کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل خرید ماشین - راهنمای قدم به قدم
(2015-12-29 ساعت 12:52)mohsen b.d نوشته:  سلام دوستان
اگه کسی ماشین لیزینگ بخره بعد بخواد بفروشه به چه صورته؟
به هر کسی میشه فروخت یا فقط به کسی که خریده؟
میشه نقد فروخت و قسط هاشو خودش بده؟
با 5000 تا چه ماشینی پیشنهاد میدین؟
با تشکر

معنای لیزینگ در امریکا با ایران کاملا متفاوت هست !
اینجا شما وقتی ماشین را لیز میکنید یعنی واقعا اجاره اش کردید . حتی سند ماشین به اسم شما و شرکت لیز دهنده است و کاملا با دریافت وام فرق داره .
درباره خرید هم بسته به شرکت لیز دهنده داره که اجازه خرید به شما بده یا نه من شنیدم بعضی از بانکها این اجازه را نمیدن.
اما کلا داستان لیز این هست که شما یک ماشین را برای یک مدت خاص و مایلیج خاص اجاره میکنید. )term( شرکت لیزدهنده براساس محاسباتی که دارن در نظر میگیرن که این ماشین بعد از اون مدت خاص و مایلج چقدر ارزش داره ( resdidual value) که معمولا یک درصدی از msrp هست.
مرحله بعدی این هست که شما ماشین را چه مقدار میخرید و چقدر داون پیمنت میزارید. بر اون اساس و همینطور سود ( money fqctor) و تکس مبلغ پرداخت ماهانه شما مشخص میشه.
حالا شما میتونید در مدت لیز یا انتهای لیز ماشین را بخرید. اگر هم ماشین را بخواید پس بدید که شرایط خاص خودش را داره.
به عنوان کسی که هم ماشین نو خریدم هم دو تا لیز کردم شخصا لیز را ترجیح میدم چون نگران از دست دادن ارزش ماشین نیستم به خصوص اگر تصادف بشه ، پیمنت ماهانه ام کمتره و خیلی راحت تر میتونم ماشینم را عوض کنم. نگران نگهداری هزینه های بالای ماشین نیستم. چونه زدنش هم با دیلر راحت تره چون روی لیز کمتر قدرت مانور دارن.

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، mohsen b.d ، shadi79 ، shayan87
(2016-02-11 ساعت 05:20)stealth نوشته:  حالا شما میتونید در مدت لیز یا انتهای لیز ماشین را بخرید. اگر هم ماشین را بخواید پس بدید که شرایط خاص خودش را داره.

دوست عزیز من یه کم گیج شدم.یعنی اگه مثلا یه ماشین لیز کنیم به ارزش 5000 با پیش پرداخت 1000 ماهی مثلا 200 بعد از اینکه مثلا 6000 با سود و همه چی دادیم ماشین برای ما نمیشه؟پس داستان چی میشه؟در مورد پس دادن ماشین هم یه توضیحی بدین ممنون میشم
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-11 ساعت 11:59)mohsen b.d نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 05:20)stealth نوشته:  حالا شما میتونید در مدت لیز یا انتهای لیز ماشین را بخرید. اگر هم ماشین را بخواید پس بدید که شرایط خاص خودش را داره.

دوست عزیز من یه کم گیج شدم.یعنی اگه مثلا یه ماشین لیز کنیم به ارزش 5000 با پیش پرداخت 1000 ماهی مثلا 200 بعد از اینکه مثلا 6000 با سود و همه چی دادیم ماشین برای ما نمیشه؟پس داستان چی میشه؟در مورد پس دادن ماشین هم یه توضیحی بدین ممنون میشم

http://www.ifsautoloans.com/car-leasing/

پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen b.d
(2016-02-12 ساعت 05:06)stealth نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 11:59)mohsen b.d نوشته:  

http://www.ifsautoloans.com/car-leasing/
خوب اینکه اصلا خوب نیست.برای چند سال پول الکی دادیم.اگه ماشین بخریم که بهتره
راهی هست که بشه وام برای خریده ماشین بگبریم و ماشین مال خودمون بشه؟
این داستان لیز فقط برای ماشینه یا برای خونه هم هست؟
ممنون
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سری مطالب پیدا کردم که شاید بدرد بخوره.اگه مشکلی داشت لطفا بگین
http://www.leaseguide.com/lease03/
ظاهرا بحث لیزینگ و وام خرید خودرو به این سادگیا نیست
ولی به نطرم وام بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان:
مثل اینه که بگی چای نوشیدنی محبوب تری هست یا قهوه.
بسته به فرد داره.
اگر کسی هستی که از ماشین زیر 12000 مایل در سال استفاده میکنی. سه سال سوار ماشین بشی دلت رو میزنه و اصلا حاضر نیستی ماشین رو تعمیرگاه ببری lease مناسب هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen b.d ، shayan87
در ادامه صحبت خودم این مقایسه رو ببینید.
خرید و lease رو برای سه تا سناریو بررسی کرده. ماشین مورد نظر مزدا CX-5 grand touring  هست که حدود $30000  قیمتش هست.
سه سناریو شامل نگهداری ماشین برای 3، 6 و 9 سال هست.

فرض ها رو هم مطالعه کنید که برای هر دو حالت یکسان هست. استفاده سالی 12000 مایل از خودرو بدون آسیب رسوندن به خودرو

نتیجه:
اگر خودرو رو برای کمتر از 5 سال سوار خواهید شد lease  به صرفه تر هست ولی اگر خودرو رو طولانی مدت خواهید داشت خرید مقرون به صرفه تر خواهد بود.
البته برای ماشین هایی که قیمت دست دوم بالایی دارند مانند تویوتا و هوندا این رقم کمتر و حدود 4 سال میتونه باشه. و برای خودروهایی مانند ب ام دبلیو که افت قیمت بیشتری دارند حدود 6 سال

https://www.cartelligent.com/blog/buy-vs...mazda-cx-5

توجه داشته باشید که در lease به جای کلمه rate of interest که در finance استفاده میشه از عبارت Money Factor استفاده می کنند. البته معمولا تو قرارداد ذکر نمیشه و شما خودتون باید از فروشنده این رقم رو بپرسید و یا حساب کنید.
معمولا یه عدد خیلی کوچکی هست مثل 0.00136 که اگر این عدد رو در 2400 ضرب کنید نرخ سود معلوم میشه. در این حالت 3.264%
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen b.d
سلام ، من يه ماشين سفيد Hyundai 2005 سوناتا در دالاس برأي فروش دارم .
شماره کیس:2015AS32XX >تاریخ رویت قبولی:1 may >کنسولگری:آنکارا > تعداد افراد کیس :1 نفر > مصاحبه: 21 ژانویه > وضعیت: کلیرنس دریافت ویزا 28 اپریل
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کار تعمیر داشتن اینجا طرح کنن تا قیمت عرفی بهشون بدم که الکی پولتون هدر نره.
در مورد خرید قطعه با قیمت مناسب راهنمایی تون خواهم کرد.
اگر هم خودتون دستی در کار دارید و میخواید تعمیر رو خودتون انجامبدید، من میتونم مستندات رسمی اش رو موردی در اختیارتان قرار بدم.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: سعید... ، شوشینا
سلام
من بهcarrmax رفتم ولي نتونستم ماشين بگيرم، چون كار ندارم هنوز
گزينه ي معتبر ديگه اي هم هست، من هيچ تجربه اي توي خريد ماشين ندارم، حتي توي ايران هم كه بودم اصلا خودم ماشين نخريدم
الان ميخوام ماشين بخرم و پول ماشين صفر رو هم ندارم ، چه كنم دوستان؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
به یک خانم ایرانی با مهارت اشپزی و سفره ارایی در سانفرانسیسکو احتیاج داریم. لطفا اطلاع رسانی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-29 ساعت 19:06)Melon2015 نوشته:  سلام
گزينه ي معتبر ديگه اي هم هست، من هيچ تجربه اي توي خريد ماشين ندارم، حتي توي ايران هم كه بودم اصلا خودم ماشين نخريدم

اگه شناخت خوبی از ماشین ندارید بهتره که با کسی که شناخت خوبی داره برید خرید.
خرید به بودجه ی شما خیلی بستگی داره.
میتونید سراغ دیلر یا همون بنگاه های خودمون برید و توجه داشته باشید که معمولا ماشین رو As Is بهتون می فروشند. یعنی همینی که هست. یعنی تو بابت همینی که می بینی پول میدی و اونا هیچ چیزی رو گارانتی نمی کنند.
اگه بودجه تون خیلی پایینه، بد نیست که از آکشن یا همون حراجی خرید کنید ولی باید سابقه ی ماشین رو بتونید چک کنید. اون قسمت از سابقه که میگه به چه دلیلی وارد آکشن شده. هستن دیلر هایی که ماشین های خرابشون رو از طرقی وارد آکشن میکنن و مای خریدار از دنیا بی خبر ماشینی رو میخریم که ظاهرا روشن میشه و راه میره و موتورش هم ظاهرا بی نقصه ولی بعد از نیم ساعت رانندگی تازه متوجه میشید که موتور سرسیلندر سوزونده.
یکی از آشناهام یه کرولای 2006 خرید 700 دلار. باتری و دینام ماشین مشکل داشت، عوض کرد 300 دلار و ماشین هفت هشت ماهه بدون نقص کار میکنه براش. البته آکشن رو با 1000 دلار برده بود ولی به اسم کسی که کمک دولتی میگیره توی آکشن بود و اون تخفیف 50% گرفته بود براش. ایشون هم 200 دلار بهش اجرت دادن و ایاب ذهابشون رو به عهده گرفتن.
باید بدونید که اون ماشین رو اگه دیلر بفروشه کمتر از 4000 هزار روش قیمت نمی گذاره.
اگه کارمکس بفروشه، اونو زیر 7 هزار نمیده. البته کار مکس یه دست حسابی رو ماشین میکشه و یه گارانتیی هم میده.
کدوم شهر هستید؟ میتونم لینک یه سری ماشین برای فروش تو کریگلیست رو بهتون بدم که به نظرم قیمتشون مناسب باشه و از تظر تعمیر هم به صرفه باشند.
2011as
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Melon2015
(2016-10-31 ساعت 05:14)pefa نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 19:06)Melon2015 نوشته:  سلام

اگه شناخت خوبی از ماشین ندارید بهتره که با کسی که شناخت خوبی داره برید خرید.
خرید به بودجه ی شما خیلی بستگی داره.
میتونید سراغ  دیلر یا همون بنگاه های خودمون برید و توجه داشته باشید که معمولا ماشین رو As Is بهتون می فروشند. یعنی همینی که هست. یعنی تو بابت همینی که می بینی پول میدی و اونا هیچ چیزی رو گارانتی نمی کنند.
اگه بودجه تون خیلی پایینه، بد نیست که از آکشن یا همون حراجی خرید کنید ولی باید سابقه ی ماشین رو بتونید چک کنید. اون قسمت از سابقه که میگه به چه دلیلی وارد آکشن شده. هستن دیلر هایی که ماشین های خرابشون رو از طرقی وارد آکشن میکنن و مای خریدار از دنیا بی خبر ماشینی رو میخریم که ظاهرا روشن میشه و راه میره و موتورش هم ظاهرا بی نقصه ولی بعد از نیم ساعت رانندگی تازه متوجه میشید که موتور سرسیلندر سوزونده.
یکی از آشناهام یه کرولای 2006 خرید 700 دلار. باتری و دینام ماشین مشکل داشت، عوض کرد 300 دلار و ماشین هفت هشت ماهه بدون نقص کار میکنه براش. البته آکشن رو با 1000 دلار برده بود ولی به اسم کسی که کمک دولتی میگیره توی آکشن بود و اون تخفیف 50% گرفته بود براش. ایشون هم 200 دلار بهش اجرت دادن و ایاب ذهابشون رو به عهده گرفتن.
باید بدونید که اون ماشین رو اگه دیلر بفروشه کمتر از 4000 هزار روش قیمت نمی گذاره.
اگه کارمکس بفروشه، اونو زیر 7 هزار نمیده. البته کار مکس یه دست حسابی رو ماشین میکشه و یه گارانتیی هم میده.
کدوم شهر هستید؟ میتونم لینک یه سری ماشین برای فروش تو کریگلیست رو بهتون بدم که به نظرم قیمتشون مناسب باشه و از تظر تعمیر هم به صرفه باشند.
ممنونم خيلي لطف ميكنيد
من وود لند هيلز هستم
به قدري سر ماشين گرفتن اذيت شديم كه نگفتنيه، ممنون ميشم كمك بفرمايين???

پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo
(2016-10-31 ساعت 06:21)Melon2015 نوشته:  ممنونم خيلي لطف ميكنيد
من وود لند هيلز هستم
به قدري سر ماشين گرفتن اذيت شديم كه نگفتنيه، ممنون ميشم كمك بفرمايين???
خب چنتا سوال جواب بدین تا چنتا لینک فروش تحویلتون بدم.
1- حدود بودجه؟
2- اونجایی که فرمودید در LA هست؟
3- داخل چرمی باشه یا مهم نیست؟
4- برای استفاده یک الی دو نفر یا بچه یا بچه هم هستند؟
5- از نظر مصرف بنزین، اگه ماشین(1) با 30 دلار 500 مایل شما رو ببره و ماشین(9) با همون 30 دلار شما رو 200 مایل ببره ولی نرم و کم صدا و بدون لرزش باشه، شما از 1 تا 9 کدوم عدد رو انتخاب میکنید؟
2011as
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Melon2015
Shy
چنتا سوال جواب بدین تا چنتا لینک فروش تحویلتون بدم.
1- حدود بودجه؟براي نقد حداكثر ١٠ هزار دلار
2- اونجایی که فرمودید در LA هست؟ بله
3- داخل چرمی باشه یا مهم نیست؟مهم نيست زياد، اگر چرمي باشه بهتره
4- برای استفاده یک الی دو نفر یا بچه یا بچه هم هستند؟ يك فرزند داريم
5- از نظر مصرف بنزین، اگه ماشین(1) با 30 دلار 500 مایل شما رو ببره و ماشین(9) با همون 30 دلار شما رو 200 مایل ببره ولی نرم و کم صدا و بدون لرزش باشه، شما از 1 تا 9 کدوم عدد رو انتخاب میکنید؟ ٧ماشين ترجيحا نرم و بي صدا باشه

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان