کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2012-11-29 ساعت 04:12)sph نوشته:  سلام دوستان ،

یک مرحله دیگه از سفر ما امروز سپری شد و میخوام اطلاعاتش رو باهاتون share کنم . شاید به دردتون بخوره .

خوب من دیروز که از سفر شخصیم از آنکارا به استانبول برمیگشتم ، خبر نگران کننده ای از خانوادم در استانبول دریافت کردم . راستش همسرم رفته بود جواب تست PPD دوتا دخترامو گرفته بود . دختر بزرگترم که 6 سالشه روی دستش هیچ اثری از حساسیت یا التهاب نبود که نتیجش طبیعی بود ولی دختر کوچکترم که 1 سالشه روی دستش حساسیت و التهاب دیده شده بود و نتیجه اندازه گیری این التهاب...............

چرا از دختر یکساله شما تست گرفتن ؟ مگه ننوشته تو سایت که بچه های 2 سال به بالا تا 15 سال ؟ باید باهاشون برخورد می کردی ...البته مطب اونگان که اینطوریه.. بیمارستان امریکاییها رو نمی دونم ؟ ولی یعنی قانون هاشون فرق می کنه ؟

child older than 2 but younger than 15 years you need 4 working days here as we apply a TST test and read it 3 days later.
تشکر کنندگان: bayat_r ، mgolchin13 ، r_ent ، AsemanAbee ، kasrafo ، homayoon13 ، saeed_gh ، HAZARA ، shani89 ، آلیس-1980 ، powerb ، t_arian_n
مدیکال بیمارستان آمریکاییها -استانبول
سلام
اولا من حرفمو پس میگیرم که گفتم از میدون تکسیم تا بیمارستان راهی نیست .چون برگشتنی پیاده نزدیک نیم ساعت طول کشید .پس برای بچه دارها پیاده برگشتن رو توصیه نمیکنم هر چند کوچه های اطراف مسیر چند تا پاساژ خوب برای گشتن هست

ساعت 1 بیمارستان وقت داشتم که 12:20 اونجا بودم .
باید بگم که چون با دائیم رفتم و همش هم کوچه و پس کوچه رفتیم نمیتونم دقیقا آدرس بدم ولی با یه سرچ ساده پیدا میکنید
کلا بیمارستان زیباییه
[عکس: di-PCOX.jpg]
در اول برای اورژانس و کمی دست چپ در ورودی اصلی رو میبینید
بعد از گیت بازرسی سمت چپ آسانسور و طبقه دوم
تا از آسانسور پیاده شدید تقزیبا روبروتون یه در شیشه ایی نوشته Check up
[عکس: di-5AZI.jpg]
وارد که میشید سه چهارتا دختر نشستن و شروع میشه داستان
بعد از چک کردن وقت و نامه تاریخ مصاحبه و عکسها و پاسپورت دوتا فرم دادن که پر کنم
جالبه که فرم دوم کاملا به زبان ترکی بود (خدا رو شکر که یه کم سر در میاوردم ) البته چیز خاصی نداشت فقط اسم و تاریخ تولد و امضا و یه جای خالی هم باید بنویسید American Embassy

ابتدا یه پرستار میاد که خوشگله فقط قدش کوتاهه
می برتتون برای معاینه چشم و قد و وزن و فشار خون و کارت واکسن میگیره ازتون

- نکته : پرستارها و دکترها یا ترکی حرف میزنن و یا انگلیسی ازشون پرسیدم گفتن دکتری که فارسی بلد باشه تو این قسمت نداریم

وقتی منتظر سری دوم بودم دو تا از دوستان دیدم که SPH به همراه خانمشون و دوتا دختر گلشون وارد شدن . من دیدم دارن فارسی صحبت میکنن و پاسپورتاشونم ایرانیه رفتم جلو و بیشتر آشنا شدیم که روز مصاحبه امون هم یکیه
و MAZO و همسرشون که با اونها هم رفتم و صحبت کردم که مصاحبه اشون یه روز قبل از ماست

بعد رفتم پیش دکتر که یه کم عبوس بود و یکی دو تا شوخی کردم دیدم نه خیر کار نمیکنه و بی خیال شدم
آقای دکتر اصرار که مطمئنی همه این واکسنها رو تو ایران زدی گفتم آره برای چی اینقدر تکرار میکنید که چیزی نگفت

دو تا واکس منو تجدید کرد آنفولانزا و TD که گفت آنفولانزای امسال واکسنهاش از سپتامبر وارد شده و شما مال پارسال زدید و دوباره باید تزریق بشه هر کدوم حدود 10 لیر شد

کلا هزینه مدیکال من شد 378 لیرو خورده ایی

بعد طبقه -1 X-ray و خداحافظ تا امروز ساعت 4 برای گرفتن پاسخ

نکته 2 :برخلاف دکتر اونگان کارت زرد واکسن خودمو بهم پس دادن و یه کارت سفید واکسنم بهم دادن که توش این دو تا واکسنی که زده بودند نوشته بودو صورتحساب کامل شامل TAX و چیزای دیگه و همینطور یه کارت که نوار مغناطیسی هم داره و اسمم روش چاپ شده و تاریخ مراجعه

فعلا عرضی نیست و از همین تریبون به آفیسر محترم اعلام میکنم که من آمادگی گرفتن برگه سفید و ویزای یکضرب رو دارم دیگه تو می مونی و وجدانت که ببینم چه میکنه

-----------------------------------------------------------------------------

سلام وادامه سفرنامه
من از استانبول با اتوبوس اومدم شرکتهای مختلفی هست اونی که من باهاش اومدم میگفتن جزء بهترینهاست اسمش KAMILKOC تا آنکارا 47 لیره و دو بار حین سفر پذیرایی داشت که نوشیدنی و کیک یا بیسکویت میدادن چند تا کانال تلویزیون هم میگرفت وسط راه هم 45 دقیقه توقف داشت کلا شد 5 ساعت و نیم
نکته : تو ترمینال که پیاده میشید برای استفاده از مترو بیرون نمیایید همونجا تو سالن ترمینال یه پله برقی هست میره بالا و به سمت مترو .
برای استفاده از مترو بایدکارت بگیرید تابلوهای راهنما بهتون میگه که میدون کیزیلای کجا باید پیاده شید
نکته : اکثر مترو هاش ایستگاههاشو اعلام نمیکنند باید توقفها رو بشمارید ( برخلاف استانبول که تابلوهای الکترونیکی داشت و هر ایستگاه رو نشون میداد )
هتل
من هتل ANKARA REGENCY HOTEL بودم . ستاره نداره قیمتهاشم نمیدونم چنده ولی به نظر نمیاد هتل گرونی باشه امکانات خاصی هم نداره از یه مسافر خونه یه کم شیک تره تو همون خیابون مشروطیت سومین خیابون از طرف بلوار آتاتورک. اینجا شمال و جنوبش نمیدونم کدوم طرفه . سر خیابونش برگر کینگه یه کلاب هم زیر خود هتله که شب اول تا نیمه های شب توش بزن و برقص بود .
کارکنانش هم تقریبا انگلیسی تعطیلن به غیر از رسیپشن
مصاحبه
ساعت 7:40 رسیدم با اینکه پیاده نزدیک 15 دقیقه راه بود ولی چون بارون شدیدی میومد که بعدش برف شد با تاکسی رفتم شد 6 لیرو خورده ایی
ساعت 8:20 درها به روی ما باز شد . چون سفر نامه های دوستان دیگه خیلی کامل بود وارد جزئیات اونجا نمیشم .
کلا دو تا آفیسر برای مصاحبه بود یه خانوم و یه جوون تقریبا کچل و تقریبا ریشو -مصاحبه من با آفیسر جوون بود ( تو وجدان داری ؟ چه جوری شب راحت میخوابی ؟ اون دنیا سر پل صراط باید جواب بدی که چرا به بچه مردم برگه آبی میدی )
-قبل از اینکه شروع کنیم باید ازتون بخوام که قسم بخورید
-قبل از قسم خوردن یه موردی هست که فکر میکنم اشتباه شده و نمیدونم تا چه حد مهمه .من تو ی ثبت نام آن لاین برای لاتاری نمیدونم single زده بودم یا divorced که البته دو تا فرمها رو درست پر کردم
بعد از چک کردن
-شما سینگل نوشته بودی ولی مشکلی نیست چون یه نفر بودی و یه نفر هم هستی

سوال راجع به یکی از کارام و در نهایت سربازی و دادن برگه آبی

نکته مهم که ایکاش موقع پرکردن فرمها رعایت میکردم سعی کنید کاراتون رو اصلا مهم نشون ندیدو خیلی ساده کاراتون رو بنویسید
من یکی از کارام تو یه شرکت حمل و نقل ریلی مواد نفتی بود و تو برهه ایی توقسمت خرید واگن و لوکوموتیو بودم و کارتی که برام چاپ شده بود نوشته بود R&D Supervisor و همین براشون سوال برانگیز بود .ازم پرسید تو قسمت تحقیقات مواد نفتی بودی ؟گفتم نه فقط خرید واگن و لوکوموتیو بود که عنوان شغلیمو خط زد و یه چیز دیگه نوشت و همینطور تو سزبازی نوشته بودم کامپیوتر اپراتور که بعد از توضیحات من خط زد و نوشت سکرتر (فکر کنم ...چون تند تند مینوشت )
....click ..click تو کامپیوترش یه چیزایی وارد کرد و برگه آبی که قبلا اسم من توش بود رو بهم داد و خداحافظ با خوشرویی
آنکارا
تو شهر خیلی نگشتم فقط یه نکته که برای خودم مهم بود
چون اکثرشون انگلیسی بلد نیستند ممکنه برای خرید مایحتاج به مشکل بر بخورید مثلا تو سوپر مارکتها و بقالیها و میوه فروشیها
یه قسمت آنکا مال هست دقیقا مثل هاپر استار خودمون .چیدمانش هم دقیقا به همون شکله اونجا میتونید تمام سبد خانوار رو کامل کنید حتی کمی بیشتر از کاملتر من چون احساس سرما خوردگی میکردم ( چون صبحش تو برف و سرما مونده بودم )رفتم قسمت نوشیدنیهاش و یه چیزایی برای خودم تجویز کردم و امروز صبح کاملا حالم خوبه
ساعت 7 امروز هم بلیط برگشت دارم
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
(2012-11-29 ساعت 10:35)princesess نوشته:  
(2012-11-29 ساعت 04:12)sph نوشته:  سلام دوستان ،

یک مرحله دیگه از سفر ما امروز سپری شد و میخوام اطلاعاتش رو باهاتون share کنم . شاید به دردتون بخوره .

خوب من دیروز که از سفر شخصیم از آنکارا به استانبول برمیگشتم ، خبر نگران کننده ای از خانوادم در استانبول دریافت کردم . راستش همسرم رفته بود جواب تست PPD دوتا دخترامو گرفته بود . دختر بزرگترم که 6 سالشه روی دستش هیچ اثری از حساسیت یا التهاب نبود که نتیجش طبیعی بود ولی دختر کوچکترم که 1 سالشه روی دستش حساسیت و التهاب دیده شده بود و نتیجه اندازه گیری این التهاب...............

چرا از دختر یکساله شما تست گرفتن ؟ مگه ننوشته تو سایت که بچه های 2 سال به بالا تا 15 سال ؟ باید باهاشون برخورد می کردی ...البته مطب اونگان که اینطوریه.. بیمارستان آمریکاییها رو نمی دونم ؟ ولی یعنی قانون هاشون فرق می کنه ؟

child older than 2 but younger than 15 years you need 4 working days here as we apply a TST test and read it 3 days later.

پرینس عزیز

شما درست میفرمایید . اینجا تو استانبول توی بیمارستان آمریکایی ها تست ppd انجام نمیشه و تو مراکز دولتی دیگه ای باید انجام بشه . اون مرکز هم چون خیلی محلی بود شاید اطلاع کافی از این موضوع نداشته .
در هر حال بیشتر اشتباه مال خود من بود .
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
تشکر کنندگان: hamedhamed ، r_ent ، fire dragon ، kasrafo ، Ali DV-2013 ، lilistar ، bikhab ، HAZARA ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n
(2012-11-29 ساعت 12:32)fire dragon نوشته:  مدیکال بیمارستان آمریکاییها -استانبول
...
-------------------------------
ممنون از اطلاعاتی که دادید. من دو سوال داشتم. تو این بیمارستان هم هر نفر را جداگانه ویزیت می کنند و یا همه خانواده با هم ویزیت می شوند؟ و سوال دیگه اینکه با کمی زبان انگلیسی می توان مراحل ویزیت را انجام داد و یا باید تسلط زیاد داشت؟
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
تشکر کنندگان: fire dragon ، kasrafo ، mgolchin13 ، HAZARA ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n
(2012-11-27 ساعت 17:44)fire dragon نوشته:  من امروز صبح رسیدم استانبول
در فرودگاه استانبول
1- چرخ دستی ها با سکه یک لیره قابل استفاده می باشند منم که سکه نداشتم همه چی آویزوون

یکی از آشناهای ما که تو استانبول زندگی میکنه با پرواز بعد از من وارد میشد( اختلاف حدود یک ساعت و نیم )و یکی از چمدونهاش دست من بود که اضافه بار نخوره و از اونجا که من نزدیک دو ساعت الاف بودم تا ایشون تشریف بیاورند و با دوتا چمدون و یه کیف لپ تاپ و یه جعبه شیرینی خامه ایی 2 کیلیویی و یه کاور کت و شلوار جلوی فری شاپ پرسه میزدم

2- بعد از نیم ساعت که خسته شدم وسایلو غیر از لپ تاپ کنار یه ستون گذاشتم و کمی فاصله گرفتم تا بطریهای نوشیدنی رو زیارت کنم وقتی برگشتم کت و شلوار نبودند Sad . کت و شلوار و سه تا پیرهن و دو تا کراوات همه تو یه کاور با هم به فنا رفتند و پیگیریهای ما از پلیس محترم فرودگاه به نتیجه ایی نرسید.

3- از فرودگاه که میایید بیرون به تاکسیها اهمیتی قایل نشده و دست چپ پس از حدود بیست قدم مسافت اتوبوسهای HAVAS که اتوبوسهای بزرگی هستند و هر 25 دقیقه می آیند شما را مستقیم تا میدون Taksim می رسونن (نفری 10 لیر ) - زمان نیم ساعت تا 40 دقیقه (البته من یه چرتی هم زدم این وسط )
از میدان تاکسیم تا بیمارستان آمریکاییها راهی نیست ولی هنوز چک نکردم

بیمارستان فردا ظهر

سکه ی 25 تومنی زرد، یا 500 تومنی هم میشه انداخت دوستان
Case Number:2013 AS 60XX
سفارت : ابوظبی هفته دوم اپریل
ویزای یکضرب
ساکن فلوریدا از اپریل 2013
(2012-11-29 ساعت 22:02)mohammad_r نوشته:  
(2012-11-29 ساعت 12:32)fire dragon نوشته:  مدیکال بیمارستان آمریکاییها -استانبول
...
ممنون از اطلاعاتی که دادید. من دو سوال داشتم. تو این بیمارستان هم هر نفر را جداگانه ویزیت می کنند و یا همه خانواده با هم ویزیت می شوند؟ و سوال دیگه اینکه با کمی زبان انگلیسی می توان مراحل ویزیت را انجام داد و یا باید تسلط زیاد داشت؟

هر نفر جداگانه ویزیت میشه البته من تنها بودم و دوستانی که خانواده بودند بهتر میتونن جواب بدن
نه تسلط نمیخواد کلا چیزای عادی می پرسه دکتر
مثلا گفت بیماری خاصی نداری کم خوابی نداری کم اشتهایی نداری؟
بعد گفت عمل جراحی انجام دادی و در نهایت دو تا چکش به آرنج و زانو زد و گفت چشماتو ببند و نوک دماغتو لمس کن

من امروز رفتم جوابمو گرفتم (با حوصله توضیح داد که همه چی اکی و مشکلی نداری )
چیزایی که بهم تحویل دادن یه پاکت در بسته بود که یه گوشه کوچولو خودشون بریده بودن که توضیح دادن به خاطر اینه که سفارت مطمئن شه توش چیز خطرناکی نیست
و یه عکس قفسه سینه و یه برگه A4 هم توش واکسنها رونوشته و گفت برای خودته و جزء سوابقت یعنی کلا یه پاکت دربسته باید بدم سفارت
حالا سوال اینه که بچه ها میگفتن یه چیزی هم میدن که تو فرودگاه آمریکا باید تحویل بدی ولی من همچین چیزی ندارم
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن بگن که اگه کم دادن بهم تا دوشنبه صبح که اینجام برم بگیرم
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
(2012-11-30 ساعت 01:56)princesess نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 00:12)fire dragon نوشته:  
(2012-11-29 ساعت 22:02)mohammad_r نوشته:  
...

هر نفر جداگانه ویزیت میشه البته من تنها بودم و دوستانی که خانواده بودند بهتر میتونن جواب بدن
نه تسلط نمیخواد کلا چیزای عادی می پرسه دکتر
مثلا گفت بیماری خاصی نداری کم خوابی نداری کم اشتهایی نداری؟
بعد گفت عمل جراحی انجام دادی و در نهایت دو تا چکش به آرنج و زانو زد و گفت چشماتو ببند و نوک دماغتو لمس کن

من امروز رفتم جوابمو گرفتم (با حوصله توضیح داد که همه چی اکی و مشکلی نداری )
چیزایی که بهم تحویل دادن یه پاکت در بسته بود که یه گوشه کوچولو خودشون بریده بودن که توضیح دادن به خاطر اینه که سفارت مطمئن شه توش چیز خطرناکی نیست
و یه عکس قفسه سینه و یه برگه A4 هم توش واکسنها رونوشته و گفت برای خودته و جزء سوابقت یعنی کلا یه پاکت دربسته باید بدم سفارت
حالا سوال اینه که بچه ها میگفتن یه چیزی هم میدن که تو فرودگاه آمریکا باید تحویل بدی ولی من همچین چیزی ندارم
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارن بگن که اگه کم دادن بهم تا دوشنبه صبح که اینجام برم بگیرم
اونگان یک سی دی هم داد که اون رو باید ببریم آمریکا
فایر جان چیز هایی که دکتر به شما میدهد برای خود شماست وهیچ کدام را نباید در فرودگاه تحویل بدهید. انشالله بعد از رسیدن به فرودگاه امریکا بع غیر از پاکت زردی که سفارت برایتان پست کرده و یک فرم آبی رنگ که داخل هواپیما میدهند پر کنید و البته پاسپورتتان چیز دیگری لازم نیست تحویل داده شود. آن سی دی هم که دوستمان گفت همان عکس قفسه سینه است که برای خودتان است.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: sph ، fire dragon ، kasrafo ، lilac ، raham ، ابی هانی ، sadeghi897 ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n
سلام دوستان ما ۲ روز پیش مصاحبه داشتیم و یک ضرب گرفیم و با توجه به اینکه سفرنامهای کاملی نوشته شده من سعی‌ می‌کنم فقط شرایطو براتون بگم:
همسر:
معاف
دانشجو

خودم:
بیکار
لیسانس
ازدواج بعد از قبولی

هتل:
آنکارا پلازا(به نظر من هتل خیلی‌ خیلی‌ خوبی)،شبی‌ ۹۲ $ برای ۲نفر
دکتر:حدود ۵۰۰ $ هزینه کردیم،۱واکسن خوردیم ولی‌ روی برگه‌ برای ما ۲ واکسن نوشته شده

مصاحبه:
هیچ مدرک اضافی از ما نگرفت فقط آنکه که در نامهٔ آخر خواسته بود،بسیار راحت بود با اینکه ما آخرین نفری بودیم که از دره سفارت امدیم بیرون حدود ساعت ۱۲ و اما سوالاتی که خانوم افیسر کرد:
اول همسرم:دانشجوی؟
چی‌ میخونی؟
سربازی رفتی‌؟
چرا معافی؟

و بعد من:کجا می‌خوای بری؟
چرا؟
و در آخر شما واجد شرایط هستید و خوش آمدید

نکات:با اینکه من برندهٔ اصلی‌ بودم سوال زیادی از من نپرسید و با توجه به اینکه ازدواج ما بعد از قبولی بود هیچگونه سالی‌ در این مورد نپرسید
شماره کیس: **2013AS00009، تاریخ رویت قبولی:MAY 1، کنسولگری:ankara، ارسال فرمهای سری اول:15may، کارنت شدن کیس:15 Augest، مصاحبه:-، دریافت کلیرنس:-، دریافت ویزا:-، ورود به آمریکا:-، دریافت گرین کارت:-، جمع تقریبی هزینه ها : 7500 DHL
من امروز به همراه همسرم و دختر کوچولوم رفتیم دوباره بیمارستان آمریکایی ها و 3 تا واکسن باقی مادنده دخترم رو تزریق کردیم . جواب آزمایشات ما آماده بود و فقط 10 دقیقه نشستیم که واکسنهای دخترم رو اضافه کنن و امضای دکتر رو بگیرن . بعد ازم 108 لیر گرفتن برای 3 تا واکسن و جوابها رو بهم تحویل دادن .
در مورد سی دی هم سوال کردم گفت برای هیچ کس چنین سی دی ندادن و regular هست و مشکلی پیش نمیاد .
در مجموع از برخورد و همکاری پرسنل بیمارستان خیلی راضی هستم . میدونید وقتی آدم برخورد خوب ببینه پول هم به راحتی میده و راضیه . مثل اونگان همش به این فکر نیستین که نکنه سرم کلاه رفت ! همه چیز رسمی با برخوردی کاملا دوستانه .
ایشالله دوشنبه راهی آنکارا میشیم برای مصاحبه . آرزوهای خوب برای من و خانوادم کنید Smile

سعید
(2012-11-30 ساعت 12:54)mahsa 662547 نوشته:  هتل:
آنکارا پلازا(به نظر من هتل خیلی‌ خیلی‌ خوبی)،شبی‌ ۹۲ $ برای ۲نفر
دکتر:حدود ۵۰۰ $ هزینه کردیم،۱واکسن خوردیم ولی‌ روی برگه‌ برای ما ۲ واکسن نوشته شده

تبریک می گم. دکتر اونگان گاهی دو تا واکسن رو با هم مخلوط می کنه توی یک سرنگ می زنه. به ما که اینطور گفتن!Smile
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
سلام
نوبت سفرنامه ما شده .من و mdna تصمیم گرفتیم موارد اصلی که مستقیما مرتبط با ویزا و سفارت و دکتر هست را mdna توضیح دهد و بخش فرعی را که شامل آنکارا هست را من برایتان بنویسم.
خوب واقعیت قضیه این است که ما هرکداممان بنوعی به این فروم کلی بدهکار هستیم . بواسطه اطلاعات و راهنمائیهای بی شائبه گذشتگان که بسیار حائز اهمیت بود و دلیلی است برای نوشتن تجربیات ما تا کمکی باشد برای آیندگان. به این امید که این زنجیره که نمادی ازحمایت و نوعدوستی است و نشانگر آگاهی والائی است بنحوی در مسیر تکاملی پایدار بماند.

اول بریم سراغ نقشه
قبل از شروع برای دوستانی که با google earth - ge کار نمیکنند پیشنهاد میکنم این نرم افزار را دانلود کنند و نحوه استفاده از آنرا قبل از رفتن کمی تمرین کنند. کار با این نرم افزار بسیار ساده است و به اصطلاح user friendly .برنامه google map بنوعی متعلق به ge است و درحقیقت یک لایه ساده تر از آن.مهمترین مزیت این برنامه این است که کاملا سازگار با gps ساخت گارمین است که احتمالا بعدها یک ابزار مورد لزوم ما خواهد بود. ضمنا gps گارمین دارای یک نرم افزار خوب بنام mapsource است که برروی رایانه شما نصب شده و میتواند تبادل اطلاعات رفت و برگشتی با ge و gps شما را انجام دهد.
این از مقدمه نقشه . جالبترین موضوع برای من این بود که خیلی از هتلها مخصوصا هتل آنکارا پلازا محل خود را در ge اشتباه مارک کرده بودند. و مسیر متروها که از سایت رسمی خودشان دانلود کرده بودم نشانگر آرزوهای آنها برای توسعه مترو بود نه مسیرها و ایستگاههای فعلی. بهرحال مسیرهای واقعی را در نقشه آوردم بهمراه ایستگاههایی که فعلا موجود بودند. فایل را با پسوند kml ساختم که براحتی در ge باز میشود و حجم کمی را هم اشغال میکند.این فایل شامل:
مسیرهای مترو بهمرا ایستگاهها - مکانهای مهم مانند محل های سفارت ، دکتر ،میدانهای مهم و مراکز بازدید.- چند هتل – چند صرافی – چند مجتمع خرید- چند سینما
با مترو شروع میکنم
ظاهرا چهار خط مترو دارد که من فقط سه تا از آنها را دیدم. هر خط رنگ و نام مشخصی دارد. خطوطی که بیشتر استفاده میشود خط Metro به رنگ قرمز است و خط Ankaray به رنگ سبز. داخل ایستگاهها میتوانید کارت سوار شدن به مترو را بخرید. این کارت هم برای مترو و هم برای خطوط اتو بوس Ego مورد استفاده قرار میگیرد.قیمت هر بار سوار شدن به مترو ثابت است هر بار استفاده از مترو 1.75 L است. کمترین قیمت بلیط 8.75 L است که با این حساب میتوان 5 بار از مترو استفاده کرد. پس اگر کمترین بلیط را میخواهید باید بگوئید besh lik که بمعنی پنچ تائی میباشد.پس از هربار استفاده پشت کارت میزان باقیمانده اعتبار کارت ثبت میشود.ضمنا میتوانید هرچند تعداد که باشید یک کارت بخرید و باهم استفاده کنید . در ایستگاهها علائم بخوبی پاسخگو هستند . نگرانی از لحاظ پیدا کردن مسیر سوار و پیاده شدن نداشته باشید. علائم به رنگ سیاه نشانگر خروج از مترو به خیابانهای اطراف میباشد. بعضی از ایستگاهها که بزرگ هستند چند مدخل ورودی و خروجی هستند. ایستگاه kizelay ایستگاهی اصلی و بزرگی محسوب میشود که در چند محل مختلف میدان مدخل دارد و همینطور در ابتدای خیابان mesrutiet .در ایستگاه kizelay دو خط مهم Metro , Ankaray بهم میرسند. به رنگ علائم برای خط مورد نظرتون توجه کنید. قطارها در فواصل زمانی کمی پشت سرهم میآیند پس سوار شدن زیاد معطلی ندارد.قبل از رسیدن به ایستگاه مورد نظرتون جلوی درب خروچ از قطار قرار بگیرید چون در ایستگاههای کوچک حد اکثر 10 ثانیه توقف میکند .
برروی نقشه خطوط همراه با ایستگاهها مشخص شده است.
بریم سراغ محلهای مهم
Ulus مرکز اداری است . علت مارک در نقشه بدلیل این است که اتوبوس havash از فرودگاه به سمت این میدان میآید.راستی اگر با بانک مرکزی کار داشتید اینجاست !! ما که گذرمون افتاد و یک اسکناس قدیمی را زنده کردیم.
Kizelay ایستگاه اصلی مترو در اینجا قرار دارد. از Akay تا اینجا نیز برندهای خوبی در ضلع شرق خیابان قرار دارند.ضمنا ایستگاه اتوبوسی که از فرودگاه میاید در ضلع جنوبی اینجا قرار دارد که محل ایستگاه را هم مارک کردم. یک موضوع مهم یک تابلو در این ایستگاه هست که ساعتهای رفت به فرودگاه در آن درج گردیده است. تقریبا هر 10 دقیقه قرار است که اتوبوس بیاید که خیلی به آن اعتنا نکنید . هر نیم ساعت احتمالا بیاید.
محل سفارت و درب ورودی بطور مجزا مارک شده است.
محل مطب دکتر اونگان یادتان باشد که طبقه چهارم است.
هتلها
هتلهائی راکه دوستان اسم برده اند و در یادم مانده بود مارک کردم. محل هتل آنکارا پلازا را از خود سایت هتل گرفتم اما با کمال ناباوری متوجه شدم که خودشان اشتباها مارک کرده اند که برای پیدا کردنش دچار سردرگمی شدم.در این نقشه درست مارک شده است.راننده های تاکسی محل های هتلها را بخوبی نمیشناسند . پس از قبل آدرس هتل را یادداشت کنید تا به راننده نشان بدهید.در مورد هتل خودمان که آنکارا پلازا بود قبلا کمی توضیح دادم. هتل خوب با کارمندان معقولی بود.غذای آنهم خوب بود بدون اینکه بخواهد حق سرویس یا چیز دیگری بگیرد همان قیمت اعلام شده را حساب میکرد. غذاهای هتل هم بد نبود . صبحانه هم متوع و قابل قبول بود. اتاقها کمی کوچک هستند. اینترنت مجانی اما نفس آدم را میگرفت تا به سایتی وصل شود.از بقیه هتلها خبری ندارم که برایتان بنویسم.
محلهای تفریحی
محلهای زیادی را نتوانستم شناسائی کنم . مقبره آتاتورک را دیدم . یک باغ بزرگ که مقبره ای در کمال سادگی اما با شکوه در آن قرار داشت. آتاتورک برای آنها بسیار قابل احترام است . جالب اینجاست که احترام به این شخص را از بچگی یاد میگیرند زیرا که کلی بچه کودکستانی را به این محل آورده بودند.
خیابان mesrutiet محل گشت و گذار است . کوچه های اطراف این خیابان سنگفرش شده است و کلا برای پیاده روی در نظرگرفته شده است. این محل پر از رستوران و کافی شاپ است.
صرافی
صرافی زیاد است. چند محل را مارک کردم. نرخ تبدیل دلار به لیر در روزهائی که من آنجا بودم 1.78 بود.من در nergiz doviz در کیزیلای تبدیل میکردم که خوب بود.در فرودگاه بهیچوجه تبدیل نکنید . برای هر صد دلار حدود 7L کارمزد میگیرد.پیشنهاد میکنم کمی اینجا لیر بخرید تا برای سوار شدن به اتوبوس یا تاکسی و یا اینکه روز تعطیل اگر وارد شدید ، مشکلی پیش نیاید.
سینما
جای همگی خالی دو فیلمی را که دوست داشتم ببینم sky fall و breaking dawn twilight را دیدم . این دو فیلم را در سینمای buyulu fener در خیابان mesrutiet دیدیم . سینمای جالبی بود یک فضا با یازده سالن سینما. قیمت هر بلیط در روزهای تعطیل 14 تا 12 لیر و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 10 لیر. کیفیت سالنها خوب ، پخش صدا هم قابل قبول که نسبت به بزرگی و کوچکی سالنها فرق میکرد.دو سینما هم در anka mal,optimum outlet دیدم . بقیه راکه مارک کردم را اطلاعاتی ندارم
مراکز خرید
از بعد از Akay تا kizilay یکسری برندها فروشگاه دارند. در خیابان mesrutiet هم چند فروشگاه خوب هست. Optimum mal بصورت outlet هست که قیمتهای اجناس کمی کمتر از مرکز شهر و دیگر مراکز هست. برای رفتن به این مرکز خرید ابتدا باید به ایستگاه kizelay بروید سوار مترو Metro بشوید در انتهای مسیر ایستگاه Batikent پیاده شوید. خارج از ایستگاه سوار اتوبوس ego eryaman بشوید . پس از دیدن optimum outlet در ایستگاه بعدی پیاده شوید.برای برگشتن نیز کمی پایین تر از مجتمع ایستگاه اتوبوس هست که خط ego 537 به همان ابتدای ایستگاه مترو Batikent میاید و میتوانید مجددا با مترو به kizelay برگردید.
Anka mal هم مرکز خرید بزرگی است که میتوانید از ایستگاه مترو kizelay سوار مترو Metro شوید و در ایستگاه Akkopru پیاده شوید که دقیقا محل مجتمع هست.هردو مجتمع بقدر کفایت بزرگ هستند که بتوانید یکروز خود را بگذرانید محلهای غذا خوری خوبی هم دارند.فقط مواظب باشید خودتان را خیلی خسته نکنید. بقیه محلهائی را که مارک کردم را ندیدم.
غذا
قیمت آب بسیار متفاوت است . آب 300 سی سی زا بسته به محلهای متفاوت میتوانید از 0.3 L تا 3 L خرید کنید.قیمت اسکندرکباب حدود 12L است و فست فود هم حدودا 10 L تا 15L بسته به نوع سفارش میتواند تمام شود . در فوت کورت مجتمعها حدود از 12L تا 20L و اگر بیشتر بخواهید بخورید تا 30L تمام میشود. در هتل هم قیمت سیر شدن از 14L شروع میشود تا به بالا . چای حدود 2L است. در فرودگاه هم هرچه بخواهید بخورید و بیاشامید حدود 3 برابر قیمت بیرون از فرودگاه است.
هوا
هوا کاملا خشک است در اوایل آذرماه که آنجا بودم دما بین ده درجه مثبت و دو درجه منفی متغیر بود . همراه با کمی باد . خیلی دقت کنید. هتلها و مراکز خرید گرم هستند و بیرون سرد. این موضوع باعث سرما خوردگی میشود. قرصهای مسکن ، سرما خوردگی ،آنتی هیستامین و ویتامین ث همراه داشته باشید.
به یاد دوران کودکی – این بود انشا من ببخشید سفرنامه من .

نقشه آنکارا
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﭘﺮﻭﺍﺯ ﺗﺮﮐﯿﺶ ﻣﺸﻬﺪ ﺍﺳﺘﺎﻧﺒﻮﻝ ﺍﻧﮑﺎﺭﺍ ﺧﻮﺏ ﻭ ﮐﻤﯽ ﺧﺴﺘﻪ ﮐﻨﻨﺪﻩ
ﻫﺘﻞ ﺍﻧﮑﺎﺭﺍ ﭘﻼﺯﺍ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻮﺏ ﻭ ﺗﻤﯿﺰ ﻭ ﮐﺎﻣﻞ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻋﺎﻟﯽ ﺗﺎ ﺳﻔﺎﺭﺕ ۸-۱۰ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﻭ ﺗﺎ ﺩﮐﺘﺮ ۱۲-۱۵ ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺣﺪﻭﺩﺍ
ﻫﻮﺍ ﺑﯿﻦ ۲-۱۳ ﺩﺭﺟﻪ ﻣﺘﻐﯿﺮ ﻧﯿﻤﻪ ﺍﻓﺘﺎﺑﯽ ﺳﺮﺩ ﻭ ﺑﺎﺭﺍﻧﯽ ﻭ ﯾﺎ ﻧﯿﻤﻪ ﺍﺑﺮﯼ ﻭ ﮐﻼ ﻣﺘﻐﯿﺮ
ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﺮﺍﻡ ﺳﺨﺘﻪ ﻭ ﺗﻠﮕﺮﺍﻓﯽ ﻧﻮﺷﺘﻢ ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺕ ﻣﻔﺼﻞ ﺗﺮ ﺩﺭ ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﺁﯾﻨﺪﻩ
[/align]ﺳﻮﺍﻝ ﺧﺎﺻﯽ ﻫﺴﺖ ﺑﺎ ﮐﻤﺎﻝ ﻣﯿﻞ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺪ ﺩﺍﻧﺎﯾﯽ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯿﺪﻡ .
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
یکی از کاربرامون با آیدی ashakibafar در این ارسال مورد جالبی رو در سایت سفارت آمریکا در ترکیه پیدا کرده به شرح زیر:
New Courier and Other Services for Immigrant Visa Applicants Starting 19 December 2012
27 November 2012

As of 19 December 2012 the U.S. Embassy in Ankara will implement several changes that will affect immigrant visa applicants. All immigrant visa applicants will have to register with our new service provider, CSC, to select a visa pick-up location before coming to the Embassy for their interviews. Please be advised that appointment scheduling and fee payment for fiancé(e) visas will also be subject to these changes.

When our office implements this arrangement with our new service provider, we will NOT be able to accept visa applications on the day of the interview without the proof of registration with CSC (your UID confirmation number).

Our team will be posting further information on our website about these changes shortly
.
منبع خبر
اگه برداشت من از این خبر درست باشه از روز 19 دسامبر سفارت به جای یو پی اس با شرکت پستی دیگه ای به نام CSC کار خواهد کرد و متقاضیان ویزا باید قبل از مراجعه به سفارت در این شرکت پستی رجیستر بشن. گویا تغییرات دیگه ای هم در راه هست که امیدوارم به خیر و صلاح هممون تموم بشه. با آرزوی موفقیت برای همهBig Grin.
سلام دوستان
نوبت سفرنامه من شد.من راجع به دکتر و مصاحبه مینویسم .در مورد بقیه چیزها( mhpzهمسرم)توضیح داده.
ما ساعت ۸.۵ پشت در مطب دکتر بودیم منشی‌ ساعت ۹ اومد به ترتیبی که صف وایساده بودیم رفتیم تو و پاسپورته و دو قطعه عکس و کارت زرد رو دادیم.بعد منتظر شدیم تا صدامون کرد برگه بهمون داد که بریم طبقه 5 واسه عکس قفسه سینه و آزمایش خون .چند تا خانواده با تور لیدر اومده بودند واسه انجام کارهاشون که متاسفانه این تور لیدرها با توجه به آشناییشون با منشیها سعی داشتند نوبت مشتریهاشونو جلو بندازند.اینم بگم که ساعت وقت دکتر چندان اهمیتی نداره هرکس زودتر اونجا باشه اول میشه! ما رفتیم طبقه 5 اونجا نامه دوم سفارت مربوط به وقت مصاحبه و کیس نامبر رو خواستند.یک فرم به من دادند که امضائ کنم که باردار نیستم بعد دو نفری 95 دلار دادیم (100 دلاری دادیم بقیشو لیر برگردوند ولی منصفانه تبدیل کرده بود نگران نباشید) بعد عکس قفسه سینه که لباسای بالاتنه رو درآوردم یک کاور پوشیدم گوشواره و گردنبند رو هم باید در بیارید و عکس.بعد هم آزمایش خون.
بعد اومدیم طبقه 4 منتظر معاینه دکتر.اول همسرم رفت یه نیم ساعتی اون تو بود بعد منو صدا کردند رفتم تو اتاق معاینه اونجا یه 20 دقیقه ای نشستم تا دکتر اومد بعدا فهمیدم که داشته تلفن صحبت میکرده!به فارسی ازم پرسد که مدرک تحصیلیم چیه و چه رشته ای بعد درباره اینکه جراحی داشتم و آیا سیگار میکشم پرسید.بعد پرسید آیا داروی خاصی میخوری.در ضمن از روی کارت زرد یه چیزهاییرو تو برگه وارد میکرد که معلوم بود واکسن ها رو قبول داره و داره تاریخهاشو وارد میکنه.
بعدش یه معاینه کوتاه و دوید رفت بیرون گفتم حتما رفته واکسن بیاره که دیدم بعله برگشت و یه سرنگ تو دستش منم سریع گفتم راستی من سه سال پیش ابله مرغون گرفتم جاشم مونده با تعجب گفت سه سال پیش؟پس باید تست بدی. و تمام هیچ واکسنی نخوردم.راستی من هپاتیت رو سال 2000 زده بودم.دیفتری کزاز رو 2010 ودو نوبت MMR رو 2012
وقتی اومدم بیرون همسر گرامی رو دیدم که واکسن خورده بود و نمیدونست چی!بعدش پرسیدیم منشی گفت هپاتیت بوده چون نوبت سوم هپاتیتش نزدیک مصاحبه بود نزده بود که دکی جون زحمتشو براش کشید و با 50 دلار ناقابل براش زد.همسرم گفت که دکتر به انگلیسی باهاش حرف زده و کلی راجع به کارش و اینور اونور گپ زدن. اینجا ازمون 190 دلار گرفتن که 50 تاش ماله واکسن بود. بعدش ما رو فرستادن پایین واسه آزمایش آنتی بادی آبله مرغون که اونجا هم 125 لیر دادیم.(در این قسمت لیر میگیرند). بعد اومدیم بالا پاسهامونو دادند و گفتند جواب فردا ساعت 3.راستی چون ما اولین نفر بودیم کارهامون زود انجام شد به یه سریها گفته بودن واسه معاینه عصر برگردند.
تو مطب دکتر با آقا پیمان و همسر گلشون و کوچولوی خوش اخلاقشون اشنا شدیم .فردا ی اون روز هم جواب رو گرفتیم که با توجه به مثبت بودن نتیجه دیگه واکسن لازم نبود.هزینه معاینات برای من حدود 150دلار و برای همسر 200 دلار شد.واکسنی هم که به همسرم زدن کاملا درست و بجا بود.
در هتل آنکارا پلازا با مامان سایه مهربون و همسر و دخترشون آشنا شدیم همینطور مهسای عزیز و همسرشون (زوج خیلی جوان گروه) که شب قبل مصاحبه کلی معاشرت کردیم و قوت قلب گرفتیم.
صبح ساعت 7:45 دم در سفارت بودیم با توجه به اینکه خیلی زود بیدار شده بودیم صبحانه مفصلی خوردیم و قدم زنان رفتیم تا سفارت.هتل آنکارا پلازا تا درسفارت 10 دقیقه راهه.اونجا که رسیدیم دو صف تشکیل شدد مهاجرتی و غیر مهاجرتی.تو صف وایسادیم اول مهاجرتی ها رو فرستادند داخل. ما تا 8:30 منتظر شدیم با توجه به هوای سرد حتما لباس گرم بپوشید.راستی در مورد لباس بگم خیلی مهم نیست فقط مرتب باشه کافیه اولا که توی سفارت دما طوریه که میشه با پالتو نشست من فکر کردم اگر پالتو مو در بیارم باید بگیرم دستم و مزاحم میشه موقع ارائه مدارک. در ثانی افسر فقط یک سوم بالایی منو میدید از پشت باجه!البته قد بلند ها بیشتر دیده میشنSmile
راستی برای چک امنیتی دم در حواستون باشه تو کیفتون موچین فرمژه قیچی اینا نباشه. موبایل رو هم ازتون میگیرن رسید میدن.یه دختر خانمی آب و ابنبات همراهش بود که گفتند یه قلپ از آب و یه آبنبات رو جلو اونا بخوره که مطمئن شن چیزه دیگه نیست.بعد رفتیم تو صف تحویل مدارک تو حیاط ایستادیم که بازم سرد بود.نوبتمون که شد مدارک رو به ترتیبی که تو ایمیل ازمون خواسته بودند دادیم.مدرک تحصیلی از من هم اصل دیپلم و هم اصل لیسانس رو گرفت مدارک تحصیلی همسرم رو هم نخواست(چون من برنده اصلی بودم).شماره گرفتیم رفتیم تو نشستیم سفارت خیلی شلوغ بود و همه صندلیها پر شد.با مطالب مفیدی که achi تو سفرنامه اش نوشته بود و با شکل توضیح داده بود مراحل کار رو حفظ بودم و این کلی باعث آرامشم شد.(واقعا ممنون achi جان)این قسمت رو از تو سفرنامه achi بخونید که خیلی خیلی کامله.اول شماره اعلام شد برای تصحیح فرمها رفتیم یه خانمی پرسد که انگلیسی متوجه میشوید ما هم گفتیم بله فرمها رو داد بهمون پاک و پاکیزه دور چیزی خط نکشیده بودند فقط جای خای مربوط به خودشونو پر کرده بودند دو تا اصلاح کوچیک داشتیم.بعدشم ازمون اصل فرم امضا شده اسپانسر و کپی پاس آمریکاییشو خواستند که دادم. گواهی تمکن مالی رو اصلشو قبلا فرستاده بودیم.
بعد انگشتت نگاری و پرداخت پول .اینقدر سریع شمارمون اعلام میشد که نشسته پا میشدیم Smile قبل ما یه خانم و آقای جوانی مصاحبه داشتند که ما میشنیدیم.آقا معاف بود.خانمه فوق لیسانس الکترونیک .برنده اصلی خانم بود که در یک آموزشگاه خصوصی تحت نظر آموزش عالی درس میدادسئوال راجع به آموزشگاه کرد خانم هم توضیح مفصل داد که غیر انتفائیه واز دانشگاه آزاد گرونتر و کسائیکه کنکور سراسری قبول نمیشند میرن اونجا و ... که به نظر افسره گیج شد و نتیجه کارت ابی و فرم 9 سئوالی در صورتیکه شاید با توجه به معافیت آقا میتونستند یک ضرب بگیرند البته این نظر شخصیه من وهمسرم است.بعدش نوبت ما شد بعد از سلام و صبح بخیربا آقای افسر با موها و ریش کوتاه و لبخند ملیح پرسید آیا قسم میخورید که هر چی تو فرمها نوشتید راسته؟ ما هم دست راستمونو بلند کردیم و تو چشاش نگاه کردیم و قسم خوردیم.بعد پرسید که آیاشغل من مهندسی کنترل کیفیته که من گفتم نه مهندسی کنترل سیستمهاست و یه کم توضیح دادم گفت فهمیدم من هم دیگه ادامه ندادم.بعد از همسرم پرسید شما هم که مدیر هستی قبلا سابقه مهندسی داشتی اونهم گفت بله بعدش با خنده پرسید سربازی هم که سپاه بودی اونهم گفت صنایع دفاع بودم مامور شدم به سپاه گفت یعنی شمارو وام داده بودند (با خنده) همسرم هم با خنده گفت بله بعد شروع به یاداشت در کامپیوترش کرد.سپس برگه ابی معروفو در اورد و گفت شما با توجه به شغلتون واجد شرایط ما هستید فقط یه پروسه اداری داره که 4 تا 6 هفته طول میکشه.وقتی شمارتونو دیدید تو سایت یکیتون بیاد ویزاهارو بگیره.بعدش گفت هر هفته چک کنید سایت رو.و اصل مدارک و یه سری ازکپیهارو که نمیخواستن و بیشتر مال همسرم بود رو برگردوند.در ضمن ترجمه کارت ملی رو برگردوند و حتی اصلش رو هم نخواست.پس نگران تاریخ انقضاش نباشید اصلا نخواستنش.درباره هیچی دیگه نپرسید.
کلا ما ساعت 9 مدارکو تحویل دادیم و شماره گرفتیم و ساعت 9.5 از در سفارت با یه برگه آبی اومدیم بیرون!خیلی سرعتی. دو تا دختر جوان مجرد(غیر مهاجرسرایی) پشت ما بودند که بعدا فهمیدم یکضرب گرفتند. حتی یکیشون مدارکشو 15 روز زودتر پست نکرده بود و روز قبل از ما مصاحبه داشت که مدارکشو گرفته بودند گفته بودند فرداش بره تا اونا مدارکو بررسی کنند و اون روز که با ما اومده بود خیلی راحت ویزا گرفت. به امید اینکه زودتر دوران کلیرنس ما هم به خوبی به پایان برسه.
با تشکر از بانیان این سایت و همه دوستایی که با به اشتراک گذاشتن تجربه هاشون مسیر رو برای ما هموارکردن.
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
(2012-12-01 ساعت 13:18)mitme نوشته:  سعید جان میشه لطفا بگی هزینه تست ppd چقدر شد؟؟؟ و اینکه فقط باید پاسپورت رو ارائه بدیم دیگه؟؟ راستی ما با یه مرکز هماهنگ کردیم تلفنی ولی خدایی انگلیسی شون افتضاح بود شما مشکل نداشتین واسه ارتباط برقرار کردن؟؟
پی نوشت: واسه امیر عزیز و سعید خان و خانواده گلشون هم آرزوی ویزای یک ضرب رو دارم..... Smile
سلام دوست عزیز ؛

هزینه تست PPD زیاد نیست . 10 لیر برای هر نفر . راستش انگلیسی که اصلا بلد نبودن ولی من خواهر خانمم که اینجا زندگی میکنه همراهمون بود و ترکی صحبت کرد باهاشون .
تشکر کنندگان: lilistar ، kasrafo ، ani_sheiton ، mitme ، hamedhamed ، peyman1355 ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان