کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2013-06-27 ساعت 22:36)mohammad0311 نوشته:  با سلام

سحر خانم شما كه توانستيد به المان سفر كنيد .از شما يك راهنماي بزرگ مي خواهم.ميشه كمكم كنيد.لطفا؟؟؟

من الان 17 سالمه و سال ديگه كنكور دارم.از الان دارم مثل يك رباط درس مي خونم تا حتما بتوانم در يك دانشگاه معتبر ادامه تحصيل بدم.
زبان انگيسي را تا چند سال ديگه تمام ميكنم و بعد سريع ميرم سراغ زبان الماني.

اصلا با شرايط من توانايي گرفتن ويزا را دارم يا نه؟
يا اگه ميشه.
ميشه بگيد از الان چي كار بايد بكنم تا بتوانم ويزا را بگيرم؟
من بايد حتما .100%. بدن شك اين ويزا را بگيرم.
لطفا كمكم كنيد.

با تشكر

منتظر جواب شما هستم

ببخشید که من به سوالتون جواب میدم . همه ساله قوانین مهاجرتی جدیدی وضع میشه . لذا بهتره فکرتون رو به درس معطوف کنید و سه چهار سال دیگه که انشالله مدرک لیسانستون رو گرفتین برای ادامه تحصیل اقدام کنید . البته اگر برای دوره لیسانس هم نظر دارید که به کشور دیگه ای برید باید به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mohammad0311 ، Saeedv13 ، storagemeter ، aristotel
اتفاقا من بايد از شما تشكر كنم به خاطر جواب دادن به سوال من. خيلي ممنون
ممنون كمكم كرديد

ولي يك سوال ديگه:راسته براي اون هايي كه رتبه كنكور 2 و1 رقمي ميگيرند دعوت نامه ارسال مي كنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-28 ساعت 20:17)mohammad0311 نوشته:  اتفاقا من بايد از شما تشكر كنم به خاطر جواب دادن به سوال من. خيلي ممنون
ممنون كمكم كرديد

ولي يك سوال ديگه:راسته براي اون هايي كه رتبه كنكور 2 و1 رقمي ميگيرند دعوت نامه ارسال مي كنند؟

رتبه های تک رقمی با ارسال رتبه خودشون به دانشگاههای مورد نظرشون میتونن نظر دانشگاه مربوطه رو جلب کنن و در اینصورت پذیرش اون دانشگاه رو بگیرن .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، aristotel ، aristotel
(2013-06-29 ساعت 09:27)barvos نوشته:  
(2013-06-28 ساعت 20:17)mohammad0311 نوشته:  اتفاقا من بايد از شما تشكر كنم به خاطر جواب دادن به سوال من. خيلي ممنون
ممنون كمكم كرديد

رتبه های تک رقمی با ارسال رتبه خودشون به دانشگاههای مورد نظرشون میتونن نظر دانشگاه مربوطه رو جلب کنن و در اینصورت پذیرش اون دانشگاه رو بگیرن .

اخرين سوال: متوسط هزينه براي تحصيل در كشور المان چه قدر هست؟؟؟

دوستان دعا كنيد رتبه ي 2 يا اگه شد كه نمي شه 1 رقمي بگيرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

یک راهنمایی می کنید با توجه به شرایط حاضر بنده به چه صورت و از طریق چه راه هایی می توانم به آلمان بروم و ماندگار شوم ؟ ( گرفتن اقامت )

اصلا آیا می توانم برای اقامت پروسه ای را دنبال کنم یا بی فایده است ؟

تا بهمن امسال مهندسی عمران ام رو دریافت می کنم. از دانشگاه آزاد هست. معدل حدود 14.5

مدرک شبکه هم دارم از مایکروسافت

2 کتاب هم تالیف کردم در زمینه کامپیوتر

2.5 سال هم سابقه ی بیمه دارم - کار در زمینه کامپیوتر در یک شرکت

سن هم متولد 64 ام - 28 سال

هیچ مدرک زبانی ندارم / انگلیسی در حد خوب ، آلمانی هم متاسفانه صفر !

متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-29 ساعت 16:32)zaza2z نوشته:  سلام

یک راهنمایی می کنید با توجه به شرایط حاضر بنده به چه صورت و از طریق چه راه هایی می توانم به آلمان بروم و ماندگار شوم ؟ ( گرفتن اقامت )

اصلا آیا می توانم برای اقامت پروسه ای را دنبال کنم یا بی فایده است ؟

تا بهمن امسال مهندسی عمران ام رو دریافت می کنم. از دانشگاه آزاد هست. معدل حدود 14.5

مدرک شبکه هم دارم از مایکروسافت

2 کتاب هم تالیف کردم در زمینه کامپیوتر

2.5 سال هم سابقه ی بیمه دارم - کار در زمینه کامپیوتر در یک شرکت

سن هم متولد 64 ام - 28 سال

هیچ مدرک زبانی ندارم / انگلیسی در حد خوب ، آلمانی هم متاسفانه صفر !

متشکرم

شما از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس و همزمان یافتن کار ویا مستقیما از طریق پیدا کردن کار و استخدام شدن و معرفی شما از طریق کارفرما به اداره مهاجرت آلمان امکان مهاجرت دارید . راه حل سوم سرمایه گذاریست . ببینید کدام راه براتون راحتتره و پاسخ خود رو در این تاپیک یا تاپیکهای مربوطه جویا شوید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، GreenRoad ، nora ، aristotel
(2010-09-19 ساعت 23:09)hamid123 نوشته:  قابل توجه کسانیکه قصد دارن به آلمان سفر کنن
امروز سایت سفارت آلمان باز شد و وقتهای ملاقات تا آخر سال را ارائه می کند.
کسانیکه وقت می خواهند به آدرس زیر بروند :

https://service2.diplo.de/rktermin/exter..._locale=en

لطفا هر چه سریعتر اقدام کنید چون فکر نمی کنم فردا شب این موقع وقتی مانده باشد و تا اخر امسال پر می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2013-06-29 ساعت 10:26)mohammad0311 نوشته:  
(2013-06-29 ساعت 09:27)barvos نوشته:  
ممنون كمكم كرديد

اخرين سوال: متوسط هزينه براي تحصيل در كشور المان چه قدر هست؟؟؟

دوستان دعا كنيد رتبه ي 2 يا اگه شد كه نمي شه 1 رقمي بگيرم

رشته ، دانشگاه ، شهر محل زندگی هزینه خانه یا خوابگاه نوع زندگی و .... همه در هزینه ها موثرند . نمیشه حداقل و حداکثری مطرح کرد . انشالله که به خواستتون برسین .
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
سلام،من شنیدم که در سفارت انگشت نگاری میشه و هنگام ورود به کشور مورد نظر هم انگشت نگاری میکنن،جریانش چیه و چکار باید کرد که انگشت نگاری نشد چون برای کیس دادن به مشکل بر میخوریم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من الان 6 ساله در زمینه حسابداری مشغول کارم و الان در یک شرکت بین المللی کار میکنم میخواستم برای کار در آلمان اقدام کنم ولی مراحلش رو نمی دونم یا سایت هایی که بتونه به من کمک کنه و اینکه چه شهر هایی مناسب هستند ممنون میشم اگه من رو راهنمایی کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن
سلام
برادر من امسال به عضویت یه تیم آلمانی دراومده تو قراردادش قید کرده که منم باهاش برم اون تیم هم موافقت کرده میخواستم بپرسم من میتونم اونجا کار کنم یا باید اجازه کار داشته باشم؟اجازه کار رو باید از کجا گرفت؟
من دیپلم کامپیوتر هستم 22 سالمه به نظرتون اونجا کار مناسبی برای من هست؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-14 ساعت 12:27)mani70 نوشته:  سلام
برادر من امسال به عضویت یه تیم آلمانی دراومده تو قراردادش قید کرده که منم باهاش برم اون تیم هم موافقت کرده میخواستم بپرسم من میتونم اونجا کار کنم یا باید اجازه کار داشته باشم؟اجازه کار رو باید از کجا گرفت؟

بستگی داره که شما رو تحت چه عنوانی میبرن و آیا هزینه های شما رو هم تقبل میکنن یا نه . اگه شما رو هم به هر عنوان استخدام تیم در میارن که خوب مشکلی ندارین . اجازه کار برای مهاجرین از اداره مهاجرت هر کشوری بررسی و صادر میکنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، gbtm ، aristotel ، aristotel
(2013-07-14 ساعت 17:21)barvos نوشته:  

بستگی داره که شما رو تحت چه عنوانی میبرن و آیا هزینه های شما رو هم تقبل میکنن یا نه . اگه شما رو هم به هر عنوان استخدام تیم در میارن که خوب مشکلی ندارین . اجازه کار برای مهاجرین از اداره مهاجرت هر کشوری بررسی و صادر میکنه .
منو به عنوان همراه با خودش میبره فکر نکنم اونا هزینه های منو متقبل بشن یا توی باشگاهشون برام کاری باشه فقط اینو میدونم که من 18 ماه دیگه بدون هیچ دردسری میرم آلمان شهر برلین فقط میخواستم بدونم مراحل کار پیدا کردن اونجا چطوریه دیپلم کامپیوتر دارم به نظرتون من باید تو این 18 ماه چه چیزی رو یاد بگیرم که اونجا بتونم باهاش کار پیدا کنم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-14 ساعت 19:24)mani70 نوشته:  
(2013-07-14 ساعت 17:21)barvos نوشته:  

منو به عنوان همراه با خودش میبره فکر نکنم اونا هزینه های منو متقبل بشن یا توی باشگاهشون برام کاری باشه فقط اینو میدونم که من 18 ماه دیگه بدون هیچ دردسری میرم آلمان شهر برلین فقط میخواستم بدونم مراحل کار پیدا کردن اونجا چطوریه دیپلم کامپیوتر دارم به نظرتون من باید تو این 18 ماه چه چیزی رو یاد بگیرم که اونجا بتونم باهاش کار پیدا کنم؟؟؟

ظاهر امر نشون میده خودتونم زیاد اطلاعات کاملی از مسائل ندارید . با این حال مهمترین توصیه ایکه میتونم بکنم در وحله اول زبان . زبان خیلی مهمه . چقدر زودتر شروع کنید اونقدر بهتره . به اندازه کافی هم زمان دارید که زبانتون رو به حد خوب برسونید . بقیش بر میگرده به خودتون و اینکه به چه کاری علاقه داری که بتونی در اون کار از خودت قابلیت به معنای واقعی نشون بدی و اینکه تو چه زمینهای تخصص داری . اگه بتونی بری و اونجا تحصیل کنی که فوق العاده میشه. بعد گذروندن 30 واحد درسی هم میتونی مجوز کار پارت تایم بگیری . شایدم اصلا به تحصیل علاقه ای نداری و میخوای سریعتر وارد بازار کار بشی . هیچکس بهتر از خود شما نمیتونه شما رو بشناسه و از خواسته های درونیتون آگاهی داشته باشه. در هر حال مهاجرت سختیهای زیادی داره و اینو باید بپذیری که از روز و سال اول به شرطی که زبان محلی هم بلد باشی کار آنچنانی نمیتونی پیدا کنی مگر اینکه در کارهای خدماتی مشغول شی تا بازار کار و شرایط دستت بیاد .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، gbtm ، aristotel
خیلی ممنون از راهنمایی هایی که میکنید کلا برادرم آدم توداریه خیلی از مفاد قراردادش چیزی نمیگه فقط اینو بهم گفته که من باهاش میتونم 18 ماه دیگه بدون دردسر برم آلمان من اصلا الان موندم چیکار کنم فقط میدونم زبان رو باید یاد بگیرم نمیدونم اگه بخوام اونجا تحصیل کنم باید از کجا شروع کنم دیپلم من کامپیوتره ولی دوست دارم اگه اونجا فرصتش پیش اومد برم یه رشته دیگه یا اگه بخوام کار کنم حتی خدماتی چه کارهایی هست این 30 واحد رو اگه بگذرونم چندساعت میتونم کار کنم چقدر حقوق میدن کلا میخواستم بدونم حالا که فرصتی پیش اومده و من دارم بدون هیچ دردسری مهاجرت میکنم باید از کجا شروع کنم کارهای خدماتی یا اینکه اینجا مثلا تو رشته کامپیوتر قوی بشم تا اونجا بهم کار بدن اصلا هیچی نمیدونم فقط 2 چیز رو میدونم یاد گرفتن زبان و رفتن به آلمان
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان