کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاپیک جامع مشاوره و راهنمایی مهاجرت به اروپا
سلام به همگی
من در حال حاضر در فرانسه مشغول به تحصیل هستم، متاسفانه بعد از اتمام تحصیلم کارت اقامتم تمدید نخواهد شد، قانونا باید کشور رو ترک کنم. ولی من میخوام اینجا بمونم و قصد برگشت به ایران ندارم. بنظر شما بهترین راه برای تمدید اقامت و موندن در این کشور چیه؟
تشکر کنندگان: HAZARA
(2013-01-21 ساعت 21:47)mona22 نوشته:  سلام به همگی
من در حال حاضر در فرانسه مشغول به تحصیل هستم، متاسفانه بعد از اتمام تحصیلم کارت اقامتم تمدید نخواهد شد، قانونا باید کشور رو ترک کنم. ولی من میخوام اینجا بمونم و قصد برگشت به ایران ندارم. بنظر شما بهترین راه برای تمدید اقامت و موندن در این کشور چیه؟

پیدا کردن کار

ازدواج
تشکر کنندگان: mona22 ، ParsTrader ، nora ، HAZARA ، darksiren.s

(2013-01-22 ساعت 18:15)یه مهاجر نوشته:  

پیدا کردن کار

ازدواج
سلام
من البته در جایی خونده بودم که اگر فردی در مقطع فوق لیسانس و دکترا در فرانسه دانش اموخته بشه بهش اقامت میدن . اما باز هم شما سوال کنید . البته اگر شما تحصیلات تکمیلی هستید .
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، HAZARA
(2013-01-22 ساعت 21:40)ParsTrader نوشته:  سلام
من البته در جایی خونده بودم که اگر فردی در مقطع فوق لیسانس و دکترا در فرانسه دانش اموخته بشه بهش اقامت میدن . اما باز هم شما سوال کنید . البته اگر شما تحصیلات تکمیلی هستید .
با ارزوی موفقیت برای همه

بصورت عادی افرادی که بتوانند برای مدت ۵ سال در فرانسه بمانند ( از طریق کار ، دانشجوی، ..) می توانند تقاضای اقامت دائم کنند. این مدت برای افرادی که از یکی از دانشگاههای فرانسه فارغ التحصیل شده باشند کمتر است و مدت آن دو سال بعد از اتمام درس است.تنها مشکل اینه که بعد از اتمام درس امکان ماندن در فرانسه نیست و باید یا ویزای کار گرفت یا اینکه مجددا ادامه تحصیل داد که به احتمال زیاد در هر دو مورد فرد میتواند اقدام به دریافت ویزای اقامت بعد از دو سال کند. علی رغم اینکه در یک دهه گذشته و قبل از ایجاد اداره مهاجرت در فرانسه امکان گرفتن مجوز اقامت حتی پس از ۵ سال استقرار مستمر ممکن بود ولیکن در سال های اخیر با مهاجرت روزافزون مهاجرانی از کشور های مغرب و افریقا و نیز گسترش روز افزون دانشجویان آسیایی مشتاق به تحصیل در این کشور، محدودیت های بیشتری اعمال شده است بگونه ای که مدت زمان لازم برای درخواست مجوز اقامت دائم حداقل به ۱۰ سال افزایش پیدا کرده است، البته فارغ التحصیلان رشته های فنی ومهندسی با توجه به فراهم بودن فرصت های شغلی در بخش صنعت و دانشگاه ها در صورت تمایل به طور قابل توجهی شانس بسیار بالایی دارند و حتی دانشجویان بورسیه نیز گاها با صرف نظر کردن از وجه الضمانی که نزد وزارت علوم گذاشته اند ترجیح می دهند که در این سو به کار و زندگی ادامه دهند!ولیکن متاسفانه چنین فرصتی برای فارغ التحصیلان علوم انسانی جز در موارد بسیار نادر نیست و لذا در مواردی دانشجویان مجرد در این حوزه یا تن به ازدواج های ناخواسته می دهند و یا چنانچه متاهل هستند با آوردن فرزند و گرفتن شناسنامه فرانسوی برای نوزاد خود در پی آنند که در این روند از تسهیلاتی برخوردار شوند و البته هستند دانشجویانی که با خرید ملک و خانه و یا مغازه فاصله خود را برای گرفتن کارت اقامت دائم نزدیک تر می سازنند.
(برگرفته از وبلاگ زندگی در فرانسه)

چیزی که من از متن بالا برداشت کردم بله امکان تقاضای اقامت دائم برای افرادی که در فرانسه دانشجو بودن هست ولی بحث موافقت شدن با این درخواست مطرحه.به هر حال بعد از اتمام تحصیل همه وارد مرحله جدید زندگی شون میشن و باید دنبال کار بگردن پس علاوه بر گریزناپذیر بودن به نظر من این گزینه بهترینه
تشکر کنندگان: abas_kashan ، ParsTrader ، storagemeter ، nora ، HAZARA ، darksiren.s ، gbtm ، abbas41
با سلام خدمت دوستان عزیز. چند تا سوال در مورد مهاجرت از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن داشتم.

من شغلم کارشناس نرم افزار هست (طراحی و توسعه سیستم های تحت وب و ونیدوز با استفاده از .NET). همچنین با بانک اطلاعاتی SQL Server هم آشنایی کامل دارم. حدود 7 سال سابقه کار در زمینه تخصصی خودم دارم. زبانم هم خوبه. مدرک تحصیلی هم فوق دیپلم که به امید خدا به زودی مدرک لیسانس رو هم میگیرم. 27 سال هم سن دارم. سال دیگه هم قصد دارم مدارک مهندسی مایکروسافت رو بگیرم. در ضمن متاهل هستم و بچه هم ندارم.

با شرایطی که من دارم امکان مهاجرت به کدوم کشور برام هست و حدودا" چقدر طول میکشه تا کارهام و انجام بدم؟

با تشکر از کمک شما دوستان...
با سلام
این اولین پستی هست که دارم توی این فروم میدم اما تا الان چند هفته است که دارم سایت رو مطالعه می کنم تا اطلاعاتی راجع به مهاجرت پیدا کنم چون واقعا اطلاعاتم محدود هستش ونیازمند بدست آوردن اطلاعاتم ...
اول لازمه که یه توضیحی راجع به خودم بدم :معلمم (رسمی آموزش و پرورش) و 23 سال سن دارم مدرک تحصیلی ام لیسانس مشاوره و رشته ورزشی ام ووشو هستش و ژیمناستیک رو هم خیلی خوب بلدم اما به نظر خودم توی کامپیوتر و موبایل تخصصم خیلی خیلی بیشتر هستش (چند تا زبان برنامه نویسی بلدم)
ماجرای مهاجرتم :تازگی ها حرکتی انجام دادم قرار بود که با یه تور ورزشی برم هلند و اونجا درخواست پناهندگی کنم اما نخواستم ریسک کنم و خواستم با اطلاعات بیشتری برم تا دچار مشکلات حاد نشم (تاریخ سفرم 25 اسفند هست که از رفتن منصرف شدم) حالا به تکاپو افتادم تا شرایطم را برای یه مهاجرت آگاهانه به اروپا فراهم کنم که توی زمینه سوالاتی دارم :
1- با توجه به شرایط بنده بهترین کشور کجاست ؟(سوالم کلی هست اما خوشحال میشم راهنماییم کنید)
2- بهترین روش مهاجرت برای بنده چیه؟(پناهندگی و تحصیلی و...)
3-می خوام زبان انگلیسیم رو تقویت کنم چه مدرکی توی اروپا معتبر تر هست تو دنبال اون باشم؟
4- چه مدارکی از بنده توی اروپا مورد پذیرش هست؟(تحصیلی ، کامپیوتر، ورزشی و...)
#################################################################

در آخر امیدوارم کسانی که باتجربه هستند پاسخ بنده رو بدن مخصوصا مدیران چون واقعا امثال بنده نیازمند راهنمایی های شما بزرگان و باتجربه ها هستیم

#################################################################
(2013-02-06 ساعت 15:47)darksiren.s نوشته:  با سلام
این اولین پستی هست که دارم توی این فروم میدم اما تا الان چند هفته است که دارم سایت رو مطالعه می کنم تا اطلاعاتی راجع به مهاجرت پیدا کنم چون واقعا اطلاعاتم محدود هستش ونیازمند بدست آوردن اطلاعاتم ...
اول لازمه که یه توضیحی راجع به خودم بدم :معلمم (رسمی آموزش و پرورش) و 23 سال سن دارم مدرک تحصیلی ام لیسانس مشاوره و رشته ورزشی ام ووشو هستش و ژیمناستیک رو هم خیلی خوب بلدم اما به نظر خودم توی کامپیوتر و موبایل تخصصم خیلی خیلی بیشتر هستش (چند تا زبان برنامه نویسی بلدم)
ماجرای مهاجرتم :تازگی ها حرکتی انجام دادم قرار بود که با یه تور ورزشی برم هلند و اونجا درخواست پناهندگی کنم اما نخواستم ریسک کنم و خواستم با اطلاعات بیشتری برم تا دچار مشکلات حاد نشم (تاریخ سفرم 25 اسفند هست که از رفتن منصرف شدم) حالا به تکاپو افتادم تا شرایطم را برای یه مهاجرت آگاهانه به اروپا فراهم کنم که توی زمینه سوالاتی دارم :
1- با توجه به شرایط بنده بهترین کشور کجاست ؟(سوالم کلی هست اما خوشحال میشم راهنماییم کنید)
2- بهترین روش مهاجرت برای بنده چیه؟(پناهندگی و تحصیلی و...)
3-می خوام زبان انگلیسیم رو تقویت کنم چه مدرکی توی اروپا معتبر تر هست تو دنبال اون باشم؟
4- چه مدارکی از بنده توی اروپا مورد پذیرش هست؟(تحصیلی ، کامپیوتر، ورزشی و...)

سلام
شما توانایی های زیادی دارین که میتونین با پیگیری اونا از همین طریق مهاجرت کنین بنابراین به نظر من با پناهندگی روی مهاجرتتون قمار نکنین

اگه قصد اومدن به اروپا رو دارین تاپیک های متعددی درباره مهاجرت کاری در کشورای مختلف ایجاد شده که چطور باید اقدام کرد و از کجا شروع کرد.برای کشورای دیگه هم هر کدوم در تالار خودشون

اروپا برای کار آلمان - نروژ و سوئد رو بهتون پیشنهاد میکنم
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ParsTrader ، gbtm ، darksiren.s ، HAZARA ، abbas41
سلام
اگه کسی به صورت غیر قانونی تو یه کشور اروپایی مثل انگلیس کار کنه پس از انجام چه پروسه ای میتونه اقامت بگیره؟
تشکر کنندگان:
سلام
من و همسرم قصد مهاجرت به سوئد رو داریم
یه وکیل قراره نفری 25 میلیون بگیره ویزای شینگن بگیره
حالا ما یه دنیا سوال داریم که با خوندن تاپیک ها به خیلیهاش رسیدیم واقعا سایت خوبی دارید ممنون

من 32 و همسرم 34 سالشه
من لیسانس تصویرسازی و فوق دیپلم گرافیک دارم و همسرم فوق دیپلم لجستیک
همسرم در حال حاضر تو سایپا 12 ساله کار میکنه
1-من میخوام بدونم شانسی برای موندن داریم یا نه؟
2- تو چه کشوزهایی شانس بیشتری داریم؟
ممنون از راهنماییتون
(2013-02-12 ساعت 20:25)elham59 نوشته:  سلام
حالا ما یه دنیا سوال داریم که با خوندن تاپیک ها به خیلیهاش رسیدیم واقعا سایت خوبی دارید ممنون

من 32 و همسرم 34 سالشه
ممنون از راهنماییتون

سلام

25 تومن بابت چه نوع ویزایی؟!

هر کشوری شما کار پیدا کنین میتونین بمونین.همه جا هم پیدا کردن کار این روزا سخته و باید خیلی تلاش کنین و انعطاف داشته باشین
تشکر کنندگان: ParsTrader ، elham59 ، HAZARA
(2013-02-12 ساعت 21:37)یه مهاجر نوشته:  

من 32 و همسرم 34 سالشه
ممنون از راهنماییتون

سلام

هر کشوری شما کار پیدا کنین میتونین بمونین.همه جا هم پیدا کردن کار این روزا سخته و باید خیلی تلاش کنین و انعطاف داشته باشین

25بابت ویزای شینگن و گفته اونجا (سوئد)باید وکیل بگیرین تا براتون ویزای کار بگیره اونم 1000 یورو میگیره
(2013-02-12 ساعت 13:59)reza_khoshtip نوشته:  سلام
اگه کسی به صورت غیر قانونی تو یه کشور اروپایی مثل انگلیس کار کنه پس از انجام چه پروسه ای میتونه اقامت بگیره؟

سلام.
تشریف میبرین اداره پلیس وتقاضای پناهندگی میکنید.
ولی من به شما برادرانه توصیه میکنم به ایران برگشته واز اینجا اقدام کنید.
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
تشکر کنندگان: elham59
(2013-02-13 ساعت 16:54)elham59 نوشته:  
(2013-02-12 ساعت 21:37)یه مهاجر نوشته:  

من 32 و همسرم 34 سالشه
ممنون از راهنماییتون

سلام

25بابت ویزای شینگن و گفته اونجا (سوئد)باید وکیل بگیرین تا براتون ویزای کار بگیره اونم 1000 یورو میگیره

سلام.
وکیل در ابتدا از شما حق مشاور میگیره وبعدبا شما قرارداد میبنده ومرحله به مرحله از شما پول میگیره مواظب باشید سر شمارو کلاه نذارن..
دربعضی ازکشورهای اورپا شما باید از طرف کار فرما دعوت به کار بشید تا بتونیداونجا کارکنید .رشته همسرشما صنعتی توی کشور های مثل المان.فرانسه.انگلیس کاربردداره .ولی شرایط سخته هرساله قوانین سختر میشه شما باید زبان اوکشور رو خوب بلد باشید .هزینه یکسال زندکی رو باید با خودتو داشته باشید.وغیره.....
شما میتونید از تایپیکهای مدیر محترم تالار اورپا و تجربه های دوستان استفاده کنید .وبا چند وکیل زوبده مشورت کند بعد اقدام کنید .باچشم باز اقدام کنید مهاجرت امریست فرسایشی خوب دقت کنید تاعمر وهزینه شما هدر نره.باتشکر
به سراغ من اگر میاید نرم آهسته بیاید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهای من.Rolleyes
تشکر کنندگان: elham59
درود بر دوستان

من 30 ساله و دیپلمه هستم. متخصص کامپیوتر و 7 سال هستش که در این زمینه فعالیت می کنم از اسمبلی و تعمیرات گرفته تا ریکاوری حرفه ای دیتا و تخصص اصلیم هم شبکه ( سیسکو ) هستش یعنی چیزی که در موردش خوندم دوره رفتم و تا حدودی هم کار کردم.

سوالی که دارم این هستش که ما چطور می تونیم از ایران خارج بشیم و بریم مثلا تو سوئد یا آلمان کار پیدا کنیم ؟

چون برای انجام این کار و گرفتن شینگن و ویزا کار از داخل ایران شرایط خیلی سنگینی گذاشتن که برای هر کسی مقدور نیست مثل داشتن سند ملکی , گردش حساب و مانده حساب بالا , مدرک تحصیلی بالا ( آخه کی با مدرک دانشگاهی ایران کار بلده ) و غیره ... تازه شرکتها هم هزینه های خیلی بالائی رو اخذ می کنن.

برای مثال خود بنده تخصص خوبی در زمینه کامپیوتر دارم و مدارک حرفه ای هم در این زمینه دارم ولی شرایطی مثل موارد بالا رو ندارم.

حالا به نظر دوستان برای کسی با شرایط من بهترین راه خروج و رسیدن به کشورهائی مثل آلمان , سوئد یا نروژ چیه ؟
تشکر کنندگان:
سلام _
به جزتحصيلى وسرمايه گذارى،براى اقامت انگلستان ياآلمان، يه راه ديگه كه قانونى وساده باشه وجودنداره؟
من آرايشگرم وهمسرم كارمند.يه پسر2ساله داريم واگه بخوايم اقدام كنيم حدودأ صدوپنجاه ميليون تومان ميتونيم جوركنيم!
ممنون ميشم راهنمايى كنيد
تشکر کنندگان: sadegh59

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان