کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2014-07-12 ساعت 22:12)member نوشته:  یامی جان بعد چه مدارکی باید برای اینستیتی نشان داد.
تجربه ای که من داشتم این بود هرچی قبض آب برق تلفن نشون کالج میدادم من رو in state نمیکرد میگفت بجز این مدارک باید کار کرده باشی در یکسال گذشته و مالیات داده باشی.خلاصه با اینکه تو ماه اکتبر بود از یک حسابدار خواستم با چندین ماه تاخیر فرم مالیات رو پر کنم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، yami ، lighter ، romance33
قبلا هم همینجا خدمت دوستان عزیزم عرض کردم که از خودتون تصور نکنید که فلان مدرک رو تهیه کنم دیگه این استیتم.

باید و باید و بازم باید به دانشگاه مراجعه کنید و بصورت کتبــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی ازشون لیست مدارک قابل قبول برای این استیتی رو تهیه کنید که بعدا زیرش نزنن.

بعدش هم اونو خوب بخونید و باز از خودتون تصور نکنید که مثلا در این بند میگه فلان حتما منظورش فلانه. فردا دیدید که تعبیر شما غلط بوده. در مواردی که یک درصد شک دارید برید یا از خودشون دقیق بپرسید یا از یک فرد مطلع دیگه.

نمونه اش همین فرمایش شما که میگید گفتن باید کار کنید تا این استیت بشید ولی تا جایی که من یادم میاد از من چنین مدرکی نخواستن در فلوریدا. تاریخ صدور بیمه ماشینم و یک نسخه از صورتحساب بانکی ام رو قبول کردن.

@قصه گو:
دوست عزیز فکر میکنم انتخاب درستی کردید. ایشالا تا سال دیگه این استیت میشه و ففسا میگره ولی شما هم دقیق برید پرس و جو کنید به شرحی که در اینجا نوشتم که سال بعد تو دردسر نیوفتید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، ParsTrader ، lighter ، romance33 ، قصه گو
این داستان reference چیه برای اپلای ففسا همون ضامن خودمون میشه ؟ به من گفتن اگه ۴ تا reference نیارم اپلای پین من برای ففسا کنسل میشه
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
(2014-07-23 ساعت 02:19)amaka747 نوشته:  این داستان reference چیه برای اپلای ففسا همون ضامن خودمون میشه ؟ به من گفتن اگه ۴ تا reference نیارم اپلای پین من برای ففسا کنسل میشه

تا جایی که یادمه میشه چیزی شبیه معرف خودمان. یعنی ضمانت نمیکنه ولی میگه من این طرف رو میشناسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، romance33 ، sib 24
جهت اطلاع . من برای ففسا اقدام کردم چون لیسانس داشتم گرنت شامل حال من نشد فقط وام. گفت گرنت فقط برای زیر لیسانس . همین
شماره کیس: 2013AS3XXX ، رویت قبولی:1 ، می کنسولگری:آنکارا ،تعداد کیس: 3 نفر، ارسال فرم:بار اول May ،بار دوم Sep ، تاریخ مصاحبه 7ّ Feb , ,کلیرنس 28 june وتاریخ ورود july 2013 ساکن پلینو - تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، sib 24 ، r.bazargan
(2014-05-22 ساعت 08:53)amaka747 نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 03:05)sib 24 نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 13:27)amaka747 نوشته:  
(2011-04-30 ساعت 23:45)sib 24 نوشته:  سلام دوستان. من برای FAFSA اقدام کردم و منتظر نتیجش هستم.هر سؤالی داشتید در خدمتم.

دوسته عزیز میشه راهنمایی کامل کنی چکار باید انجام بدم برای شروع ؟ این داستان پین کد چیه

دوست عزیز جواب سوالتون خیلی زیآد هست چون کل قضیه ففسا رو یکجا پرسیدی.Big Grinشما شرایطت رو بگو از چه مقطعی میخوای شروع کنی برای کالج یا دانشگاه تامن و بقیه دوستان بتونیم کمک کنیم.

والا میخواستم یه دوره یک ساله فنی تعمیر و نگهداری هواپیما بگذرونم که ۳۲ هزارتا شهریش هست دوست عزیز

سلام
این دوره ها توی فلوریدا 5 تا 6 هزار دلاره و این مدرسه ای می گید با این هزینه حتما خصوصی . ضمن آیا تعدادی از واحدهای دوره لیسانس و یا فوق لیسانس تونو که تو ایران گذروندید مگر با این واحدها معادل نمیزنن؟ آیا پرسیدید؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
سلام دوستان
من میخام برای فوق لیسانس اقدام کنم بعد از این استیت شدن.در ایالت کالیفرنیا...
میخام بدونم به دانشجوی فوق لیسانس چه نوع وامی تعلق میگیره؟
ایا باید این وام رو پس بدم؟
اگر باید پس بدم معمولا چقدر زمان میدن بهم؟
ممنونم پیشاپیش
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 08:17)elvira نوشته:  سلام دوستان
من میخام برای فوق لیسانس اقدام کنم بعد از این استیت شدن.در ایالت کالیفرنیا...
میخام بدونم به دانشجوی فوق لیسانس چه نوع وامی تعلق میگیره؟
ایا باید این وام رو پس بدم؟
اگر باید پس بدم معمولا چقدر زمان میدن بهم؟
ممنونم پیشاپیش

سلام دوست عزیز.انواع وامها بهتون تعلق میگیره.شما وقتی ثبت نام کردید مراجعه کنید به دفتر financial aid دانشگاه.بهتون فرم میدن پر کنید برای وام.از اینطرم فرمهای آنلاین fafsa رو پر کن بهتون وام تعلق میگیره.شما تا زمانیکه درس میخونید ازتون پس نمیگیرند بعد از اتمام تحصیل بستگی به وامش داره معمولا ۶ ماه بعد از فارغ التحصیلی قصدبندی میکنند براتون.معدلتون بالا باشه scholarship هم بهتون میدند که کلی به نفع هست بعضی موقع اصلا احتیاج نیست شهریه بدید کل هزینه با scholarship پوشش داده میشه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، shadi79 ، ali_58 ، r.bazargan
وام ففسا تعلق میگیره و وام بانکی.
وامهای بانکی کردیت اسکور و کردیت هیستوری رو چک میکنن و اگه تازه وارد باشید و کردیت درستی نداشته باشید ممکنه ندن یا بگن باید یک نفر دیگه کوساینر و به نوعی میشه گفت ضامن بشه که هر کسی حاضر نمیشه بشه!! بهره هاشونم بالاست.
بنابرین شما روی وام ففسا و گرنت و اسکولارشیپ حساب کنید که مقدارش بسیار متغییره و از ترمی 500 دلار در کالج ما گرفته تا چند هزار دلار در دانشگاههای رده اول آمریکا هست.
اما واقعیت اینه که من به شخصه توصیه میکنم بجز وام ففسا که البته ماکزیممش رو نمیدونم برای دوره فوق لیسانس چنده ولی میتونین در سایتش جستجو کنید و ببینید، روی وام دیگه ای حساب نمیکنم که فردا نشه و تو مشکل بیوفتم.
در ضمن شهریه شما بالا باشه یا پایین در مقدار وام ففساتون تاثیری نداره. بنابرین سعی کنید در جای ارزانتر درس بخونید که از نظر مالی زیاد تو فشار نباشید. بالاخره باید یه جوری کلا با همان پول سر کنید و اگه شهریه هاتون بالا باشه ممکنه چیزی برای خودتون و زندگتون نمونه.

@سیب:
در حد کاردانی یا کارشناسی در کالجهای ارزان گرنت و اسکولارشیپ میتونه شهریه رو کامل پوشش بده ولی وقتی هر واحد شهریه کارشناسی ارشد شد 800 دلار و طرف هم 12 واحد درس برداشت، یک کم بعیده که کفایت کنه، مگه گرنت و بورسیه خفن چند هزار دولاری بگیره که کمی دور از تصور هست برای همه.
شهریه کاردانی هم هر واحد صد دولاره و بله همه شو پوشش میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali234 ، Rock ، shadi79 ، sib 24
حرفم کاملا راجع به دانشگاه بود نه کالج.خود دانشگاه فرمهای وام رو میده و اسکالرشیپهای بالا زیاد داره.خیلی بیشتر از ۸۰۰ دلار هست شهریه هر درس.اگه state university باشه مثل همون دانشگاه دولتی ایران برای کارشناسی حدودا ۸ تا ۱۰ هزار دلار هست در سال ولی دانشگاهای خصوصی ۳۰ هزار تا،۳۸ هزار تا و و و..به بالا.
اونی که شما فرمودید اگه از بانک وام بگیرند درسته ولی از خود دانشگاه بپرسید وامهای دیگه معرفی میکنه.بهتر هست دانشگاهای معتبر درس بخونید و state university باشه که اگه مجبور به گرفتن وام شدید تا آخر عمر زیر بار قصد نباشید.اینجا هر دانشگاهی هم بدرد بخور نیست.حتی تو خود ایالت قبولش ندارند.اینطور تصور نکنید چون تو آمریکاست پس خیلی خوبه.نه اینطور نیست.تحقیق کنید راجع به انتخاب دانشگاهتون.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، ali234 ، amjad ، shadi79
سلام کسی می تونه راهنمایی کنه
فرم آنلاین ففسا یه قسمتی داره که اطلاعات دبیرستان و شهر و ایالت رو باید وارد کنیم و من در ایران دبیرستان رفتم و در فرم هیچ آپشنی به جز ایالت های امریکا نداره و تا یکی از ایالت های آمریکا رو انتخاب نکنم به مرحله بعد نمی شه وارد بشم. باید چی کار کنم؟
ضمنا من فوق لیسانس از ایران هستم! به نظرتون اگه بخوام اینجا از سر نو لیسانس شروع کنم هیچ کمک بلاعوض به من تعلق می گیره؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-17 ساعت 22:27)Melisa24 نوشته:  سلام کسی می تونه راهنمایی کنه
فرم آنلاین ففسا یه قسمتی داره که اطلاعات دبیرستان و شهر و ایالت رو باید وارد کنیم و من در ایران دبیرستان رفتم و در فرم هیچ آپشنی به جز ایالت های آمریکا نداره و تا یکی از ایالت های آمریکا رو انتخاب نکنم به مرحله بعد نمی شه وارد بشم. باید چی کار کنم؟
ضمنا من فوق لیسانس از ایران هستم! به نظرتون اگه بخوام اینجا از سر نو لیسانس شروع کنم هیچ کمک بلاعوض به من تعلق می گیره؟
با تشکر

یک گزینه داره out of country اون رو باید بزنید.اگه تا ابد میتونی فراموش کنی فوق لیسانس داشتی شروع کن از لیسانس ولی اکه فکر میکنی چند ترم بخونی بعدش یاد فوق لیسانستون بیوفتید نمیشه.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، r.bazargan
(2014-11-17 ساعت 22:27)Melisa24 نوشته:  سلام کسی می تونه راهنمایی کنه
فرم آنلاین ففسا یه قسمتی داره که اطلاعات دبیرستان و شهر و ایالت رو باید وارد کنیم و من در ایران دبیرستان رفتم و در فرم هیچ آپشنی به جز ایالت های آمریکا نداره و تا یکی از ایالت های آمریکا رو انتخاب نکنم به مرحله بعد نمی شه وارد بشم. باید چی کار کنم؟
با تشکر

اول اینکه قانونا این کار شما که مدرکتون رو اعلام نکنید و از نو شروع کنید بخاطر وام کمی مورد دار هست، با اینکه خیلی ها اینکار رو میکنند. اینو بخاطر عده ای میگم که میخوان کارشون صد در صد قانونی باشه!!

دوم اینکه کمک بلاعوض همان پل گرنت هست که سالی حدود 5000 دولار هست و به نظر من بخاطر سالی 5000 دولار رفتن از اول شروع کردن کار عاقلانه ای نیست چون بقیه کمک بصورت وام هست و باید بعدا پس بدید وگرنه بد کردیت میشید.

بنابرین توصیه من به دوستانی که با مدارک بالای دیپلم میان این هست که یا ادامه تحصیل بدن از مقطع بعدی یا اینکه برای همان رشته خودشون که البته سررشته ای هم درش دارند بروند یک سرتیفیکیت بگیرند و مدرک ایرانشونم ارزشیابی کنند.

مثلا کسی که لیسانس کامپیوتر نرم افزار داره از ایران بجای اینکه بیاد اینجا از اول یک رشته ای رو بخونه بهتره که مدرکش رو ارزشیابی کنه و بعد در زمینه مورد علاقه خودش، ترجیحا ولی نه الزاما مربوط به کامپیوتر دوره چند ماهه بگذرونه و سرتیفیکیت بگیره.

اینجوری هم میتونه بگه قانونا مثلا لیسانس داره و هم سابقه تحصیلی در آمریکا با مدرک آمریکایی. یک عالمه هم در وقت و هزینه هاش هم صرفه جویی شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، sib 24 ، Rock ، behjat ، soli_jay ، r.bazargan ، samane1363
دوستان بعضی ایالات مثل اینکه این استیتی شون شش ماه هست هااا. مثل نبراسکا یا حداقل بعضی کالجها در بعضی ایالات زمان این استیتی کمتری دارند.

شش ماه خودش خیلیه!

پانوشت اول !! ایکاش این مهاجرسرا مثل بقیه انجمنها قسمت چت داشت کمی چت میکردیم!! حوصلم سر رفت.

پانوشت دوم!! تا همین تازگیها اگه ازم میپرسیدی نبراسکا کجاست، یک میلیون دولار نداشته ام شرط میبستم که جزو ایالات کاناداست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، Rock
سلام دوستان
یه سوال داشتم. من برنده لاتاری 2015 هستم. 21 سالمه و با مدرک دیپلم فرم ها فرستادم. هنوز کارنت نشدم و دارم تحقیق می کنم. فعلا شهر ناکسویل ایالت تنسی انتخاب کردم. می خوام وارد کالج بشم. می خواستم ببینم می تونم از وام و این ها استفاده کنم؟ این استیت بشم بهتره؟ چقدر طول می کشه؟ باید چه کارایی انجام بدم؟ از این جا درخواست بدم یا باید بیام بعد؟
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان