کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2011-07-31 ساعت 09:06)odiseh نوشته:  سلام
می خواستم بدونم دوستانی که فرمهاشون رو پر کردن و فرستادن، در مورد سوال 4 فرم 122 که اسم یه ایالت رو می خواسته، اونا بر چه اساسی ایالت رو انتخاب کردن؟

انتخاب ایالت مقصد در ابتدا و در این فرم معمولا بر حسب این که برندگان آشنا و یا فامیل در ایالت مربوطه دارند انجام می شود. در بسیاری از موارد، فرد برنده پس از ورود این آدرس را در فرودگاه عوض می کند تا مدارک اقامتی به آدرس جدید ارسال شود.
تشکر کنندگان: odiseh ، alirezagh ، California ، genix21 ، pamyrose ، batis2010 ، mori
(2011-07-30 ساعت 09:51)odiseh نوشته:  ببخشید یه سوال دیگه:

توی فرم 122 نوشته که باید جوابامونو تایپ کنیم.....منظورش چیه؟ نباید دستی بنویسیم؟ آخه من یه کم وسواس دارم همه چی مطابق میل اونا باشه برای همین راستش کثیر الشک شدم.....
نظر شما چیه؟ شما دستی پر می کنین؟

دوست عزیز میتونید دستی بنویسید مشکلی نداره من خودم دستی نوشتم ولی اگه وسواس دارید ( به نظر من وسواس نیست خیلی هم عالیست و فرم هم خوانا تر خواهد بود) میتونید هر دو فرم 122 و 230 را از طریق خود نرم افزار Acrobat Reader تایپ کنید
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: odiseh ، batis2010
چطوري امضا كنيم؟امضاي ايراني؟انگليسي؟يا هردو كنار هم؟
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
کنسولگری: آنکارا
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013
تشکر کنندگان: batis2010
(2011-08-01 ساعت 12:26)shs نوشته:  چطوري امضا كنيم؟امضاي ايراني؟انگليسي؟يا هردو كنار هم؟

نام و فامیل خود را با دست خط خود به انگلیسی بنویسید.
لازم نیست شکل خاصی داشته باشد و یا قشنگ به نظر برسد. همانطور که همیشه می نویسید.
تشکر کنندگان: Hornet ، California ، batis2010
(2011-08-01 ساعت 12:44)User نوشته:  
(2011-08-01 ساعت 12:26)shs نوشته:  چطوري امضا كنيم؟امضاي ايراني؟انگليسي؟يا هردو كنار هم؟

نام و فامیل خود را با دست خط خود به انگلیسی بنویسید.
لازم نیست شکل خاصی داشته باشد و یا قشنگ به نظر برسد. همانطور که همیشه می نویسید.

اگه امضاي ايراني نزنيم با عقدنامه يا مدارك ديگه كه قبلاً امضا كرديم مطابقت نمي دن؟
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013
تشکر کنندگان: batis2010 ، RunnerNewAge
نقل قول:نام و فامیل خود را با دست خط خود به انگلیسی بنویسید.

سلام.
امضاء باید حتما انگلیسی باشه؟ من امضای عادی ایرانیم رو زدم. اسمم رو هم تو قسمت امضاء ننوشتم. چیزی ننوشته بود که امضاء باید چطوری باشه. فقط نوشته بود امضای متقاضی!
تشکر کنندگان: California ، batis2010
بچه های سال بالایی میشه لطفا سوال منو جواب بدین. من واقعا سنکوپ زدم. یعنی امضام غلط بود؟ S:

مرسی.
(2011-07-31 ساعت 13:14)User نوشته:  
می خواستم بدونم دوستانی که فرمهاشون رو پر کردن و فرستادن، در مورد سوال 4 فرم 122 که اسم یه ایالت رو می خواسته، اونا بر چه اساسی ایالت رو انتخاب کردن؟

انتخاب ایالت مقصد در ابتدا و در این فرم معمولا بر حسب این که برندگان آشنا و یا فامیل در ایالت مربوطه دارند انجام می شود. در بسیاری از موارد، فرد برنده پس از ورود این آدرس را در فرودگاه عوض می کند تا مدارک اقامتی به آدرس جدید ارسال شود.

من فکر می کنم اینجا اشتباهی شده

همان طور که در عکس ضمیمه می بینید بند 4 فرم 122 اصولا مربوط به انتخاب کنسولگری یا سفارت آمریکا برای ادامه پروسه مهاجرت می باشد یعنی جایی که از این به بعد متقاضی برای ادامه مراحل اداری مثل مصاحبه و تحویل مدارک و غیره باید به آنجا مراجعه نماید و ارتباطی با انتخاب ایالت در خود آمریکا ندارد

http://www.pic.iran-forum.ir/images/nco7...zgq07e.gif

دوستان این سوال رو در تاپیک دیگر هم پست کرده بودم اما جوابی نگرفتم، امیدوارم اینجا یکی بتونه کمکم کنه. اگه جواب سوال من رو بگید ممنون می شم
من شرکتی دارم که در واقع خودم یکی از کارفرماهای اونم (self employer) من تو فرم dsp-122 سوال شماره 7a , 7b که سابقه کاری رو می خواد که حداقل 2 سال آموزش دیده باشی رو سابقه کار خودم نوشتم و پست کردم، به اون قسمت که گفته بود کاری که حداقل 2 سال آموزش نیاز داشته باشه رو توجه نکرده بودم... ضمن اینکه از نظر تحصیلی شرایط شرکت در قرعه کشی را دارم به نظر شما مشکلی پیش می یاد؟ لازمه که با کی سی سی مکاتبه ای داشته باشم؟
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
(2011-08-02 ساعت 14:19)funnybluesolea نوشته:  دوستان این سوال رو در تاپیک دیگر هم پست کرده بودم اما جوابی نگرفتم، امیدوارم اینجا یکی بتونه کمکم کنه. اگه جواب سوال من رو بگید ممنون می شم
من شرکتی دارم که در واقع خودم یکی از کارفرماهای اونم (self employer) من تو فرم dsp-122 سوال شماره 7a , 7b که سابقه کاری رو می خواد که حداقل 2 سال آموزش دیده باشی رو سابقه کار خودم نوشتم و پست کردم، به اون قسمت که گفته بود کاری که حداقل 2 سال آموزش نیاز داشته باشه رو توجه نکرده بودم... ضمن اینکه از نظر تحصیلی شرایط شرکت در قرعه کشی را دارم به نظر شما مشکلی پیش می یاد؟ لازمه که با کی سی سی مکاتبه ای داشته باشم؟

دوست عزیز نگران نباشید مشکلی براتون پیش نمیاد ، میتونید به KCC ایمیل بزنید.
(2011-08-01 ساعت 22:02)dv2013 نوشته:  
(2011-07-31 ساعت 13:14)User نوشته:  

من فکر می کنم اینجا اشتباهی شده

همان طور که در عکس ضمیمه می بینید بند 4 فرم 122 اصولا مربوط به انتخاب کنسولگری یا سفارت آمریکا برای ادامه پروسه مهاجرت می باشد یعنی جایی که از این به بعد متقاضی برای ادامه مراحل اداری مثل مصاحبه و تحویل مدارک و غیره باید به آنجا مراجعه نماید و ارتباطی با انتخاب ایالت در خود آمریکا ندارد

http://www.pic.iran-forum.ir/images/nco7...zgq07e.gif

درسته دوست عزیز سوال پرسیده شده دارای مشکله چون بند 4 فرم 122 مربوط به محل مصاحبه هست نه آدرسی در یک ایالت (سوال دوستمون odiseh نکته کنکوری داشتهBig Grin) من هم ابتدا اشتباه کردم فکر کنم منظور USER عزیز سوال 11 فرم 230 بوده
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: funnybluesolea ، batis2010
(2011-08-01 ساعت 19:45)h4di نوشته:  بچه های سال بالایی میشه لطفا سوال منو جواب بدین. من واقعا سنکوپ زدم. یعنی امضام غلط بود؟ S:

مرسی.
مشکلی نیست هادی خان من هم امضای ایرانی خودم را زدم
ولی سعی کنید وقتی رفتید آمریکا Big Grin (انشالله) از اسم خودتون به زبان انگلیسی به عنوان امضا استفاده کنید چون متداول تره و امضا معمولا اسم خود اشخاص هست
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: Hornet ، h4di ، batis2010
با سلام و عرض تبريك خدمت همه برندگان 2012
يه شير پاك خورده مي خوام منو حسابي منو حسابي آگاه كنه .
من خودم برنده اصلي هستم . خانونمم و پسرم هم كه دو سالشه رو همراهم ثبت نام كردم .
مي خوام اينو بفهم كه از فرمهاي DSP122 و DS230 كدومش رو من بايد پر كنم و كدومش رو اونا . ( هر نفر بايد يه فرم پر كنه ؟ ) براي پسرم هم احتياجه ؟ بايد خودشون پر كنن ؟ يا همگي يك سري پر كنيم كافيه . يكي بصورت دو دو تا توضيح بده بفهميم چيكار كنيم .
خدا خيرتون بده .
برنده لاتاری 2012
ورود به خاک آمریکا : 3 جولای 2012
هزینه بلیط : 6.800.000 تومان برای 2 نفر و یه بچه
ایرلاین : لوفتانزا
محل اقامت : سن هوزه
فرودگاه ورودی : سانفرانسیسکو
تشکر کنندگان: batis2010
(2011-08-03 ساعت 08:28)hamid_reza نوشته:  با سلام و عرض تبريك خدمت همه برندگان 2012
يه شير پاك خورده مي خوام منو حسابي منو حسابي آگاه كنه .
من خودم برنده اصلي هستم . خانونمم و پسرم هم كه دو سالشه رو همراهم ثبت نام كردم .
مي خوام اينو بفهم كه چه فرمهائي رو بايد پر كنم ( DSP122 و DS230 )
من چه فرمهائي و اونا چه فرمهائي ؟ براي پسرم هم احتياجه ؟ بايد خودشون پر كنن ؟ واسه اون چيكا كنم ؟
خدا خيرتون بده .

سلام دوست عزيز ضمن تبريك به خاطر قبول شدنتون
فرم 122 براي برنده اصلي و فرم 230 براي برنده اصلي و براي هر يك از همراهان (همسر و فرزندان زير 21 سال) به صورت مستقل بايد پر شود، براي پسرتون هم بايدپر بشه، مهم نيست كي پر ميكنه، مهم اينه كه درست پر بشه

موفق باشيد
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: hamid_reza ، California ، alirezagh ، ali.narooei ، batis2010
دوستان سلام
در پر کردن فرمها قسمتهایی هست که در آن نمی توانیم حروف را وارد کنیم مثلا تاریخها. حال آیا می توانیم بعد از چاپ فرمها ، آن قستهایی را که نتوانستیم N/A بزنیم با خودکار بنویسیم؟
با تشکر فراوان
شماره کیس : 2012AS00052XXX
تاریخ مصاحبه:june 26
تاریخ دریافت ویزا: 29 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا: 18desember 2012
تعداد نفرات کیس:1
ساکن: کایفرنیا_ارواین
تشکر کنندگان: batis2010 ، Lemony
ببخشید دوستان _ لیسانس من زبان انگلیسی بوده و فوق لیسانسم روانشناسی. آیا لازمه بند 7 رو پر کنم ؟ ممنون از شما

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان