کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به استرالیا
1 سوال دارم میخواستم بدونم اگر کسی فرزندش تو استرالیا به دنیا بیاد مثل پدر مادرش اقامت بهش میدن یا استرالیایی حساب میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-22 ساعت 22:25)saeed1234 نوشته:  1 سوال دارم میخواستم بدونم اگر کسی فرزندش تو استرالیا به دنیا بیاد مثل پدر مادرش اقامت بهش میدن یا استرالیایی حساب میشه

سوال شما را کاملتر جواب میدم:
1-در صورتی که پدر و مادر اقامت دادم داشته باشند و فرزند در

1-1 استرالیا بدنیا بیاد پاسپورت استرالیا را میگیره و بعد از 10 سال که استرالیا زندگی کرد شهروند میشه (البته اگر هنوز پدر و مادرش شهروند نشده باشند).
2-1 هرجای دیگه دنیا مثلا ایران بدنیا بیاد ویزای 101 میگیره که خودش مثل اقامت دائمه و بعد از دریافت شهروندی پدر و مادرش شهروند میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
سلام دوستان

من یک سوال داشتم اما اینقدر وکیل های محترم جواب های مختلف دادند که آخرش نفهمیدم چی شد ! دوستان اگر میتونند راهنمایی کنند ، تشکر

من دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد عمران هستم ، زبانم هم عالی هست ، کارت پایان خدمت ندارم و از معافیت تحصیلی استفاده می کنم ، 1 سال سابقه بیمه مرتبط تا حالا دارم که همزمان با تحصیلم بوده است ، پاسپورت هم دارم

1- آیا من میتونم با توجه به اینکه پاسپورت دارم ولی کارت پایان خدمت ندارم برای مهاجرت اقدام کنم ؟

2- احتمال داره برای دکتری برم مالزی و از اونجا بخوام همزمان کارهای مهاجرت به استرالیا رو ردیف کنم ، آیا باز با توجه به اینکه کارت پایان خدمت ندارم مشکلی خواهم داشت ؟

برای کشورهای دیگر چطور ؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: mhsenpc
با سلام

دوست عزیز من چند نکته را می دانم که اینجا مطرح می کنم :
شما در حال حاضر معافیت تحصیلی دارید و این نوع معافیت فقط به شما اجازه تحصیل می دهد نه خروج از کشور . اگر شما پاسپورت داشته باشید احتمالا این پاسپورت را زمانی دریافت کرده اید که مشمول سربازی نبودید ، اگر به صفحه ۶ پاسپورتتوت نگاه کنید نوشته نامبرده می تواند تا تاریخی که هنوز مشمول نشده ( مثلا سال ۱۳۸۹ ) از کشور خارج شود . این صفحه محدودیت این پاسپورت را نشان می دهد ولی خود من که معافیت داشتم و پاسپورت گرفتم در این صفحه اصلا موردی نوشته نشده است .

تنها راه خروج از کشور فقط چند مورد است که من اطلاع دقیقی ندارم فقط فکر کنم یکی برای سفرهای علمی است اونم با وثیقه و یک مورد دیگه که یادم نمی آد دوستان دیگه شاید بدونن .

بعد اگر شما سربازی نرید و از کشور خارج شید ( حالا به هر طریقی ) دوباره زمانی که به کشور برگردید دردسر ساز خواد بود و فکر کنم زمانی که برای محاجرت به استرالیا اقدام کنید قطعا افسر ویزا از شما می خواهد که مدرکی درباره سربازی ارایه کنید ( تو ویزای آمریکا که اینطوری هست ) البته فکر کنم .

در هر صورت این اطلاعاتی بود که من داشتم ، موفق باشید
پاسخ
سلام
من در مورد ویزای Skilled - Sponsored (رشته مهندسی شیمی) یکسری سوال داشتم:
1-کسی که اسپانسر میشود ، باید پولی چیزی گرو بگذارد؟
2-چه امتیاز خاصی نسبت به همون ویزا ولی بدون اسپانسر دارد؟

لینک این ویزا رو من در سایت immi نتوستم پیدا کنم ، کسی میدون کدوم هست؟
پاسخ
(2011-12-31 ساعت 13:36)stk9d نوشته:  ممنون از دوستان
چیزی ک واسه من جالبه اینه که به هر کی میگم جاب آفر میگه نمیشه، نمیدن، سخته و ... از این حرفا

واسه اسکیل ورکر هم میگن مدرک تحصیلی نداری و کارت هم جزو کارهایی ک میخوان نیست

نمیدونم چی بگم والا

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی در این مورد نمیدونه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من 36سال سن دارم و مکانیک حفاری با 15 سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری ایران هستم
میخواستم بدونم باید از آیا من میتوانم ویزای استرالیا بگیرم ؟ آیا میتوانم شغلی در استرالیا پیدا کنم ؟
لطفا سایتی رو معرفی کنید که من رزومه ام رو برای آنها بفرستم و جواب بگیرم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-04-03 ساعت 04:24)adelmis نوشته:  سلام دوستان
من 36سال سن دارم و مکانیک حفاری با 15 سال سابقه کار در شرکت ملی حفاری ایران هستم
میخواستم بدونم باید از آیا من میتوانم ویزای استرالیا بگیرم ؟ آیا میتوانم شغلی در استرالیا پیدا کنم ؟

درود بر شما ...
دوست گرامی شما باید خودتون با جستجو در اینترنت و سایت های مربوط به استرالیا . سایت های مربوط به امورات کار رو پیدا کنید . تا بتوانید برای کار درخواست پذیرش کنید و برای ویزا اقدام کنید ....
(2012-03-30 ساعت 13:27)GnesH نوشته:  سلام
من در مورد ویزای Skilled - Sponsored (رشته مهندسی شیمی) یکسری سوال داشتم:
1-کسی که اسپانسر میشود ، باید پولی چیزی گرو بگذارد؟
2-چه امتیاز خاصی نسبت به همون ویزا ولی بدون اسپانسر دارد؟

لینک این ویزا رو من در سایت immi نتوستم پیدا کنم ، کسی میدون کدوم هست؟

درود بر شما ...
دوست گرامی کسی که اسپانسر مالی میشود فکر نکنم ربطی به رشته تحصیلی داشته باشه . البته ممکنه اسپانسر مقیم در استرالیا امتیازش بیشتر باشه تا در ایران ....
البته برای درخواست ویزای تحصیلی ، نسبت به نوع دانشگاه و پذیرش باید مبلغی حدود 70 الی 100 هزار دلار استرالیا را بتوان 3 ماه قبل از درخواست ویزا در حساب خود یا اسپانسر در ایران داشته باشید و اصلا از این مبلغ کسر نشود ....
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mdtrmd
سلام من دانشجوی سال اول ای تی هستم.می خوام بعد از اتمام تحصیل برای استرالیا اقدام کنم.زبان خوبی دارم می تونم نمره ی بالایی بگیرم.کار هم از ترم بعد شروع می کنم احتمالا.از چه روشی من اقدام کنم.چه جوری؟چه چیزهایی میخواد.لطفا توضیح کامل بدید ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا از ارسال یک پست در چندین تاپیک خودداری کنید

در حال حاضر برای رشته ای تی فقط استرالیا و نیوزلند این رشته را می گیرند که البته باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشید البته سابقه کار تنها پس از اخذ مدرک مورد قبول است و کار همزمان با تحصیل برای دانشجویان لیسانس راقبول نمی کنند . اما نکته مثبت شما این است که از الان به فکر اینده هستید . چون دراین حالت وقت کافی دارید تا زبان خود را تا می توانید تقویت کنید چون برای استرالیا در حاضر باید ایلتس 7 داشته باشید که ممکن است تا چند سال دیگر ایلتس 8 بخواهند .
فعلا فقط سعی کنید معدل بالایی کسب کنید وتا می توانید زبان خود را ارتقا دهید
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، avator20002000 ، mhsenpc
چه کارهایی تو ایران میشه انجام داد که تو حوزه ای تی باشه و اونا قبول کنن.چون روزنامه رو که باز می کنم به رشته ای تی هیچ اشاره ای تو ایران نشده همشون کدنویسی می خوان.معدل بالای 17 ارزشی حساب می شه تو روند مهاجرت?چون چند جا نوشته بودن 12 بوده معدلشون فوق دیپلم حساب کردن مدرکشونو.
پاسخ
(2012-03-31 ساعت 16:54)stk9d نوشته:  
(2011-12-31 ساعت 13:36)stk9d نوشته:  ممنون از دوستان
چیزی ک واسه من جالبه اینه که به هر کی میگم جاب آفر میگه نمیشه، نمیدن، سخته و ... از این حرفا

واسه اسکیل ورکر هم میگن مدرک تحصیلی نداری و کارت هم جزو کارهایی ک میخوان نیست

نمیدونم چی بگم والا

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کسی در این مورد نمیدونه
۱- جاب آفر گرفتن مثل همه کیس های دیگه مهاجرت سخته! بهتره بگیم دارای زیر و بم خاص خودشه و پیگیری میخواد ولی شدنی است. و بستگی داره که شما شرایط لازم را داشته باشید یا خیر؟‌خب اگر شما تخصص خاصی ندارید به چه دلیلی باید به شما جاب آفر بدهند ؟؟؟!!! و اگر تخصص خاصی دارید به چه دلیلی نباید به شما جاب آفر بدهند؟ من اصلا ثقیله این سوال برام. کاملا شرایط مشخصه.
برای اسکیل ورکر شما باز بسته به توانایی و مهارت (تاکید میکنم مهارت) اقدام به مهاجرت میکنید.

میدونید مشکل از کجاست شما دنبال راهی برای مهاجرت میگردید. نه شما ببینید چه امکاناتی برای مهاجرت دارید و با آن اقدام کنید. نه اینکه از چه راهی میتونید وارد بشین. چون در آخر کار و خسته شدن به ورود غیرقانونی میرسید.

ببینید اول امکانات خود را بررسی کتید
میزان سرمابه - آشنایی به زبان انگلیسی- توانایی مستقل زیستن - اعتماد به نفس - مهارت فعلی - مهارت مزتبط یا غیر مرتبط با تحصیل - میزان تحصیلات - مدارک بین المللی - داشتن آشنا و اسپانسر مالی شغلی و یا خانوادگی - توانایی انتقال شرکت و .....
حال با این شرایط آیا امکان مهاجرت من وجود دارد؟
آیا با ارتقا یک یا چند آیتم امکان مهاجرت من وجود دارد؟
آیا با تغییر مهارت و یا پیشه امکان مهاجرت در چند سال آینده وجود دارد؟
آیا اصلا من اهل مهاجرت هستم؟
آیا اصلا من به استرالیا میخواهم مهاجرت کنم؟
آیا من واقعا باید از ایران مهاجرت کنم؟
یک بار برای همیشه به این سوالات پاسخ بدهید و با آن راهی که برای شما پیش بینی شده است مهاجرت کنید نه این که یک راهی و قانونی برای خودتون ایجاد کنید.
البته این رو من به همه میگم و همه هم میگن نفست از جای گرم بلند میشه ها ولی باور کنید دوستانه عرض میکنم. چون دوستان زیادی را دیده ام که بعد از چندین سال اصلا نمیدونستند برای چی و از چه راهی اقدام کرده اند ؟
حالا یه وکیلی گرفته بودند و یک پولی هم داده بودند. و چندین سال در سردرگمی.
پیشنهاد من به همه دوستان همین چند خط بالاست.
اگر با دید باز و با علم کامل وارد این وادی بشوید واقعا موفق خواهید بود در غیر اینصورت فقط وقت و هزینه از دست دادید و سردرگم خواهید بود.
روی سخنم با ضخص خاصی نیست و فقط چون دوستان زیادی در دور و برم دارم گفتم شاید به درد دوستان هم انجمنی هم بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، ParsTrader ، mdtrmd ، mhsenpc ، AliReza.Sh
سلام
سینا کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی -30 ساله - رشته منابع طبیعی - 4 سال سابقه کار
سارا کارشناس برق الکترونیک - 25 ساله - دانشگاه غیر انتفاعی- سابقه کار ندارد
به نظر شما ما شرایطمون برای مهاجرت چطوره
خیلی برامون بازار کار سینا مهمه
به نظرتون میتونه کار پیدا کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
احتمال اینکه یک ویزای دیدار از آشنایان رو بشه به یک ویزای دایم تبدیل کرد و برای همیشه استرالیا موند چه قدر هست؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-25 ساعت 23:29)سارا و سینا نوشته:  سلام
سینا کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی -30 ساله - رشته منابع طبیعی - 4 سال سابقه کار
سارا کارشناس برق الکترونیک - 25 ساله - دانشگاه غیر انتفاعی- سابقه کار ندارد
به نظر شما ما شرایطمون برای مهاجرت چطوره
خیلی برامون بازار کار سینا مهمه
به نظرتون میتونه کار پیدا کنه؟
راستش راجع به خود رشته منابع طبیعی آشنایی ندارم (منظورم از لحاظ عملی در استرالیا است) کسی رو هم تو این رشته ندارم که بپرسم ولی شما موقیعت ادامه تحصیل خوبی دارید. اولین چیزی که در استرالیا اهمیت دارد همین منابع طبیعی و اصولا طبیعته. (خدایا یا منو بکش یا دوباره به استرالیا برگردون -شاید یک روز داستانم رو نوشتم- یا شاید هم یک روز تاپیک مقایسه استرالیا و امرکیا را زدم بستگی داره امریکا چقدر عرضه داشته باشهBig Grin)
سارا خانم بیمه براشون رد شده؟ میتونید بیمه رد کنید جایی و یا اصلا به هر زور و ضربی شده برن یه جا سر کار و با حداقل حقوق که هم کار یاد بگیرن و هم بیمه رد بشه. بسیار رشته خوبی دارند و حیفه و صد البته کیس مناسبی برای مهاجرت از حالا سعی کنید یاد بگیرید که در خارج از کشور مهم نیست کی مرده کی خانمCool (اموشن ترس نداشتیم) بار زندگی رو باید تقسیم کرد (آی حال میده) چه بهتر که از همین حالا شروع کنید از اول اقدام برای مهاجرت.
اوه اوه خط یکی مونده به آخر را حالا تازه خوندم شرمنده من با شما طرفم سلام (به قول آرش مودب شدم) چه خانم باکلاسی اول اسم و شرایط شوهرتون رو نوشتید.

وضعیت زبانتون چطوره؟
سینا جان با گذراندن یک دوره کوتاه مدت در رشته خودش یا ادامه تحصیل قطعا میتونه کار تخصصی با حقوق بسیار یالا پیدا کنه. البته اگر راجع به تخصص مهارتیش در ایران بیشتر توضیح بدین بهتر میتونم انجام وظیفه کنم.
راستش یک مشکل جسمی (نمیدونم چرا ظهور عقلی کرده و حواسم پرته) دارم نسبتا جدی که فکر کنم یک هفته دستم بند باشه. اگر عمری بود یک هفته دیگه پیغام خصوصی جهت یادآوری بدین تا هم اینجا ادامه بحث بدیم هم اگر لازم شد تلفن بدم سینا جان خودش کامل مهارتشو برام توضیح بده. تا بتونم از دوستان استرالیا بپرسم.

در کل شما شرایط لازم رو دارید. فقط زبان رو هم بگین اوضاع چطوره ولی شما وقت دارید و قابل حله.
ان شا الله تشریف ببرین من رو هم یه شام دعوت کنید. (البته باز اگر زنده بودم فکر کنم به جای آمپول چینی آب و مواد غذایی چینی مصرف کردم شاید هم تشعشع اتمی چینی - دعام نمیخواد بکنید چون اگه عمرم به دنیا باشه میمونم اگه نه Big Grin)

(2012-04-03 ساعت 04:24)adelmis نوشته:  سلام دوستان

من جواب شما را ندادم؟؟!!!
خب فکر کردم ابی جان گلم کامل گفته باشه.
اولا لطفا دقیق تر بگین چون من که دایره المعارف مشاغل نیستم. تکنیسنید یا مهندس یا اسوشییت! ؟
شما در سایت های کاریابی شهر پرت رو فیلتر (انتخاب) کنید و برای شرکت های مختلف رزومه بدین.
seek.com.au
اکر مشکلی داشتید پ.خ بدین و لینک به پستتون تا جواب بدم یا دقیق انگلیسی مهارتتون و رزومتون را بدین تا چند نمونه براتون ارسال کنم. شما احتمال جاب آفر گرفتنتون خیلی زیاده.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان