کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
یکی از دوستام میگه برای گرفتن وام از ففسا باید یه ضامن معرفی کنیم راست میگه؟؟ آخه من جایی اصلاً در این مورد چیزی ندیدم

من از چیزهایی که اینجا خوندم برداشت کردم که من میتونم از همین جا اقدام کنم واسه اپلای و به محض مشخص شدن وضعیت پذیرشم و ورودم به امریکا اقدام کنم واسه گرفتن وام درسته؟ یعنی چه این استیت و چه اوت استیت باشم ففسا از ترم اول کل هزینه رو میده؟؟
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
پاسخ
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2013-06-29 ساعت 12:34)nedafarsi نوشته:  یکی از دوستام میگه برای گرفتن وام از ففسا باید یه ضامن معرفی کنیم راست میگه؟؟ آخه من جایی اصلاً در این مورد چیزی ندیدم

من از چیزهایی که اینجا خوندم برداشت کردم که من میتونم از همین جا اقدام کنم واسه اپلای و به محض مشخص شدن وضعیت پذیرشم و ورودم به آمریکا اقدام کنم واسه گرفتن وام درسته؟ یعنی چه این استیت و چه اوت استیت باشم ففسا از ترم اول کل هزینه رو میده؟؟

من تا اونجايى كه مىدونم جوابتون رو مىدم
منم مثل شما مىخوام بعد از رفتنم به امريكا ادامه ى تحصيل بدم,ولى تا اونجايى كه توى مهاجر سرا خوندم همه اينكه از الان بخوايم واسه دانشگاه اقدام كنيم رو رد كرده بودن.شما بهتره وقتى رسيدى امريكاواسه دانشگاه اقدام كنى,اونم تا اين استيت نشده باشى يه كم هزينه بره,اين استيت يعنى وقتى وارد امريكا مىشى كارايى مثل گرفتن ssn و گواهينامه و غيره رو توى همون ايالتى كه قصد درس خوندن توش دارى انجام بدى و يك سالم بمونى,در غير اين صورت شهريه تون اوت استيت محسوب مىشه و حدودا نسبت به كسايى كه اين استيت اون ايالت هستن دو برابر شهريه مىدين,البته قانون اين استيت شدن توى بعضى ايالتا مثل تگزاس 6ماهه ست.
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
پاسخ
تشکر کنندگان: nedafarsi ، romance33 ، Sepasttian ، ojee ، khder ، manila ، noobnoobi ، mehdi2014
(2013-06-29 ساعت 13:28)Lemony نوشته:  
(2013-06-29 ساعت 12:34)nedafarsi نوشته:  یکی از دوستام میگه برای گرفتن وام از ففسا باید یه ضامن معرفی کنیم راست میگه؟؟ آخه من جایی اصلاً در این مورد چیزی ندیدم

من از چیزهایی که اینجا خوندم برداشت کردم که من میتونم از همین جا اقدام کنم واسه اپلای و به محض مشخص شدن وضعیت پذیرشم و ورودم به آمریکا اقدام کنم واسه گرفتن وام درسته؟ یعنی چه این استیت و چه اوت استیت باشم ففسا از ترم اول کل هزینه رو میده؟؟

منم مثل شما مىخوام بعد از رفتنم به امريكا ادامه ى تحصيل بدم,ولى تا اونجايى كه توى مهاجر سرا خوندم همه اينكه از الان بخوايم واسه دانشگاه اقدام كنيم رو رد كرده بودن.شما بهتره وقتى رسيدى امريكاواسه دانشگاه اقدام كنى,اونم تا اين استيت نشده باشى يه كم هزينه بره,اين استيت يعنى وقتى وارد امريكا مىشى كارايى مثل گرفتن ssn و گواهينامه و غيره رو توى همون ايالتى كه قصد درس خوندن توش دارى انجام بدى و يك سالم بمونى,در غير اين صورت شهريه تون اوت استيت محسوب مىشه و حدودا نسبت به كسايى كه اين استيت اون ايالت هستن دو برابر شهريه مىدين,البته قانون اين استيت شدن توى بعضى ايالتا مثل تگزاس 6ماهه ست.

مرسی از اطلاعاتتون
میخوام مطمئن بشم از روز اولی که رسیدم امریکا میتونم از طریق ففسا اقدام کنم و این که چه این استیت و چه اوت استیت باشم ففسا از ترم اول کل هزینه رو میده یا نه؟
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، noobnoobi
با سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus ، noobnoobi
(2013-07-25 ساعت 15:03)Carrot نوشته:  یک سوال از بچه هایی که فافسا رو قبلا گرفتند
اگر تو یک کالج شهریه مثلا 1000 دلار بگیرند برای کارشناسی برای یک سال تحصیلی (community college) / و فافسا هم که 5000 دلار میده سالی / این یعنی کالج 1000 دلارش رو از 5000 کم میکنه و 4000 دلار چک رو به آدرس ما میفرسته؟؟؟ درست متوجه شدم؟؟؟
دانشگاه تمام هزینه ها رو کم می کنه بعدش چک رو به شما می ده
چک باید از دانشگاه بگیری یا کالج تا اونجایی که شنیدم ، و پول مستقیم به شما نمی دن Smile
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، exxedus ، amir82 ، Soap McTavish ، manila ، gbtm ، noobnoobi ، Hedieh20 ، ojee ، mehdi2014
(2013-06-29 ساعت 15:55)nedafarsi نوشته:  
(2013-06-29 ساعت 13:28)Lemony نوشته:  

مرسی از اطلاعاتتون
میخوام مطمئن بشم از روز اولی که رسیدم آمریکا میتونم از طریق ففسا اقدام کنم و این که چه این استیت و چه اوت استیت باشم ففسا از ترم اول کل هزینه رو میده یا نه؟
این پست جواب سوال شما رو که سوال خودمم بود می ده:http://mohajersara.com/post-194790.html#pid194790
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
پاسخ
تشکر کنندگان: nedafarsi ، noobnoobi
سلام
دوستان عزیز
آیا برای ورود به دانشگاه یا کالج در آمریکا نیاز به آزمایشات پزشکی خاصی هست؟ اگر هست بهتره ما که هنوز نرفتیم بدونیم تا با دفترچه بیمه همینجا انجام بدیم. از این جهت این سوالو کردم که یادمه چندین سال پیش یکی از همکارانم رفته بود آنجا برای فرصتهای مطالعاتی و باید اجبارا بیمه میشد و کلی آزمایشات گران باید انجام میداد. ایشان یهو یادش افتاد که قبل از رفتنش ازطرف اداره آزمایشات دوره ای همه جوره انجام داده بود و به خانواده اش گفت براش فرستادند و همونها را که جدید هم بود ازش قبول کردند. لطفا اگر کسی جواب منو میدونه بگه تا دیر نشده آزمایشات را اینجا انجام بدیم.
ممنون
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
سلام دوستان

اگر کسی با تمکن مالی نسبتا خوب ( 60 هزار دلار برای دو نفر) و یا اسپانسر بره باز هم میتونه از وام ففسا استفاده کنه یا اینکه بهش تعلق نمی گیره؟
ممنون
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
پاسخ
سلام,
از دوستانی که اطلاع کافی دارن خواهش میکنم کمک کنند :
فرض کنین در ایران لیسانس گرفتیم و اینکه به سفارت یا ففسا این رو اطلاع دادیم یا نه بماند , ولی نمیخوایم چه الان و چه بعدها هیچگونه استفاده مادی, شغلی یا تحصیلی ( ادامه برای Master) ازش بکنیم و این رو هم بهشون صریحا اعلام کنیم ( یعنی به کل میخوایم بزاریمش کنار) اونوقت چی؟! باز هم grant تعلق نمیگیره؟
ممنون
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
پاسخ
(2013-08-06 ساعت 23:08)s$s نوشته:  سلام,
فرض کنین در ایران لیسانس گرفتیم و اینکه به سفارت یا ففسا این رو اطلاع دادیم یا نه بماند , ولی نمیخوایم چه الان و چه بعدها هیچگونه استفاده مادی, شغلی یا تحصیلی ( ادامه برای Master) ازش بکنیم و این رو هم بهشون صریحا اعلام کنیم ( یعنی به کل میخوایم بزاریمش کنار) اونوقت چی؟! باز هم grant تعلق نمیگیره؟
ممنون

سلام
شما وقتی که دارید برای کالج ثبت نام میکنید کافی است که توی مشخصاتتون وارد کنید که لیسانس دارید اگر هم هیچ استفاده ازش نکنید دیگه grant بی grant
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: s$s ، Lemony ، noobnoobi
من تجربه خودم برای کالج csn درلاس وگاس مینویسم برای درخواست ففسااول ثبت نام درکالج بعدثبت نام در ففسا وپس از این دومرحله میشه درخواست لون هم دادکه 5000تا تعلق میگیره وبعدازاتمام درس میشه پرداخت کرد.ازایران بدون سوشال نمیشه درخواست وام داد.ایالت نواداراجع به وام سختگیری زیادی نداره اما یکی ازدوستان که تگزاس بوده به من گفت تا این استات نباشی نمیشه وام گرفت .مدرک تحصیلیم لیسانس اما اینجا دیپلم زدم اگرگفتیددیپلم دیگه تمومه .نمیشه بگید من لیسانس هستم به نظرم مدارک ایران قاب بگیرید بذاریددیواریاآورروزهای خوش گذشته بهترباشه.چون اینجا کالج هاش از دانشگاههای ما خیلی بهتره ولااقل احساس میکنی مهدکودک یا فشن شو نمیری دانشگاه میری
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mani.iht ، Lemony ، apoornaki ، noobnoobi ، sib 24 ، Hedieh20 ، ali234 ، shatsi ، farzaam3 ، khder ، manila
(2013-08-22 ساعت 10:21)elima1980 نوشته:  من تجربه خودم برای کالج csn درلاس وگاس مینویسم برای درخواست ففسااول ثبت نام درکالج بعدثبت نام در ففسا وپس از این دومرحله میشه درخواست لون هم دادکه 5000تا تعلق میگیره وبعدازاتمام درس میشه پرداخت کرد.ازایران بدون سوشال نمیشه درخواست وام داد.ایالت نواداراجع به وام سختگیری زیادی نداره اما یکی ازدوستان که تگزاس بوده به من گفت تا این استات نباشی نمیشه وام گرفت .مدرک تحصیلیم لیسانس اما اینجا دیپلم زدم اگرگفتیددیپلم دیگه تمومه .نمیشه بگید من لیسانس هستم به نظرم مدارک ایران قاب بگیرید بذاریددیواریاآورروزهای خوش گذشته بهترباشه.چون اینجا کالج هاش از دانشگاههای ما خیلی بهتره ولااقل احساس میکنی مهدکودک یا فشن شو نمیری دانشگاه میری

elima عزیز مرسی که اجربه ات رو برای ما شیر کردی
راستش من دارم از ایران مکاتبه میکنم واسه phd فعلاً که چیز امیدوار کننده ای در مورد کمک هزینه و فاند بهم نگفتن.میخوام بدونم متونم یکی دو ترم اول رو از فسفا استفاده کنم بعدش همه میگن میشه از دانشگاه assisstantship گرفت!
پاسخ
elima عزیز مرسی که اجربه ات رو برای ما شیر کردی
راستش من دارم از ایران مکاتبه میکنم واسه phd فعلاً که چیز امیدوار کننده ای در مورد کمک هزینه و فاند بهم نگفتن.میخوام بدونم متونم یکی دو ترم اول رو از فسفا استفاده کنم بعدش همه میگن میشه از دانشگاه assisstantship گرفت!
[/quote]

سلام
منم دقیقا وضعیتم مثل شما هست وقصد دارم برم دالاس
برای پی اچ دی میشه ترم اول رو از ففسا کمک هزینه گرفت?
برای ترم های بعدی گرفتن فاند ساده تره
ممنون میشم راهنماییم کنید
چون اگر اینطور باشه میتونم این نوبت که برای گرفتن گرین کارت میام بمونم
در غیر این صورت مجبورم برگردم و دوباره از ایران برای فاند اقدام کنم تا هزینه هام کمتر بشه
این استیت بودن برای گرفتن وام در مورد دالاس هم صدق میکنه?
خیلی ممنونم
**Case number:AS201376
Clear:28 August
Yerevan
پاسخ
(2013-08-06 ساعت 23:08)s$s نوشته:  سلام,
ممنون

بله تعلق می گیرد
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
(2013-07-29 ساعت 18:22)fariba_a نوشته:  سلام
دوستان عزیز
آیا برای ورود به دانشگاه یا کالج در آمریکا نیاز به آزمایشات پزشکی خاصی هست؟ اگر هست بهتره ما که هنوز نرفتیم بدونیم تا با دفترچه بیمه همینجا انجام بدیم. ....کسی جواب منو میدونه بگه تا دیر نشده آزمایشات را اینجا انجام بدیم.
ممنون

نه احتیاج نیست.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: shimoda ، noobnoobi ، mehdi2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان