کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2012-08-01 ساعت 01:16)iman677 نوشته:  من در ایران دیپلم نقشه کشی معماری گرفتم
الان در حال حاضر در هند دانشجو هستم
در لاتاری قبول شدم
من تو فرم Some University Courses را زدم
نمی دونم اگر مدرک دال بر اینکه اینجا چند درس افتاده دارم
به سفارت نشان بدهم که هنوز دانشجو هستم از من قبول می کنند چون من پیش دانشگاهی و سابقه کار ندارم
من الان از سال ۲۰۰۸ تا الان اینجا هستم محل مصاحبه من هم بمبی هست

یا باید 2 سال سابقه کار داشته باشی یا دیپلم 12 ساله اگه دانشگاه هنوز بعنوان دانشجو قبولت میکنه ازشون گواهی بگیر ببر سفارت (چون تو فرم ثبت نام دانشجو زدی اگه بتونی مدارک دال بر دانشجو بودن ببری قبول میکنن)در ضمن سفارت دهلی هست نه بمبئ
تشکر کنندگان:
دانشگاه این جا مدرک دال بر دانشجو بودن من میده
ولی نمی دونم یه وقت سفارت گیر نده که پیش دانشگاهی ندارم
اینجا bonafide certificate میدن
مصاحبه کنسولگری امریکا در بمبی برای لاتاری انجام میده
در این شهری که من هستم )حیدراباد)کنسولگری امریکا داره ولی کاره لاتاری را انجام نمیده
کیس نامبر: 2013AS00001XXX
رویت قبولی: 2012 May
سفارت: بمبئی
ارسال فرم های سری اول: May 2012 با DHL
کارنتی :2012 Aug 14
تاريخ مصاحبه: 2012 2 Oct
تاریخ کلیرنس: 2013 Mar 20
ورود به آمريکا: 2013 19 Apr

تشکر کنندگان:
دوستان من دیپلم 11 ساله دارم اما کارشناسی گرفتم برام مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام من همین امروز(20 مرداد91) عضو شدم و متاسفانه در اکثر موضوعاتی که میگردم برای پرسیدن سوالام،میبینم هیچ آپشنی برای تایپ سوالات وجود نداره و اکثرشون قفل شده هستن؟!بنابراین با وجود بی ربط بودن سوالاتم به این قسمت مجبورم که همینجا بپرسم.
1) لطفا راهنماییم کنید که چرا این مشکل برام پیش اومده و چیکار باید بکنم؟
2)من به آدرس رسمی ثبت نام لاتاری رفتم ولی هیچ گزینه ای که مبنی بر ثبت نام 2014 باشه پیدا نکردم.فقط یک لینک برای بررسی وضعیت قبولی اسم کسانی بود که قبلا ثبت نام کرده بودن برای 2012و2013.آیا من نتونستم قسمت مورد نظر رو پیدا کنم یا ثبت نام هنوز شروع نشده؟
3)اگر من اشتباه میکنم و در حال حاضر امکان ثبت نام هنوز وجود داره،کسی که الان یعنی در تاریخ (مرداد91)ثبت نام میکنه،لاتاری 2013 حساب میشه یا 2014؟
4)در کل،تاریخ سالی که گفته میشه، بر مبنای سالی که فرد ثبت نام کرده هست یا سالی که قراره در صورت قبولی وارد آمریکا بشه؟
5)اینطور که من از نوشته ها فهمیدم ،موقع ثبت نام ،مشابه روند بیشتر ثبت نام های اینترنتی در هر قسمتی که اطلاعات درست وارد نشه مثل عکس و. . . خطا گرفته میشه و فرد باید اشتباه مربوطه رو اصلاح کنه و اگر درست انجام بده آخرسر یک کد پیگیری داده میشه.پس اگر اشتباهی در پرکردن فرم ها انجام بدیم متوجه میشیم و به راحتی میتونیم اصلاحش کنیم.پس چرا آمار پرونده های ناقص و اشتباه اینقدر بالاست؟یعنی خود افراد پروسه ثبت نام رو نیمه کاره رها کردن یا اینکه با این فکر که پروسه رو درست انجام دادن کارشون رو تموم کردن و هیچ اطلاعیه ای مبنی بر وجود نقص و اشتباه در پروندشون بهشون داه نشده؟
من خیلی در مورد این سوالام سرچ کردم،هیچ جوابی پیدا نکردم.خیلی متشکر میشم اگه زودتر جوابمو بدید.
ممنونم
تشکر کنندگان:
یعنی امکان داره کارمون رو تمام شده فرض کنیم ولی بدون دریافت هیچ اخطاری مبنی بر اشتباه بودن فرآیند ثبت نام،از لیست قرعه کشی حذف بشیم؟
تشکر کنندگان:
(2012-08-11 ساعت 04:35)کیهان نوشته:  یعنی امکان داره کارمون رو تمام شده فرض کنیم ولی بدون دریافت هیچ اخطاری مبنی بر اشتباه بودن فرآیند ثبت نام،از لیست قرعه کشی حذف بشیم؟
بله این امکان وجود داره که در بعضی از اشتباه ها بدون هیچ اخطاری ثبت نام کامل انجام بشه ولی از قرعه کشی حذف بشی مثلا عکست مطابق استاندارد مورد نظر اونها نباشه عکس رو سیستم قبول میکنه ولی از ثبت نام حذف میشی

(2012-08-03 ساعت 18:30)uem نوشته:  دوستان من دیپلم 11 ساله دارم اما کارشناسی گرفتم برام مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
دیپلم باید 12 ساله باشه اگه فنی حرفه ایی یا هنرستان بودی باید باید مدارک دال بر نوع سیستم اموزشی ایران رو واسشون ببری و توضیح بدی ولی اخرین مدرکت مهمه که کارشناسی هست
تشکر کنندگان:
(2012-08-11 ساعت 04:14)کیهان نوشته:  سلام من همین امروز(20 مرداد91) عضو شدم و متاسفانه در اکثر موضوعاتی که میگردم برای پرسیدن سوالام،میبینم هیچ آپشنی برای تایپ سوالات وجود نداره و اکثرشون قفل شده هستن؟!بنابراین با وجود بی ربط بودن سوالاتم به این قسمت مجبورم که همینجا بپرسم.
1) لطفا راهنماییم کنید که چرا این مشکل برام پیش اومده و چیکار باید بکنم؟
2)من به آدرس رسمی ثبت نام لاتاری رفتم ولی هیچ گزینه ای که مبنی بر ثبت نام 2014 باشه پیدا نکردم.فقط یک لینک برای بررسی وضعیت قبولی اسم کسانی بود که قبلا ثبت نام کرده بودن برای 2012و2013.آیا من نتونستم قسمت مورد نظر رو پیدا کنم یا ثبت نام هنوز شروع نشده؟
3)اگر من اشتباه میکنم و در حال حاضر امکان ثبت نام هنوز وجود داره،کسی که الان یعنی در تاریخ (مرداد91)ثبت نام میکنه،لاتاری 2013 حساب میشه یا 2014؟
4)در کل،تاریخ سالی که گفته میشه، بر مبنای سالی که فرد ثبت نام کرده هست یا سالی که قراره در صورت قبولی وارد آمریکا بشه؟
5)اینطور که من از نوشته ها فهمیدم ،موقع ثبت نام ،مشابه روند بیشتر ثبت نام های اینترنتی در هر قسمتی که اطلاعات درست وارد نشه مثل عکس و. . . خطا گرفته میشه و فرد باید اشتباه مربوطه رو اصلاح کنه و اگر درست انجام بده آخرسر یک کد پیگیری داده میشه.پس اگر اشتباهی در پرکردن فرم ها انجام بدیم متوجه میشیم و به راحتی میتونیم اصلاحش کنیم.پس چرا آمار پرونده های ناقص و اشتباه اینقدر بالاست؟یعنی خود افراد پروسه ثبت نام رو نیمه کاره رها کردن یا اینکه با این فکر که پروسه رو درست انجام دادن کارشون رو تموم کردن و هیچ اطلاعیه ای مبنی بر وجود نقص و اشتباه در پروندشون بهشون داه نشده؟
من خیلی در مورد این سوالام سرچ کردم،هیچ جوابی پیدا نکردم.خیلی متشکر میشم اگه زودتر جوابمو بدید.
ممنونم
دوست عزیز ثبت نام لاتاری 2014 از تاریخ 5 اکتبر امسال اغاز میشه.پس هنوز وقت داری.

(2012-08-03 ساعت 18:30)uem نوشته:  دوستان من دیپلم 11 ساله دارم اما کارشناسی گرفتم برام مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

مدرک دیپلم 12 ساله می خوان.حالا در هر صزرت شما فرمارو بفرست ببین چی می شه.ضمنا شما چطور لیسانس گرفتی بدون پیش دانشگاهی؟
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
یه چیز جالب براتون دارم ، مخصوص کسانی که دیپلم 12 ساله ندارند.
سفرنامه و تجربه مصاحبه دوست عزیزم edge (رامین) رو در اینجا حتما مطالعه کنید.
تشکر کنندگان: arash1986 ، Last chance
سلام به همگی
من فوق دیپلم بودم که الان کاردانی به کارشناسی می خونم. (یعنی مدرک فوق دپلمم دارم ولی دست دانشگاست) بهمن 91 (همین امسال) در مقطع کارشناسی هم فارغ التحصیل می شم ، حالا نوع مدرک دانشگاهیمو چی باید بزنم؟؟؟

ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-09-30 ساعت 21:47)majidusa01 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 21:37)bird7 نوشته:  من که بلاحره نهمیدم ، فوق دیپلم UNIVERSITY DEGREE محسوب میشه یا نه؟
من بازم میگم من الان دانشجوی لیسانسم ، بهتر نیست همون SOME UNIVERSITY COURSES رو بزنم؟
بعد اگه بری سفارت و تا اون موقع درست تمام شده باشی به مشکل برنمیخوری اصل مدرکت رو ببری؟

دوست عزیز اگه شما دانشجو هستی گزینه ی SOME UNIVERSITY COURSES رو بزن و انشا.... بعد از برنده شدن یه گواهی میگیری و می بری.

اما اگه درس شما تا موقعی که برای مصاحبه میرین تموم بشه و شما مدرک رو ببرین ممکن هست به تاریخ مدرک شما گیر بدن و ممکن هست گیر ندن یعنی کاملاً به نظر آفیسر مربوط میشه.
سلام
این فرد یه مدرک فوق دیپلم هم داره بهتر نیست که به جای SOME UNIVERSITY COURSES ،چون مدرک فوق دیپلم هم داره و قبلا مدرکی گرفته بزنه UNIVERSITY DEGREE ؟؟
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان من یه سوال داشتم و میدونم تو این تاپیک نباید مطرح کرد ولی جای دیگه ای نبود. خواستم بدونم مرحله دوم قرعه کشی 2013 که قرار بود 22 اکتبر باشه برگزار میشه یا کنسل شد؟؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 12:54)c.toranj نوشته:  سلام به دوستان من یه سوال داشتم و میدونم تو این تاپیک نباید مطرح کرد ولی جای دیگه ای نبود. خواستم بدونم مرحله دوم قرعه کشی 2013 که قرار بود 22 اکتبر باشه برگزار میشه یا کنسل شد؟؟؟

۲۲ اکتبر برگزار خواهد شد دوست عزیز.ضمنا خواهش می‌کنم تو تاپیک مربوطه سوالاتونو مطرح فرمایید،موفق باشید.
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان:
یه سوال داشتم که اگر تکراری و... هست به بزرگی خودتون ببخشید:
دوستانی که درس میخونند اکثرا که سربازی نرفته اند. اگه برنده بشن تکلیف چیه؟
تشکر کنندگان:
Exclamation 
با سلام به مدیران خوش ذوق و کاربلد انجمن،
سؤالی که مدتی است برای من پیش اومده و کماکان بدون پاسخ مونده اینه که من پزشک هستم و مدرک تحصیلی من در ایران "دکترا"ست، حال باید در فرم ثبت نام لاتاری مدرکم رو "فوق لیسانس" اعلام کنم یا "دکترا"؟!
شاید دوستان بگن این که معلومه، ولی از منابعی شنیدم که مدرک دکترای پزشکی در ایران معادل "فوق لیسانس" است و منظور از عبارت "دکترا" در فرم ثبت نام "دکترای حرفه ای"ست؛ اما از طرفی عده ای هم گفتن که مدرک دکترای پزشکی ایران همان "دکترای حرفه ای"ست!
پس عاجزانه از دوستان مطلع در این زمینه تقاضامندم که با پاسخ قطعی و روشنی در این مورد بنده ی حقیر رو راهنمایی بفرمایند.
پیشاپیش سپاسگزارم.
تشکر کنندگان: reza6966
با سلام.
در ايران مدرك تحصيلي من ديپلم است ولي چون ديپلم كاردانش هستم 11 سال درس خوندم ميخواستم ببينم مدركم قبول دارن يا نه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان