کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
من الان گرجستانم یه هفتست خیلی چیزهایی که فک میکردم اونجوری نبوده شاید من تو ذهنم خیلی اینجا رو واسه خودم بهشتش کرده بودم
تا اخر هفته هنوز اینجام اومدم واسه یه سری تحقیقات واسه اینکه بیایم واسه زندگی تا الان که مردد شدم اینجا یه حال و هوایی داره. ایرانم یه جور دیگه
سخته انتخاب
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati ، man-ari-ram ، hesam1
با سلام ،
شما را به خدا قسم ،قبل إز هر اقدامى ، اول معنى مهاجرت را خوب درك كنيد.
كرجستان و يا هر جاى ديكر حتى أمريكا ،
وضع ايران خيلى خرابه ولى اين به اين معنى نيست كه رفتن = خوشبختى
من ٤٠سالمه و شركت ساختمانى فعال در تهران دارم ،ولى به خاطر ٢دخترم ،دارم به تفليس مهاجرت ميكنم،و
ميدانم سالهاى سختى خواهم داشت، اما با وجود داشتن سرمايه مناسب و تجربه وحتى خريد زمين جهت ساختمانى
در تفليس خودم را اماده كردم ٢سال إز جيب خرج كنم،
يك تمنا دارم، كرجستان و أصولا كليه كشورهاى در حال رشد ،جاى كار و زندكى براى افراد با سرمايه كم و يا
صرفا متخصص نيست ، بدليل عدم همايت دولت و لطفا اين كشورها را با اروبا كه كاملا برعكسه و نيروى كار و متخصص
إز هر سرمايه إى با ارزشتره اشتباه نكيريد.
البته من قصد نصيحت نداشتم اما لطفا قبل إز هر اقدامى خوب بررسى و حتما يكى دو بارى به اينجا سفر كنيد،
جناب andrewlachina إز حسن نيت واقعى و جوابهاى كاملا درست شما متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، man-ari-ram ، alibati ، hesam1
سلام من 1 سئوال در مورد کار در گرجستان دارم .
آیا با 150 میلیون میشه کار خوبی در تفلیس به راه انداخت . خودم نظرم رو سوپر مارکت هست میشه اگر اطلاعاتی دارین به من بدین . ممنونم

ممنون میشم اگه زودتر به من پاسخ بدین چون من هفته دیگه پرواز دارم .
باز هم از شما دوستان و عزیزانی که وقت میزارین برای راهنمایی ممنونم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و سپاس از شما
من و همسرم قصد اقامت به گرجستان را داریم سرمایه کلی ما 40 میلیون تومان است و می خواهیم در این کشور شغلی مثل خدمات کامپیوتری به راه بیاندازیم اما نمیدونیم که هزینه اجاره مغازه به چه شکل است و همینطور از کجا باید شروع کنیم لطفا ما را راهنمایی بفرمایید و بگویید آیا این شغل درامدی دارد یا خیر و چه کشوری را به ما پیشنهاد می کنید؟
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-16 ساعت 15:21)mansour.mnn نوشته:  سلام من 1 سئوال در مورد کار در گرجستان دارم .
آیا با 150 میلیون میشه کار خوبی در تفلیس به راه انداخت . خودم نظرم رو سوپر مارکت هست میشه اگر اطلاعاتی دارین به من بدین . ممنونم

ممنون میشم اگه زودتر به من پاسخ بدین چون من هفته دیگه پرواز دارم .
باز هم از شما دوستان و عزیزانی که وقت میزارین برای راهنمایی ممنونم .
به دلار حساب کنید میشود حدود 40 هزار دلار . من خودم با کمتر از این شروع کردم ولی اگر گرجی بلد نیستید بعید میدانم جواب بگیرید . سوپر مارکت هم الان چند شرکت بزرگ با سرمایه های چند میلیون دلاری توی تفلیس سوپر مارکت های زنجیره ای شبانه روزی دارن . به شدت هم با هم در رقابتند کیفت کارشان هم از بهترین فروشگاه های ایران بالاتر است . کاربر گرامی Seyedreza mah1351 حرف قشنگی زدند . اول معنی مهاجرت رو خوب درک کنید . گرجستان استان بغل دستی نیست که میگید بریم یه مغازه اونجا بزنیم . یک کشور کاملا متفاوت با ایران است . مهمترین چالش شما زبان است عزیز . فکر این که با انگلیسی و این حرف ها میتوانید کارتان را راه بیندازید از سر بیرون کنید باید گرجی بلد باشید . گرجی هم یک زبان پیچیده . بسیار گسترده تر و غتی تر از فارسی است من هنوز که هنوز است با وجود تسلط بالایم به گرجی برای متوجه شدن متون ادبی و حقوقی باید از دوستانم کمک بگیرم . دومین چالش شما و هر ایرانی دیگری که به گرجستان میرود شوک ناشی از اقتصاد ازاد است . ما توی ایران عادت کردیم به کمبود و به صف برای اجناس . به جواز کسب و صنف و اتحادیه و انحصار و رانت و اشنای حاج اقا فلانی و.... توی گرجستان از این خبر ها نیست . تقریبا هر کالایی بخواهید در این کشور بفروشید ده ها رقیب قدرتمند تر اروپایی . ترک . چینی . عرب و... دارید این جدای خود گرجی هاست که اصلا فکر رقابت با انها در کشور خودشان را هم نمیتوانید بکنید گرجی ها حس ناسیونالیستی خیلی قویی دارند حتی در این حد که اگر مغازه ای نزدیک با صاحب ارمنی ( که نسلهاست در این کشور هستند و اشتراکات دینی و فکری هم با گرجی ها دارند )و مغازه ای خیلی دورتر با صاحب گرجی یک کالای مشابه را بفروشند از گرجیه میخرن حتی اگه گرون تر بفروشه . به نظر شخص خود من تنها ضمینه ای که یک ایرانی میتواند در گرجستان موفق باشد با شرایط فعلی صادرات از گرجستان به ایران است .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، alibati ، Saeedv13 ، man-ari-ram ، Seyedreza mah1351 ، hesam1
فرزانه نازنین

من زبانم مو در اورد از بس گفتم با این سرمایه های اندک و عدم تسلط به زبان گرجی فقط همین را هم که دارید از دست میدهید . زیر صد هزار دلار اصلا به فکر مهاجرت به گرجستان نیفتید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، alibati ، Saeedv13 ، man-ari-ram ، Seyedreza mah1351 ، hesam1
ممنونم از راهنمایی خوبتون . فکر نمیکردم به این زودی جوابمو کسی بده آخه بعضی از افراد سود یا ضرر دیگران براشون مهم نیست .
ولی میخواستم بدونم اگر کسی رو استخدام کنم برای ارتباط با مشتری ها باز هم به مشکل میخورم یا نه و حدودا چقدر حقوق باید برای یک فرد گرجی که به زبان انگلیسی مسلط باشه بپردازم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای سفر با تور هزینه کمتر درمیاد یا اینکه جداگانه یعنی خرید بلیط و رزرو هتل جداگانه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-17 ساعت 14:18)mansour.mnn نوشته:  ممنونم از راهنمایی خوبتون . فکر نمیکردم به این زودی جوابمو کسی بده آخه بعضی از افراد سود یا ضرر دیگران براشون مهم نیست .
ولی میخواستم بدونم اگر کسی رو استخدام کنم برای ارتباط با مشتری ها باز هم به مشکل میخورم یا نه و حدودا چقدر حقوق باید برای یک فرد گرجی که به زبان انگلیسی مسلط باشه بپردازم .
میشه کسی رو پیدا کرد که این کار رو براتون بکنه دستمرد چنین ادمی هم بین 800 تا 1000 لاری هست حدودا در ماه ولی باز هم سوپر مارکت رو توصیه نمیکنم . اون کاری که بهتون گفتم هم براتون سود اورتره هم راحت تر میتونید از پسش بر بیایید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، hesam1
از راهنماییتون ممنونم پس میشه گفت بااین پول افغانستان هم رامون نمیدن مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
میشه بگید صادرات گرجستان چه چیزهایی هست ؟
من در این زمینه تخصصی ندارم آیا میتونم از پسش بر بیام ؟
مالیات صادرات و واردات در گرجستان همان 20% هست ؟
خیلی امیدوارم با راهنمایی های خوبتون بتونم موفق باشم . باز هم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='mansour.mnn' pid='279133' dateline='1361165434']
میشه بگید صادرات گرجستان چه چیزهایی هست ؟
من در این زمینه تخصصی ندارم آیا میتونم از پسش بر بیام ؟
مالیات صادرات و واردات در گرجستان همان 20% هست ؟
خیلی امیدوارم با راهنمایی های خوبتون بتونم موفق باشم . باز هم ممنون
[/quote
میوه . خشکبار . علوفه . دانه های روغنی . چای و.... در بخش مواد غذایی که فکر کنم به علایقتان هم جور در بیایید .
البته گرجستان ماشین الات صنعتی . فلزات و... هم صادر میکند ولی با سرمایه شما نمیتوانید وارد اون شاخه ها بشوید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

من تازه عضو شدم و از شما ممنون ميشم كه من را راهنمايي كنيم در مورد رشته انتخابيم در دانشگاه گرجستان.
درايران حسابدار بودم و ميخوام بدونم كه چه رشته اي در گرجستان بازار كار خوبي داره و ميشود در دانشگاه ادامه داد. و ممنون ميشم كه اگه دانشگاه بين المللي داره به من معرفي كنيد.
خيلي متشكرم از راهنمايي هاي شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
از راهنمایتون ممنون .
میشه بگید برای صادرات آیا قوانین خاصی وجود داره یا نه و اینکه کتاب خاصی به زبان انگلیسی در مورد قوانین صادرات وجود داره .
برای صادرات به فردی گرجی احتیاج دارم تا برام کارهای اداریشو انجام بده .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دورود بر شما دوست عزیز
من تجربه کاریم به طور تخصصی در رابطه با رستوران هست
چندین سال در امارات مدیریت و آشپزی رستوران رو انجام دادم
میخواستم بدونم اگه بخوام یه رستوران ایرانی توی تفلیس راه اندازی کنم پروسش چیه ؟
توصیه میکنید محل رو خریداری کنیم یا اجاره؟
قیمتهای خرید و اجاره به چه صورت هست؟
با توجه به نوع غذاهای ایرانی آیا با ذائقه گرجی ها هم جور در میاد؟
و درکل به چه مقداری سرمایه نیاز هست
البته سعی دارم قبل از اون یه بار بیام و موقعیت رو بسنجم ولی خوب راهنماییهایی نیاز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان