کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
باسلام و تشکر از توضیحات جامع شما که باعث دلگرمی ماست.من دندانپزشک هستم.مدرکم رو هم از اوکراین گرفتم .7 سال اوکراین بودم.در حال حاضر نظام پزشکی ایران رو دارم.2 سال در یک شرکت دارویی کار میکنم و بیمه هم دارم.به زبان روسی تسلط دارم.یک دختر 5 ساله دارم.میخواهم بدانم 1-برای دندانپزشکی با مدرک اوکراین در گرجستان کار هست.و اگر هست راهنمایی کنید از چه طریق اقدام کنم.
2-همسرم در کارشناس برق است و او هم 7 سال بیمه دارد.برای او چه کاری هست؟
3-با 50 میلیون چه کاری مناسب ما هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-20 ساعت 14:26)ahamd ronaghi نوشته:  با سلام
من چندتا سوال داشتم در مورد خرید خانه در گرجستان.
میخواستم بدونم آیا میتوانم با خرید خانه کارت اقامت موقت بگیرم؟
و یا برای خرید خانه باید کارت اقامت گرجستان را داشته باشم؟
و اینکه با خرید ملک باید مقداری مالیات بدهم یا از دادن مالیات معاف میشم؟
ممنون اگر منو راهنمایی کنید
در حقیقت جواب شما هیچ کدام است . نه بری خرید ملک به اقامت نیاز است ( البته فعلا ) و نه با خرید ملک به شما اقامت میدهند . بر املاک هم مالیاتی برابر یک درصد ارزش ملک به شکل سالیانه وضع میشود و خرید ملک باعث هیچ نوع معافیت مالیاتی هم نمیشود .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
تك تك پستارو خوندم

گرجستان گويا براي كار خوب نيست

بايد سرمايه كلان داشته باشي

ايراني ها گند زدن به وجهه ـمون

از صفحه 1 تا 25 ارزش لاري از 700 به 1500 رسيد .

در كل ايراني هستيم

سرمون رو بزاريم بميريم

شخصا هيچ اميدي ديگه ندارم براي خروج از كشور به عنوان يك ادم 19 ساله كه اول زندگيش هستش و ايران جايي براش نيستش كه بتونه زندگيش خوب باشه..!
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، farnosh*m
با سلام و احترام
من اصالتا" گرجی هستم و تسلط کامل به زبان گرجی دارم شغلم نماینده گی بیمه و اکنون قصد مهاجرت به گرجستان را دارم آیا با سرمایه 500 میلیون می توان در گرجستان زندگی راحتی داشت؟

خواهشمند است راهنمایی فرمایید بابت شغل در گرجستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-24 ساعت 11:39)رها الناز نوشته:  با سلام و احترام
من اصالتا" گرجی هستم و تسلط کامل به زبان گرجی دارم شغلم نماینده گی بیمه و اکنون قصد مهاجرت به گرجستان را دارم آیا با سرمایه 500 میلیون می توان در گرجستان زندگی راحتی داشت؟

خواهشمند است راهنمایی فرمایید بابت شغل در گرجستان
به من پیام خصوصی بدهید . وضعیت شما فرق میکند . მეც ქართველი ვარ .

(2013-04-24 ساعت 02:23)pro.life95 نوشته:  تك تك پستارو خوندم

گرجستان گويا براي كار خوب نيست

بايد سرمايه كلان داشته باشي

ايراني ها گند زدن به وجهه ـمون

از صفحه 1 تا 25 ارزش لاري از 700 به 1500 رسيد .

در كل ايراني هستيم

سرمون رو بزاريم بميريم

شخصا هيچ اميدي ديگه ندارم براي خروج از كشور به عنوان يك ادم 19 ساله كه اول زندگيش هستش و ايران جايي براش نيستش كه بتونه زندگيش خوب باشه..!
لاری الان شده 2100 تومن . من خودم هم به مشکل خوردم با این وضعیت ارزش ریال .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
با سلام دوباره
ممنونم بابت پاسخ سوالم در مورد خرید خانه
راستش من قبلا یه مدتی تفلیس بودم حدود 6-7 ماه. میخوام که یه کار کوچیکی راه بندازم.البته مثل بقیه دوستان دنبال رستوران یا سوپر مارکت نیستم چون سرمایه میلیاردی میخواد.سرمایه من حدود 40000 دلاره و با قیمتای گرجستان آشنا هستم و میدونم که کار بزرگی نمیشه انجام داد با این مقدار پول.فقط میخوام که جایی باشه که مشغول باشم و ازش درآمدی داشته باشم و زندگیمو باهاش بگذرونم.زبان گرجی هم متاسفانه بلد نیستم.
خواستم اگه براتون مقدور هست به عنوان یه دوست با تجربه کمکم کنید که من چه کار میتونم انجام بدم
ضمنا در گرجستان میشود خانه ای گرفت که بعد از یکسال پول برگردانده بشه؟ (در اصطلاح رهن داده بشه)
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
خبر مهم

از ۷ می ۲۰۱۳ شرایط باز کردن حساب بانکی برای ایرانیها در بانکهای گرجستان از جمله bank of georgia تغییر کرد.
اگر شخصی بخواهد حساب شخصی افتتاح کند بایستی مبلغ ۵۰ هزار لاری مطابق ۳۰۳۰۰ دلار امریکا در حساب خود برای افتتاح حساب داشته باشد. اخذ اقامت گرجستان نیاز به داشتن حساب شخصی است.
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، andrewlachina
(2012-08-28 ساعت 22:37)mohajer29 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 17:03)Argonod نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 18:10)mohajer29 نوشته:  والا اجاره خونه خیلی بالاست در حد ماهیانه 800 به بالا
عجب!!
شما با کجا مقایسه کردی که میگی بالاست؟!! میانمار، سودان یا همین تهران خودمون؟ ببخشید قصد جسارت نداشتم اما ماهی 300-400 دلار برای اجاره خونه اصلن رقمی به حساب نمیاد مخصوصا در مقایسه با جایی مثل انگلیس. و اینطور که شما عنوان کردید این رقم بسیار بالاست، شدیدن توصیه میکنم از جایی که هستید به هیچ وجه خارج نشید
نکته ی جالب در مورد این تاپیک اینه که پستهای اولیه شامل چندین سطر هستند و حال گاهن به یک خط هم نمیرسند.
ضمنا دوستانی که بدنبال یادگیری زبان گرجی هستند میتونن از این سایت یه استارتی بزنن که هم نوشتاری است و هم گفتاری و از دوستمون جناب اندرو خواهش میکنم یه نگاهی به سایت بندازن بابت تایید کلمات یا تلفظ آنها
موفق باشید

دوست عزیز همیشه سعی کنید ادب رو در صحبتهاتون رعایت کنید
نیازی نیست شما به بنده راهنمایی بدید چون از شما کمکی نخواستم
بله قیمت منزل بسیار بسیار بسیار بالاست
در محله ی معمولی به پایین شهر روستاوی 40 متر خونه حداقل ماهی 850 بسیار بالاست
حالا در محله ی متوسط تفلیس به ماهی 2/5 میلیون هم میرسه
من جایی گفتم نمیتونم این مبلغ رو بدم؟ گرون بودن یا ارزون بودن رو اینجوری که شما میفرمایید نمیسنجند انگلستان 40 متر 2 میلیونم باشه ماهی می ارزه
ولی اینو بدون تو تهران تو محله ی متوسط به پایین خونه 40 متری حداقل ماهیی 850 هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول خودتون عجب!!!

میدونم تاریخ این پست خیلی قدیمی هست اما نتونستم بدون جواب بگذرم
850 دلار؟؟؟؟ شما با 850 دلار میتونید یک رزیدنس عالی و لوکس با مجوز فعالیت شرکتتون (یعنی اجاره +20 درصد مالیات برای استفاده برای کسب و کار) در جای خوب در خود تفلیس در گرونترین فصل اجاره کنید. به شرطی که سالیانه باشه قراردادتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-02 ساعت 16:04)sahar_3034 نوشته:  این حرفها چیه که حساب باز نمیکنن .
من الان در گرجستان هستم و تازه بجز TBC بانک جای دیگه هم حساب باز کردم اصلا" اقامتم ندارم فقط با پاسپورت میتونی این کارو انجام بدی مخصوصا" جرجیا بانک سر خیابان ماری بوروسه.

ببخشید شما چه زمانی توی تی بی سی حساب باز کردید؟

(2012-08-03 ساعت 11:40)sahar_3034 نوشته:  دوست عزیز در اینجا قیمت برق بالاست اما آب و گاز از ایران ارزونتر

دقیقا بر عکس هستش. هزینه گاز خیلی بالاست. هزینه برق بالاست اما نه به اندازه گاز. آب هم اصلا به حساب نمیاد. بنزین هم لیتری حدود 2.3 لار
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar
دوستان! یه سوال.
با این وضعیت داغون ، من از ایران بخوام برم ، جایی هست آیا!؟
سرمایه هم یه 200 میلیونی دارم.
تخصص هم شبکه و برنامه نویسی وب!
دو نفر هم هستیم.
نه خداییش جایی مونده؟ اگر مونده که به ما هم بگین و یه خانواده ی کوچیک و از نگرانی در بیارین.

ممنون
دو هزار و چهارده : بخت یار نبود Tongue
دو هزار و پانزده : فینگرز آر کراسد Cool

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-09 ساعت 21:23)a.Darian نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 22:37)mohajer29 نوشته:  
(2012-08-28 ساعت 17:03)Argonod نوشته:  
(2012-08-27 ساعت 18:10)mohajer29 نوشته:  والا اجاره خونه خیلی بالاست در حد ماهیانه 800 به بالا
عجب!!
شما با کجا مقایسه کردی که میگی بالاست؟!! میانمار، سودان یا همین تهران خودمون؟ ببخشید قصد جسارت نداشتم اما ماهی 300-400 دلار برای اجاره خونه اصلن رقمی به حساب نمیاد مخصوصا در مقایسه با جایی مثل انگلیس. و اینطور که شما عنوان کردید این رقم بسیار بالاست، شدیدن توصیه میکنم از جایی که هستید به هیچ وجه خارج نشید
نکته ی جالب در مورد این تاپیک اینه که پستهای اولیه شامل چندین سطر هستند و حال گاهن به یک خط هم نمیرسند.
ضمنا دوستانی که بدنبال یادگیری زبان گرجی هستند میتونن از این سایت یه استارتی بزنن که هم نوشتاری است و هم گفتاری و از دوستمون جناب اندرو خواهش میکنم یه نگاهی به سایت بندازن بابت تایید کلمات یا تلفظ آنها
موفق باشید

دوست عزیز همیشه سعی کنید ادب رو در صحبتهاتون رعایت کنید
نیازی نیست شما به بنده راهنمایی بدید چون از شما کمکی نخواستم
بله قیمت منزل بسیار بسیار بسیار بالاست
در محله ی معمولی به پایین شهر روستاوی 40 متر خونه حداقل ماهی 850 بسیار بالاست
حالا در محله ی متوسط تفلیس به ماهی 2/5 میلیون هم میرسه
من جایی گفتم نمیتونم این مبلغ رو بدم؟ گرون بودن یا ارزون بودن رو اینجوری که شما میفرمایید نمیسنجند انگلستان 40 متر 2 میلیونم باشه ماهی می ارزه
ولی اینو بدون تو تهران تو محله ی متوسط به پایین خونه 40 متری حداقل ماهیی 850 هست؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به قول خودتون عجب!!!

میدونم تاریخ این پست خیلی قدیمی هست اما نتونستم بدون جواب بگذرم
850 دلار؟؟؟؟ شما با 850 دلار میتونید یک رزیدنس عالی و لوکس با مجوز فعالیت شرکتتون (یعنی اجاره +20 درصد مالیات برای استفاده برای کسب و کار) در جای خوب در خود تفلیس در گرونترین فصل اجاره کنید. به شرطی که سالیانه باشه قراردادتون.
ایشون منظورشون 850 هزار تومن بود .
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar
(2011-10-25 ساعت 04:42)ahwazahwaz نوشته:  باسلام خدمت دوست عزيزم اقا andrewlachina عزيز
دوست عزيز سوالمو اينجا ميپرسم شايد بدرد دوستان هم بخوره ؟
ايا دانشگاه علوم پزشكي اونجا مورد تاييد وزارت علوم هست؟ اي مدركش مورد قبول كشورهاي مطرح اروپايي و امريكا هست ؟ و ديگه اينكه زبان تدريس تو اين دانشگاهها انگليسيست يا گرجي . مدرك دندانپزشكي مدنظر بنده بود . با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
ارزشیابی مدارک تحصیلی رشته های گروه پزشکی بر عهده وزارت بهداشت است نه وزارت علوم . و این وزارت خانه به علت لجبازی مسخره و احمقانه مدرک تحصیلی تقریبا هیچ کشور اروپای شرق یرا به رسمیت نمیشناسد .
کشور های دیگر را باید از خود ان کشورها استعلام کنید . زبان تدریس هم گرجی است .
در کل اگر به فکر مهاجرت هستید این که دولت ایران چی رو قبول داره را بریزید دور تو دنیای خارج از خاور میانه ایندتون رو جستجو کند .
پی نوشت : در با سواد بودن و به روز بودن مسئولین محترم وزارت بهداشت که وظیفه ارزشیابی مدرک تحصیلی را به عهده دارند همین بس که توی لیستشان دانشگاه های معتبر و نا معتبر کشور یوگسلاوی (که 22 سال است وجود خارجی ندارد و فروپاشیده) را فهرست کرده اند .
اینم لینکش : http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?si...geid=11041
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmaziar ، hesam1
سلام میخواستم بدونم میشه شغل توی ِ گرجستان پیدا کرد با مدرک دبپلم ریاضی هستم و از جهاد دانشگاهی مدرک حسابداری دارم زبان هم خوندم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم شغلی پیدا کنم؟چون برای ِ گرفتن اقامت سرمایه ای ندارم و حتماًهم باید از ایران خارج بشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-29 ساعت 22:24)unholly_girl نوشته:  سلام میخواستم بدونم میشه شغل توی ِ گرجستان پیدا کرد با مدرک دبپلم ریاضی هستم و از جهاد دانشگاهی مدرک حسابداری دارم زبان هم خوندم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم شغلی پیدا کنم؟چون برای ِ گرفتن اقامت سرمایه ای ندارم و حتماًهم باید از ایران خارج بشم
خیر . یه سوال چرا باید حتما از ایران خارج بشید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، tabim4

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان