کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-06-16 ساعت 16:10)sahar jabbari نوشته:  دوستان یه سوال برام پیش اومده اگه اطلاع دارید کمکم کنید
برای حساب بانکی بابت تمکن مالی که باز میکنیم مهمه چه حسابی باشه؟
حسابی که من باز کردم حساب سپرده کوتاه مدت هستش.
امروز شنیدم که این طور حساب حساب diposit محسوب میشه و برای سفارت قابل قبول نیست
اگه زودتر راهنماییم کنید ممنون میشم چون طی هفته اینده مصاحبه دارم.

سلام دوست عزیز
خودتو درگیر این مسائل نکن همینقدر بهت بگم که من یک حساب بانکی سینا بردم و یک ترجمه حساب که از طریق قیمت گذاری طلا توسط یک طلافروشی که ترجمه کردم بود و هردوراقبول کردند. و هیچ سوالی در این خصوص هم نکردند.
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: mani.iht ، hossien_501
(2013-06-14 ساعت 13:54)niko نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 13:48)shivool نوشته:  بچه ها ما ۴ نفریم..اسپانسر هم نداریم!پول زیادی هم تو بانک نداریم!ولی سند یک خونه،سه دنگ یک خونه دیگه،یک زمین،و ۲۰٪ کارخونه ای رو داریم..
به نظرتون اینا کافیه؟!آخه پولمون تو بانک نیست...به صورت سنده!!
لطفا یکی جواب بده..خیلی نگرانم..(اولین پستم هم هست!!!!)
سلام دوست عزیز
راستش من تو سفارت به چشم خودم دیدم که خانواده ای بودند که کارخونه ودستگاهاشون رو ارزش گذاری کرده بودند اما افیسر قبول نکرد چون طول می کشه به پول نقد تبدیل شه و انها کلیرنس خوردند. پس اگر می تونید گواهی ببرید بهتر است
موفق باشید

(2013-06-14 ساعت 12:58)hamid1243 نوشته:  کسی میدونه چند روز پیش از رفتن به سفارت باید پرینت گرفت ؟
این بستگی به خودتون داره ولی اکثرا معتقدند حداکثر یک ماه فبل مصاحبه بهتر است. من خودم دوهفته مونده به مصاحبه پرینت گرفتم.
موفق باشید

اتفاقا نظر من برعکس نظر دوستمون است من چون قیمت طلا جهانی پایین آمده بود طلایی که داشتم به طلا فروش بردم و ایشان یک گواهی بابت طلا که شامل آیتم های قبض طلافروشی هاست رابرام نوشت و مهر زد و بردم آن را ترجمه کردم و آن را نیز علاوه برحساب بانکی که مبلغش زیاد نبود رابه افیسر دادم و ایشان قبول کرد و اشکالی هم نگرفت باید زیاد نسبت به این موضوع سختگیری نکرد
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: afshinghwink ، shivool ، saeid-ss ، hossien_501
سلام
من سند خونه برده بودم. گفتن چون طول می کشه به پول تبدیل بشه قبول تکردن، و گفتن باید گواهی بانکی ببرم. الان نمی دونم چجور گواهی باید ببرم ؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-13 ساعت 13:40)sadfar نوشته:  
(2013-06-13 ساعت 00:04)hushmandco نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 23:49)hushmandco نوشته:  
(2013-06-12 ساعت 22:46)shadi20 نوشته:  سلام دوستان
من يک سوال فوري دارم واقعا ممنون ميشم کمکم کنيد :

سندهاي ملکي و زمين و... براي اثبات تمکن مالي، آيا " حتما " بايد ارزش گذاري بشه؟؟ ...

بنده بدون ارزش گذاری سند منزل و خودرو را ارائه کردم. البته پول نقد هم بود. نمیدونم به کدامش توجه بیشتری داشت ولی اسنادم بدون ارزش گذاری بودند.
یک نکته ای عرض کنم فراموش کردم بگم.
اگر سندی که دارین در گرو بانک یا جایی باشه ارزش ملک در اون سند قید میشه . یا اگر خودرو رو از کارخانه تحویل گرفته باشین به همراه سند سبز رنگ یک برگه فروش کارخونه هم هست که قیمت خودرو درش درج شده . اینها رو میتونین به عنوان ارزش ملک یا خودرو ببرید با خودتون.
در خصوص در گرو بودن هم در صورتی ببرین که قسمتی از ارزش ملک در گرو باشه نه تمام ملک. مثلا ارزش ملکی یک میلیارد تومن هست ولی به اندازه دویست میلیون تومان در گروی جایی هست.
به این نکته هم توجه کنید.
سلام
ما سند خانه و خودرو ترجمه شده با خودمان برده بودیم ولی نخواستند
مرسي از  عزيزاني که پاسخ دادن,
اما دوستان ما همچنان دو دليمSad ببخشيد من دوباره سوال ميکنم اما قانون کلي چه هستش ؟؟
يعني روتين چيه؟؟ آيا "اکثريت" کساني که براي مصاحبه مي رن املاکشون رو ارزش گذاري ميکنن ؟؟
(يا اين که فقط با دعا و نذر و صلوات و ان شاالله(looooool) که چيزي پيش نياد Big Grin Wink Wink بدون ارزش گذاري ميرن ؟ )  من خيلي سعي کردم از قوانين خود سفارت جواب سوالم رو بگيرم.اما فکر کردم اين يک موردي هست که تجربه دوستان کمک ميکنه,
به نظرتون کار درستيه که با ايميل از سفارت بپرسم يا اين که کار خوبي نيست ؟؟
تشکر کنندگان: گل نهال ، saeid-ss ، hossien_501
سلام.... من کلی از پیجها رو خوندم اما جواب سئوالای زیر بصورت شفاف شاید بتونه کمک بزرگی به همه و یا حداقل خود من بکنه... ممنون می شم اگر بزرگترا پاسخ بدن:
1- کدام بانکها برای گرفتن تمکن مالی در اولویت محسوب می شن برای ماها؟
2- اینکه امروز حساب باز کنیم و فردا تمکن مالی با مبلغ مورد نظر بگیریم از دید افیسر مشکلی نداره؟؟؟حساب یکی دو روزه؟؟؟؟
3- نوع حساب مثلا کوتاه مدت اشکالی ایجاد نمی کنه؟
4- اگر کیسی چند نفره باشه مثلا دو نفره بهتره دوتا تمکن مالی از دوتا حساب بنام هرکدام از افراد گرفته بشه و این دو برگه تمکن مالی باید در یک روز و یک تاریخ باشند؟؟؟
5- ارزش گذاری طلا توسط طلافروش و ترجمه رسمی آن کمکی می کنه به نشان دادن تمکن مالی؟
6- ترجمه سند ملکی بدون ارزش گذاری کارشناس رسمی و صرف نشان دادن وجود ملک و املاک بنام طرف اهمیت داره؟
7 -برای هر یک نفر از کیس چه مبلغی به ریال یا دلار می تونه واسه افیسر مطلوب محسوب بشه؟
8-ترجمه سند ماشین می تونه کمکی به اقناع تمکن مالی بکنه؟
ممنونم
به امید رسیدن به همه آرزوهای خوب ....
همسر یکی از اعضای نسبتا فعال...!!!
تشکر کنندگان: behzadb57 ، saeid-ss
(2013-06-18 ساعت 14:53)hamid3330 نوشته:  سلام.... من کلی از پیجها رو خوندم اما جواب سئوالای زیر بصورت شفاف شاید بتونه کمک بزرگی به همه و یا حداقل خود من بکنه... ممنون می شم اگر بزرگترا پاسخ بدن:
2- اینکه امروز حساب باز کنیم و فردا تمکن مالی با مبلغ مورد نظر بگیریم از دید افیسر مشکلی نداره؟؟؟حساب یکی دو روزه؟؟؟؟
4- اگر کیسی چند نفره باشه مثلا دو نفره بهتره دوتا تمکن مالی از دوتا حساب بنام هرکدام از افراد گرفته بشه و این دو برگه تمکن مالی باید در یک روز و یک تاریخ باشند؟؟؟
5- ارزش گذاری طلا توسط طلافروش و ترجمه رسمی آن کمکی می کنه به نشان دادن تمکن مالی؟
6- ترجمه سند ملکی بدون ارزش گذاری کارشناس رسمی و صرف نشان دادن وجود ملک و املاک بنام طرف اهمیت داره؟
7 -برای هر یک نفر از کیس چه مبلغی به ریال یا دلار می تونه واسه افیسر مطلوب محسوب بشه؟
ممنونم

1- ترجیحا بانکهای خصوصی مانند پاسارگاد - اقتصاد نوین..
2-خیر
3- خیر
4-دو تا گواهی بگیریدبهتره.. بلی دو تا گواهی بایددر یک روز باشه
5-ممکنه
6- خیر
7- برا فرد برنده برا دونفرحدود 15-20 هزار دلار
8-ممکنه
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: saeid-ss ، hossien_501 ، hosseinhgp
برای کیس 3 نفره گواهی تمکن 30 هزار دلار برای من ( حساب ارزی) و حدود 50-60 میلیون تومن برای همسرم کفایت میکنه؟ بدون اسپانسر و سند ملک!

اگه گواهی تمکن من و همسرم تاریخش در یک روز نباشه اشکال داره؟ آخه 2 تا بانک مختلف حساب داریم و چون شهرستان هستیم گواهی رو همون روز صادر نمی کنن و اگه تو یه روز درخواست بدیم ممکنه 2-3 روز با هم اختلاف داشته باشن!!!!!!! نگرانم
کیس نامبر 2018AS00002xxx تعداد افراد کیس سه نفر//سفارت آنکارا// ارسال فرم اول ، چهاردهم می

خدا جووووونم به امید خودت..❤️❤️❤️??
تشکر کنندگان: behzadb57 ، saeid-ss ، amohammadiazar
(2013-06-18 ساعت 14:53)hamid3330 نوشته:  سلام.... من کلی از پیجها رو خوندم اما جواب سئوالای زیر بصورت شفاف شاید بتونه کمک بزرگی به همه و یا حداقل خود من بکنه... ممنون می شم اگر بزرگترا پاسخ بدن:
ممنونم

درود بر دوست گرامی
این سوالها به گونه ای است که هر دوستی پاسخ بده نظریات شخصیش خواهد بود و در بهترین حالت تجربیات خودش یا دیگران در شرایط مشابه می باشد که اصلا قابل اعتماد نخواهد بود من پیشنهاد می کنم از اطلاعات دوستان استفاده کنی ولی 100 درصد مطمئن نباشی و جانب احتیاط را رعایت کنی
در مورد یکی از سوالاتون که تمکن مالی برای اعضای خانواده بایستی در یک روز باشد.
از دوستان مهاجرسرا؛ آقایی بعد از پرینت حساب پول را از حساب یک بانک به حساب بانک دیگرش منتقل کرد و یک پرینت دیگه و برای بار سوم به حساب همسرش و یک پرینت دیگه گرفته است البته نه با مبالغ یکسان چون تمام پول را منتقل نمی کرد که جای شک و شبه باشد و فکر نمی کنم مشکلی هم براش پیش آمده باشد شما هم زیاد نگران نباش
پیروز باشید

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: saeid-ss ، hossien_501 ، hosseinhgp
سلام
دوستان آيا "موجودي حساب بانکي " حتما بايد همراه مدارک مالي که ۱۵ روز قبل از مصاحبه به سفارت ارسال ميشه, باشه؟؟؟ نميشه همون "موقع مصاحبه" همراه خودمون ببريم؟؟???
آخه در بيشتر پست هاي دوستان خواندم که "گواهي بانکي موجودي حساب" بايد به تاريخ
مصاحبه نزديک باشه, اما الان در يکي از پست ها گفته شده بود که " موجودي حساب " رو هم همراه ترجمه سند و مدارک مالي در پاکت بذاريد و ارسال کنيد
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
تشکر کنندگان: saeid-ss
(2013-06-21 ساعت 13:47)shadi20 نوشته:  سلام
دوستان آيا "موجودي حساب بانکي " حتما بايد همراه مدارک مالي که ۱۵ روز قبل از مصاحبه به سفارت ارسال ميشه, باشه؟؟؟ نميشه همون "موقع مصاحبه" همراه خودمون ببريم؟؟???
آخه در بيشتر پست هاي دوستان خواندم که "گواهي بانکي موجودي حساب" بايد به تاريخ
مصاحبه نزديک باشه, اما الان در يکي از پست ها گفته شده بود که " موجودي حساب " رو هم همراه ترجمه سند و مدارک مالي در پاکت بذاريد و ارسال کنيد
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
سلام
دوست عزیز شما میتونید گواهی بانکی و اگر سند دارید روزی که رفتی برای مصاحبه باخودتون ببرید و ایرادی نمیگیرند
موفق باشید
CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

تشکر کنندگان: saeid-ss ، hossien_501 ، tajhizgaran ، shadi20
(2013-06-09 ساعت 14:44)Ladan-m نوشته:  دوستان برای یک نفر چقدر پول باید تو حساب باشه؟ و اینکه بانک الان با ۲۵۰۰تومن حساب می‌کنه یا نه؟
ممنون

درود بر شما
حداقل 11000 دلار باید تو حساب باشه,در ضمن بانک دلار مبادله ای رو حساب میکنه دقیقا نمیدونم دلار مبادله ای چنده.البته اینو بدونین که تو سفارت نرخ دلاری که تو بازار خرید و فروش میشه در نظر میگیرن.
2014AS00003$$$ Abu dhabi
خوشا نه اگر رها زیستن,مردن به دریایی
تشکر کنندگان: hushmandco ، KIMIA2005 ، tajhizgaran ، pv-n
سلام به همه دوستان
برای یک زن و شوهر و یک فرزند آیا باید پول فقط در حساب فرد برنده در لاتاری باشد یا هر یک از زن و شوهر باید جداگانه گواهی ببرند
از دوستان خواهشمندم فقط کسانی که اطلاع 100 درصد دارند اعلام کنند و روی حدس و گمان جواب داده نشود . این سوال و پاسخ آن به درد خیلی ها خواهد خورد ممنونم
case number : 2014AS79XX
interview : Yerevan in July
my case includes : 3 person
Big Grin
تشکر کنندگان: tajhizgaran
(2013-06-26 ساعت 14:40)rayan.rahpou نوشته:  سلام به همه دوستان
برای یک زن و شوهر و یک فرزند آیا باید پول فقط در حساب فرد برنده در لاتاری باشد یا هر یک از زن و شوهر باید جداگانه گواهی ببرند
از دوستان خواهشمندم فقط کسانی که اطلاع 100 درصد دارند اعلام کنند و روی حدس و گمان جواب داده نشود . این سوال و پاسخ آن به درد خیلی ها خواهد خورد ممنونم

دوست عزیز گواهی تمکن مالی بایستی بنام فرد برنده لاتاری صادر شود یعنی پول باید در حساب فرد برنده باشه و گواهی رو بگیرید . البته بعضی از دوستا ن حساس هستند به این موضوع و میگن برا محکم کاری یک گواهی هم واسه همسرم بگیرم ببرم ضرری نداره که این کار رو هم میتونید انجام بدید و بعضی از دوستان این کار رو هم انجام دادند اون دیگه بستگی به خودتون داره .
تشکر کنندگان: farshadsh ، tajhizgaran ، azar1348
(2013-06-26 ساعت 19:18)KIMIA2005 نوشته:  

دوست عزیز گواهی تمکن مالی بایستی بنام فرد برنده لاتاری صادر شود یعنی پول باید در حساب فرد برنده باشه و گواهی رو بگیرید . البته بعضی از دوستا ن حساس هستند به این موضوع و میگن برا محکم کاری یک گواهی هم واسه همسرم بگیرم ببرم ضرری نداره که این کار رو هم میتونید انجام بدید و بعضی از دوستان این کار رو هم انجام دادند اون دیگه بستگی به خودتون داره .

قبلا به من در جواب این سوال گفتن که بایدی وجود نداره و هر کدوم از اعضای خانواده میتونه که حساب داشته باشه Wink
تشکر کنندگان: mlo ، farshadsh ، tajhizgaran
(2013-06-26 ساعت 20:53)sahar kh نوشته:  
(2013-06-26 ساعت 19:18)KIMIA2005 نوشته:  

قبلا به من در جواب این سوال گفتن که بایدی وجود نداره و هر کدوم از اعضای خانواده میتونه که حساب داشته باشه Wink

اره میتونند هر کدوم از اعضا خانواده حساب داشته باشند و گواهی بگیرند ولی لزومی به این کار نیست و برا سفارت فقط گواهی موجودی حساب فرد برنده ملاک هستش ..
تشکر کنندگان: farshadsh ، tajhizgaran

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان