کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تاپیک جامع مشاوره و راهنمایی مهاجرت به اروپا
سلام به همه
با ویزای نوع d اگه وارد یه کشور شینگن بشیم میشه از راه زمینی با ماشین رفت یه کشور دیگه؟

کنترلی صورت میگیره اینجوری؟
تشکر کنندگان:
(2013-04-13 ساعت 18:49)baby27784 نوشته:  سلام به همه
با ویزای نوع d اگه وارد یه کشور شینگن بشیم میشه از راه زمینی با ماشین رفت یه کشور دیگه؟

کنترلی صورت میگیره اینجوری؟

دوستان راهنمایی کنند لطفا.....
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان من 28 سالمه لیسانس نرم افزار سابقه کار ندارم و همسرم مهندس برق تو شرکت ایساکو کار میکنه 38 ساله و یک پسر 2 ساله دارم قصد دارم برم آلمان یا نیوزلند لطفا راهنمایی کنید کدام بهتره ؟و در ضمن من فکر میکردم پناهندگی برم که در ابتدا نخوام خیلی هزینه کنم و همسرم زیاد تمایل نداره یا به قولی آقایان برای خودشون اینجا کسی هستن و براشون سخته که تو کشور دیگه جا بیافتن.و به من میگفت تو برو اگه اقامت گرفتی من بیام که کارم رو از دست ندم تو این مدت.ممنون میشم راهنماییم کنید
تشکر کنندگان:
(2013-05-27 ساعت 00:57)viddy نوشته:  سلام به همه دوستان من 28 سالمه لیسانس نرم افزار سابقه کار ندارم و همسرم مهندس برق تو شرکت ایساکو کار میکنه 38 ساله و یک پسر 2 ساله دارم قصد دارم برم آلمان یا نیوزلند لطفا راهنمایی کنید کدام بهتره ؟و در ضمن من فکر میکردم پناهندگی برم که در ابتدا نخوام خیلی هزینه کنم و همسرم زیاد تمایل نداره یا به قولی آقایان برای خودشون اینجا کسی هستن و براشون سخته که تو کشور دیگه جا بیافتن.و به من میگفت تو برو اگه اقامت گرفتی من بیام که کارم رو از دست ندم تو این مدت.ممنون میشم راهنماییم کنید

تو این زمینه فکر نمیکنم کسی بهتر از خودتون بتونه به شما کمک کنه . شما اول باید ببینید هدفتون از مهاجرن چیه و بعد در مورد کشورهای مورد نظرتون تحقی کنید و ببینید کدام کشور از نظر فرهنگی اجتماعی خدمات رفاهی و درمانی شغلی و ... براتون مناسبتره . البته معایب هر کشوری رو که واسه مهاجرت انتخاب میکنید رو هم حتما در نظر داشته باشید . مثلا آب و هوا امنیت شغلی و ... . در مورد پناهندگی هم من کلا توصیه نمیکنم به کسی .
تشکر کنندگان: ParsTrader ، یه مهاجر ، abbas41 ، nora ، persia004
سلام به همگی:
میبخشین اگر بهجا سوال نمیکنم. چون تازه با این سایت آشنا شدم
من 24سال سن دارم و مجرد هستم مدرک تحصیلی بالایی ندارم . دیپلم کامپیوتر!!! دیپلم تصویرسازی. مدرک icdl و مدرک دیپلم مدیریت استراتژیک رو دارم . زبان انگلیسیم هم متوسطه .5سالی هست که مدیریت یه کافی نت رو دارم. 40میلیون تومن هم سرمایه دارم همین .میدنم خیلی کمه واسه اقامت ولی واقعا همینه. بهترین جای دینا واسه من کجاست و شرایط اقامتش چه جور هست. تقریبا میشه گفت هرجایی باشه برام فرقی نداره . از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید . چون واقعا به جوابتون نیاز دارم .هدف من در کل رفتن از ایرانه. کار هم مهمه برام .حتما هم نباید مرتبط با رشته ام باشه. با تشکر
تشکر کنندگان: 327
(2013-06-04 ساعت 18:45)persia004 نوشته:  سلام به همگی:
میبخشین اگر بهجا سوال نمیکنم. چون تازه با این سایت آشنا شدم
من 24سال سن دارم و مجرد هستم مدرک تحصیلی بالایی ندارم . دیپلم کامپیوتر!!! دیپلم تصویرسازی. مدرک icdl و مدرک دیپلم مدیریت استراتژیک رو دارم . زبان انگلیسیم هم متوسطه .5سالی هست که مدیریت یه کافی نت رو دارم. 40میلیون تومن هم سرمایه دارم همین .میدنم خیلی کمه واسه اقامت ولی واقعا همینه. بهترین جای دینا واسه من کجاست و شرایط اقامتش چه جور هست. تقریبا میشه گفت هرجایی باشه برام فرقی نداره . از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید . چون واقعا به جوابتون نیاز دارم .هدف من در کل رفتن از ایرانه. کار هم مهمه برام .حتما هم نباید مرتبط با رشته ام باشه. با تشکر

بهترين جا براي هر كسي همونجاييه كه خود شخص با توجه به معيارهايي كه واسه زندگي داره انتخاب ميكنه .
تشکر کنندگان: 327
ممنون ولی همین؟!!!! من هیچ تجربه ای تو این زمینه ندارم . خودم اتریش و مالزی رو ندنظر دارم نظرتون؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-06 ساعت 11:00)persia004 نوشته:  ممنون ولی همین؟!!!! من هیچ تجربه ای تو این زمینه ندارم . خودم اتریش و مالزی رو ندنظر دارم نظرتون؟

سرکار خانم همونطور که در جوابها عرض کردم نظر من و آقای ایکس و خانم y مهم نیست . کسی بهتر از خود شما شرایط مالی روحی روانی وابستگیها و دلایل مهاجرتتون رو نمیدنه و اگر هم بدونه باز نمیتونه کمکتون کنه . شاید برای من نوعی با شناختی که از خودم دارم پاکستان مناسب باشه و شاید دیگری کعبه آرزوهاش رو در کانادا ببینه و اگه تحلیل درستی از مهاجرت نداشته باشه چه بسا یعد رسیدن به اون مقطع ببینه که سخت در اشتباه بوده . شما باید رو کشورهای مد نظرتون تحقیق کنید حقوق مدنی و اجتماعی شهروند اون کشور و یه مهاجر تازه وارد رو بررسی کنید در مورد اشتغال و حقوق و سطح زندگیشون بررسی کنید و ببینید تا چه حد به خواسته هاتون نزدیکه . مهاجرت امر پیچیده ایه و هزینه بر. شخصی که ساکن تبریزه بخواد بیاد تهران یا بالعکس با خیلی مشکلات باید سر و کله بزنه . چه برسه بخواین برین یه کشور دیگه با زبان و فرهنگ دیگه . این خود شمایید که باید تصمیم بگیرید از زندگی چی میخواید و واسه رسیدن بهش حاضرید چقدر بها بپردازید .
آیا آشنا یا قوم و خویشی تو مالزی و اتریش دارید که بعد از ورودتون بتونید مدتی رو در کنار آنها ساکن بشید که هم تو هزینه های بدو ورودتون کمک بشه بهتون و هم بتونید ازشون مشاوره بگیرید؟ توصیه هر مهاجری بی گدار به آب نزدنه ولی با توجه به اصرارتون و با توجه به بودجه مورد نظرتون 2 راه پیدا کردن کار و ازدواج پیش رو دارید که هر کدام مسائل و مشکلات و در برخی موارد عواقبی داره که در تاپیکهای مربوطه بهشون پرداخته شده . راه حل دیگه اقامت تحصیلیه که باید ببینید تو کدوم کشور میتونید از پس هزینه های دانشگاهی و ... بر بیایید تا شاید بعد از ورود و حدود دوسال زندگی بتونید کار نیمه وقت پیدا کنید .باز هم میگم شاید .
تشکر کنندگان: 327 ، Saeedv13 ، یه مهاجر ، ParsTrader ، nora
ممنون از ژاسخ كاملتون . ولي من خانم نيستما . نوشتم پرشيا نه پريسا . حرفتون درسته ولي من كارت خدمت هم دارم . فقط خواستم بدونم با شرايطي كه گفتم اصلا خارج از كشور ميشه رفت يا نه . من ميخوام از ايران برم به خاطر ارامش و اسايش و بعد كار!!!
تشکر کنندگان:
(2013-06-07 ساعت 11:17)persia004 نوشته:  ممنون از ژاسخ كاملتون . ولي من خانم نيستما . نوشتم پرشيا نه پريسا . حرفتون درسته ولي من كارت خدمت هم دارم . فقط خواستم بدونم با شرايطي كه گفتم اصلا خارج از كشور ميشه رفت يا نه . من ميخوام از ايران برم به خاطر ارامش و اسايش و بعد كار!!!

دوست و سرور گرامی بابت اشتباه در تشخیص جنسیت شما خاضعانه پوزش میخوام . تعریف ما از اسایش و آرامش و حتی زندگی نسبی هست . برای کسانی که کسب درآمد رو منشا آرامش و آسایش میدونن هیج جا بهتر از ایران نیست براشون . در نهایت امیدوارم بعد تحقیق کامل و دید باز و واقع گرایانه به خواسته تون برسین و سایت مهاجر سرا رو از تجربیاتتون بی نصیب نگذارین . کارتی هم که دارید دینی بوده که نسبت به وطنتون داشتید و ادا کردید و هیچ جای دیگری خارج از ایران براتون هیچ پوون مثبتی محسوب نمیشه . اگر تحصیل رو عنوان کردم به دلیل اینه که میتونه یکی از راههای مهاجرت مد نظر داشته باشید نه بخاطر فرار از خدمت . چون معمولا وثیقه ای که از دانشجویانی که بدون داشتن پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت اخذ میشه بقدری هست که اغلب دانشجویان رو مجاب کنه که بعد اتمام تحصیلات برای ادای دین به وطنشان برگردن !!! باز هم برای رسیدن به هدفتون براتون بهترین ارزوها رو دارم .
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 327 ، laili ، nora
با درود خدمت همه
نمیدونستم سوالمو کجا باید مطرح کنم. اگر جاش اشتباه است ببخشید
بنده دیپلم کاردانش هستم و ترم اول کاردانی کامپیوتر در دانشگاه دولتی و خانومم هم لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستند. کارم وبمستری هست و حدودا ماهیانه 3000 دلار در آمد دارم. و کارم فقط از طریق اینترنت هست. متاسفانه اینترنت ایران خیلی اذیت میکنه و هر روز یه مشکل جدید پیش میاد. میخواستم از ایران برم و به صورت موقت در کشوری نزدیک ایران زندگی کنم که سطح زندگی خوبی داشته باشه و از نطر امنیت مشکلی نداشته باشه و هزینه های زندگی هم مناسب باشه. ولی مهمتر از همه اینکه اینترنت پرسرعت داشته باشه با قیمت مناسب. چون کارم اینترنت هست.و یک مورد دیگه اینکه کشور گرمی نباشه چون خودم طاقت گرما رو ندارم. دوستان کجا رو پیشنهاد میدهند که این شرایط رو داشته باشه؟
ممنون میشم دوستان کمک کنند
تشکر کنندگان:
[quote='mohammad1980' pid='355782' dateline='1370863793']
با درود خدمت همه
بنده دیپلم کاردانش هستم و ترم اول کاردانی کامپیوتر در دانشگاه دولتی و خانومم هم لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستند. کارم وبمستری هست و حدودا ماهیانه 3000 دلار در آمد دارم. و کارم فقط از طریق اینترنت هست. متاسفانه اینترنت ایران خیلی اذیت میکنه و هر روز یه مشکل جدید پیش میاد. میخواستم از ایران برم و به صورت موقت در کشوری نزدیک ایران زندگی کنم که سطح زندگی خوبی داشته باشه و از نطر امنیت مشکلی نداشته باشه و هزینه های زندگی هم مناسب باشه. ولی مهمتر از همه اینکه اینترنت پرسرعت داشته باشه با قیمت مناسب. چون کارم اینترنت هست.و یک مورد دیگه اینکه کشور گرمی نباشه چون خودم طاقت گرما رو ندارم. دوستان کجا رو پیشنهاد میدهند که این شرایط رو داشته باشه؟

به نظر من شما میتونید رو کشورهای بلوک شرق مثلا بلاروس لتونی لاتویا بررسی کنید . سطح زندگی خوب به چی میگید؟ من در مورد هزینه های زندگی در انجا اطلاعات به روز و دقیقی ندارم . آذربایجان و ترکیه هم نزدیک به ایرانن و مثلا شهرستان آستارا یا لنکران جمهوری آذربایجان یا ارزروم و ارزنجان و طرابزون یا قونیه در ترکیه هم هزینه های تقریبا نصف به پایتختشون دارن و شما میتونید از امکانات اینترنت پر سرعت استفاده کنید .
تشکر کنندگان:
(2013-06-10 ساعت 15:59)mohammad1980 نوشته:  با درود خدمت همه
ممنون میشم دوستان کمک کنند

رو ارمنستان و گرجستان هم تحقیق کن
اذربایجان رو اصلا توصیه نمی کنم هم گرونه هم امنیت نداره
تشکر کنندگان: 327 ، ParsTrader
سلام. من 30 سالمه و همسرم هم 33 سالشه، یه پسر 6 ساله داریم. همسرم دکترای تاریخ اسلام داره. خودم هم کارمند هستم و الان 10 سال سابقه کار دارم. در ضمن همسرم مهندسی شیمی گاز هم داره. قصد داریم از ایران بریم. اولش می خواستیم برای پست داک همسرم بریم. اما الان نظرمون عوض شده. می خوایم بریم اما یه جورایی ایمن باشه قانونی باشه. می خواد اگه بشه توی یه دانشگاه یا کالج اونجا کار کنه. رزومه پژوهشی خوبی هم داره. مدرک ieupt هم داره. کسی هست که اینجا ما رو راهنمایی کنه.
فکر کنم اول باید با یه استاد دانشگاه اونور از طریق email مکاتبه کنه و به عنوان ریسیچر برای اون استخدام بشه. درسته؟!!!
تشکر کنندگان:
(2013-06-16 ساعت 08:22)azi.a نوشته:  سلام. من 30 سالمه و همسرم هم 33 سالشه، یه پسر 6 ساله داریم. همسرم دکترای تاریخ اسلام داره. خودم هم کارمند هستم و الان 10 سال سابقه کار دارم. در ضمن همسرم مهندسی شیمی گاز هم داره. قصد داریم از ایران بریم. اولش می خواستیم برای پست داک همسرم بریم. اما الان نظرمون عوض شده. می خوایم بریم اما یه جورایی ایمن باشه قانونی باشه. می خواد اگه بشه توی یه دانشگاه یا کالج اونجا کار کنه. رزومه پژوهشی خوبی هم داره. مدرک ieupt هم داره. کسی هست که اینجا ما رو راهنمایی کنه.
فکر کنم اول باید با یه استاد دانشگاه اونور از طریق email مکاتبه کنه و به عنوان ریسیچر برای اون استخدام بشه. درسته؟!!!

در مورد پذیرش و استخدام همسرتون نمیتونم صجبتی کنم اما بهترین راه همینیه که فرمودین . ایشان میتونن با اساتید دانشگاه های کشور مورد نظرتون مکاتبه کنن که در صورت پذیرش همسرتون انشالله به هدفتونم میرسید .
تشکر کنندگان: ParsTrader

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان