کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
دوستانی که قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در گرجستان دارند به نظرم کمی بیشتر باید تحقیق کنند الان دیگه زمانی که دوستانمان در گرجستان سرمایه گذاری کردند و موفق شدند نیست اون موقع دلار 700 تومان بوده والان ... و از همه مهمتر دلار ثابت بوده و تکلیف مشخص ولی الان از یک ساعت دیگه خبر نداریم و من تعجب میکنم که باز سرمایه گذاری در زمینه رستوران و صادرات و واردات با این اوضاع نامعلوم دلار و ریال عنوان میشه الان رستوران های ایرانی که در تفلیس زده شده ببینید هزار تا تبلیغ و جایزه و .. میزارن که فقط مشتری جذب کنند باز سر پرداخت اجاره و هزینه ها مشکل دارند . در مورد واردات از گرجستان هم من بعید میدونم که با این دلار به صرفه باشه . اگر واقعا قصد مهاجرت به این کشور دارید و احتمالا میخواهید از آرامش و هوای پاک و آزادی در این کشور بهره ببرید برای یک زندگی دو نفره حداقل ماهی 1500 تا 2000 دلار ذخیره داشته باشید. در غیر اینصورت ممکنه که نه تنها به اون آرامش نرسید بلکه سرمایه تان را هم از دست بدهید این جا دبی با عربهای پولدار خوش گذران نیست اینجا گرجستان است با مردمی ساده زیست که فقط با یک بطری نوشیدنی و سیگار قانع هستند . در مورد حس ناسیونالیستی هم صدر صد درسته بر عکس ما ایرانی ها که همدیگر قبول نداریم و به همه اعتماد میکنیم بغیر خودمان . و در حال حاضر بازار واردات و صادرات را هم گرجیها دارن دست خودشان میگیرند و چه ایرانی های که در واردات از ایران به اینجا بخاطر همین حس ناسیونالیستی گرجیها ضررهای هنگفت دادند.
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، fredios ، hesam1
سلام.من دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی هستم.میخواستم بدونم هزینه دانشگاه های گرجستان در مقطع ارشد چقدره؟ دانشگاه خوابگاه داره؟برای شروع نیاز به زبان انگلیسی هست یا زبان دیگه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
این اینوست بانک گرجستان هم خودش رو مسخره کرده
بهش گفتم می خوام حساب باز کنم میگه باید اینجا یه بیزینس داشته باشی
من نمی دونم چطور می تونم بدون اقامت اونجا بیزینس داشته باشم که
نوشته کسانی که اقامت ندارند باید بیزینس اونجا داشته باشند!!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی با معدل 18 هستم
برای مهاجرت به گرجستان می خواستم بدونم که در این رشته برای ارشد موقعیت مناسبی هست ؟؟؟
و مهمتر از اون این که می خواستم کل سرمایم رو به اونجا انتقال بدم و در اونجا اقدام به تاسیس موسسه ورزشی و یا باشگاه ورزشی ( ورزش های رزمی ) بکنم
سرمایه من در حدود 100 الی 150 میلیون تومان هست
از لحاظ رزومه : در زمینه ورزشی و علوم ورزشی رزمه نسبتآ خوبی دارم
نظر شما چیه ؟
آیا توی این سرمایه گذاری موفق هستم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-02-22 ساعت 12:54)man-ari-ram نوشته:  دوستانی که قصد مهاجرت و سرمایه گذاری در گرجستان دارند به نظرم کمی بیشتر باید تحقیق کنند الان دیگه زمانی که دوستانمان در گرجستان سرمایه گذاری کردند و موفق شدند نیست اون موقع دلار 700 تومان بوده والان ... و از همه مهمتر دلار ثابت بوده و تکلیف مشخص ولی الان از یک ساعت دیگه خبر نداریم و من تعجب میکنم که باز سرمایه گذاری در زمینه رستوران و صادرات و واردات با این اوضاع نامعلوم دلار و ریال عنوان میشه الان رستوران های ایرانی که در تفلیس زده شده ببینید هزار تا تبلیغ و جایزه و .. میزارن که فقط مشتری جذب کنند باز سر پرداخت اجاره و هزینه ها مشکل دارند . در مورد واردات از گرجستان هم من بعید میدونم که با این دلار به صرفه باشه . اگر واقعا قصد مهاجرت به این کشور دارید و احتمالا میخواهید از آرامش و هوای پاک و آزادی در این کشور بهره ببرید برای یک زندگی دو نفره حداقل ماهی 1500 تا 2000 دلار ذخیره داشته باشید. در غیر اینصورت ممکنه که نه تنها به اون آرامش نرسید بلکه سرمایه تان را هم از دست بدهید این جا دبی با عربهای پولدار خوش گذران نیست اینجا گرجستان است با مردمی ساده زیست که فقط با یک بطری نوشیدنی و سیگار قانع هستند . در مورد حس ناسیونالیستی هم صدر صد درسته بر عکس ما ایرانی ها که همدیگر قبول نداریم و به همه اعتماد میکنیم بغیر خودمان . و در حال حاضر بازار واردات و صادرات را هم گرجیها دارن دست خودشان میگیرند و چه ایرانی های که در واردات از ایران به اینجا بخاطر همین حس ناسیونالیستی گرجیها ضررهای هنگفت دادند.

با یک بخش صحبتتون موافق نیستم. بالا پایین شدن ارزش ریال در مقابل دلار خیلی تاثیر منفی داره اما مشکل اصلی این نیست. مشکل اصلی اینه که خیلی از دوستان با دید غیر واقعی شروع میکنن قیمت دلار این رو تشدید میکنه اما ایجاد نمیکنه. در بقیه موارد کاملا باهاتون موافقم

(2013-02-27 ساعت 19:31)alibati نوشته:  این اینوست بانک گرجستان هم خودش رو مسخره کرده
بهش گفتم می خوام حساب باز کنم میگه باید اینجا یه بیزینس داشته باشی
من نمی دونم چطور می تونم بدون اقامت اونجا بیزینس داشته باشم که
نوشته کسانی که اقامت ندارند باید بیزینس اونجا داشته باشند!!؟

خوب درست گفته. شما چون ایرانی هستین نمیتونین حساب شخصی تو اینوست بانک باز کنید اما برای حساب شرکت کاملا درست گفتن. باید شرکتی ثبت بشه که حساب براش باز کنن دوست من.

(2013-03-21 ساعت 09:52)ehsan88 نوشته:  سلام من کارشناس تربیت بدنی و علوم ورزشی با معدل 18 هستم
برای مهاجرت به گرجستان می خواستم بدونم که در این رشته برای ارشد موقعیت مناسبی هست ؟؟؟
و مهمتر از اون این که می خواستم کل سرمایم رو به اونجا انتقال بدم و در اونجا اقدام به تاسیس موسسه ورزشی و یا باشگاه ورزشی ( ورزش های رزمی ) بکنم
سرمایه من در حدود 100 الی 150 میلیون تومان هست
از لحاظ رزومه : در زمینه ورزشی و علوم ورزشی رزمه نسبتآ خوبی دارم
نظر شما چیه ؟
آیا توی این سرمایه گذاری موفق هستم؟؟

حالا نظر اساتید رو نمیدونم ولی بنده فکر میکنم شما تو خود ایران این کار رو بکنید ریسکتون کمتر خواهد بود. در ضمن چرا میخواید پولتون رو بخوابونید؟ من جای شما باشم یه مدرک مربی گری یا خلاصه هر نوع مدرک بین المللی در این رابطه رو میگرفتم در همین بین با باشگاه ها و سالن های توی ترکیه مکاتبه میکردم. راحت به شما ماهی 1000 تا 1500 دلار حقوق میدن بدون ریسک با کلی عزت و احترام. با پولتوم یه آپارتمان بخر اقامت هم میتونی بگیری که اینکارو کنی باشگاه ها سر و دست میشکنن برات
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، hesam1
(2013-02-25 ساعت 01:06)سارا .م نوشته:  سلام.من دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی هستم.میخواستم بدونم هزینه دانشگاه های گرجستان در مقطع ارشد چقدره؟ دانشگاه خوابگاه داره؟برای شروع نیاز به زبان انگلیسی هست یا زبان دیگه؟

بله بعضی از دانشگاه هاش خوابگاه داره. قیمت ها کاملا متفاوته از ترمی 300 لاری تا ترمی 2500 لاری. برای اطلاعات بیشتر یه دانشجو پیدا کن یا خودت پاشو بیا چون دانشگاه هاشون سایت درست درمون انگلیسی ندارن. حالا باز از دوستان هر کی اطلاعات کاملتری داشته باشه استفاده میکنیم

(2013-02-22 ساعت 16:06)amirfriendship نوشته:  سلام
من با حدود 100 میلیون سرمایه و مدرک مهندسی عمران و فوق لیسانش مدیریت قصد دارم از ایران به جای دیگری بروم که هم شرایط کار خوب باشه هم کرامت انسانی حفظ بشه و امنیت و آزادی داشته باشه.به نظر شما با این شرایط من به گرجستان می تونم مهاجرت کنم؟آیا اونجا می تونم استخدام بشم یا باید فکر کار برای خودم باشم؟
سوال دیگه اینکه شرایط فرهنگی اونجا چطوره.مثلا برای منی که به موسیقی و مطالعه و فلسفه و .. علاقمندم فرانسه و پاریس بهترین جای دنیاست اما آیا شرایط در تفلیس هم چنین است؟
ممنون می شم راهنماییم کنید.

والله فکر استخدام رو به نظرم نکن وقتت هدر میره. به فکر یه کار یا تجارت باش. ساخت و ساز رو هم بی خیال شو. اما یه کار میتونی بکنی. با شرکت هایی که توی گرجستان کار میکنن مکاتبه کن. به صورت پروژه ای کار کن باهاشون. البته بعیده به نتیجه برسه. از اون لحاظ نگران نباش! اینجا پایتخت هنری قفقازه

(2013-02-17 ساعت 16:22)فرزانه نازنین نوشته:  از راهنماییتون ممنونم پس میشه گفت بااین پول افغانستان هم رامون نمیدن مرسی

نه این حرف رو نزنید. خیلی هم از خداشون باشه که ایران بره کشورشون. اما حقیقت اینه با 40 میلیون بهتره اول توی ایران یه کسب و کار کوچیکی راه بندازین بعد. نمیشه چند تا کار رو با هم انجام داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، ParsTrader ، hesam1
(2013-02-21 ساعت 21:33)Saeed Darvish نوشته:  دورود بر شما دوست عزیز
من تجربه کاریم به طور تخصصی در رابطه با رستوران هست
چندین سال در امارات مدیریت و آشپزی رستوران رو انجام دادم
میخواستم بدونم اگه بخوام یه رستوران ایرانی توی تفلیس راه اندازی کنم پروسش چیه ؟
توصیه میکنید محل رو خریداری کنیم یا اجاره؟
قیمتهای خرید و اجاره به چه صورت هست؟
با توجه به نوع غذاهای ایرانی آیا با ذائقه گرجی ها هم جور در میاد؟
و درکل به چه مقداری سرمایه نیاز هست
البته سعی دارم قبل از اون یه بار بیام و موقعیت رو بسنجم ولی خوب راهنماییهایی نیاز دارم

والله اگر واقعا فکر میکنید میتونید غذایی ارایه بدید که کسی (با هر ملیتی) نه نتونه بگه بهش بیاید. من خودم یه کیس استثنایی دارم برای رستوران.

(2012-12-23 ساعت 12:24)Micheal نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 15:44)andrewlachina نوشته:  
(2012-12-08 ساعت 12:08)rasti_110 نوشته:  با سلام
اگر اقامت یکساله بگیریم می توانیم به ایران بیاییم یا اینکه باید یکسال را آنجا باشیم تا اقامت دو ساله را بتوانیم اخذ کنیم؟
الان که همون یک ساله اولیه رو هم دیگه ابتدا به ساکن نمیدن . باید اول فعال بشه شرکتتون و گردش داشته باشه تا همون یک ساله اول رو بدن و تمدید هم اگه گرجستان نباشید و فعالیت مفید برای اقتصاد گرجستان نکرده باشید محاله تمدید کنن .

اندروی عزیز

با تشکر از زحمات شما.

اگر شرکت در مناطق آزاد نظیر منطقه ی آزاد پوتی ثبت شود، با توجه به اینکه مالیات بر درآمد در مناطق آزاد وجود ندارد آیا مشکلات در زمینه ی اقامت یا تمدید آن کاهش می یابد؟

ما قصد داریم شرکتی را در منطقه ازاد پوتی ثبت کنیم. ما قصد داریم از خارج از گرجستان به منطقه ی آزاد پوتی جنس وارد می کنیم و از آن جا به مشتریانمان در دیگر کشورها کالا صادر کنیم و بفروشیم. سوال من این است با توجه به نوع فعالییت ذکر شده در بالا، ثبت شرکت و فعالییت در منطقه ی آزاد پوتی صحیح است؟

اصولا نظر شما در مورد مناطق آزاد گرجستان و به ویژه منطقه آزاد پوتی چیست؟

منظورتون منطقه آزاد صنعتی پوتی هستش؟؟ چقدر سرمایه دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر شما
من کلیه مطالب فروم رو از اول تا آخرش خودنم و مطالب خوب و بعضاً بدی رو اینجا دیدم و چند تا سوال برام پیش آمده که خواهش میکنم اگر امکان داره جوابمو بدید
من فعالیتم در ایران خرید و فروش دلار و ارزهای الکترونیکی و فروش نرم افزار به هموطنان ایرانی هست و درآمد نسبتا خوبی هم دارم و قصد مهاجرت به گرجستان را دارم
آیا باثبت شرکت و قعالیت در گرجستان میتونم به فعالیت خودم ادامه بدم؟
آیا در گرجستان شرکتهای فروش نرم افزار نمایندگی دارند که با ایرانیها خدمات ارائه دهند؟
آیا در گرجستان به ایرانیها مجوز صرافی می دهند؟ اگر می دهند هزینه آن چگونه است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-01 ساعت 02:14)NasimRayaneh نوشته:  درود بر شما
من کلیه مطالب فروم رو از اول تا آخرش خودنم و مطالب خوب و بعضاً بدی رو اینجا دیدم و چند تا سوال برام پیش آمده که خواهش میکنم اگر امکان داره جوابمو بدید
من فعالیتم در ایران خرید و فروش دلار و ارزهای الکترونیکی و فروش نرم افزار به هموطنان ایرانی هست و درآمد نسبتا خوبی هم دارم و قصد مهاجرت به گرجستان را دارم
آیا باثبت شرکت و قعالیت در گرجستان میتونم به فعالیت خودم ادامه بدم؟
آیا در گرجستان شرکتهای فروش نرم افزار نمایندگی دارند که با ایرانیها خدمات ارائه دهند؟
آیا در گرجستان به ایرانیها مجوز صرافی می دهند؟ اگر می دهند هزینه آن چگونه است؟

با سلام
بنده توی این سکتور اطلاعات مبسوطی ندارم. اما مطمئن باشید برای اینکه اینجا کاری رو شروع کنید اول خودتون بیاید و مطالعه کنید.
بله به ایرانیها مجوز صرافی میدند.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
(2011-07-17 ساعت 15:17)andrewlachina نوشته:  توی پست قبلی هم گفتم شرایط برای هر حرفه ای متفاوت است . ولی تا انجا که من میدانم هزینه این کار برای اکثر موارد کمتر از 10000 دلار در میاید .

من سال 2012 شرکت ثبت کردم که هزینه ثبت شرکت و افتتاح حساب و ترجمه پاسپورت به زبان گرجی روی هم رفته 2100 دلار شد . قیمت زمین خیلی پایینه اونجا . هزینه دامداری و کشاورزی هم خیلی پایینه . انبوه سازای زیادی هم دیدیم اونجا !!! اما در کل کشور فقیریه که صهیونیستها و امریکاییها شدیدا دارن سرمایه گذاری میکنن توش !!! من بعد ثبت شرکت برگشتم و دیگه هم دوست ندارم برم گرجستان . اقدام کردم واسه سوئد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
من معتقدم گرچستان کما فی السابق مثل زمانیکه هنوز از روسیه جدا نشده بودند و جرئی از کشور شوروی سابق بودند همچنان گروههای مافیایی خودش رو در هر کاری داره . از دید من به هیچ وجه علی الخصوص به ایرانیان سود ده نخواهد بود مگر اینکه ثروتمند باشید نه پولدار. اگه با 15-20 میلیارد تومن امروز برید شاید اونهم شاید نتونن بشکنن موقعیتتون رو . کمتر رو من بعید میدونم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت ادمین و بافی کاربران : من قصد مهاجرت به گرجستان را دارم. 10 سال هست ساکن قبرس هستم اما به دلیل مسائل اقتصادی این کشور قصد مهاجرت دارم. حرفه من در این کشور صرافی میباشد و قصد ادامه همین شغل رو در انجا دارم. لطفا راهنمایی کنید..... ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام..
خسته نباشید.
خواستم ببینم با داشتن مدرک لیسانس جهانگردی..مدرک آیلتس..و حدود 50.000 دلار پول.. چه کار میشه در گرجستان کرد؟
و میشه موفق بود؟ با تقریبا چه در آمدی در ماه؟
من مدرک کاردانیم کامپیوتر از دانشگاه آزاد هستش و مدرک لیسانسم جهانگردی از دانشگاه علمی کاربردی..
ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-27 ساعت 15:52)mohajer29 نوشته:  پس رفتن به گرجستان هیچ فایده ای نداره

دوست عزیز اگر اطلاعات بیشتری در مورد کشورهایی که هنوز سر زبان نیفتادن خواستی به من ایمیل بزن شاید بتونم کمکت کنم اگر مایل باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
Smile 
با سلام
من چندتا سوال داشتم در مورد خرید خانه در گرجستان.
میخواستم بدونم آیا میتوانم با خرید خانه کارت اقامت موقت بگیرم؟
و یا برای خرید خانه باید کارت اقامت گرجستان را داشته باشم؟
و اینکه با خرید ملک باید مقداری مالیات بدهم یا از دادن مالیات معاف میشم؟
ممنون اگر منو راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان