کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترکیه - مصاحبه
(2016-02-11 ساعت 13:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان یه مشکل پیدا کردم میشه کمکم کنید سریع
می خوام وقت بگیرم برای دکتر اونگان . تاریخ میلادیشون یه روز از ما جلوتره .جمعه تو تقویم ما در ایران میشه ۱۱ مارچ واسه اونا تو برنامه وقت دهیشون می شه ۱۲ مارچ جمعه. حالا بر حسب وقت دهی اونگان بگیرم ؟ از طرفی سفارت گفته ۱۶ مارچ وقت مصاحبتونه  با این حساب سه شنبه واسه اونا می شه ۱۶ مارچ .چهارشنبه واسه ایران می شه ۱۶ مارچ. دلیلش چیه ما که با ترکیه تقریبا همسایه ایم چرا یه روز تفاوت وجود داره

خیلی عجیبه این مشکل.
من هم هفته پیش که مشغول خریدن بلیط هواپیما بودم به این مشکل برخوردم و بعد که دقیقتر نگاه کردم دیدم مثلا توی تقویم اون سایت 19 مارچ دوبار ثبت شده!!!
شاید اینجا هم همین مشکل باشه.
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 13:06)anahita1361 نوشته:  خیلی عجیبه این مشکل.
من هم هفته پیش که مشغول خریدن بلیط هواپیما بودم به این مشکل برخوردم و بعد که دقیقتر نگاه کردم دیدم مثلا توی تقویم اون سایت 19 مارچ دوبار ثبت شده!!!
سلام دوستان
امسال 2016 سال کبیسه است یعنی فوریه بجای 28 روز 29 روز است . بنابراین روز مصاحبه و وقت دکتر را با میلادی چک کنید .
موفق باشید.
کتگوری F3
تاریخ اپلای : sep2004
case number:ank2010561xxx
تاریخ مصاحبه: 4Aug
وضعیت: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، amir2640
(2016-02-17 ساعت 13:06)anahita1361 نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 13:08)مهسا20132013 نوشته:  دوستان یه مشکل پیدا کردم میشه کمکم کنید سریع
می خوام وقت بگیرم برای دکتر اونگان . تاریخ میلادیشون یه روز از ما جلوتره .جمعه تو تقویم ما در ایران میشه ۱۱ مارچ واسه اونا تو برنامه وقت دهیشون می شه ۱۲ مارچ جمعه. حالا بر حسب وقت دهی اونگان بگیرم ؟ از طرفی سفارت گفته ۱۶ مارچ وقت مصاحبتونه  با این حساب سه شنبه واسه اونا می شه ۱۶ مارچ .چهارشنبه واسه ایران می شه ۱۶ مارچ. دلیلش چیه ما که با ترکیه تقریبا همسایه ایم چرا یه روز تفاوت وجود داره

خیلی عجیبه این مشکل.

دوست عزیز با سلام

دوباره چک کنید من دیروز وقت گرفتم برای 17 مارچ پنجشنبه ایمیل کانفرم هم دریافت کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361
(2016-02-17 ساعت 13:06)anahita1361 نوشته:  

خیلی عجیبه این مشکل.

دوست عزیز با سلام

دوباره چک کنید من دیروز وقت گرفتم برای 17 مارچ پنجشنبه ایمیل کانفرم هم دریافت کردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-09 ساعت 11:22)mrb نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 10:49)مهسا20132013 نوشته:  دوستان همه باید در سفارت ثابت کنند پتیشنر در آمریکا زندگی میکند؟ تو نامه مصاحبه ان وی سی که چیزی نخواسته. چرا بعضی از دوستان نوشتند ازشون خواستند حضور پتیشنر در آمریکا را اثبات کنند؟ یعنی  از همه می خواهند اثبات کنند یا کیسا فرق داره؟ ما F4 هستیم و  اسفند مصاحبه داریم ممنون می شم جواب بدین

دوست عزیز با سلام

بلی . از بعضی از ذوستان در روز مصاحبه درخواست این مدرک را کرده اند . کیس من هم مانند شما F4 است و هفته اول فروردین مصاحبه دارم . شما مدرکی مانند قبض تلفن همراه و یا پاکت نامه ای که به نام و آدرس پتیشنر در ماه های اخیر ارسال شده است با خود ببرید .
در مدارک درخواستی نیست ولی بردن آن ضرری ندارد .
دوست عزیز
من هم مانند شما هفته اول فروردین آنکارا به همراه خانواده مصاحبه دارم . شما نامه ای از سفارت دریافت کرده اید . مدارک مورد نیاز برای سفارت چه مدارکی است . ممنون از شما ( F4 )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 11:00)mrb نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 11:22)mrb نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 10:49)مهسا20132013 نوشته:  دوستان همه باید در سفارت ثابت کنند پتیشنر در آمریکا زندگی میکند؟ تو نامه مصاحبه ان وی سی که چیزی نخواسته. چرا بعضی از دوستان نوشتند ازشون خواستند حضور پتیشنر در آمریکا را اثبات کنند؟ یعنی  از همه می خواهند اثبات کنند یا کیسا فرق داره؟ ما F4 هستیم و  اسفند مصاحبه داریم ممنون می شم جواب بدین

دوست عزیز با سلام

بلی . از بعضی از ذوستان در روز مصاحبه درخواست این مدرک را کرده اند . کیس من هم مانند شما F4 است و هفته اول فروردین مصاحبه دارم . شما مدرکی مانند قبض تلفن همراه و یا پاکت نامه ای که به نام و آدرس پتیشنر در ماه های اخیر ارسال شده است با خود ببرید .
دوست عزیز
من هم مانند شما هفته اول فروردین آنکارا به همراه خانواده مصاحبه دارم . شما نامه ای از سفارت دریافت کرده اید . مدارک مورد نیاز برای سفارت چه مدارکی است . ممنون از شما ( F4 )
دوست عزیز ما نامه ای از خود سفارت تا امروز دریافت نکردیم .همون نامه ان وی سی است که یکسری مدارک را خواسته مثل اصل شناسنامه پتیشنر و ... که ما قبض تلفن و مدارک حضور پتیشنر در امیرکا را اضافه می بریم . شما اگه نامه ان وسی را بخوانی یک سری مدارک را از خودتون درخواست کرده همان ها کافیه . اگه مدرک دیگه ای نیاز باشه خود سفارت تا قبل از رفتم شما به سفارت خانه از شما درخواست می کنه .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-23 ساعت 13:39)مهسا20132013 نوشته:  
(2016-02-23 ساعت 11:00)mrb نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 11:22)mrb نوشته:  دوست عزیز با سلام

دوست عزیز
دوست عزیز ما نامه ای از خود سفارت تا امروز دریافت نکردیم .همون نامه  ان وی سی است که یکسری مدارک را خواسته مثل  اصل شناسنامه پتیشنر و ... که ما قبض تلفن  و مدارک حضور پتیشنر در امیرکا را اضافه می بریم .  شما اگه نامه ان وسی را بخوانی یک سری مدارک را از خودتون درخواست کرده  همان ها کافیه . اگه مدرک دیگه ای نیاز باشه خود سفارت تا قبل از رفتم شما به سفارت خانه از شما درخواست می کنه .
با سلام و ممنون از شما
در نامه NVC مدارک درخواستی و مدارکی که به سفارت ارسال شده اعلام شده ولی آنکارا غیر از اصل مدارک ، ترجمه یکسری از مدارک را اعلام
می کنه . مثل ترجمه جدید شناسنامه و سند ازدواج و کارت پایان خدمت و ... . بعضی از دوستان نامه سفارت را یکی دو روز قبل از رفتن دریافت
کرده اند و درخواست ترجمه جدید مدارک از آنها شده . همینطور در سایت سفارت ( آنکارا ) لیست یکسری مدارک روتین جهت مصاحبه نوشته شده
است .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من هفته ی گذشته آتکارا وقت مصاحبه داشتم. همه چیز به خوبی انجام شد و ویزا رو یه ضرب ظرف دو روز فرستادن.
من پنج شنبه وقت مصاحبه داشتم، وقت معاینات رو برای دوشنبه گرفته بودم. معاینات مشکلی نبود، همه واکسن ها بجز MMR رو در ایران در انستیتوپاستور تجریش زده بودم. البته چون قبلا واکسن هپاتیت رو زده بودم و آبله مرغان هم تو بچگی گرفته بودم، فقط نتیجه مثبت آزمایش رو در کارت واکسیناسیون درج کردن. دکتر اونگان بعد از معاینه واکسن MMR رو برام زد. برای آزمایشات و عکس قفس سینه 50 دلار و برای معاینات و واکسن MMR، 230 دلار پرداخت کردم.
جواب رو فرداش ساعت 3 دادن. که همه چی اوکی بود. راستی ساعتی که توی سایت برای معاینات میگیرید بیخودیه، صبح ساعت 9 اونجا باشید، هر کی زودتر بره، زودتر کارش راه میوفته.
من عکس هایی که برای سفارت خواسته بودن رو همون عکاسی طبقه همکف مطب دکتر اونگان انداختم شد 20 لیر. یه مدرک دامیسایل هم که دیر به دستم رسیده بود رو تو آژانس کنار همون عکاسی دادم برام پرینت کرد 4 لیر.
پنج شنبه ساعت 8 وقت مصاحبه بود، صبحانه خوردم و رفتم. ساعت 7:30 اونجا بودم. حدود 20 نفری جلوی در سفارت توی صف ایستاده بودن. چون کیف و موبایل همراهم بود نگهبان گفت با اشاره من و چند نفر دیگه رو از صف کشید بیرون. رفتیم کیف و موبایل رو به دکه روبروی سفارت امانت دادیم و 5 لیر ناقابل و برگشتیم توی صف.
حدود ساعت هشت کم کم رفتیم داخل. کمبربند و ساعت باز کردیم همه چی رو گذاشتیم تو ایکس ری و یکی یکی وارد سالن انتظار شدیم. اونجا یه خانم که ظاهرا ایرانی بود به ما شماره داد. شماره مهاجرتی ها از بقیه جدا بود.
نشستیم تا شماره زن دینگ دینگ کنه و شماره مون رو بخونه. نیم ساعتی منتظر بودم. با اینکه مصاحبه فارسی خواسته بودم، مسئول باجه انگلیسی صحبت میکرد و چون دید من هم مشکلی ندارم انگلیسی ادامه داد. دونه دونه مدارک رو ازم خواست. روزمه ازم خواست که گفتم دارم اما نیاوردم میتونید توی linkedin چک کنین. فک کنم بیخیال شد. مدرک دامیسایل هم ازم خواست، دادم (کپی قبض های پرداختی دکتر و انرژی پتیشنر رو برده بودم). ترجمه و اصل شناسنامه و کارت پایان خدمت (معافیت) و رسید PTT رو هم خواست، دادم. عدم سوپیشینه و کارت ملی هم برده بودم که ازم نخواست.
ازم پرسید پتیشنر کار میکنه مالیات پرداخت میکنه، گفتم نه. پرسید مدرکی داری؟ یه برگه که مادرم به انگلیسی اظهار کرده بود که درآمد سالیانه اش چقدر هست رو پرینت کرده بودم دادم امضا هم داشت. گفت اصل این رو هم داری گفتم نه. بیخیال شد. لون برگه اظهارنامه ای که مربوط به ازدواج هست هم ازم خواست. بعضی ها که نبرده بودن بهشون میدادن امضا کنن. (البته مخصوص کسانی هست که F1 و F2A هستش). توش نوشته که من اعلام میکنم که الان مجرد هستم و اگه تا قبل از ورود به خاک امریکا ازدواج کنم دولت امریکا حق داره گرین کارت رو پس بگیره و از امریکا اخراجم کنه. این برگه هم از قبل داشتم و امضا کرده بودم، تحویل دادم.
مرتب میگفت کاغذا رو تکون نده صداش میاد تو بلندگو اذیت میشم. آخرش هم گفت استرسی که داشتی خیلی بامزه بود. خندید. گفت بشین. روی همین شماره دوباره صدات میکنن.
رفتم نشستم. چند نفر دیگه هم سن و سال خودم بودن از ایران با کیس مشابه. سرگرم حرف زدن شدیم. حدود 1 ساعت زمان برد تا دوباره نوبتم شد.
یه باجه دیگه البته. رفتم ازم اثر انگشت گرفت. گفت سوگند بخور که راستش رو میگی. پرسید چه کاره ای کجا کار میکنی، خصوصی یا دولتی. همه رو گفتم. شرکت خصوصی کار میکنم. پرسید چرا میخای بری امریکا گفتم میخام برم پیش خانواده ام. پرسید کی رو اونجا داری، گفتم همه رو. پرسید چرا مامانت تو سفر آخرش زیاد ایران موند گفتم به خاطر کارای درمانی. (این خانم البته فارسی سلیس صحبت میکرد) آخرش هم یه برگه بهم داد که توش تبریک نوشته بود. و اینکه سه تا چهار روز کاری زمان میبره تا پاسپورت با ویزا برسه دفتر پست. گفت پاسپورت پیش ما میمونه دو تا سه روز دیگه چک کن تو دفتر پست بگیرش.
منم خوشحال رفتم سریع بلیت برگشت رو عوض کردم برای پنج شنبه هفته آینده که اگه طول کشید مشکلی نباشه.
شنبه ساعت 11 رفتم دفتر پست که نزدیکای کیزیلای بود پست yenishehir (شنبه ها هم بازه) پاس نیومده بود. رفتم سمت آنیت کابیر که یکم سیاحت کنم. ساعت 12 یکی از بچه ها که تو سفارت آشنا شده بودیم زنگ زد گفت مسئول پاسپورتها گفته ساعت 2 هم سر بزنید شاید بیاد. منم سیاحت رو جمع و جور کردم ساعت 1:45 خودمو رسوندم دفتر پست ، دیدم پاسپورت رسیده. مسئولش به مرد میانساله که فارسی حرف میزنه.
دوباره پریدم بلیت رو جابجا کردم که دوشنبه برگردم تهران.
بلیت رو اگه آنلاین زودتر بگیرید، هم ارزون تر از چارتر و آژانس میشه هم اینکه میتونید آنلاین تاریخش رو عوض کنید. من با ماهان رفتم و برگشتم. هزینه جابجایی 100 هزار تومن میشه.
من هتل گلد رو گرفته بودم که تا کلینیک حدود 20 دقیقه پیاده فاصله داشت و تا سفارت حدود 10 دقیقه. البته از هتل خیلی راضی نبودم. چون اتاق خیلی کوچیک بود و هرچی هم از ریسپشن خواستم یه اتاق بزرگتر بهم بده، گفت همه پر هستن و تا روز آخری که رزرو کرده بودم هم همین رو میگفت. تا اینکه جمعه اتاق رو تحویل دادم و با کمک آژانس که خیلی خوش برخورد هم بودن یه اتاق سه نفره از هتل سیاو با همون قیمت گرفتم و جابجا شدم.
نکته مهم اینکه سعی کنید هتل نزدیک به سفارت و کلینیک باشه. این از همه چی مهم تره.
همون رو زاول سیم کارت بگیرید (حدود 60 لیر). من ترک تلکام گرفتم. با گوگل مپ همه جا میتونید برید و اینترنت همه جا کارتون رو راه میندازه. نترسید برید مترو رو یاد بگیرید. تقریبا برای گردش، خودکفا میشید. خرید توی آنکامال و کیزیلای بد نیست الان (چون فصل حراجه). آنکامال بهتر بود. ال سی واکیکی هم بعضی جنساش خوب بود.
آنکامال رو راحت از کیزیلای میتونید با مترو برید.
خورد و خوراک بستگی به سلیقه و اشتهاتون داره، از هر وعده 15 لیر به بالا میتونید غذای مناسب پیدا کنید. با 20 تا 25 لیر غذای خیلی کامل و پر و پیمون میتونید بخورید. چیزی هم اگه لازم داشتید میتونید از سوپرمارکتها تهیه کنید و با خودتون ببرید تو هتل.

این هم از سفرنامه آنکارای من.
موفق باشید
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
دوستان تو سایت سفارت در ترکیه د رکدام قسمت لیست مدارک روتین برای مصاحبه نوشته شده .ممنون می شم جوابم و بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-28 ساعت 11:26)مهسا20132013 نوشته:  دوستان تو سایت سفارت در ترکیه  د رکدام قسمت لیست مدارک روتین برای مصاحبه نوشته شده .ممنون می شم جوابم و بدین
دوست عزیز
با سلام
در صفحه دوم دعوتنامه شما لینکی وجود دارد که با کلیک روی آن به صفحه ای دسترسی پیدا می کنید که با انتخاب ANK و دانلود فایل PDF
در اختیار شما قرار می گیرد . داخل این فایل لینکی است که با کلیک روی آن و باز شدن فایل 10 صفحه ای ( PDF ( DIVERSITY VISA INSTRUCTIONS - SEP 2013_001 مدارک لازم و روتین و توضیحات کافی در آن موجود است .
پاسخ
دوستان من خیلی استرس دارم اواخر اسفند مصاحبه داریم هر چی نزدیکتر می شم اضطرابم بیشتر می شه . نمی دونم چی میشه؟ امکان داره به f4 ویزا ندن و ریجکنمون کنن. مدارکمون تقریبا کامله . کسی بوده که شنیده باشه f4 رو ریجکت کردن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سفر نامه ویزای مهاجرتی آنکارا
تو این تاپیک قصد دارم تجربیات سفر خودم به آنکارا رو از ابتدا به انتها بنویسیم.انشالله به درد کسایی که این سفر رو پیش رو دارن بخوره.
ما متقاضی ویزای مهاجرتی از گروه CAT F4 بودیم.تاریخ مصاحبه ما 2ام فرودین بود.من بلیط خودم و پدر مادرم رو از 27 به 4 فرودین با پرواز ماهان ایر گرفتم.
پیشنهاد می کنم. همه دوستان پروازشون رو مستقیم از ماهان ایر به دلیل جریمه ناچیز تغییر یا کنسلی بگیرن.(50 هزار تومن) در صورت گرفتن پرواز چارتری با تور کل بهای بلیط سوخت میشه.بلیط رفت و برگشت 7 الی 8 روز بیشتر نباشه..جلوتر دلیلشو میگم.
خوب برسیم به سفرنامه.
پرواز :
ساعت 7.20 صبح ساعت پرواز تهران. به مقصد فرودگاه اسمبوگا آنکارا بود ما ساعت 4 فرودگاه بودیم.در حالت معمول 2 ساعت کفایت می کنه ولی ایام عید که فرودگاه امام قل قله میشه حتما 3.50 قبل پرواز اونجا باشین.پرواز به با کمی تاخیر ساعت 8 حرکت کرد.و ساعت 12 به وقت محلی به آنکارا رسیدم.
هتل
خیلی مهم:هتل رو هیچ وقت از BOOKING.COM رجیستر نکنید.4 یورو الکی برای هرشب میره تو پاچتون.در جایی که کافیه فقط قبل از حرکت یا حتی بعد از رسیدنتون به راحتی اتاق پیدا کنید.هتل کایرا هتل خوبیه و نزدیک سفارت هم هست قیمتشم خیلی خوبه من 2 شب آخر رو رفتم اونجا.
هتل 5 روز اول ما DREAM LIFE HOTEL بود.هتل خوب و تمیز و با کارکنان مودب و شیک.به همراه صبحانه کامل و بسیار عالی..صبحونش خدایی حرف نداشت.
به طوری که صبح که صبحانه می خوردی تا فردا دیگه لازم نبود چیزی بخوری.بگذریم.ما 5 شب برای ماکزمم 4 نفر 235 لیر دادیم.برای هر شب.
2 شب آخر رفتیم هتل KAYRA این هتل بدی نبود ولی به تمیزی هتل قبلی نبود.ولی به خاطر انفجارها و نبود مشتری قیمتشو شکوند رو 170 لیر ولی من به 125 لیر رسوندمش و بنده خدا هیچی نگفت...!!!
مدیکال
من اپونمنت برای مدیکال رو 18 مارچ گرفته بودم.ولی 17مارچ به محض چک-این هتل رفتم مدیکال. و قبول کردن.پس وقت گرفتن زیاد اهمیت نداره باسشون ولی اگر بگیرید خیلی بهتره.
تا رسیدیم.ازمون عکس گرفت.و فرستاد برای X-RAY و آزمایش خون نتیجه ها رو که گرفتیم رفتیم پیش دکتر اونگان.
واکسیناسیون
من به همراه پدر مادرم بودم.و تک تک رفتیم پیش اونگان.پدر من بالای 60 و مادر من زیر 60 و نزدیک 60 بود واکسن ذات الریه پدرم زده بود و مادرم نزده بودچون پاستور گفت زیر 60 نمی خواد ولی به مادرم زدن.همچنین آبله رو بهشون زدن با این که تست تیترشون + بود و قائدتا نباید می زدن.TD هم زده بوده ولی وقتی برگه واکسنارو گرفتیم دیدیم واکسنی به نام TDAP هم به پدر مادرم زده شده.در نتیجه پدر مادرم مجمئعا 5 واکسن خوردن.
مسلط بودن بر زبان انگلیسی و توضیح و توجیح دکتر با خوشرویی توی کمتر واکسن خوردن خیلی اهمیت داره.من وقتی رفتم برای ویزیت خیلی توی یه اتاق نشستم بعد دکتر اومد برای معاینه معاینه در مجموع 5 دقیقه طول نکشید.آخر معاینه دیدم یه واکسن داره پر میکنه.شصتم خبر دار شد داره آلبه رو آماده می کنه.همون جا بهش گفتم در بچگی آواکسن بله رو زدم.و در 10 سالگی هم ویروس خفیفشو گرفتم.مدارک تست آنتی بادی هم موجود هست(البته همه اینا به انگلیسی).یکم نگاه کرد بهم و گفت برو کفشاتو بپوش.اومد بیرون دیدم تست آبله نوشته که باید می رفتم طبقه سوم میزدم.و نتیجش فرداش آماده می شد.و مشکلی نداشت.که خوشبختانه مثبت بود و من هیچ واکسنی توی آنکارا نزدم.!!!!!!!

روز مصاحبه
خیلی مهم :مدارک رو داخل پوشه ببرید و از بردن سامسونت یا کیف دستی در صورتی که کسی رو همراه ندارید بیرون سفارت که براتون نگه داره بنا به دلایلی که جلوتر می رسیم.خودداری کنید.
خیلی مهم : خانم ها حتما بایدعکسشو بدون روسری باشه یا حداقل گوششون تو عکس پیدا باشه مادر من عکسش با روسری بود و وقتی رفتیم داخل خانمی که مال کنترل مدارک بود گفت برو بیرون عکسس بگیر.شانس ما برادرم که در سوئد زندگی می کنه اومده بود تو این چند روز پیش ما و بیرون سفارت منتظر بود.مامانم میره بیرون همون نزدیک سفارت عکس بدون روسری میگیره و بر میگرده.پس حتما خانم های عزیز عکسشون دقت کنن.
ما ساعت 8.15 رفتیم دم سفارت و با یک سف 60 متری روبرو شدیم.اول من نمی دونستم خواستم زود برم جلو چون ساعت 8.30 نوبت ما بود.یه پلیس با لحن خیلی تند و تهدید امیز بوقتی دید من همین طور دارم میام جلو و یک کیف که مدارک داخلش بود دستم بود.به ترکی هی یه چیزی می گفت و من متوجه نمی شدم.بعد کاشف به عمل اومدکه می گه برو اون طرف تو پیاده رو کیف سامسونتتو بزار بعد بیا داخل سف.من اونجا بد جوری خف کردم.گفتم الانه که کلا ریجتک شیم.. رفتیم داخل بعد از این که حدود 45 دقیقه تو صف بودیم.و نوبتمون رو خوندن برای مصاحبه.
مصاحبه
مصاحبه خیلی خوب بودکلا 3 تا سوال نپرسید.یه خانم خیلی محترم و خوش رویی بود که فکر کنم امریکایی بود ولی فارسی صحبت می کردو بیشتر سوالا رو بابام پرسید.از قبیل شغل پتیشنر مقصد ما شغلمون.همینا!!!!!!!!!!! بعد انگشت نگاری و یک کاغذ به پدر مادرم ویزای شما آمادس.] تا 7 روز کاری بعد برید پست که قبل از مصاحبه انتخاب کردید بگیرید.ولی ویزای پدر و مادرم. 2 روزه آماده شد
کیس من گفت یه رزومه بفرست تا به اصطلاح فرایند اداری طی بشه..من فردای مصاحبه فرستادم.و پس فردا ایمیلی اومد که دریافت کردن.الان که این سفر نامه رو می نویسم 18 روزه تو A.P هستم و منتظر کلیر شدن.و تالا 5 تا آپدیت داشتم.
به امید سلامتی و موفقیت Cool
ANKARA CAT = F4
Priority date = 3/10/2002    
approval date = 1/19/2010  
weelcome letter=03/23/2015
case complete=12/23/2015
interview date=21/03/2016
OR date =15/07/2016
ISSUED =19/07/2016
Cool Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، واهیک آقاجانی ، mrb ، alireza88 ، amir1344 ، copol ، mosa10dei
سلام
در مورد رزرو هتل من خودم  از bookingبرای باکو   تابستون گذشته گرفته بودم واستفاده کردم که خوب بود و وجهی اضافه ندادیم . شاید این مشکی در آنکارا باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: alibabax
(2016-04-11 ساعت 21:42)alireza88 نوشته:  سلام
در مورد رزرو هتل من خودم  از bookingبرای باکو   تابستون گذشته گرفته بودم واستفاده کردم که خوب بود و وجهی اضافه ندادیم . شاید این مشکی در آنکارا باشه

خود سایت بوکینگ.کام کمیسیون رو می گیره از هتل ،شما چیز اضافه ای به هتل نمی دی و قبلش کمیسون پرداخت شده.ولی بدون بوک کردن به صورت مستقیم میشه تماس گرفت و با قیمت پایین تر بوک کرد.
ANKARA CAT = F4
Priority date = 3/10/2002    
approval date = 1/19/2010  
weelcome letter=03/23/2015
case complete=12/23/2015
interview date=21/03/2016
OR date =15/07/2016
ISSUED =19/07/2016
Cool Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، alireza88 ، copol
سلام دوستان ! مجموعاً براي سفارت و مديكال چند عدد عكس نيازه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان