم بهم میگن دکتر و اگه بعده تخصص اقدام کنم چند امتیاز داره؟ و یکی از دوستان فرمودند که اگه در نیوزلند سابقه کار داشته باشیم امتیاز داره یا اگه پیشنهاد کار. اونا مدرکه من و امثاله منو قبول ندارن ولی مدرکه ی دانشگاه آزادیو با معدل ۱۴ قبول دارن.این مهندسارو میخوان چیکار؟‏ نگرانشون شدم. و سابقه کار برای رشته دندان پزشکیم میخوان؟ اونا که به ما اعتماد ندارن میخوان دو سه سال عذابمون بدن سابقه کارمون پیش کششون
پاسخ
تشکر کنندگان: aliaz91
سلام میخواستم ببینم ما شرایط داریم یا نه ممنون میشم

همسرم ..لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه ازاد . و فوق دیپلم کامپیتور.۶ سال سابقه کار سن ۳۳
خودم.لیسانس مترجمی زبان.فوق دیپلم گرافیک.بدون سابقه کار
بر فرض اینکه هر دو بتونیم ابلتس ۷ بگیریم
؟
ایا معدل و ازاد بودن دانشگاه هم مهمه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود خدمت دوستان،

من پزشکی خوندم و یکی از دوستانم پرستاری ولی حقیقتن ما متوجه نشدیم که چطور می تونیم رجیستر بشیم از ایران،آیا قبل از اپلای کردن باید رجیستر شد ایا باید امتحانی را در کشوری دیگر بگذرانیم یا پس از ورود به نیوزلند دوره هایی را برای رجیستر شدن بگذرانیم؟
ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام
آیلتس 6.0 دارم که تا دوماه دیگه اعتبار داره. امتیازم به 160 میرسه. میتونم برا کار یا اقامت نیوزلند اقدام کنم یا اینکه حتما باید آیلتس 6.5 داشته باشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که سوالشون داشتن شرایط یا کافی بودن امتیاز هست حتما لینک زیر رو ببینید:
https://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/

(2013-11-03 ساعت 21:10)sjd نوشته:  سلام
از نظره کاره مرتبط با رشتم، درآمد، امنیت و امکانات زندگی استرالیا منباسب تر هست یا نیوزلند؟ سواله بعدیم اینه که اگه تخصص بگیرم بهتره یا نه؟

چن صفحه از پستارو خوندم چن تا سوال مخمو درگیر کرد با فرض مدرک زبان من تقریبا ۱۲۵امتیازم ندارم.امتیاز مدرکه من که خیره سرم بهم میگن دکتر و اگه بعده تخصص اقدام کنم چند امتیاز داره؟ و یکی از دوستان فرمودند که اگه در نیوزلند سابقه کار داشته باشیم امتیاز داره یا اگه پیشنهاد کار. اونا مدرکه من و امثاله منو قبول ندارن ولی مدرکه ی دانشگاه آزادیو با معدل ۱۴ قبول دارن.این مهندسارو میخوان چیکار؟‏ نگرانشون شدم. و سابقه کار برای رشته دندان پزشکیم میخوان؟ اونا که به ما اعتماد ندارن میخوان دو سه سال عذابمون بدن سابقه کارمون پیش کششون

لیست امتیاز برای دانشگاه نهایتا تا ۶۰ هست. این لینک رو ببینید:
http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/41474.htm

سابقه کار در نیوزلند هم باید اونجا باشید دیگه ! مثلا یکی از راهاش اینه که تحصیلی اقدام کنید و طول تحصیل کار کنید یا کاری پیدا کنید (البته اکر اجازه کار کردن داشته باشید) مدرک شمارو چرا قبول ندارند؟! یک سری از دانشگاه های خوب ایران که نیاز به هیچ کاری نیست و مدرکشون مورد قبوله که در لینک بالا هست. بقیه هم باید بفرستید برای تائید که معمولا تائید می شه.

(2013-11-04 ساعت 20:15)sanamm233 نوشته:  سلام میخواستم ببینم ما شرایط داریم یا نه ممنون میشم

همسرم ..لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه ازاد . و فوق دیپلم کامپیتور.۶ سال سابقه کار سن ۳۳
خودم.لیسانس مترجمی زبان.فوق دیپلم گرافیک.بدون سابقه کار
بر فرض اینکه هر دو بتونیم ابلتس ۷ بگیریم
؟
ایا معدل و ازاد بودن دانشگاه هم مهمه؟

اگر برای SMC یا همون نیروی کاری اقدام می کنید چند نکته مهم هست. اول اینکه مدرک تحصیلی مرتبط با تجربه کاری می خواد. شغل همسر شما چی بوده و برای چه رشته ای می خوایید اقدام کنید؟!
باید ببینید که برای اون شغل اولا درخواست و نیاز هست یا نه در ثانی مدرک ایشون رو قبول می کنند یا نه.
تحصیلات و آیلتس شما هم امتیاز اضافی به حساب می یاد و می تونید استفاده کنید.

(2013-11-30 ساعت 18:31)محسن55 نوشته:  باسلام
آیلتس 6.0 دارم که تا دوماه دیگه اعتبار داره. امتیازم به 160 میرسه. میتونم برا کار یا اقامت نیوزلند اقدام کنم یا اینکه حتما باید آیلتس 6.5 داشته باشم؟

در مورد انگلیسی لینک زیر رو ببینید:
http://www.immigration.govt.nz/migrant/s...y/english/

احتمالا راحتترین کار همون آیلتس ۶.۵+ هست
پاسخ
(2011-07-16 ساعت 08:37)mspayam نوشته:  سلام به همه ی دوستان

من اینجا توی نیوزیلند دانشجوی دکترا هستم و خوشحال می شم اگه سوالی در مورد زندگی در نیوزیلند دارین واستون جواب بدم.

کلاً کشور ساکت و آرومیه و اگه اهل جاهای ساکت و خلوت و آروم باشین از اینجا خوشتون میاد.

جناب حقیقت شما برای کلاس زبان می تونین واسه ی دانشگاه های اینجا اقدام کنین
http://www.victoria.ac.nz/international/...s/esl.aspx

من سالهاست طراح گرافيك هستم. ولي تا حالا بيمه نشدم وبيشتر بصورت پروژه اي كار كرده ام. مي خواستم بدونم اولا رشتم تو ليست هست؟ ثانيا من كه بيمه ندارم چطور بايد اقدام كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: asher
اگر بین استرالیا - کانادا و نیوزلند یکی رو بخوام انتخاب کنم ، اون 100 % نیوزلند هستش .

حیف که IELTS میخواد ، من رو اوردم به Toefl Ibt ، مگر نه سراغش میرفتم.
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون.من تصمیم دارم هرچه زود تر از ایران مهاجرت کنم و از اونجایی که عموم در نیوزلند یک رستوران داره و میتونه واسم ترتیب یک پیشنهاد کاری از رستورانش بده فکر کنم بهترین گزینه برای من به حساب بیاد.اما سوال من اینه که اصلا امکان دریافت چنین ویزایی ممکن هست یا خیر.من فوق دیپلم معماری با معدل 13 از دانشگاه آزاد دارم.27سالمه.برای ایلتس هم اقدام کردم.در حال حاظر هم دارم دوره کلاس های آشپزی میرم.سابقه ی کار توی رستوران هم میتونم ردیف کنم به شرطی که بیمه نخوان.ممنون می شم یکی کمکم کنه.زندگیم به این بستگی داره.در ضمن کیس ازدواج هم تو نیوزلند دارم ولی ترجیح میدم ویزام کاری باشه.کممممممممک[/size]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-30 ساعت 05:01)feriiii نوشته:  سلام.ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون.من تصمیم دارم هرچه زود تر از ایران مهاجرت کنم و از اونجایی که عموم در نیوزلند یک رستوران داره و میتونه واسم ترتیب یک پیشنهاد کاری از رستورانش بده فکر کنم بهترین گزینه برای من به حساب بیاد.اما سوال من اینه که اصلا امکان دریافت چنین ویزایی ممکن هست یا خیر.من فوق دیپلم معماری با معدل 13 از دانشگاه آزاد دارم.27سالمه.برای ایلتس هم اقدام کردم.در حال حاظر هم دارم دوره کلاس های آشپزی میرم.سابقه ی کار توی رستوران هم میتونم ردیف کنم به شرطی که بیمه نخوان.ممنون می شم یکی کمکم کنه.زندگیم به این بستگی داره.در ضمن کیس ازدواج هم تو نیوزلند دارم ولی ترجیح میدم ویزام کاری باشه.کممممممممک[/size]

سلام
ویزاهای کاری برای متقاضیان خارج از کشور در صورتی صادر میشه که متقاضیان بومی نتونسته باشن اون ظرفیت رو پر کرده باشن با این حساب برای کار در رستوران خیلی بعید میدونم امکانش باشه
پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان
من اولین باره که در این فوروم سوال میپرسم ، ممنون میشم اگه دوستان اطلاع دارن راهنمایی کنند:
حدود 20 ماه پیش برای مهاجرت از طریق تخصص برای نیوزلند اقدام کردم الان پرونده در دفتر لندن بررسی میشه ، امتیازبندی و مدارک رو چک کردتد و تایید شده ، فعلا 2 ماهه برای بررسیهای امنیتی ارسال شده (بک گراند چک) ظاهرا در مرحله بعدی باید یک مصاحبه تلفنی انجام بشه.
سوالم اینه که دوستان اطلاع دارند معمولا این بک گراند چک چند ماه وقت میخواد؟ و مصاحبه تلفنی در چه مواردیه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان