کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
سلام دوستان
حدودا یکسال و اندی با همدیگر در خصوص فرایند لاتاری صحبت کردیم و اندیشیدیم. جای بسی خوشحالی است که از این سایت
توانستیم بهره لازم ببریم و از این طریق به دست اندرکاران آن خدا قوت می گویم. به دوستانی که در آینده این مسیر را طی خواهند کرد چند توصیه دارم.
1- فرایند لاتاری یک مسیر پرپیچ و خمی می تواند باشد لذا صبر مهمترین فاکتور است.
2- تمامی پلهای پشت سر خود را از بین نبرید.
3- تا زمانیکه ویزا در پاستون صادر نشده است نسبت به پایان فرایند خوشبین نباشید.
4- زبان فراموش نشود.
5- اگر به قسمت معتقد هستید ببینید خیر و صلاحتون در چیست و آن را به اوبسپارید لذا در صورتیکه ویزا را نگرفتید حتما صلاح بر آن بوده است.
6- همواره توکل را از خود دور نکنید.
7- امیدورم همواره درپناه حق استوار باشید و ...
همواره سبز باشید
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

شراب تلخ ميخواهم كه مردافكن بود زورش
كه تا يكدم بياسايم ز دنيا و شر و شورش
سماط دهر دون پرور ندارد شهد آسايش
مذاق حرص و آز اي دل بشو از تلخ و از شورش
..
با آرزوي سلامت و شادي براي همه دوستان گل ٢٠١٣
مريم و مهدي
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
‎USAdarFarsi (وزارت امورخارجه آمریکا به زبان فارسی)‎

آغاز ثبت نام برای شرکت در برنامه ویزای اقامت دائم آمریکا یا لاتاری گرین‌کارت برای سال ٢٠١٥ ، از فردا ظهر ، یکم اکتبر (به وقت محلی واشنگتن) در تارنمای رسمی : www.dvlottery.state.gov
مهلت ثبت نام تا دوم نوامبر سال جاری خواهد بود.
دقت داشته باشید که ثبت نام کاملا رایگان است و فریب دیگر تارنماها که بابت ثبت نام درخواست اخذ وجه می نمایند را نخورید.
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
کدام بود؟!
کدام؟
این آینده کدام بود
که بهترین روزهای عمرم
را حرام دیدارش کردم؟؟؟

حسین پناهی
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
... غرض رفتن است نه رسیدن. زندگی کلاف سردرگمی است، به هیچ جا راه نمی برد، اما نباید ایستاد. با این که می دانیم نخواهیم رسید، نباید ایستاد. وقتی هم که مُردیم؛ مُردیم به دَرَک...!

نامه های صمد بهرنگی
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
دوستای خوبم
این اتفاق اونقدر دردناک بود که تموم این مدت روم نمی شد بیام و دلداری الکی بدم بگم بابا بی خیال. فقط می خوام بگم همتونو خیلی دوست دارم و با همه خداحافظی کنم.
case No:8XXX
کنسولگری: ایروان
کلیرنس: 15 َ August
اینم نتیجه آخرین مذاکرات نا امیدانه من با سفارت تو ابوظبی
Once the numbers finish world wide, they are finished. It is not about which day we have or don’t have the passport. When the numbers are no longer allocated from Washington because there are no more, there is nothing that can be done. The program is finished for 2013.

و

Dear ,
Thank you for your Sep. 22, 2013 email. We regret to inform you that due to issuance of limited visas (7% of 50,000 all over the word) to Iranian national in 2012-2013 under DV 2013 program, we are no longer able to issue anymore diversity visa in this year. You are welcome to reply for DV2015 program starting in Oct. 2013.
We hope this information will helpful to you.

Communication Unit
Consular Section
US Embassy Abu Dhabi
http://www.abudhabiivo.net/ivoContactus0.aspx
/rm

*** The work week for Embassy Abu Dhabi is Sunday - Thursday; UAE is 8 hours ahead of U.S. Eastern Daylight Savings time **

و

We have no way of knowing at the time that we accept a passport whether or not we still have visa numbers. The numbers can finish at any second, literally. We can be in the middle of printing a case and the numbers could finish because the last one was taken by another post.

و اینم آخرین ایمیل پر از بدوبیراه من بهشون از طرف همتون.
Well, this is an apparent flaw in your visa issuance system. The lack of a planning system for case numbers is obvious.
Why do you current the case numbers when you are running out of visa.
I don't want to talk about the psychological effects of this kind of rejection at the middle of printing visa. Financially speaking, we spend thousands of dollars when we receive notification from KCC to pursue our cases at a US Visa post. That's true, we are told a visa is not guaranteed, but we are not told that you have to spend thousands of dollars, submit all your documents get clear in your background check then we simply will run out of visa. We are not told that planning system is not accurate and we will tell you to go and pursue your case and we will reject when process is %99 completed. You cannot have people go through all these processes on the basis of huge odds of running out of visa number at any second. This is not fair. I plan my life on this basis. My whole investment, plans and family life gets ruined because of the a poor planning system. You cannot play with people life by your poor planning system. A simple estimation system can easily solve the issue and prevent this devastating effect on somebody's life. It took me 18 months to come over drop off my passport and get rejected and it will take me 18 years to get over it.

متاسفم. خواهر منم جز بازماندگان این سری بود. طفلی ۱۵ سپتامبر پاسش رو داده بود ۲۴ سفید بهش برگردونده بودن. ‌داغونه الان. خودم دانشجویی اینجام. داشت میومد پیشم.
کاری کمکی خواستید اینجا مسیج بزنید بهم دوستان و امیدوار باشید به فردا.
من هم به نوبه خودم براي تمام كساني كه در اين مسير دشوار به هر دليل بازماندند آرزوي زندگي سرشار از شادي و اميد در وطن عزيزمان ايران را ميكنم،موفق و پيروز باشيد
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
براتمامی عزیزان 2013 بخصوص دوستانی عزیزی که به هر دلیل موفق به اخذ ویزا نشدند بهترین آرزوها را دارم امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید و همیشه ودر همه حال شادکام و تندرست و پیروز ...
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
وقتی داستان بچه هایی که ویزا نگرفتن رو با همسرم در میون میزارم،با یه لبخند تلخی رو به من می کنه و میگه :
هیچ وقت داستان تقدیر و سرنوشت رو از یاد نبر.کسی فکرش رو می کرد که من فقط به خاطر 4 ماه بیشتر از 21 سالگی،6 سال قبل نتونستم به همراه مادر و برادرم بیام ؟این اتفاق افتاد و من که می تونستم تو 20 سالگی بیام آمریکا،نتونستم بیام.ازدواج کردم و 6 سال بعد با تو اومدم اینجا.بازم به من میگه یادته سال 90 می خواستیم بریم دوبی تفریح ؟یادت میاد پاسامون به دستمون نرسید و بلیطامونو کنسل کردیم و کلی ناراحت شدیم ؟یه سال بعدش واسه مصاحبه رفتیم دوبی و تفریح هم کردیم.
هیچ کس حال دوستان مارو نمی فهمه.کسی نباید به خاطر تقدیر روزگار امروز خودش رو خراب و آینده رو هم همیشه به این تقدیر گره بزنه.از این دست حرفا این چند روز زیاد زده شده.اما حداقل توی این پروسه،همسر من شرایطی تا حدودی مثل شما رو تجربه کرده و حال و روز شما رو می فهمه.باور کنین که تقدیر همه از قبل معین شده.پس ما نیز تدبیر کنیم.آرزوی من سلامتی و شادکامی تمام عزیزان در هرجای این کره خاکیه که بی این دو لحظه ای آرامش نخواهید داشت.
شب و روزتان خوش و ایام به کام.
لاتاری 2013
خانواده عزیز وبزرگ من ،شما را دوست دارم وهیچگاه فراموش نخواهم کرد. به خود می بالم که شما را دارم.همه شما را تا آخر عمر آنطور که برای تک تک شما در ذهنم تصویر ساختم باز هم خواهم دید.خدا نگهدار
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
(2013-09-22 ساعت 18:04)r91 نوشته:  از ما كه كذشت.براي كساني كه قصد ادامه اقدامات قانوني رو دارن ميكم كه به نظر من تنها كار مفيدي كه ميشه انجام دارد و البته. زحمتش با اون طوطيهاييه كه. تو قفس نيست به نظرم راه زيره كه قبلا هم نوشته بودم
ايني كه ميخوام بكم برنامه اي بود كه خودم. بعلت نوع شغل خودم(وكالت)در صورت رسيدن به آمريكا در اولويت كاريم داشتم.
از كساني كه رسيدن اونور مخصوصا عزيزان آكاه تر خواهش ميكنم از طرق قانوني و مراجعه به سناتورها ونمايندكان مجلس و سران احزاب خصوصا دموكرات در منظقه خودتون و لابيهايي كه شايد و بنا به هر دليلي دلشون بخواد براي ايرانيها كاري بكنند ايرانيهايي كه داراي سمت و نفوذي در دولت هستن و حقوقدانها مسايل موجود و ايرادات قانون لاتاري خصوصا حث ددلاين 30سپتامبر كه به خاطر تعلل سفارتها سرنوشت آدمها رو عوض ميكنه و استعلامهاي خيلي سخت. طولاني و بيمورد در مورد ايرانيا پا درهوا كذاشتن اونها و در عين حال ادعاي اينكه ما كه كفته بوديم كسي خونه و كارش رو به هم نزنه طول كشيدن بي مورد اعلام پاسخ استعلامها از مراجع مربوطه و در ادامه اون عدم اعلام به موقع نتيجه كليرنس توسط سفارت وكلي ايرادات ديكه كه تو اين چندسال ديديم ودر ابتدايي ترين سيستمهاي قانون نويسي نميكنجه رو براشون باز و تحليل بكنيد قانون برنامه لاتاري نياز به يك دستورالعمل اجرايي با پيشبيني تمام جزييات از جمله الزام مراجه به اعلام پاسخ استعلامها ظرف مدت معين و اعلام نتيجه اون بلافاصله توسط سفارت و. .. كه يا وجود نداره يا اكرم هست خيلي كليه . از هر طريق ممكن كتبي و حضوري ازشون بخواهيد فعاليتهايي جهت اصلاح اين قانون در مجلس يكنند.خيلي قانون ايراد داره.بخوام بنويسم مثنوي هفتاد من ميشه كه همتون هم بهتر ميدونيدش.ميخواستم بعد از تموم شدن اين قضيه به خير و خوشي (خيرسرشون) پيشنهاد بدم به مديرانمون كه تاپيكي بزارن تا هركسي مشكلات خودش رو كه در اين راه باهاش دست به يقه بوده تعريف كنه و حالا با اين اوضاع مناسبتش چه بيشتر شده.بياين و اين لطف رو به آيندكان بكنيد. هرقانوني ايراداتي داره و بايد اصلاح بشه ولي اين ايرادات بايد بالاخره از يه طريق قانوني آشكار بشه.لطفااااااااا"
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
تشکر کنندگان: پدی ، bayat_r ، abloom_ma ، mhb161 ، n51 ، honey rahmati ، habibi ، Arash R ، mehdi didam ، alihmh ، nyayesh ، soruosh ، AsemanAbee ، nedaba ، abshar_wf ، noura ، maria2000 ، mehdi2014
در زمان‌ها ی گذشته، پادشاهی تخته سنگی را در وسط راه قرار داد و برای اینکه عکس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی کرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی‌تفاوت از کنار تخته سنگ گذشتند. بسیاری هم غرولند می‌کردند که این چه شهری است که نظم ندارد. حاکم این شهرعجب مرد بی‌عرضه ایست و… با وجود این هیچ کس تخته سنگ را از وسط بر نمی‌داشت. نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود، نزدیک سنگ شد. بار‌هایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرار داد. ناگهان کیسه‌ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود، کیسه را باز کرد و داخل آن سکه‌های طلا و یک یادداشت پیدا کرد. پادشاه در آن یادداشت نوشته بود: « هر سد و مانعی می‌تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشد »
2013AS89XX-آنکار‏_ جولاي
برگ صورتي، كلير16آكست‎
دنیا را باید ساخت نه با دنیا ساخت....
باز هم 1 اكتبر رسيد و تجربه تلخ بازماندگان مهاجرسرايي تكرار شد... Sad و اين تاپيك تا لحظاتي ديگر با خاطرات تلخ و شيرينش قفل خواهد شد ...

با سلام خدمت همه دوستان 2013 هي
به همه دوستاني كه موفق به اخذ ويزا شده اند تبريك مي گم و براشون در اين راه پر پيچ و خم آرزوي موفقيت دارم .براي دوستاني كه بنا به دلايلي موفق به اخذ ويزا نشده اند هم آرزوي موفقيت دارم مي دونم كه دلداريهاي ديگران نمي تونه تسكين اين لحظات سخت و دردناك باشه ، مي دونم كه چه ساعتهاي پر استرسي رو منتظر آپديت سايت كليرنس بوديد ، چقدر يارو ياور هم بوديد و به هم اميدواري مي داديد بدون اينكه همديگه رو بشناسيد ، من هم سال گذشته تا لحظات آخر همراه دوستان كلير نشده ام در چنين تاپيكي بودم و اينقدر احساس نزديكي باهاشون داشتم كه حتي نتوستم براي ويزاي خودم شادماني كنم .
ولي به هر حال بايد قبول كرد اوني كه اون بالاست خودش اين سرنوشت رو برامون رقم زده و حتماً‌ خير و صلاحي در كار بوده كه به ويزا نرسيديد شايد بهترينهاي ديگه اي در انتظار شما باشه كه ازش بيخبر باشيد. اميدوارم كه زندگي جديدي رو از امروز شروع كنيد بدون اينكه افسوس گذشته رو بخوريد از اينكه سلامت هستيد خدا رو شاكر باشيد.
يادمون باشه كه آمريكا رفتن هدف است ولي همه چيز نيست .
به اميد روزي كه در لاتاريهاي آينده برنده بشيد Smile
به اميد روزي كه همه دوستان و هموطنانم مثل باقي كشورها بتونن به راحتي و با ويزاي توريستي به آمريكا سفر كنن Smile
شاد و سلامت باشيد .
ارادتمند شما
gulu - برنده 2012
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

روز وصل دوستداران یاد باد
یاد باد آن روزگاران یاد باد
گرچه یاران فارغند از یاد من
از من ایشان را هزاران یاد باد

خداوند یارو و یاورتان باد
2013AS2### - تعداد 4 نفر- مصاحبه 2w Dec -ایروان - زمان کلیر شدن 2 جولای 2013 مدت انتظار جهت کلیر شدن 204 روز

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان