کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
سلام من یک موضوعی برام مطرح شده که واقعا گیج شدم گفتم با شما به اشتراک بزارم و نظرتون رو بپرسم بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی هستم و تصمیم دارم برای یک دوره تکنسین فنی شرکت کنم کل دورش ۱۴ ماه هست و کالج مورد نظر دارای قسمت کمک های مالی هست..حالا با توجه به نتیجه ای که از خوندن کل تاپیک ففسا گرفتم برای اپلای در ففسا نباید اسمی از مدرک فوق لیسانسم بیارم و اگه بگم وام به من تعلق نمی گیره ؟ سوال دوم اینه که شنیدم برای گرفتن گرنت یا همون وام بلاعوض باید بگیم که مدرک فوق لیسانس داریم؟ این جوری تناقض به وجود میاد حالا من متوجه نشدم باید بگم که فوق لیسانس دارم یا اصلا نباید اسمی ازش بیارم .....پیشاپیش سپاسگزارم بابت جوابتون
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-06 ساعت 16:36)amaka747 نوشته:  سلام من یک موضوعی برام مطرح شده که واقعا گیج شدم گفتم با شما به اشتراک بزارم و نظرتون رو بپرسم بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی هستم و تصمیم دارم برای یک دوره تکنسین فنی شرکت کنم کل دورش ۱۴ ماه هست و کالج مورد نظر دارای قسمت کمک های مالی هست..حالا با توجه به نتیجه ای که از خوندن کل تاپیک ففسا گرفتم برای اپلای در ففسا نباید اسمی از مدرک فوق لیسانسم بیارم و اگه بگم وام به من تعلق نمی گیره ؟ سوال دوم اینه که شنیدم برای گرفتن گرنت یا همون وام بلاعوض باید بگیم که مدرک فوق لیسانس داریم؟ این جوری تناقض به وجود میاد حالا من متوجه نشدم باید بگم که فوق لیسانس دارم یا اصلا نباید اسمی ازش بیارم .....پیشاپیش سپاسگزارم بابت جوابتون

"رای گرفتن گرنت یا همون وام بلاعوض باید بگیم که مدرک فوق لیسانس داریم" ... کی همچین چیزی گفته؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi2014
(2014-06-06 ساعت 16:44)yami نوشته:  
(2014-06-06 ساعت 16:36)amaka747 نوشته:  سلام من یک موضوعی برام مطرح شده که واقعا گیج شدم گفتم با شما به اشتراک بزارم و نظرتون رو بپرسم بنده دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی هستم و تصمیم دارم برای یک دوره تکنسین فنی شرکت کنم کل دورش ۱۴ ماه هست و کالج مورد نظر دارای قسمت کمک های مالی هست..حالا با توجه به نتیجه ای که از خوندن کل تاپیک ففسا گرفتم برای اپلای در ففسا نباید اسمی از مدرک فوق لیسانسم بیارم و اگه بگم وام به من تعلق نمی گیره ؟ سوال دوم اینه که شنیدم برای گرفتن گرنت یا همون وام بلاعوض باید بگیم که مدرک فوق لیسانس داریم؟ این جوری تناقض به وجود میاد حالا من متوجه نشدم باید بگم که فوق لیسانس دارم یا اصلا نباید اسمی ازش بیارم .....پیشاپیش سپاسگزارم بابت جوابتون

"رای گرفتن گرنت یا همون وام بلاعوض باید بگیم که مدرک فوق لیسانس داریم" ... کی همچین چیزی گفته؟؟؟

یامی جان من بیگناهم اسلحه تو بگیر پایینBig Grin تو گوگل فارسی سرچ زدم توی چند تا تالار گفتگو دیدم
حالا با این شرایطی که دارم باید بگم فوق لیسانس دارم یا بهتره چیزی نگم ؟
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-06 ساعت 20:03)amaka747 نوشته:  

یامی جان من بیگناهم اسلحه تو بگیر پایینBig Grin تو گوگل فارسی سرچ زدم توی چند تا تالار گفتگو دیدم

شما از کجا میدونی من اسلحه دارم؟؟! Smile
ببین دوست عزیز، بنده در یک فورام عمومی شما رو به دروغ گفتن ترغیب نخوام کرد. اما قانون ظاهرا میگه که اگه شما سابقه تحصیل در مقطعع لیسانس و بالاتر داشته باشید به شما برای تحصیل مجدد از اول وام و گرنت نمیدن. حالا اینجاش رو من دقیق با جزئیات نمیدونم ولی اینکه اگه بگید فوق لیسانس دارید به شما تازه گرنت میدن که از اول درس بخونید کمی با منطق جور در نمیاد!! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: amaka747 ، amjad ، shoshina ، Lemony ، romance33 ، Rock ، ParsTrader ، mehdi2014

salam dooste aziz mibakhshid mikhastam beporsam in dore ha ba che onvan va toye che callege haii hastan? ma ham donbale dore haye kotah modat hastim
کیس نامبر همسر **2014AS000031 -تعداد افراد کیس 3 نفر-مصاحبه 18Feb-انکارا visa 18 apr
مقصد سانفرانسیسکو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-07 ساعت 23:18)rastashah نوشته:  

salam dooste aziz mibakhshid mikhastam beporsam in dore ha ba che onvan va toye che callege haii hastan? ma ham donbale dore haye kotah modat hastim

از این دوره ها زیاده برای رشته های مختلف ..مثلا من بدلیل این که فوق لیساس مهندسی هواپیما دارم باید یک دوره کامل کننده تکنسین فنی تعمیر و نگهداری هواپیما بگذرونم ویک مدرک از هواپیمایی کشوری امریکا (FAA) بگیرم تا بتونم دراین زمینه و با گذشتن از بک گراند چک ( هفت خان رستم رو باید رد کنم ) Big Grin در خطوط هواپیمایی به عنوان مهندس ناظر فنی هواپیما که بعد از هر فرود هواپیما رو تحویل میگیره از خلبان و قبل از هر پرواز باید هواپیما و موتورش روچک کنه و از صحت سالم بودن هواپیما اطمینان پیدا کنه و به خلبان گزارش کار رو بده تا بعداز چند امضا هواپیما اجازه پرواز بگیره , کار کنم ( مسئولیت این کارحساس بسیار زیاده و اگه خدایی نکرده اتفاقی برای هواپیما بیفته اولین نفر مهندس فنی باید در دادگاه پاسخگو باشه)..شما هم باید ببینی چه دوره ای نیاز دارید بستگی داره دنبال چی باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، yami
من براحتی از فسفا وام گرفتم فرم رو آن لاین پر کردم و 10000 تا ریختن تو حساب .راحت از اونی بود که فکرمیکردم ولی 5/5 درصد بهره داره و 6 ماه بعد از فارغ التحصیل شدن باید پرداختشو شروع کرد.من فوق میخونم
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، khder ، mehdi2014 ، قصه گو
(2014-06-10 ساعت 05:01)soufia نوشته:  من براحتی از فسفا وام گرفتم فرم رو آن لاین پر کردم و 10000 تا ریختن تو حساب .راحت از اونی بود که فکرمیکردم ولی 5/5 درصد بهره داره و 6 ماه بعد از فارغ التحصیل شدن باید پرداختشو شروع کرد.من فوق میخونم

میشه بگید چه رشته ای میخونید. کدام دانشگاه و کی درس رو شروع کردید؟ من از این نگرانم که آیا بعد از گرفتن مدرک از اینجا میشه کار پیدا کرد یا باز هم باید یک کار غیر مرتبط انجام داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: khder ، قصه گو
ببخید میخواستم بدونم کسی که رزیدنت آمریکا باشه و خواهر یا برادرش بخواهند از طریق بورسیه وارد ایالات متحده بشند آیا ممکنه سفارت به درخواست خواهر و یا برادر که پذیرش بورسیه گرفتن جواب رد بده ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ممنون میشم درمورد وام برای تحصیل(مخصوصا fafsa) اگه گرفتید یه توضیحاتی بدید ( تو بخش تحصیل در آمریکا fafsa ) من لیسانس دارم آیا این وام بلا عوض به من تعلق میگیره اگه برم کالج؟؟؟؟ ممنون

[/quote]

دوست عزیز اگه شما بخواهید از دیپلم شروع کنید و حرفی از لیسانس ایران نزنید بله میتونید.ولی اگه چند ترم خوندید نظرتون عوض شد و خواستید برای فوق ادامه بدین ، هرچی پول دادن بهتون رو پس میگیرن.
[/quote]
مربوط به گرنت فقط به خصوص pell grant
دوستان توجه کنید که تو فرم ها نوشته که نباید مدرک لیسانس حتی خارج از آمریکا داشته باشید
اطلاعات غلط میتونه تا شش ماه زندان به همراه داشته باشه
ایا میتونن بفهمن که کسی لیسانس داره یا نه ؟؟؟؟
با توجه به اینکه شما در مصاحبه سفارت گفتین لیسانس دارین
نظرتون چیه ؟؟؟
میفهمن یا نه ؟؟؟
شماره کیس:2013AS00106## تاریخ رویت قبولی:OCT 23
کنسولگری:ایروان تعداد افراد منظور در کیس :1 ارسال فرمهای سری اول:25 OCT مصاحبه : هفته اول اگوست , ویزا : ------
پاسخ
تشکر کنندگان:
اتفاقاً دخترم اينجا سوم دبيرستانشو تموم كرده و ديپلمه شده،واسه آخر آگوست داريم اولين سفرمون رو شروع مي كنيم و ميريم كركلند سياتل، توي اين مدت بهش پيشنهاد دادن كه برو كالج كه جو بهتري داره و ديگه از اون دسته بنديها و شيطنت هاي دبيرستاني خبري نيست، اما حقيقتش به خاطر هزينه قبول نكرديم ، و تصميم گرفته يه سال آخرو توي دبيرستان بگذرونه تا براي سال ديگه ، هزينه اش نصف بشه،نميدونم ميشه از طريق ففسا وام بگيرم و بفرستمش كالج؟ نظرتون رو دوست دارم بدونم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال داشتم میخواستم بدونم اگر کسی instate نشده باشد بدون پرداخت شهریه میتونه بره کالج یا باید یکسال بگذره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-11 ساعت 00:00)member نوشته:  دوستان یک سوال داشتم میخواستم بدونم اگر کسی instate نشده باشد بدون پرداخت شهریه میتونه بره کالج یا باید یکسال بگذره.

اگه این استیت نشین (این قانون استثنائا در یکی دو ایالت و همچنین در بعضی دانشگاهها و کالجهای گران قیمت و یا با کاربرد خاص ممکنه اعمال نشه) باید شهریه سه چهار برابر این استیتی رو بدین و شرایط اقامتتون مهیا بشه و یک سالی ازش بگذره تا این استیت بشین و شهریه برای شما هم بیاد پایین.
صرفا یک سال اقامت هم کافی نیست و باید در پایان این یک سال مدارکی که دانشگاه برای این استیتی میخواد رو بتونین ارائه بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، member ، sce ، amjad
يامي عزيز يه نيم نگاهي هم به پست من بندار،خيلي روي نظرت حساب كردم!! دو پست بالاتره!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان:
یامی جان بعد چه مدارکی باید برای اینستیتی نشان داد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان