کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
سلام در فرم 122 قسمت instructions خط سوم یک جمله هست که من متوجه نمیشم نوشتهusing the enclosed self-adhesive return address label... این یعنی چی ؟ باید چی کار کنم؟
تشکر کنندگان:
ای داد من بدون پاکت خالی فرستادم. چی میشه حالا؟

(2011-07-24 ساعت 14:22)Serendipity نوشته:  دوستان بالای این فرم نوشته "Using the enclosed self-adhesive return address label" معنیش اینه که یه پاکت خالی همراه با آدرسمون باید همراه فرم‌ها بفرستیم؟

تشکر کنندگان: batis2010
سلام

دوستانی که در لاتاری 2012 برنده شدن اگه کسی اهل اصفهان هست برای راهنمایی بیشتر پیام خصوصی بزنید.

مرسی
(2011-07-24 ساعت 14:24)مهمر نوشته:  سلام در فرم 122 قسمت instructions خط سوم یک جمله هست که من متوجه نمیشم نوشتهusing the enclosed self-adhesive return address label... این یعنی چی ؟ باید چی کار کنم؟

من هم پیش از شما این سوال رو پرسیدم و پاسخی دریافت نکردم هنوز، ولی یه چرخی تو اینترنت زدم یه جایی نوشته بود این مربوط به سال‌های قبل میشه که نامه رو می‌فرستادن دم خونه. امیدوارم دوستان دیگر راهنمایی کنند
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
تا اونحایی که جا میشه بنویسید.
در یک برگه سفید لیست کامل مراکز به همراه آدرسشون رو بنویسید و ضمیمه نامه کنید.

(2011-07-24 ساعت 16:24)nellyala نوشته:  آدرس مراکز تحصیلی داخل باکس ها جا نمی شه. اگر فقط اسم خیابان نوشته بشه کفایت می کنه یا حتما باید کوچه و پلاک مدرسه هم نوشته بشه؟ ممنون می شم اگر جواب بدید.

(2011-07-24 ساعت 17:34)h4di نوشته:  ای داد من بدون پاکت خالی فرستادم. چی میشه حالا؟

(2011-07-24 ساعت 14:22)Serendipity نوشته:  دوستان بالای این فرم نوشته "Using the enclosed self-adhesive return address label" معنیش اینه که یه پاکت خالی همراه با آدرسمون باید همراه فرم‌ها بفرستیم؟

دوست عزیز من مطمئن نیستم، حدس زدم معنیش اینه، امیدوارم بقیه کمک کنند
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
فکر کنم منظورش این بود که آدرس بازگشت رو روی برچسب تایپ کرده و روی پاکت پستی بچسبونیم.
خب من با دست روی پاکت پستی آدرس رو نوشتم. چی میشه حالا؟

(2011-07-24 ساعت 17:54)Serendipity نوشته:  
(2011-07-24 ساعت 17:34)h4di نوشته:  ای داد من بدون پاکت خالی فرستادم. چی میشه حالا؟

دوست عزیز من مطمئن نیستم، حدس زدم معنیش اینه، امیدوارم بقیه کمک کنند

سلام دوستان عزیز خواهش میکنم من را راهنمایی کنید.... در فرم 122 اگر شماره 6 را که تحصیلات است تکمیل کنیم آیا لازم هست سابقه کاری بنویسیم...
من لیسانس دارم و هم با سابقه کاری 3 ساله تا بالان ......می خواهم بدانم اگر در قسمت 7 علامت خیر را بزنم تداخلی با فرم 230 شماره 32 مربوط به سوابق شغلی پیدا نمی کند...هر کسی نظریه متفاوتی میدهد ...یکسری می نویسند یکسری می گویند چون 12 سال تحصیلی را انتخاب نمودند نیاز به انخاب گزینه بله در سوال 7 122 نمی باشد....لطفاً مرا راهنمایی کنید!!!!!
شماره کیس : 2012AS00051XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:10 آوريل
تاریخ دریافت نامه دوم:19 آوريل
[/size]تاریخ مصاحبه: اواسط جون
تاریخ دریافت ویزا:-برك ابي 14 جون-کلیرنس 31 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا 1 دسامبر
هزینه ها : 7 تومن عکس+89 تومن دی اچ ال+

تشکر کنندگان: behzad7 ، batis2010
(2011-07-24 ساعت 17:38)royce نوشته:  سلام

دوستانی که در لاتاری 2012 برنده شدن اگه کسی اهل اصفهان هست برای راهنمایی بیشتر پیام خصوصی بزنید.

مرسی

doste aziz salam
man babak hastam az shahre kord
email-babak.ag@gmail.com
(2011-07-24 ساعت 22:05)sheida.bvip نوشته:  سلام دوستان عزیز خواهش میکنم من را راهنمایی کنید.... در فرم 122 اگر شماره 6 را که تحصیلات است تکمیل کنیم آیا لازم هست سابقه کاری بنویسیم...
من لیسانس دارم و هم با سابقه کاری 3 ساله تا بالان ......می خواهم بدانم اگر در قسمت 7 علامت خیر را بزنم تداخلی با فرم 230 شماره 32 مربوط به سوابق شغلی پیدا نمی کند...هر کسی نظریه متفاوتی میدهد ...یکسری می نویسند یکسری می گویند چون 12 سال تحصیلی را انتخاب نمودند نیاز به انخاب گزینه بله در سوال 7 122 نمی باشد....لطفاً مرا راهنمایی کنید!!!!!
کار خود را مشکل نکن. همو لیسانس کافی است به نظر من. مگر بناست هر کسی که لیسانس دارد حتمن سابقه ی کار هم داشته باشد؟
بچها اگه می‌شه تو این سوال ها منم راهنمایی کنین ممنون میشم.

1.پشت عکسها چی‌ بنویسم دقییق؟

2..فرم DS-230هفتمین سوال=nationality(if dual national give both)l گفت اگه ۲تا ملیت داریم بنویسیمش؟یعنی‌ اگه یه ملیت داریم ننویسیم؟چی باید بنویسیم؟

3.فرم DS-230 صحفه ۳ سوال ۳۹=name and adress of patitioner ...منظورش چیه هرکی‌ یه چیزی میگه..یکی‌ میگه مال lottery ha نیس ننویسین چیزی یکی‌ میگه یعنی اسم‌ کسی‌ که لاتاری قبول شده رو بنویسین..ممکن جواب صحیح رو بگین ..مرسی‌

4.اون سوالی رو هم که گفته از ۱۶ سالگی هرجا بیشتر از ۶ماه بودین رو بنویسین..برای ما که از بچگی‌ یه جا بودیم فقط..چیزی ننویسیم تو این قسمت؟

5.فرم ds-122 سوال شش قسمت b که گفته همه ی سال های تحصیلیتون رو بنویسین(قبلا هم این سوال رو کردم ولی پاسخ دقیق نبود)رو باید چجوری بنویسیم؟اینطوری:

1.primaryschool

2.secondaryschool

3.highschool

4.doplome(ba zekr reshtat)

5.pre university

یا اینطوری:

1.completion of elementary

2.comp...of junior high school

3.comp..of high school

4.doplome(ba zekre reshte)

5.pre university

از قدیمی هایی که قبلا این فرمهارو پر کردن و فرستادنو مشکلی پیش نیومده خواهشمندم نحوه نوشتن و چجوری نوشتنش رو بهم بگن خیلی وسواس شدم..ممنونم(توضیح کامل plzzz مرسی)

6.فرم ds-230 صحفه ی دو سوال33 که گفته list below all educational institutions attended.

باید مثل همون سوال قبل که پرسیدم ..همه ی سال های تحصیلیرو بنویسم؟ یا فقط دیپلم به بالا؟؟؟؟

و واقعاً از کمکهای خوبتون ممنون و خواهش می‌کنم جواب کاملا صحیح رو بگین چون وقت زیادی ندارم و این سوال هارم از خیلیا پرسیدم ولی جواباشون یکی نبوده پس خواهشمندم از باتجربه ها کمکم کنن..مرسی‌

تشکر کنندگان: Hornet ، batis2010
1. چیزی لازم نیست بنویسید. فقط از این جهت که اگر گم شد و پیدا شد بتونن بفهمن مال کیه:
- شماره کیس نامبر
- نام کامل
- نام پدر
- شماره پاسپورت

2. گفته هر چند تا ملیت دارین بنویسین. اگه یک ملیه هستین بنویسین iranian اگه دوملیته بنویسین iranina و ملیت دوم

3. زیاد سخت نگیر. یا اسم شخص برنده (اگر خودت هستی) رو بنویس. یا اصلا چیزی ننویس. من اسم خودم رو نوشتم.

4. تاریخ 16 سالگیتو پیدا کن. بنویس از اون تاریخ تا up to present در فلان جا اقامت داری.

5. به ترتیب از جدید به قدیم تمام سالهای تخصیل دانشگاه و پیش دانشگاهی و دبیرستان و راهنمایی و دبستان

6. مثل قبلی کامل و تایپ شده و تمیز بنویس. از اطلاعات کامل دادن مطمئن باش ضرر نمیکنی. ولی از ناقص دادن چرا.

(2011-07-26 ساعت 00:59)parydaryai نوشته:  بچها اگه می‌شه تو این سوال ها منم راهنمایی کنین ممنون میشم.

2..فرم DS-230هفتمین سوال=nationality(if dual national give both)l گفت اگه ۲تا ملیت داریم بنویسیمش؟یعنی‌ اگه یه ملیت داریم ننویسیم؟چی باید بنویسیم؟

3.فرم DS-230 صحفه ۳ سوال ۳۹=name and adress of patitioner ...منظورش چیه هرکی‌ یه چیزی میگه..یکی‌ میگه مال lottery ha نیس ننویسین چیزی یکی‌ میگه یعنی اسم‌ کسی‌ که لاتاری قبول شده رو بنویسین..ممکن جواب صحیح رو بگین ..مرسی‌

4.اون سوالی رو هم که گفته از ۱۶ سالگی هرجا بیشتر از ۶ماه بودین رو بنویسین..برای ما که از بچگی‌ یه جا بودیم فقط..چیزی ننویسیم تو این قسمت؟

5.فرم ds-122 سوال شش قسمت b که گفته همه ی سال های تحصیلیتون رو بنویسین(قبلا هم این سوال رو کردم ولی پاسخ دقیق نبود)رو باید چجوری بنویسیم؟اینطوری:

1.primaryschool

2.secondaryschool

3.highschool

5.pre university

یا اینطوری:

3.comp..of high school

5.pre university

از قدیمی هایی که قبلا این فرمهارو پر کردن و فرستادنو مشکلی پیش نیومده خواهشمندم نحوه نوشتن و چجوری نوشتنش رو بهم بگن خیلی وسواس شدم..ممنونم(توضیح کامل plzzz مرسی)

6.فرم ds-230 صحفه ی دو سوال33 که گفته list below all educational institutions attended.

باید مثل همون سوال قبل که پرسیدم ..همه ی سال های تحصیلیرو بنویسم؟ یا فقط دیپلم به بالا؟؟؟؟

و واقعاً از کمکهای خوبتون ممنون و خواهش می‌کنم جواب کاملا صحیح رو بگین چون وقت زیادی ندارم و این سوال هارم از خیلیا پرسیدم ولی جواباشون یکی نبوده پس خواهشمندم از باتجربه ها کمکم کنن..مرسی‌

تشکر کنندگان: Hornet ، parydaryai ، mahdicivil ، batis2010
(2011-07-26 ساعت 13:27)h4di نوشته:  1. چیزی لازم نیست بنویسید. فقط از این جهت که اگر گم شد و پیدا شد بتونن بفهمن مال کیه:
- شماره کیس نامبر
- نام کامل
- نام پدر
- شماره پاسپورت

2. گفته هر چند تا ملیت دارین بنویسین. اگه یک ملیه هستین بنویسین iranian اگه دوملیته بنویسین iranina و ملیت دوم

3. زیاد سخت نگیر. یا اسم شخص برنده (اگر خودت هستی) رو بنویس. یا اصلا چیزی ننویس. من اسم خودم رو نوشتم.

4. تاریخ 16 سالگیتو پیدا کن. بنویس از اون تاریخ تا up to present در فلان جا اقامت داری.

5. به ترتیب از جدید به قدیم تمام سالهای تخصیل دانشگاه و پیش دانشگاهی و دبیرستان و راهنمایی و دبستان

6. مثل قبلی کامل و تایپ شده و تمیز بنویس. از اطلاعات کامل دادن مطمئن باش ضرر نمیکنی. ولی از ناقص دادن چرا.

(2011-07-26 ساعت 00:59)parydaryai نوشته:  بچها اگه می‌شه تو این سوال ها منم راهنمایی کنین ممنون میشم.

1.primaryschool

2.secondaryschool

3.highschool

5.pre university

یا اینطوری:

3.comp..of high school

5.pre university

خیلی ممنونم..فقط اگه دانشجو باشم و مطمئن باشم تا یک سال اینده تموم نمیشه درسم..دانشگارم بنویسم؟ fromesh رو مینویسم ولی to رو تاریخ نامشخص بزنم..؟یا کلا ننویسم و برگه اشتغال به تحصیلو از دانشگا بگیرم برای مصاحبه؟
قبل نوشتن هر دوره completion هم بزنم اولش یا نیازی نیست؟مثلا بنویسم elemantary یا completion of elemantary?
بعدش این patitioner من نفهمیدم چی هس ولی مرسیBig Grin

بچه ها تو فرم DSP-122 قسمت 6.b جای degree or certificates recieved برای دبستان و راهنمایی چی باید بنویسم؟
نقل قول:خیلی ممنونم..فقط اگه دانشجو باشم و مطمئن باشم تا یک سال اینده تموم نمیشه درسم..دانشگارم بنویسم؟ fromesh رو مینویسم ولی to رو تاریخ نامشخص بزنم..؟یا کلا ننویسم و برگه اشتغال به تحصیلو از دانشگا بگیرم برای مصاحبه؟

بنویسی بهتره. بزن up to now یا up to present یعنی تا لحظه نوشتن این برگه. درست و قانونیش اینه. چون تا لحظه مهم هست. از آینده نباید بنویسی.

نقل قول:قبل نوشتن هر دوره completion هم بزنم اولش یا نیازی نیست؟مثلا بنویسم elemantary یا completion of elemantary?

اسم مدرک رو باید بنویسی. completion نیاز نیست. برای راهنمایی و دبستان که مدرک خاصی مثل دبیرستان ندارند بنویس elementary school certificate و middle school certificate
برای دبیرستان high school diploma
پیش دانشگاهی pre-university certificate
لیسانس دانشگاه اگه مهندسی هستی مثلا b.s. in computer engineering

نقل قول:بعدش این patitioner من نفهمیدم چی هس ولی مرس

بین علما چند روایت هست. من خودم نوشتم. فوقش اونجا میگم که اشتباه کردم. :دی

فقط دروغ ننویسید و اشتباهات فاحش نکنید. بقیه قابل حل و فصل هست.
تشکر کنندگان: batis2010 ، Lemony

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان