کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2013-06-17 ساعت 12:14)fatimafam نوشته:  دوستان این فرمی رو که توی این تاپیک واسه دانلود گذاشتید تاریخ انقضایی که در بالا سمت راست قید شده 03/31/2013 هست، اشکالی نداره از این فرم استفاده بشه؟

خیر

(2013-06-17 ساعت 11:06)noobnoobi نوشته:  ازتون خواهش میکنم یکی کمک کنه داره دیر میشه....

من تو قسمت 6a چه گزینه ای رو باید بزنم?
من دانشجو کارشناسیم و تا زمان مصاحبه درسم تموم نمیشه...

شما برای این که مطمئن باشی همون High school diploma رو بزن.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: hushmandco ، noobnoobi
(2013-06-14 ساعت 17:44)moein_sg نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 14:45)philter نوشته:  
(2013-06-14 ساعت 13:15)moein_sg نوشته:  دوستان در مورد سابقه کاری ، من توی یه بیمارستان دولتی شاغل هستم و قراردادم با دانشگاه علوم پزشکی هست .
به نظرتون توی فرم بنویسم این رو یا قسمتای مربوط به اون رو خالی بذارم ؟
نوشتنش بهتره یا ننوشتن !؟؟؟
نمیخوام کلیرنس بخورم ، سربازی هم معاف شدم .

---------------------

یه سوال دیگه ، سابقه کارم حدود 4 سال هست ، کارم تخصصی هست ، ولی از کجا بفهمم شامل قانون 2 سال نیاز به آموزش میشه یا نه ؟
اصلاً اون فیلد که شغل های با نیاز به آموزش رو نوشته پر کنم یا نه ؟
سلام
اول اینجا رو بخونید.
بعدش عنوان شغلیتون رو دقیق پیدا کنید و ببینید که SVP اون از 7 بیشتر هست یا نه.
نظر اکثر دوستان اینه که اگر تحصیلات دانشگاهی دارید ننویسید که کارتون تخصصی هست چون ممکته پروسه FBI check رو طولانی کنه.

اونجا رو دیدم ، شغل دقیق من رو نداره ، و شغل های مشابه بین 6 تا 8 هستن .

پس توی فرم 122 قسمت 7 رو no انتخاب کنم ولی در فرو 230 سوابق کاریمو بنویسم ؟

اگر شخصی سابقه کار توی دو تا شغل ارائه بده که هر کدوم به 7 نمی رسه. آیا امتیازش جمع میشه با هم؟
و سوال دیگه اینکه FBI check دقیقا چیه؟
تشکر کنندگان:
من دانشجوی سال اخر کارشناسی ارشدم.در قسمت سوابق تحصیلی در فرم 230 و 122 چی بنویسم؟
2014AS60XX/کیس 1نفر/ مصاحبه ایروان 13 May/برگه آبیCool
تشکر کنندگان:
(2013-06-17 ساعت 22:44)poopak16 نوشته:  اگر از پست برای ارسال مدارک استفاده کنم , کنتاکی پاسخ ایمیل من را برای چک کردن رسیدن یا نرسیدن فرمها می دهد یا خیر؟

چرا میل نمی کنید، راحت و بیدردسر و مجانی هم که هست!؟
بله اگر میل بزنید و درخواست کنید جواب میدن، ولی تا میل نزنید و درخواست تایید نکنید به شما میلی زده نخواهد شد!

(2013-06-17 ساعت 22:09)min@ نوشته:  من دانشجوی سال اخر کارشناسی ارشدم.در قسمت سوابق تحصیلی در فرم 230 و 122 چی بنویسم؟

اگر تا موقع مصاحبه مدرک ارشدتون رو میتونید بگیرید، در فرم 122 گزینه advanced degree رو بزنید وگرنه که university degree.
در فرم 230 هم مقاطع تحصیلیتون از ارشد به قبل رو بنویسید. برای تاریخ ارشد هم شروع که تاریخش مشخصه، اتمام رو بزنید present.
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
تشکر کنندگان:
(2013-06-17 ساعت 11:06)noobnoobi نوشته:  ازتون خواهش میکنم یکی کمک کنه داره دیر میشه....

شما همون دیپلمتون رو( High school diploma )باید بعنوان اخرین مدرک تحصیلیتون قید کنید... مطمئنا در زمان ثبت نام هم مدرکتون رو دیپلم اعلام کردید.
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2013-06-17 ساعت 12:14)fatimafam نوشته:  دوستان این فرمی رو که توی این تاپیک واسه دانلود گذاشتید تاریخ انقضایی که در بالا سمت راست قید شده 03/31/2013 هست، اشکالی نداره از این فرم استفاده بشه؟

مشکلی نیست ولی میتونی فرمهای جدید رو از اینجـــــــــــــــــــــا بگیری ..
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: fatimafam
یه سوال دیگه داشتم:

قسمت 7 مربوط به کار هست No زدم و همه ی جاهای خالی ها رو N/A زدم ولی قسمت تاریخ فرمتش عدد هست اونجا رو چیکار باید کنم؟

مرسی اگه جواب بدین
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2013-06-18 ساعت 12:10)noobnoobi نوشته:  یه سوال دیگه داشتم:

قسمت 7 مربوط به کار هست No زدم و همه ی جاهای خالی ها رو N/A زدم ولی قسمت تاریخ فرمتش عدد هست اونجا رو چیکار باید کنم؟

مرسی اگه جواب بدین

با استفاده از نرم افزار باید این کارو بکنید، از نرم افزار نیترو پرو 8 استفاده کنید. اگر هم کار باهاش رو نمیدونید به امضای خانم زهرا وحدتی پور مراجعه کنید!
تشکر کنندگان: noobnoobi
(2013-06-18 ساعت 12:20)aghaghia نوشته:  
(2013-06-18 ساعت 12:10)noobnoobi نوشته:  یه سوال دیگه داشتم:

مرسی اگه جواب بدین

با استفاده از نرم افزار باید این کارو بکنید، از نرم افزار نیترو پرو 8 استفاده کنید. اگر هم کار باهاش رو نمیدونید به امضای خانم زهرا وحدتی پور مراجعه کنید!

ببخشید زیاد سوال میپرسم:
تو قسمت Mailing Address باید کد پستی هم بنویسیم؟و فرمتش چطوریه؟
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2013-06-18 ساعت 14:14)تام کت نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم ممکنه پاسخ بدین من سربازی رو معاف شدم ولی تو قسمت فرم زدم yes وبعدش نوشتمexemption from military servis تو رو خدا منو راهنمایی کنید حالا باید چه کار کنم باید ابهشون ایمیل بزنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

ایمیل بزنید و اشتباهتون رو بگید و کسب تکلیف کنید ببینید چی جوابتون رو میدن! بعد ایمیل رو نگه دارین و روز مصاحبه نشون بدین.
تشکر کنندگان: hushmandco
سلام.من دانشجوی فوق لیسانیم در قسمت ۶ فرم 122 چی بنویسم؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-18 ساعت 14:19)aghaghia نوشته:  
(2013-06-18 ساعت 14:14)تام کت نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم ممکنه پاسخ بدین من سربازی رو معاف شدم ولی تو قسمت فرم زدم yes وبعدش نوشتمexemption from military servis تو رو خدا منو راهنمایی کنید حالا باید چه کار کنم باید ابهشون ایمیل بزنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

ایمیل بزنید و اشتباهتون رو بگید و کسب تکلیف کنید ببینید چی جوابتون رو میدن! بعد ایمیل رو نگه دارین و روز مصاحبه نشون بدین.
در تایید فرمایش اقاقیای عزیز عرض بکنم که فرم شما رو یک افسر آموزش دیده میخونه و میفهمه که اشتباهتون چی بوده.
شما فقط اشتباهتون رو با ایمیل اطلاع بدین و جوابیه بخواهید ازشون.
ایمیلی که جوابیه به همراه داشته باشه یعنی در پروندتون ثبت شده.
بعد صبر میکنین تا کارنت شدنتون و ارجاع پرونده به سفارت.
پرونده که رفت سفارت آفیسرش یه آدم مشخصه و شما مجددا فرم اصلاح شده رو براشون ایمیل کنید و توضیح بدین دلیلش رو.
هیچ کار خاصی هم نیاز ندارین.
اینها همه برای محکم کاریه وگرنه روز مصاحبه در باجه رفع نقص میتونین اصلاح کنین این موضوع رو.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: aghaghia ، *NASIM* ، philter
(2013-06-17 ساعت 22:49)aghaghia نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 22:44)poopak16 نوشته:  اگر از پست برای ارسال مدارک استفاده کنم , کنتاکی پاسخ ایمیل من را برای چک کردن رسیدن یا نرسیدن فرمها می دهد یا خیر؟

بله اگر میل بزنید و درخواست کنید جواب میدن، ولی تا میل نزنید و درخواست تایید نکنید به شما میلی زده نخواهد شد!

(2013-06-17 ساعت 22:09)min@ نوشته:  من دانشجوی سال اخر کارشناسی ارشدم.در قسمت سوابق تحصیلی در فرم 230 و 122 چی بنویسم؟

اگر تا موقع مصاحبه مدرک ارشدتون رو میتونید بگیرید، در فرم 122 گزینه advanced degree رو بزنید وگرنه که university degree.
در فرم 230 هم مقاطع تحصیلیتون از ارشد به قبل رو بنویسید. برای تاریخ ارشد هم شروع که تاریخش مشخصه، اتمام رو بزنید present.

در 122 میخواستم ادر و بزنم بعد توضیح بدم.چی بنویسم؟در جدول 122 ارشد و ننویسم؟
تشکر کنندگان:
(2013-06-18 ساعت 05:28)KIMIA2005 نوشته:  

شما همون دیپلمتون رو( High school diploma )باید بعنوان اخرین مدرک تحصیلیتون قید کنید... مطمئنا در زمان ثبت نام هم مدرکتون رو دیپلم اعلام کردید.

دوست عزیز شما در قسمت 6a باید آخرین مدرکی که در حال حاضر موجود است را انتخاب کنید، در نتیجه دیپلم را مشخص کنید اما توجه کنید که در قسمت 6b در اولین ردیف حتماً مشخصات تحصیلات دانشگاهی تان را بنویسید، فقط در قسمت تاریخ، تاریخ ورود به دانشگاه را که وارد کردید سپس زیر To باید بنویسید present که آنها متوجه بشوند همچنان در حال تحصیل هستید. اینکه در قسمت اول دیپلم را انتخاب می کنید به این معنا نیست که در مورد تحصیلات دانشگاهی تان هیچ توضیحی نباید ارائه دهید. باید در مورد دانشگاه، تاریخ ورود و رشته تان هم اطلاع بدهید. در زمان مصاحبه هم دیپلم را به عنوان آخرین مدرک تحصیلی به همراه یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه باید ارائه بدهید. موفق باشید.

(2013-06-18 ساعت 15:17)min@ نوشته:  سلام.من دانشجوی فوق لیسانیم در قسمت ۶ فرم 122 چی بنویسم؟

دوست خوبم من هم وقتی لاتاری برنده شدم دانشجوی فوق لیسانس بودم. شما حتی اگر ایمان دارید که تا زمان مصاحبه فارغ التحصیل می شوید باز هم باید مدرکی که در این لحظه که فرم را تکمیل می کنید، دارید را گزارش دهید، نه مدرکی که در آینده خواهید گرفت.
شما هم طبق راهنمایی بالا در 6a آخرین مدرک تحصیلی را لیسانس انتخاب کنید چون بالاترین مدرکی ست که در حال حاضر دارید. بعد به طبع شما هم باید در اولین ردیف در قسمت 6b مشخصات تحصیلی مقطع فوق لیسانس را بنویسید و تاریخ اتمام را present قید کنید.
زمان مصاحبه علاوه بر مدرک لیسانس، اگر فارغ التحصیل شده باشید مدرک فوق لیسانس را هم ارائه می دهید و اگر همچنان دانشجو بودید باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشید. پیروز باشید.
[font=Arial]گر به هم آویزیم
ما دو سرگشتۀ تنها... چون موج
به پناهی که تو می جویی،
خواهیم رسید
اندر آن لحظۀ جادوییِ اوج!
[/font]
تشکر کنندگان: noobnoobi ، philter
(2013-06-18 ساعت 15:20)min@ نوشته:  
(2013-06-17 ساعت 22:49)aghaghia نوشته:  

در 122 میخواستم ادر و بزنم بعد توضیح بدم.چی بنویسم؟در جدول 122 ارشد و ننویسم؟

خب چرا میخواید این کارو بکنید؟ بزنید university degree و در جدول ها هم همونطور که گفتم بزنید که در حال حاضر دانشجو هستید، در هر 2 فرم. شما اگر بگین مدرک کارشناسی ارشد دارین و نتونین اصلشو ببرین موقع مصاحبه احتمال داره نقص مدرک بخورین، خب چرا میخواین خودتونو به دردسر بندازین؟ در ضمن اونی که دیپلم داره با من و شمایی که ارشد داریم از نظر اونا هیچ فرقی نداریم، حتی در همین جا خوندم که دوستان میگن هر چی آس و پاس تر بشی راحتتر ویزا میدن و این که زیاد روی کار و تحصیلاتتون مانور ندین! البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
تشکر کنندگان: ojee ، hushmandco

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان