کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-10-17 ساعت 19:18)Majid-h نوشته:  سلام به همه دوستان
بچه هاي آنكارا كسايي كه بعد از ايميل كامپليت مداركشونو به همراه پاس پست كردن به سفارت.تقريبا چند روزه رسيده به دست سفارت.من شنبه صبح مداركم را پست كردم سفارت اما هنوز خبري نيست.نه ايميلي اومد كه مدارك به دستمون رسيد نه تو سايت آپ ديتي داشتم.هيچ خبري نيست اصلا

دوست عزیز سلام
امیدوارم هرچه زودترپاسپورت با مهر ویزا بیاد
منم منتظر اون ایمیل کمپلیت هستم
چند تا سوال داشتم
شما خودتون رفتی آنکارا و یا از طریق آژانس پیکاپ کردی. ما 4 نفریم کدوم راه بهتره
پاسپورت را به همان پستی که معرفی کردیم بدیم یا به هر شعبه پستی میشه تحویل داد . و حتما که باید از پست معرفی شده بگیریم
حال اگه خودتون رفتی وکالت محضری بوسیله سفارت ترکیه در تهران باید تائید بشه و سفارت چقدر می گیره بابت این کار.
پست ترکیه پاکت مخصوص این کار داره یا باید پاکت را با خودمان ببریم . هر 4 تا پاسپورت را در یک پاکت میشه بزاریم و یا باید در پاکتهای جدا گانه باشه؟
ممنون
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان:
اي بابا همه ي اخبار و بحث ها كه از آنكارا و ابوظبيه اين اواخر يعني هيچكس از ايروان دوخطي يا or يا كلير يا هيچ چيز ديگه اي نشده؟؟ Sad
F4 عمه سيتيزن آمريكا، تقاضا براي پدرم
Priority date : July22,2003
Notice date : July27,2009
Welcome letter : October28,2015
October29,2015 : درخواست پول و مدارك براي پدر مادر و برادرم. من بالاي ٢١ سال بودم از من چيزي نخواستن
: February19,2016 تكميل مدارك و فرم ها براي همه به غير از من
Interview letter : April29,2016 براي همه ي اعضاي خانواده به غير از من
: May18,2016 ايميل از سفارت و درخواست 325$ و فرم Ds-260 از من (قانون cspa شامل حالم شد)
: June9,2016 مصاحبه (ايروان) و AP

آپدیت ها 13June2016, 14June2016, 17June2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-17 ساعت 22:18)alireza88 نوشته:  
بچه هاي آنكارا كسايي كه بعد از ايميل كامپليت مداركشونو به همراه پاس پست كردن به سفارت.تقريبا چند روزه رسيده به دست سفارت.من شنبه صبح مداركم را پست كردم سفارت اما هنوز خبري نيست.نه ايميلي اومد كه مدارك به دستمون رسيد نه تو سايت آپ ديتي داشتم.هيچ خبري نيست اصلا

دوست عزیز سلام
چند تا سوال داشتم
پاسپورت را به همان پستی که معرفی کردیم بدیم یا به هر شعبه پستی میشه تحویل داد . و حتما که باید از پست معرفی شده بگیریم
حال اگه خودتون رفتی  وکالت  محضری بوسیله سفارت ترکیه  در تهران باید تائید بشه و سفارت چقدر می گیره بابت این کار.
پست ترکیه پاکت مخصوص این کار داره یا باید پاکت را با خودمان ببریم .  هر 4 تا پاسپورت را در یک پاکت میشه بزاریم و یا باید در پاکتهای جدا گانه باشه؟
ممنون
Salam agar khodeton bayad berid bara medicale mojadad vaghti raftid ankara va medical dadid mitonid onja ba kasani ke kare pick up mikonan sohbat konid va be anha vekalat bedid va ba karte obor bargardid iran albate ba ashkhase morede etemad agar ham bargardid ke iran be ajansha vekalat midid man khodam vaghti iran bodam chon medicale mojadad lazem nabod be shakhsi dar ankara vekalat dadam. Dar zemn post ham bayad ghablan entekhab konid
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-18 ساعت 05:54)azb2003 نوشته:  

دوست عزیز سلام
چند تا سوال داشتم
حال اگه خودتون رفتی  وکالت  محضری بوسیله سفارت ترکیه  در تهران باید تائید بشه و سفارت چقدر می گیره بابت این کار.
پست ترکیه پاکت مخصوص این کار داره یا باید پاکت را با خودمان ببریم .  هر 4 تا پاسپورت را در یک پاکت میشه بزاریم و یا باید در پاکتهای جدا گانه باشه؟
ممنون
Salam agar khodeton bayad berid bara medicale mojadad vaghti raftid ankara va medical dadid mitonid onja ba kasani ke kare pick up mikonan sohbat konid va be anha vekalat bedid va ba karte obor bargardid iran albate ba ashkhase morede etemad agar ham bargardid ke iran be ajansha vekalat midid man khodam vaghti iran bodam chon medicale mojadad lazem nabod be shakhsi dar ankara vekalat dadam. Dar zemn post ham bayad ghablan entekhab konid

سلام دوست عزیز- ما برای تمدید مدیکال رفتیم با کسانی هم آنجا آشنا شدیم که کار پیکاپ میکردند ولیکن چون دفتری در تهران نداشتند و باید پاسپورتها را به سایر مسافرین میدادند که برای ما بیاورد و اینکه فقط ما از آنها یک تلفن موبایل داشتیم نتونستیم اعتماد کنیم. الان با آزانس ایران آنکارا قرارداد بسته ایم که برای ما پیکاپ کند. ضمنا ما شنیدیم رفت و برگشت پاسپورتها به پست ده روزی طول میکشد که مقرون به صرفه برای آنکارا بودن نبود برای ما
پاسخ
تشکر کنندگان: mrb ، alireza88

دوست عزیز سلام
چند تا سوال داشتم
ممنون
سلام دوست عزيز
من خودم اومدم آنكارا.چون مديكال مجدد بايد انجام ميدادم.ديگه پيكاپ نكردم بعد مديكالم.ترجيح دادم تا اينجا كه اومدم خودم ويزارو بگيرم برگردم ايران.اينجوري خيال خودمم راحت تر.براي ارسال مدارك به پست هر شعبه اي از ptt ميتونين مدارك ارسال كنين سفارت هزينه اي هم نداره.اما ويزاتونو ميفرستن به اون پستي كه روز اول انتخاب كردين.من چون شنبه مدارك پست كردم سفارت همه شعبه هاي ptt بسته بودن.مجبور بودم برم همون شعبه اي كه روز اول انتخاب كردم براي دريافت ويزام.چون اون شعبه فقط شنبه ها باز است.براي پيكاپ هم من بايد نفري حداقل ٢٠٠ دلاري بدين.من براي پدر مادرم نفري ٢٠٠ گرفتن.اما يه كاريم ميشه كرد.ميتونين همتون بياين كارا مديكال مجدد انجام بدين.مدارك پست كنين سفارت و فقط نفر اصلي بمونه اينجا بقيه برگردن ايران با برگه ي خروجي كه ميتونن از سفارت بگيرن.ويزاها اومد اون بر ويزاهارو بگيره.اما اينو مطمئن نيستم بشه انجام داد.دوستان كه تجربشون بيشتر لطفا بگن قابل انجام هست يا نه.من عمم ١ سال نيم پيش اومد اينجا ويزاشونو گرفتن.اونا هم ٤ نفر بودن.اونا اين كاريو كه ميگم انجام ندادن.اما موقعي كه ويزاها اومد پست فقط عمم كه كيس اصلي بود رفت ويزاهاي همه را گرفت.نياز به حضور همشون نبود.فقط اين مال ١سال نيم پيش بود.شايد قانون پست عوض شده و ويزارو به خود شخص بدن.يا با وكالت از طرف.اينو از دوستاني كه اطلاع دقيق دارن حتما مشورت كنين.
براي ارسال مدارك هم همتون مداركتون داخل يه بسته ميزارين پست ميكنين سفارت نه اينكه هر نفر جدا بايد پست كنه.
يه راه ديگه هم دوستان گفتن ميتونين برگردين ايران.با يه آژانس قرار داد ببندينو اونا كاره پيكاپ براتون انجام بدن.
Ankara
Interview 13 jan 2016
15 Aug ٢خطي
3 oct   اور شدن
4 oct سفارت ايميل فرستاد
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88
سلام به تمام دوستان
برای پیکاپ از انکارا من با این اژانس که در خود ترکیه شعبه داره صحبت کردم(البته فقط صحبت و پیشبینی) از بقیه خیلی با انصاف تر بود (خانمی به نام لیلا که مقیم ترکیه است و خودش پیکاپ را انجام میده)  ...
deniz gasht arena   tel 021 22361463   &  22361464
tel 00905369378155     dar ankara
در رابطه با تحویل پاسپورت از پست اینطور که من تحقیق کردم :
 شما فقط میتوانید پاس خودتان و بچه های زیر 18 سال خودتان را تحویل بگیرید و برای بقیه حتما باید وکالت رسمی داشته باشید حتی برای همسر.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88 ، mulan1979
سلام دوست عزیز یه سوال دارم اگه به عنوان مثال وقتی یک ماه از اعتبار مدیکال مانده باشد نامه کلییر شدن بیاد اعتبار ویزا یک ماه می شود یا نه
در صورتی که تا پایان مهلت مدیکال نامه کلییری نیاد روال تمدید مدیکال چطوریه خودمان باید اقدام کنیم یا سفارت نامه می ده ممنون مسعود
masoud1388m@gmail.com
دوستان سلام
من ٥شنبه مديكال مجدد انجام دادم.اول از همه كارت زرد سري قبل دكتر اوگان از من گرفت و ديگه پسم نداد.براي همين مجبور شدم يبار ديگه كارت زرد بگيرم كه ١٥ هزار تومن ازم گرفتن يكي ديگه صادر كردن.تنها واكسني هم كه نياز بزنين واكسن آنفلانزاست.كارت دادم به اوگان ٥شنبه.يه آزمايش ادرار اضافه شده به مراحل مديكال.بازم به من واكسن آبله رو زد با اينكه سري اول بهم زده بود.بش گفتم كه زدي اما اون كار خودشو ميكنه و بازم ميزنه.١١٧ دلار پول ازمايش ادرار و عكس و ازمايش خونه كه سري اول ٤٧ دلار بود اما به خاطر آزمايش ادرار شده ١١٧ دلار.پول ويزيت خود دكتر و واكسن آبله هم شد ١٨٠ دلار.جمعا از من ٢٩٧ دلار ناقابل به راحتي گرفت.يه نكته ديگه قبلا جواب مديكال مي گفتن فردا ساعت ٢ بياين بگيرين.اما به خاطر آزمايش ادرار ديگه جواب ساعت ٥ ميدن.من ميخواستم بعد از اينكه جواب گرفتم مدارك پست كنم سفارت اما پست بيشتر تا ٤ باز نيست.يعني يه روزم اضافه شد به موندنم.چون وقتي جواب گرفتم بايد تازه فرداش پست كنم سفارت.
[/quote]

ممنون از شما و اطلاعات جدیدی که دادین
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-18 ساعت 19:27)bab1 نوشته:  سلام به تمام دوستان
برای پیکاپ از انکارا من با این اژانس که در خود ترکیه شعبه داره صحبت کردم(البته فقط صحبت و پیشبینی) از بقیه خیلی با انصاف تر بود (خانمی به نام لیلا که مقیم ترکیه است و خودش پیکاپ را انجام میده)  ...
deniz gasht arena   tel 021 22361463   &  22361464
tel 00905369378155     dar ankara
در رابطه با تحویل پاسپورت از پست اینطور که من تحقیق کردم :
 شما فقط میتوانید پاس خودتان و بچه های زیر 18 سال خودتان را تحویل بگیرید و برای بقیه حتما باید وکالت رسمی داشته باشید حتی برای همسر.
موفق باشید

سلام دوست عزيز و ممنون از اطلاعاتتون ! در مورد وكالت همسر سوْال كرديد كه كجا بايد انجام شود ؟ تركيه يا ايران ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

یک سوالی داشتم. بعد از کلیر شدن و ارسال مدارک به سفارت آنکارا آیا همیشه از طریق ایمیل به شما اطلاع میدن که مدارک شما رو دریافت کردن و شروع کردن به بررسی یا ممکنه که ایمیل ندن ولی دریافت کرده باشن و مراحل صدور ویزا در حال انجام باشه؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان الان درست یک هفته است که از کلیرنس همسرم می گذره و ما همه دسته جمعی خودم و همسرم و پتیشنر روزی هزار بار ایمیل چک می کنیم ببینیم بالاخره بعد از 17 ماه ناقابل که کلیرنس همسرم طول کشیده کی ایمیل تعیین وقت مصاحبه جدید رو می فرستن. تازه نامه کلیری رو هم بعد دو دفعه که همسرم ایمیل زده و راجع وضعیت ویزاش پرسیده بالاخره زحمت کشیدت جواب دادن. الان به نظر شما ما چقدر دیگه باید منتظر بمونیم ؟ والا دیگه رکورد هم زدیم.
F3
 priority date: may 2003
Interview:  13May 2015    ankara
خودم و دخترم کلیر روز مصاحبه _ صدور ویزا march 2016
همسرم AP  -  
10/12/2016  cleared
4nov2016 مصاحبه مجدد
2016 7novصدور ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.امروز ما یک آپدیت از سیس داشتیم که توی اون شوهرم که دوخطی بود یک خطی ولی or شده!!!!!!!این طبیعیه؟؟؟؟؟ خودم همچنان یک خطی !!!! هستم.ابوظبی بودیم.بنظرتون این روند درسته ؟اول دوخطی بعد یه خطی ولی or?????
تاریخ مصاحبه:27مارچ 2016 ابوظبی
آپدیت دو خطی همسرم: 14 سپتامبر
آپدیت یه خطی مجدد و or همسرم: 19 اکتبر
آپدیت دو خطی خودم:19 اکتبر و or. اول نوامبر
کلیر قشنگترین روز خدا اول نوامبر
هسر:معاف از سربازی
تحویل پاسپورت به سفارت:29 نوامبر
ایشود نفر اصلی:30 نوامبر
ایشود سایر اعضا :4 دسامبر(یکشنبه!!!!!!!)
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran
کسایی که به ابوظبی ایمیل زدند جهت پیگیری کارشون ممکنه بگن تو دو قست Passpor Country / Travel Document:
Citizenship / Nationality: چی نوشتن؟
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-19 ساعت 14:51)zariraja نوشته:  سلام دوستان.امروز ما یک آپدیت از سیس داشتیم که توی اون شوهرم که دوخطی بود یک خطی ولی or شده!!!!!!!این طبیعیه؟؟؟؟؟  خودم همچنان یک خطی !!!! هستم.ابوظبی بودیم.بنظرتون این روند درسته ؟اول دوخطی بعد یه خطی ولی or?????

تو همین جا یکی نوشته بود وقتی or میشین دو خطی تبدیل به یک خطی میشه و نرماله
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
ه طب
(2016-10-19 ساعت 15:36)Sasa-t نوشته:  
(2016-10-19 ساعت 14:51)zariraja نوشته:  سلام دوستان.امروز ما یک آپدیت از سیس داشتیم که توی اون شوهرم که دوخطی بود یک خطی ولی or شده!!!!!!!این طبیعیه؟؟؟؟؟  خودم همچنان یک خطی !!!! هستم.ابوظبی بودیم.بنظرتون این روند درسته ؟اول دوخطی بعد یه خطی ولی or?????

بله طبیعی است. من هم قبل از آمدن نامه کلیر شدنم اول دوخطی چند روز بعد or و بعد یک خطی شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-19 ساعت 16:12)yasaman53 نوشته:  ه طب
(2016-10-19 ساعت 15:36)Sasa-t نوشته:  

بله طبیعی است. من هم قبل از آمدن نامه کلیر شدنم اول دوخطی چند روز بعد or و بعد یک خطی شدم.

ضمنا تبریک میگم ظاهرا نامه شما هم همین روزها بدستتون میرسه با این نشانه ها- من الان مدیکالم را تمدید کردم و پاسپورتم را فرستادم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان