کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2014-05-22 ساعت 19:08)nedafarsi نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 08:53)nedafarsi نوشته:  یه نفر میگفت برای مقطع دکتری فاسفا وام نمیدن درسته؟؟

کسی جواب سوال منو نمیدونه؟؟ Rolleyes

مثل اینکه میدن اما برای مقطع دکترا اصلا ففسا بدن هم زیاد کمکی نمیکنه چون در مقابل شهریه دکترا رقمی نیست. برای دکترا باید دنبال فول فاند باشید که همه هزینه ها رو پوشش بده. در ضمن دکترا دانشگاه به دانشگاه فرق ممکنه بکنه بنابرین بهتره با قسمت کمکهای مالی دانشگاه مورد نظر صحبت کنید و ببنید چه کمکهایی برای شما میتونن پیشنهاد بدن. در ضمن استاد راهنما هم که یک بودجه اساسی برای این کار داره. در ضمن در کتابخانه هم میتونید کتاب راهنمای بورسیه رو پیدا کنید و ببنید از کدام شرکتها و موسسات میتونید برای بورسیه رشته تون تقاضا بدید.
پس اولین قدم صحبت با استاد راهنمای مورد نظر و دفتر کمکهای مالی دانشگاه مورد نظر هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، romance33 ، khder ، Saeedv13 ، ffrfar ، Rock
برای گرفتن وام تحصیلی در آمریکا نمیشه رفت بانک و مستقیم درخواست داد که آقا مثلا من ۲۰ هزارتا لازم دارم و بیخیاله این ففسا شد
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2014-05-26 ساعت 21:16)amaka747 نوشته:  برای گرفتن وام تحصیلی در آمریکا نمیشه رفت بانک و مستقیم درخواست داد که آقا مثلا من ۲۰ هزارتا لازم دارم و بیخیاله این ففسا شد

ففسا بجز خود وام نشان دهنده این هست که نیاز مالی شما بررسی و تایید شده هست. برای همین بیشتر بانکها و موسسات بورسیه و گرنت مجاز بودن برای ففسا رو یکی از شروطشون اعلام میکنن و اصلا هم کاری ندارند که شما بعدا وام ففسا رو گرفتید یا نگرفتید. میخوان از این طریق که یک سازمان دولتی هست مطمئن بشن که شما نیاز مالی به مقداری که گفتید دارید.
حالا ممکنه بعضی موسسات خصوصی و بانکها باشن که این شرط رو نداشته باشن ولی به نظر من اگه همچین موسسه ای باشه به احتمال زیاد ازوناست که بهره های کلانی رو بابت وام اخذ میکنن و بعید میدونم شما حتی شرایط ارائه ضمانت رو هم برای اونا داشته باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، Saeedv13 ، romance33 ، khder ، Rock ، mehdi2014
یامی جان .مگه نمیگن شماره سوشال سکوریتی رو هیچکس نباید بدونه پس چرا بعضی کالج ها و دانشگاها توی مدارکی که می گیرن میگن که یک کپی هم از کارت سوشال سکوریتی بگیرید
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
(2014-05-27 ساعت 07:56)amaka747 نوشته:  یامی جان .مگه نمیگن شماره سوشال سکوریتی رو هیچکس نباید بدونه پس چرا بعضی کالج ها و دانشگاها توی مدارکی که می گیرن میگن که یک کپی هم از کارت سوشال سکوریتی بگیرید

شماره سوشال سکیوریتی شماره ای هست که نباید به هیچ کسی بدی و البته اگه به هیچ کسی ندی، نه استخدام میشی، نه برات حساب بانکی باز میشه، نه بهت وام میدن، نه کالج راهت میدن، و نه صد تا کار دیگه!!!
بله دوست عزیز! این یکی از تناقضهای اینجاست و واقعا هم نمیشه کاریش کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، romance33 ، khder ، ffrfar ، mehdi2014
هاهاهاا lollllll پس من بیخودی بحث کردم با قسمت ادمیشن کالجی که میخواهم توش درس بخونم ..گفت کپی ازش بگیر وبرام بفرس کپیشو منم با کمال پررویی گفتم Neverrr

پاسخ
تنها راهش اینه که یک لیست از جاهایی که این اطلاعات رو بهشون میدی برای خودت درست کنی که در چه تاریخی و چه ساعتی چه اطلاعاتی رو در کجا به چه کسی دادی. بلکه خدای نکرده بعدا اتفاقی افتاد حداقل بدانی چند نفر شریک جرمن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، romance33 ، nedafarsi ، ffrfar ، Rock ، mehdi2014
(2014-05-27 ساعت 08:08)yami نوشته:  تنها راهش اینه که یک لیست از جاهایی که این اطلاعات رو بهشون میدی برای خودت درست کنی که در چه تاریخی و چه ساعتی چه اطلاعاتی رو در کجا به چه کسی دادی. بلکه خدای نکرده بعدا اتفاقی افتاد حداقل بدانی چند نفر شریک جرمن!!

lol

پاسخ
دوستان پیشکسوت میشه بگید in-state بودن در چه زمانی سنجیده میشه؟ مثلا ما جولای وارد کالیفرنیا می شیم و من می خوام برا ددلاین دسامبر ثبت نام کنم که توی زمستان سال بعدش وارد دانشگاه می شم.....in-state رو در زمان ثبت نام در نظر می گیرند یا وقتی شروع به تحصیل می کنیم
کیس نامبر همسر **2014AS000031 -تعداد افراد کیس 3 نفر-مصاحبه 18Feb-انکارا visa 18 apr
مقصد سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای این استیتی هیچوقت خودتون همینجوری حساب کتاب نکنید!!
حتما از دانشگاه مورد نظر فرم مورد نظر رو گرفته و ببینید که چه مدارکی براشون برای این استیتی قابل قبوله و اون مدارک رو مثلا حساب بانکی یا گواهینامه یا قبض یوتیلیتی و ... رو سرریعا تهیه کنید. صرف اینکه شما یک ساله در یک ایالت زندگی میکنید برای دانشگاه قابل قبول نخواهد بود و اونا میخوان با مدرکی که مورد قبولشون هست شما این رو ثابت کنید.
سر همین قضیه من یادمه نزدیک سه ماه ثبت نامم عقب افتاد با اینکه خیلی وقت بود قانونا این استیت بودم.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، ffrfar ، mehdi2014
(2014-05-27 ساعت 19:10)yami نوشته:  برای این استیتی هیچوقت خودتون همینجوری حساب کتاب نکنید!!
حتما از دانشگاه مورد نظر فرم مورد نظر رو گرفته و ببینید که چه مدارکی براشون برای این استیتی قابل قبوله و اون مدارک رو مثلا حساب بانکی یا گواهینامه یا قبض یوتیلیتی و ... رو سرریعا تهیه کنید. صرف اینکه شما یک ساله در یک ایالت زندگی میکنید برای دانشگاه قابل قبول نخواهد بود و اونا میخوان با مدرکی که مورد قبولشون هست شما این رو ثابت کنید.
سر همین قضیه من یادمه نزدیک سه ماه ثبت نامم عقب افتاد با اینکه خیلی وقت بود قانونا این استیت بودم.

اونوقت یامی خان این داستان In State چیه یعنی باس تو یه ایالت بمونیم بمدت یه سال تا ففسا وام بده درست فهمیدم

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-27 ساعت 20:37)amaka747 نوشته:  
(2014-05-27 ساعت 19:10)yami نوشته:  برای این استیتی هیچوقت خودتون همینجوری حساب کتاب نکنید!!

اونوقت یامی خان این داستان In State چیه یعنی باس تو یه ایالت بمونیم بمدت یه سال تا ففسا وام بده

ففسا شامل باشی وام بهت میده و این استیتی نمیخواد اما تقریبا میتونم بگم که 90 درصد موسسات آموزشی آمریکا قانون دارند که شهریه برای غیر این استیتی ها دو سه یا چهار برابر گرانتر حساب میشه. بنابرین حتی ممکنه با اون ففسا نتونی کل شهریه رو بدی.
علتش هم اینه که میخوان شما از امکانات آموزشی ایالتی که توش هنوز مالیاتی ندادی به ارزانی کسانی که مالیات دادن توش، استفاده نکنی.
فکر کنم ایالت تنسی این استیتی نداره و بعضی موسسات خیلی گران قیمت هم معمولا ندارن. دانشگاه آلاباما برای مقطع فوق لیسانس بصورت آنلاین هم شهریه این استیتی میگیره از همه.
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، romance33 ، khder ، asher ، ffrfar ، Rock ، mehdi2014
من فرم FAFSA رو پر کردم...در جایی که سوال راجع به سربازی بود به من گفتند که حتما باید گزینه ی yes رو بزنی..
اما از روز بعد نامه هایی از طرف سازمان سر بازی اومد که من رو قبول کردن و من رز رزرو هستم واسه سربازی...
این من و خیلی نگران کرده...اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم..
آیا میشه کنسل کرد و اگر کنسل کتم چی میشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا جایی که میدونم برای دریافت بعضی خدمات اجتماعی در آمریکا مثلا همین ففسا باید افراد مذکر در این رزرو ثبت نام کنند البته به شرطی که قبل از 26 سالگی شان به آمریکا آمده باشند.
به نظر من یک قانون فرمالیته هست چون در این مملکت سیتیزن خودشان رو هم وقت جنگ به زور سرنیزه به جنگ نبردن چه برسه به مهاجر گرین کارتی!!
خداییش این چیزهای آمریکا آدم رو خیلی صفا میده، مخصوصا وقتی یاد سربازی خودم میوفتم و اینکه دو ماه بعد از تمام شدنش تازه فهمیدم، معاف باید میشدم!!!!!! بعله دوست عزیز، معاف!
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، amjad ، ffrfar ، Rock ، mehdi2014
(2014-05-30 ساعت 05:20)yami نوشته:  تا جایی که میدونم برای دریافت بعضی خدمات اجتماعی در آمریکا مثلا همین ففسا باید افراد مذکر در این رزرو ثبت نام کنند البته به شرطی که قبل از 26 سالگی شان به آمریکا آمده باشند.
به نظر من یک قانون فرمالیته هست چون در این مملکت سیتیزن خودشان رو هم وقت جنگ به زور سرنیزه به جنگ نبردن چه برسه به مهاجر گرین کارتی!!
خداییش این چیزهای آمریکا آدم رو خیلی صفا میده، مخصوصا وقتی یاد سربازی خودم میوفتم و اینکه دو ماه بعد از تمام شدنش تازه فهمیدم، معاف باید میشدم!!!!!! بعله دوست عزیز، معاف!

من در ایران از سربازی معاف شدم و این خیلی من و نگران کرده چون دقیقا اطلاعات کافی راجع بهش ندارم..و اصلا نمیدونم selective servise چی هست؟ من 25 سال سن دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان