کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
سلام بر یاشار عزیز.من یک گلّه درست و حسابی‌ از شما دارم.و آن اینکه آخه چرا شما تز‌‌های فارغ التحصیلی بقیه را نوشتید !عزیز من میذاشتی حد عقل این یک قلم کار را خودشون بکنند.والا بخدا دانشجو خودش باید تزشو بنویسه.مگر ما خودمون ننوشتیم!این موضوع همیشه رو اعصاب من راه میره که چرا اینقدر باب شده که یکی‌ دیگه بید برای کسیکه می‌خواد دکتر و متخصص بشه تز‌ بنویسد!این یعنی‌ اوج حقارت و اوج عدم لیاقت اون مثلا فارغ التحصیل.آخیش راحت شدم داشتم از عصبانیت منفجر میشودم!Big Grin
اگر قرار بوده اسمت تو مقاله باشه و حالا نیست به ادیترو ژورنال شکایت کن پدرشون را در می‌آورند و اسمشون میره تو لیست سیاه حداقل دلت خنک می‌شه!همانطور که گفتی‌ رزومه خیلی‌ مهم است.من دارم فورس ماژور چند تا کار ناتمام را به مرحلهٔ چاپ می‌رسانم که الان از همه چیز مهمتر است.

ممنون از توصیه‌های بسیار خوبت و امیدوارم هر چه زودتر کار در خور خودت پیدا کنی‌ که همهٔ ما خوشحال میشیم.
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، kourosh2011 ، kasrafo ، NEURON
(2012-03-29 ساعت 09:17)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-03-28 ساعت 09:35)kourosh2011 نوشته:  درود بر یاشار عزیز ( آقا ما دوس داریم بگیم یاشار عزیز کی رو باید ببینیم !)
این هم یکی از خصوصیات جالب مهاجرته که آدم را با شرایط جدید آشنا میکنه و باعث میشه که با بدست آوردن تجربیات جدید خودشو با محیط جدید آداپته کنه. و این سختی ها باعث آبدیده شدن و رشد شخصیتی و پختگی و تکامل انسان میشه و آدم میتونه خودشو و توانایی هاشو محک بزنه.
در مورد کار اتفاقا نظر منم همینه تا آدم خودشو از نظر شرایط زندگی، کار و مخارج ، به یه سطح استیبل حداقل، نرسونه نمیتونه شش دونگ حواسشو به درس خوندن بده و درس خوندن بجای لذت بخش بودن براش عذاب وجدان میاره! ( البته این نظر کاملا شخصی منه!)
با انگیزه و اعتماد بنفس و پشتوانه علمی و تجربی که داری مطمئن هستم که یه شغل درس حسابی پیدا میکنی ( بخصوص که دعای برو بچه های مهاجرسرا هم پشت سرته)
شاد، موفق و تندرست باشی

کورش، آرمان و CMBT سلام
مرسی بابت دلگرمیتون. من چند تا مشکل دارم:
1- من از سال 3 دانشگاه به بعد همیشه کار کردم (البته بعد از کنکور هم یه دو ماه تو معدن کار کردم حتماً داستانش رو تو تاپیک راهنمای قدم به قدم خوندین) من وقتی کار نمی کنم عصبی می شم. کلاً وقتی کار می کنم اوضاعم خیلی بهتره.
2- من وقتی عصبی می شم یا وقتی خیلی عمیق فکر می کنم (البته اگه مغزی باقی مونده باشه) سرم رو می خارونم.
3- من در حال حاضر کار نمی کنم و خیلی هم فکر می کنم، در نتیجه کف کله ام کلاً زخم شده.
4- اون روز داده بودم ماری موهام رو کوتاه کنه که یه هو نمی دونم چه طور شده اندازه یه تخم مرغ کچل شد: نتیجه گیری دراماتیک - کل موهام رو (البته اون سه چهار تا شیوید رو می گم) از ته زدم.
5- حالا یه قیافه ای پیدا کردم که به زودی من رو می گیرن می گن جزام دارم.
6- همه این ها رو بذارین پهلوی هم، با این قیافه ی مهاجر من خوب معلومه به من کار نمی دن و من عصبی تر می شم و بیشتر شبیه جزامی ها می شم و ... معلوم نیست چی قراره این فیدبک مثبت رو قطع کنه.
به هر حال همچنان مقاومم. آدم 2 دلار می ده لاتاری (MEGA MILLION رو می گم) به اندازه 200 دلار از فکر و خیالش لذت می بره. جاتون خالی خیلی حال می ده. اومدین حتماً امتحان کنین.
تا هفته دیگه اگه به من کار ندن می رم خودم یه بیمارستان می زنم Big Grin
ارادتمند
یاشار و ماری

ياشار و ماري عزيزم
ميگم ميشه راجع به اون مگا ميليون بيشتر توضيح بدي ما كه قرن بيست و يك رو رو شانس هستيم
ميشه آن لاين هم بليط خريد ؟ راستش من تا سه ماه ميام خدا رو چه ديدي برنده بشيم اونوقت ديگه فرش قرمز هم تو فرودگاه زير پامون ميندازن!
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، kasrafo
(2012-03-29 ساعت 10:55)armanbala نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 09:17)یاشار و ماری نوشته:  
(2012-03-28 ساعت 09:35)kourosh2011 نوشته:  درود بر یاشار عزیز ( آقا ما دوس داریم بگیم یاشار عزیز کی رو باید ببینیم !)
این هم یکی از خصوصیات جالب مهاجرته که آدم را با شرایط جدید آشنا میکنه و باعث میشه که با بدست آوردن تجربیات جدید خودشو با محیط جدید آداپته کنه. و این سختی ها باعث آبدیده شدن و رشد شخصیتی و پختگی و تکامل انسان میشه و آدم میتونه خودشو و توانایی هاشو محک بزنه.
در مورد کار اتفاقا نظر منم همینه تا آدم خودشو از نظر شرایط زندگی، کار و مخارج ، به یه سطح استیبل حداقل، نرسونه نمیتونه شش دونگ حواسشو به درس خوندن بده و درس خوندن بجای لذت بخش بودن براش عذاب وجدان میاره! ( البته این نظر کاملا شخصی منه!)
با انگیزه و اعتماد بنفس و پشتوانه علمی و تجربی که داری مطمئن هستم که یه شغل درس حسابی پیدا میکنی ( بخصوص که دعای برو بچه های مهاجرسرا هم پشت سرته)
شاد، موفق و تندرست باشی

کورش، آرمان و CMBT سلام
مرسی بابت دلگرمیتون. من چند تا مشکل دارم:
1- من از سال 3 دانشگاه به بعد همیشه کار کردم (البته بعد از کنکور هم یه دو ماه تو معدن کار کردم حتماً داستانش رو تو تاپیک راهنمای قدم به قدم خوندین) من وقتی کار نمی کنم عصبی می شم. کلاً وقتی کار می کنم اوضاعم خیلی بهتره.
2- من وقتی عصبی می شم یا وقتی خیلی عمیق فکر می کنم (البته اگه مغزی باقی مونده باشه) سرم رو می خارونم.
3- من در حال حاضر کار نمی کنم و خیلی هم فکر می کنم، در نتیجه کف کله ام کلاً زخم شده.
4- اون روز داده بودم ماری موهام رو کوتاه کنه که یه هو نمی دونم چه طور شده اندازه یه تخم مرغ کچل شد: نتیجه گیری دراماتیک - کل موهام رو (البته اون سه چهار تا شیوید رو می گم) از ته زدم.
5- حالا یه قیافه ای پیدا کردم که به زودی من رو می گیرن می گن جزام دارم.
6- همه این ها رو بذارین پهلوی هم، با این قیافه ی مهاجر من خوب معلومه به من کار نمی دن و من عصبی تر می شم و بیشتر شبیه جزامی ها می شم و ... معلوم نیست چی قراره این فیدبک مثبت رو قطع کنه.
به هر حال همچنان مقاومم. آدم 2 دلار می ده لاتاری (MEGA MILLION رو می گم) به اندازه 200 دلار از فکر و خیالش لذت می بره. جاتون خالی خیلی حال می ده. اومدین حتماً امتحان کنین.
تا هفته دیگه اگه به من کار ندن می رم خودم یه بیمارستان می زنم Big Grin
ارادتمند
یاشار و ماری

ياشار و ماري عزيزم
ميگم ميشه راجع به اون مگا ميليون بيشتر توضيح بدي ما كه قرن بيست و يك رو رو شانس هستيم
ميشه آن لاين هم بليط خريد ؟ راستش من تا سه ماه ميام خدا رو چه ديدي برنده بشيم اونوقت ديگه فرش قرمز هم تو فرودگاه زير پامون ميندازن!

سلام بر یاشار عزیز
در پیدا کردن کار شک نکن که به زودی کار نسبتا دلخواهتو پیدا میکنی دیر و زود داره سوخت و سوز نداره!
در مورد بند یک من هم درست مث خودتم از قبل از کنکور کار میکردم بعد از قبولی کنکور اول (رشته پرستاری ) کار میکردم و همزمان با درس خوندن رشته پرستاری باز کار میکردم بعد از انصراف از پرستاری و دوران سربازی هم کار میکردم (سربازیم تو بیمارستان بود و من شیفت اضافه میدادم ) دوران کنکور باز هم کار میکردم بجز سال آخری که دیگه بکوب میخوندم تا اینکه پزشکی قبول شدم و باز هم دوران دانشجویی پزشکی کار دانشجویی میکردم. جالب اینجاست که بعد از طرح باز هم کار میکردم و همزمان برای تخصص میخوندم فک کنم برای همین تخصص قبول نشدم ! ( البته خرید و فروش سوالا بی تاثیر نبود! ) تا اینکه بعد از دو سال سعی کردن و قبول نشدن روم کم شد و چسبیدم به همون کار و قید تخصص رو زدم.
در مورد بند دو هم باز مث خودتم فقط فرقم با تو اینه که وقتی فکر میکنم یا با تلفن صحبت میکنم یا عصبی میشم راه میرم یا سندرم پاهای بی قرار به دادم میرسه
اینا رو گفتم که فک نکنی فقط خودت این عادت ها رو داری
خواستم بپرسم چرا نمیری این دوره های دستیاری پزشکی رو ببینی که دوره های سه ماه و شش ماهه اس و بعدش خیلی سریع میتونی بری سر کار؟
یه پیشنهاد بود ها
موفق شاد و تندرست باشی

شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، jojo_hami ، afrodit7
سلام
در مورد مگا میلیون: این لاتاری در کل آمریکا (فکر می کنم 42 ایالت) برگذار می شه. شما نمی تونین On-line خرید کنین و حتماً باید از یه فروشگاه که این بلیط ها رو می فروشه خرید کنین. قیمت هر بلیط 1 دلاره. در مورد سیستم بازیش توضیح نمی دم (گوگل کنین می بینین). هر هفته دوبار قرعه کشی می شه (سه شنبه و جمعه) و اول از 12 میلیون دلار شروع می شه، هر بار که برنده نداشته باشه مبلغ جایزه بالاتر می ره که البته این مبلغ 500 میلیون دلار رکورد شکسته. راستی در مورد مگا میلیون تو ویکیپدیا هم مطالب خوبی نوشته.
و اما در مورد کار: Physician assistant با Medical Assistant فرق می کنه. کار مدیکال اسیستنت مثل منشی گری یه. وظایف شما در حد همون منشی هست فقط نسبت به ایران حساب شده تره البته حقوقش هم خوبه. این شغل نیاز به 6 ماه تا یک سال گذروندن دوره داره و البته اگه بخواین درست حسابی هم استخدام بشین باید یه مدت مجانی کار کنین چون معمولاً ازتون سابقه کار می خوان.
Physician assistant مسئولیت هاش خیلی تخصصی تره و شامل منشی گری نمی شه، بیشتر تو مایه های بخیه زدن و ور داشتن، توضیح دادن داروها، یه سری معاینات اولیه و تزریقات و اینجور چیزهاست. برای داشتن این مدرک حداقل 2 سال باید به صورت فول تایم درس بخونین. اینجا هم اکثراً سابقه کار می خوان. البته برای هر دوتا شما باید License مربوط به ایالت خودتون رو هم بگیرین تا اجازه کار بهتون بدن.
حالا مسئله اینه که من پولم داره تموم می شه و نمی تونم از نظر مالی هزینه کنم و اصلاً در مورد هزینه زندگی هم دچار مشکل می شم. مطلب دیگه اینه که اگه می خواستم یک سال برای medical assistant وقت بذارم خوب می رفتم USMLE ها رو پاس می کردم که آینده اش خیلی بهتره.
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، kourosh2011 ، SH1A2R3 ، ali_kuchulu ، jasmine2953 ، NEURON ، jojo_hami ، afrodit7 ، Amir-Behnaz
(2012-03-29 ساعت 18:52)یاشار و ماری نوشته:  مطلب دیگه اینه که اگه می خواستم یک سال برای medical assistant وقت بذارم خوب می رفتم USMLE ها رو پاس می کردم که آینده اش خیلی بهتره.
ارادتمند
یاشار و ماری

ياشار مگه ديگه نميخواى usmle پاس كنى؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
سلام به همكي دوستان
من تازه با اين سايت اشنا شدم .خيلي خوشحالم كه اين بيجرو اينجا ديدم جون من هم دارم واسه USMLE step1 مي خونم . ايشالا كه هممون قبول بشيم .من هم تنها شروع به درس خوندن كردم و از اينكه مي بينم بجه هاي ابنجا به هم بيشنهاد ميدن كه با هم درس بخونن خيلي خوشحالم .راستش يه انكيزه اي هم شد واسه من . من با دوستام تو usa در ارتباطم اما خوشحال مي شم كه با بجه هاي اينجا هم تبادل اطلاعان كنم و باهاشون درس بخونم .
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، jojo_hami
من برای step1 می خوام استارت بزنم دنبال فردی برای همراهی در خوندن هستم ، کسی پایه هست ؟
من برای step1 می خوام استارت بزنم دنبال فردی برای همراهی در خوندن هستم ، کسی پایه هست ؟
parhamt2002@gmail.com
پاسخ
با سلام و تشکر از همه همکاران:
وقتیکه به سایت ecfmg میروم تا فرم تقاضا برای دریافت ID number را پر کنم به دانشگاه که میرسه نوشته اگر اسم دانشگاهتون ظاهر نشده اینجا را کلیک کنید وقتیکه کلیک کنی صفحه دیگری باز میشود که خواسته برای تعیین دانشگاه اینجا را کلیک کنی و با کلیک آن صفحه IMED باز میشود با انتخاب کشور ایران اسامی دانشگاهها ظاهر میشه از اینجا به بعد هر کار میکنم نمیتونم اسم و آدرس دانشگاه را به فرمم اضافه کنم کمک کمک
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
پاسخ
(2012-06-19 ساعت 11:09)ehsan1095 نوشته:  با سلام و تشکر از همه همکاران:
وقتیکه به سایت ecfmg میروم تا فرم تقاضا برای دریافت ID number را پر کنم به دانشگاه که میرسه نوشته اگر اسم دانشگاهتون ظاهر نشده اینجا را کلیک کنید وقتیکه کلیک کنی صفحه دیگری باز میشود که خواسته برای تعیین دانشگاه اینجا را کلیک کنی و با کلیک آن صفحه IMED باز میشود با انتخاب کشور ایران اسامی دانشگاهها ظاهر میشه از اینجا به بعد هر کار میکنم نمیتونم اسم و آدرس دانشگاه را به فرمم اضافه کنم کمک کمک

همکار خوبم

اول باید ببینی دانشگاه محل تحصیل عمومیت در لیست هست یا نه؟بعد کع برمیگردی خودش میگه انتخاب کن میگردی پیدا میکنی.
البته ساده نیست
برای منم 3 ساعت زمان برداشتBig Grin

بس که به این بنده خدا یاشار عزیز پیغام دادم دیگه روم نمیشه بهش نگاه کنم.Big Grin
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON
(2012-06-20 ساعت 14:11)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-06-19 ساعت 11:09)ehsan1095 نوشته:  با سلام و تشکر از همه همکاران:

همکار خوبم

اول باید ببینی دانشگاه محل تحصیل عمومیت در لیست هست یا نه؟بعد کع برمیگردی خودش میگه انتخاب کن میگردی پیدا میکنی.
البته ساده نیست
برای منم 3 ساعت زمان برداشتBig Grin

بس که به این بنده خدا یاشار عزیز پیغام دادم دیگه روم نمیشه بهش نگاه کنم.Big Grin

با سلام
پیداش کردم بعد از اینکه کشور ایران را در ستون مربوطه زدی آیکون select را که جلوی آن هست میزنی اسامی دانشگاهها در ستون مربوطه ظاهر میشوند
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، NEURON
سلام دوستان
واقعآ خوشحالم که همچین سایت خوبی رو پیدا کردم. من سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به آمریکا رو دارم برای اذامه ی تحصیل. نمی دونم چی کار کنم! میشه همین الان رفت اگر سربازی معاف شم یا نشم؟ ایا واحدهایی رو که تا الان گذروندمو قبول می کنن؟ یا باید حتما امتحان USMLE رو بدم. می تونم قبل از اتمام 7 سال این امتحان رو بدم؟ اگر قبول شدم چی میشه؟ لطفا یکی راهنماییم کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من یه سوال داشتم.

من پزشک عمومی هستم. همسرم امسال لاتاری برنده شده و من دارم واسه usmle step 1 میخونم. میخواستم بدونم بهتره اونجا امتحان بدم یا کشورهای منطقه؟ و اینکه کدوم شهر و دانشگاه برای من بهتره؟ چون ترجیحاً میخوام جایی برم که هزینه های زندگی پایین باشه و همینطور اونجا بتونم در یه بیمارستان به عنوان observer برای آمادگی step 2 مشغول باشم. ممنونم
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، jojo_hami
دوستان من یه سوال داشتم.

من پزشک عمومی هستم. همسرم امسال لاتاری برنده شده و من دارم واسه usmle step 1 میخونم. میخواستم بدونم بهتره اونجا امتحان بدم یا کشورهای منطقه؟ و اینکه کدوم شهر و دانشگاه برای من بهتره؟ چون ترجیحاً میخوام جایی برم که هزینه های زندگی پایین باشه و همینطور اونجا بتونم در یه بیمارستان به عنوان observer برای آمادگی step 2 مشغول باشم. ممنونم
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
سلام به همکاران عزیز
من دانشجوی سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به امریکا رو دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. لطفا کمکم کنید. چندتا سوال اساسی دارم. ممنون میشم کمکم کنید :
1) اگر سربازی معاف شم ، می تونم برم و از فیزیوپات برای مدرک عمومی بخونم؟
2)اگر معاف نشم ، اجازه ی خروج از کشور برای دادن امتحان رو دارم؟ یعنی قبل از اتمام 7 سال برم.
3) امکانش هست که اگه مراحل usmle رو قبول شدم برم درسم که تموم شد برگردم ایران بعد طرح عمومی رو برم؟
4) نظرتون راجع به ایالت کالیفورنیا چیه؟
5) حداکثر فاصله ای که میتونم بین مراحل usmle ایجاد کنم چقدره؟
6) حدود هزینه ی ثبت نام و رفت و برگشت جقدر میشه؟ (حدودا)
7) چه طوری می تونم از قوانین دانشگاهیه یک ایالت مطلع بشم؟
8) برای طبابت در امریکا باید حتما تمام مراحل usmle رو قبول شم؟
عذر خواهم از کثرت سوالها.
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara
سلام به همکاران عزیز
من دانشجوی سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به امریکا رو دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. لطفا کمکم کنید. چندتا سوال اساسی دارم. ممنون میشم کمکم کنید :
1) اگر سربازی معاف شم ، می تونم برم و از فیزیوپات برای مدرک عمومی بخونم؟
2)اگر معاف نشم ، اجازه ی خروج از کشور برای دادن امتحان رو دارم؟ یعنی قبل از اتمام 7 سال برم.
3) امکانش هست که اگه مراحل usmle رو قبول شدم برم درسم که تموم شد برگردم ایران بعد طرح عمومی رو برم؟
4) نظرتون راجع به ایالت کالیفورنیا چیه؟
5) حداکثر فاصله ای که میتونم بین مراحل usmle ایجاد کنم چقدره؟
6) حدود هزینه ی ثبت نام و رفت و برگشت جقدر میشه؟ (حدودا)
7) چه طوری می تونم از قوانین دانشگاهیه یک ایالت مطلع بشم؟
8) برای طبابت در امریکا باید حتما تمام مراحل usmle رو قبول شم؟
عذر خواهم از کثرت سوالها.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان