کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امارات برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
امیدوارم خوشی شون به ما بیوفته. اونقدر از کلیرنس چیزای جدید شنیدیم که به یکضرب گرفتن هم امیدوار شدیم
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
برای دوستانی که میخواهند مستقیم از ماهان خرید کنن الان بلیط ماهان برای یکی دو ماه آتی ارزون شده. همون بلیطی که 1200 بود رو امروز 760 تومن میفروشه. هرچند من همین بلیط رو 519 تومن گرفتم و هنوز هم با این قیمت قابل تهیه است.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، پدی ، قصه گو ، مریم فتوحی ، kaamiran ، Memolk
سلام

این هم تیم مصاحبه کننده سفارت ابوظبی

[عکس: 29414118233379376617.jpg]

سارا گرو که تابلوه. اون آقاهه استیوه درسته؟
تشکر کنندگان: babak12 ، kasrafo ، پدی ، areb1356 ، قصه گو ، A_A ، aidaz ، laleht ، مریم فتوحی ، SAAM_60 ، taherifar ، r.bazargan ، taba60 ، Memolk
با مترو دبی کجاها میشه رفت !!!

مترو دبی 2 تا خط داره خط قرمز و خط سبز

خط قرمز 52 کیلومتر طول داره 29 ایستگاهه که منطقه راشدیه در شرق دبی را به منطقه ازاد جبل علی درغرب وصل میکنه بیشتر طولش رو گذره و مابقی

زیرزمینیه (در منطقه دیره ) این خط سال 2009 افتتاح شد

من از ایستگاه راشدیه شروع میکنم و جاهایی که میتونی پیاده بشی و مهم

هستن رو برات میگم

از راشدیه که شروع کنی 2 تا ایستگاه مربوط به ترمینال 3و1 هواپیمایه البته الان بیشتر تورها خودشون ترنسفر دارن اما بدونی بد نیست ...فقط حواستون باشه جدیدا بیشتر پروازهای ایرانی تو فرودگاه کوچیکه میشینن که از مترو دوره !!!! پس موقع انتخاب تور دقت کنید که حتما ترانسفر رفت و برگشت داشته باشید

ایستگاه DEIRA CITY SENTER]....تواین ایستگاه همون مرکز خرید محبوب خانمهای ایرانی یعنی سیتی سنتر هستش اصلا از خود ایستگاه به درون مرکز راه داره ..این ا

یستگاه زیرزمینیه اگه بری بالا تو خیابون روبروی ایستگاه فروشگاه DAY TO DAY شعبه جدیدش است (البته با عرض معذرت از دوستان عزیز ..خیلی ها ادعا میکنن که این

مارکت رو دوست ندارن و ازین حرفها اما همین جماعت موقع بیرون اومدن ازین مارکت کلی کیسه های نایلونی دستشونه !!!)

ایستگاه AL RIGG الرقه ... این ایستگاه توی خیابون رقه دیره است که این خیابون هم مغازه زیاد داره البته بیشتر چینیه !!! هم چنین برنامه های شبانه هم زیاد تو این خیابون پیدا میشه و شبهاش شلوغه

ایستگاه UNION الاتحاد .... این ایستگاه که بهمرکز شهر و میدان جمال یا بنی یاس خیلی نزدیکه از میدان جمال هم که میتونین به خیابان سبخه برید بازار

مرشد که خودش شامل چند خیابون و مرکز خریده تو سبخه است همچنین بازار طلا و ادویه جات نزدیکه سبخه است وپر از رستوران و مغازه است این منطقه منطقه ی

قدیمیه شهره و.....

ایستگاه خالدبن ولید ....یک خیابان معروفه که تمام بانکها تو اون شعبه دارن براهمین به BANK STREET هم معروفه .همچنین تواین خیابان دوتا مرکز معروف

فروش لوازم کامپیوتری هم هست به نامهای خلیج سنترو العین سنتر که در تقاطع خالدبن ولید و خیابان منخول هستش به همین علت به ان

computerstreet هم میگن یک خیابان به نام الفهیدی در ادامه ی خالدبن ولید هست که توی این منطقه هست که مرکز فروش لوازم صوتی تصویری و الکتریکیه در

سمت دیگه خیابان هم مغازه های پارچه فروشها هست .غروبها خیلی این منطقه قشنگه.

ایستگاه کرامه .... این منطقه کرامه پراست از فروشگاههای لباس کیف وکفش با انواع تنوع و قیمتها البته باید حسابی توش بگردی تا جنس دلخواهتو

پیدا کنی .....

ایستگاه JAFILIYA الجافلیه .... اگر تو این ایستگاه پیاده شید یه کمی پیاده روی کنید میرسید به پارک زعبیل که داخلش عمارت زعبیل هم هست تو نت سرچ کنی عکسها و اطلاعاتش میاد زیاده ننوشتم

ایستگاه WORLD TRAD CENTER مرکز تجارت جهانی شامل برجهای زیادیه تازگی ها هم تو سالنهاش کنسرت زیاد برگزار میشه (البته از نوع ایرانی )

ایستگاه مرکز مالی .... بیشتر به درد تاجرها میخوره به کار ماها نمیاد مگراینکه هتلتون تو اون قسمت باشه .

ایستگاه DUBAI MALL دبی مال .... دیگه از اسمش معلومه مرکز تجاری دبی مال و برج خلیفه تو این ایستگاهه -داخل دبی مال هم یک اکواریوم بزرگه

برج خلیفه هم که بلندترین برج دنیاست توی محوطه هم پر از رستوران و کافی شاپه یه استخر بزرگ هم هست که روزانه برنامه رقص فواره ها با موزیک داره مخصوصا 9

شبش که خیلی قشنگه حتما ببینید که خود مرکز هم پراز برندهای معروفه .و همچنین یه زمین پاتیناز یا اسکیت روی یخ هم داره

ایستگاه BUSINESS BAY الخلیج التجاری ... اگرتو این ایستگاه پیاده شید و از روی پل بالای اتوبان ردشید و برید اون سمت اتوبان پارک صفا هست که

خیلی پارک زیباست در ضمن پشت این پارک خیابان الوصله واز دم پارک به جمیرا بیچ پارک خیلی نزدیکه البته باید این تیکه رو با تاکسی برید چیزی

حدود 10-12 درهم میشه اما بهتر از اینه که از مرکز شهر با تاکسی برید تا جمیرا چون هزینه تاکسی میره بالا !!!!!!!!!!

ایستگاه EMIRATE MALL امارات مال .... اینجا هم یه مرکز تجاری معروفه

با انواع برندها البته با قیمتهای سرسام اور !!!!-داخل تجاری SKY DUBAI یا همون سالن اسکی سرپوشیده هست که تا پارسال قیمت 2 ساعت اسکی

با تجهیزات 50 هزار تومان بود الان نمیدونم ...از این ایستگاه هم که تاکسی سوار شید به مدینه جمیرا خیلی نزدیکه اونجا رو هم که حتما میدونید چه

جوریه نمیدونی معماریش مثل معماری قدیم ایتالیاست و یک بازار سنتی هم داره البته خیلی کوچیکه یه قسمتی از اب دریا هم داخل این مجموعه

اومده و جای جالبیه رستوران و کافه زیاده به برج العرب و خیابون جمیراهتل مینا سلام و هتل جمیرابیچ نزدیکه وهمجوار مدینه جمیرا هستن

ایستگاههای شرف دی جی و اینترنت سیتی بیشتر فضاهای دانشگاهی و غیره است دنبالش نرید جای خاصی نیست اونجا

ایستگاه NAKHEEL نخیل .... این ایستگاه به نخل دبی یا دبی پالم راه داره این منطقه که بیشتر خانه های اعیان نشین اعراب و اروپایی هاست -

هتل اتلانتیس هم در انتهای نخل روبروی دریاست

ایستگاه DUBAI MARINA مرسی دبی ..... این ایستگاه اگر پیاده شید و بازبرید اون دست اتوبان ( اگه پیاده روی کنید 15 دقیقه راهه و اگه تاکسی بگیرید با 10 درهم

میریدبه JBR یک ساحل عمومیه بدون ایرانی پر از برجهای بلند و رستوران وکافه و ماشینهای مدل بالا غروب ها صفایی داره ساحلش برای شنا توپه و رایگانه ..

ایستگاه ابن بطوطه ....درست روبروش بازار سنتی ابن بطوطه است که ازمعماری چند کشور برای درست کردنش استفاده کردن خوشبختانه البته با

تعجب بسیار از معماری ایرانی هم برای این بازار استفاده کردن و حتی یه ماکت بزرگ از حافظیه هم اونجا هست این بازار برندهای معروف رو داره البته

قیمتش نسبت به مالهای دیگه بهتره مخصوصا MAXکه روبروی فروشگاه کرفوره قیمتهاش خوبه - داخل بازار هم یه وسیله ای هست مثل قطارهای شهربازی که 3 درهم

میدی سوار میشی و راحت داخل بازار رو میگردی معماری سالنهاش برگرفته از هند چین ایران مراکش اندلش و ... است روبروی یکی از درهاش هم یک ساختمان هست

که خیلی شبیه نمای هتل اتلانتیسه ....

برای رفتن به اونطرف اتوبان نیازی نیست که از خود اتوبان رد شید بلکه از داخل سالن هر ایستگاه مترو به اون دست اتوبان راه داره

توی سالن مترو همیشه نقشه جدید مترو و ایستگاه ها هست

نقشه مترو را اینجا میتونید ببینید
http://forum.lastsecond.ir/thread2144.html
تشکر کنندگان: babak12 ، kasrafo ، پدی ، areb1356 ، قصه گو ، A_A ، مریم فتوحی ، TajbakhshSalma ، ajab1 ، taba60 ، aidaz ، Memolk ، arveen100
حدس می زدم ماهان ارزون تر بشه بهدا جان
ولی باز بعضی از تایماش گرون ولی همین که زیر 800 هزار تومن اومده باز جای شکرش باقی
دوستان حتما رزو کنید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: behdadK ، پدی ، قصه گو ، A_A ، Memolk
پیشنهاد میکنم در مدتی که دوبی هستین حتما غذاهای مخصوص chew king در سیتی سنتر دیره و همینطور سینما 4 بعدی vox رو تجربه کنید.... ما رفتیم فیلم into the storm رو دیدیم و بعد از فیلم بهمون گفتن شماره بلیطمون برنده یک سفر 3 روزه به استانبول شده الان هم مشغول هماهنگی برای سفر به استانبول پیش از سفر به امریکا هستیم.....
تشکر کنندگان: babak12 ، behdadK ، HERMES7 ، پدی ، قصه گو ، A_A ، مریم فتوحی ، r.bazargan ، samane1363 ، Memolk
(2014-10-06 ساعت 20:00)rainolf نوشته:  پیشنهاد میکنم در مدتی که دوبی هستین حتما غذاهای مخصوص chew king در سیتی سنتر دیره و همینطور سینما 4 بعدی vox رو تجربه کنید.... ما رفتیم فیلم into the storm رو دیدیم و بعد از فیلم بهمون گفتن شماره بلیطمون برنده یک سفر 3 روزه به استانبول شده الان هم مشغول هماهنگی برای سفر به استانبول پیش از سفر به آمریکا هستیم.....

بابا شما دیگه خیلی خوش شانسی! Tongue
نری استانبول سینما ها! Big Grin
تشکر کنندگان: پدی ، قصه گو ، A_A ، samane1363 ، Memolk ، jilibiliyaee
(2014-10-06 ساعت 20:08)رضا2015 نوشته:  
(2014-10-06 ساعت 20:00)rainolf نوشته:  پیشنهاد میکنم در مدتی که دوبی هستین حتما غذاهای مخصوص chew king در سیتی سنتر دیره و همینطور سینما 4 بعدی vox رو تجربه کنید.... ما رفتیم فیلم into the storm رو دیدیم و بعد از فیلم بهمون گفتن شماره بلیطمون برنده یک سفر 3 روزه به استانبول شده الان هم مشغول هماهنگی برای سفر به استانبول پیش از سفر به آمریکا هستیم.....

بابا شما دیگه خیلی خوش شانسی! Tongue
نری استانبول سینما ها! Big Grin

اتفاقا سفرشون همراه با 2 تا فیلم مجانیه.... میخوام تا رسیدم لاس وگاس بلیط لاتاریه 250 میلیون دلاریش رو بخرم Wink کی به کیه یهو دیدی زدو میلیونر هم شدیم....
تشکر کنندگان: HERMES7 ، areb1356 ، قصه گو ، A_A ، kaamiran ، samane1363 ، Memolk
عکس یادگاری بزرگان در جلو ساختمان سفارت با استیون سیگال

[عکس: 67047988363271591516.jpg]

قابل توجه دوستان، آقای سفیر که مشخصه! خانم گیتا سمت راست ایشون، خانم سارا سمت چپ و استیون سیگِل هم پشت ایشون، استیو خودمون هم که تو عکس نیستش! (قبلا عکس رو گذاشتم)
نفر سوم بالا خانم گیتا یزدانی هستن (گیتا خانم هم پشت سیستم بود فکر کنم تو قسمت اداری چیزی هست. دو سه نفر از 2013 ای ها رو دیدم گفتن ویزا رو از ایشون تحویل گرفتن)
و نغمه خانم هم ردیف پایین نشسته (مدارک رو میگیره البته بد اخلاق نیست یکخورده جدی هست که فکر کنم اقتضای شغلشه )
اون آقای ریش دار با پیرهن راه راه آبی ردیف بالا هم مثل اینکه بعضی اوقات مصاحبه میکنه. سخت گیر هم هست. اسمش رو هر چه گشتم پیدا نکردم.

راستی یکجایی خوندم که کارمندهای ایرانی سفارت بومی های سمت لار بودن که خیلی ساله که رفتن امارات و الان نه ایرانی حساب میشن نه اماراتی
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، laleht ، مریم فتوحی ، kaamiran ، SAAM_60 ، ajab1 ، r.bazargan ، samane1363
نقشه مترو دبی
[عکس: 03908040369049856305.jpg]

NMC درست مقابل ابوهیل هست و سیتی سنتر دیره مرکز شهر به نوعی هست
اگر شما از سیتی سنتر مثلا بخواهید برید ابن بطوطه با تاکسی 80 درهم با مترو کارت نقره ای نفری 10 درهم 10 درهم هم قیمت کارت. دیگه خودتون قضاوت کنین. البته هتلهای منطقه جمیرا و پالم و بعضا بر دبی لوکس ترن ولی بدلیل دسترسی به مترو هتلهای اطراف دیره و شیخ زاید محبوب توریستها هستن
منم ابوظبی رو انتخاب کردم و با توجه به ۶ هزار بودن شمارم فک کنم در گرونترین زمان ممکن یعنی فروردین و اردیبهشت بهم مصاحبه برسه [emoji30]
کیس نامبر: 2015AS61XX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 18 می2014> کارنت: 11 می > مصاحبه : 30 جولای و ویزای یکضرب> دریافت ویزا: 2 آگوست> مقصد: لس آنجلس || تعداد اعضای کیس: یک نفر
تشکر کنندگان: قصه گو ، A_A ، ofr ، Memolk ، sunflower00 ، r.bazargan
میبینم که هنوز کسی مصاحبه نرفته. اولین مصاحبه مهاجرسرایی ها فکر کنم حدودای 21-22 همین ماه باشه یعنی 10 روز دیگه. اگه کسی زودتر میره بی خبر نگذاره
دو مورد دیگه:
١-بحث عدم صدور ويزا قبل از گذراندن يك ماه خارج از إمارات صرفا واسه ويزا هاي يك ماهه است كه معمولا يك ماه هم قابل تمديد است ولى واسه ويزا هاي توريستي كه ١٤ روزه است اين قانون صدق نميكند و پس از خروج از إمارات حتى همان روز مىتونين واسه ويزاي جديد اقدام كنيد و دوباره برگرديد پس اصلا نگران نباشيد
٢-درصورتي كه نياز باشد چند روز بيشتر از مهلت ويزاتون درامارات بمونيد فقط روزي حد اكثر ٢٠٠درهم بايد در موقع خروج از امارات در فرودگاه بپردازيد وهيچ مشكلى نخواهيد داشت
در مورد معاينات پزشكي از بچه هاى بالاي ١٤سال هم عكس قفسه سينه گرفته ميشه و هزينه وزيت بزرگسالان ولي بچه هاي كوچكتر فقط ويزيت و واكسن رو ميخوان و واسه نوزاد يك ماهه ما فقط معاينه كرد و همون واكسني كه روزهاي اول تولد زده بود رو تأييد كرد
3- واکسنهایی که برای بچه های 6 ساله در ایران میزنند اونجا در 4 سالگی میزنند پس کسانی که بچه کوچک دارند روی هزینه بالای واکسن ها برنامه ریزی کنند.
4-آقای دکتر شوکلا از خانم های متاهل تعهد میگیرند که به خاطر اشعه ایکس مدیکال تا 3 ماه باردار نشن

راستی کسی میدونه علی ایرانی همچنان هست یا نه؟ مثل اینکه در کل از علی ایرانی خیلی راضی تر همه بودند نسبت به ملیکا
تشکر کنندگان: babak12 ، HERMES7 ، ofrfar ، مریم فتوحی ، A_A ، kaamiran ، sunflower00 ، samane1363 ، Memolk ، arveen100
(2014-10-11 ساعت 17:09)behdadK نوشته:  میبینم که هنوز کسی مصاحبه نرفته. اولین مصاحبه مهاجرسرایی ها فکر کنم حدودای 21-22 همین ماه باشه یعنی 10 روز دیگه. اگه کسی زودتر میره بی خبر نگذاره
دو مورد دیگه:
١-بحث عدم صدور ويزا قبل از گذراندن يك ماه خارج از إمارات صرفا واسه ويزا هاي يك ماهه است كه معمولا يك ماه هم قابل تمديد است ولى واسه ويزا هاي توريستي كه ١٤ روزه است اين قانون صدق نميكند و پس از خروج از إمارات حتى همان روز مىتونين واسه ويزاي جديد اقدام كنيد و دوباره برگرديد پس اصلا نگران نباشيد
٢-درصورتي كه نياز باشد چند روز بيشتر از مهلت ويزاتون درامارات بمونيد فقط روزي حد اكثر ٢٠٠درهم بايد در موقع خروج از امارات در فرودگاه بپردازيد وهيچ مشكلى نخواهيد داشت
در مورد معاينات پزشكي از بچه هاى بالاي ١٤سال هم عكس قفسه سينه گرفته ميشه و هزينه وزيت بزرگسالان ولي بچه هاي كوچكتر فقط ويزيت و واكسن رو ميخوان و واسه نوزاد يك ماهه ما فقط معاينه كرد و همون واكسني كه روزهاي اول تولد زده بود رو تأييد كرد
3- واکسنهایی که برای بچه های 6 ساله در ایران میزنند اونجا در 4 سالگی میزنند پس کسانی که بچه کوچک دارند روی هزینه بالای واکسن ها برنامه ریزی کنند.
4-آقای دکتر شوکلا از خانم های متاهل تعهد میگیرند که به خاطر اشعه ایکس مدیکال تا 3 ماه باردار نشن

راستی کسی میدونه علی ایرانی همچنان هست یا نه؟ مثل اینکه در کل از علی ایرانی خیلی راضی تر همه بودند نسبت به ملیکا
در تکمیل بند 2 باید عرض کنم برای روز اول 200 درهم و روزهای بعدی 150 درهم نقدا در فرودگاه ازتون دریافت میکنن....
تشکر کنندگان: HERMES7 ، behdadK ، Sam2014 ، A_A ، kaamiran ، Memolk ، sunflower00 ، arveen100
(2014-10-07 ساعت 20:21)ladank نوشته:  منم ابوظبی رو انتخاب کردم و با توجه به ۶ هزار بودن شمارم فک کنم در گرونترین زمان ممکن یعنی فروردین و اردیبهشت بهم مصاحبه برسه [emoji30]
درود بر شما
من هم نیمه دوم فروردین امسال در ابوظبی مصاحبه داشتم (واقعاً یادش به خیر Smile عجب حالی داشتم )
جای هیچ نگرانی نیست . نیمه دوم فروردین و اردیبهشت هیچ هم گرونترین زمان نیست تازه زمان مناسیبه .شما از قبل برنامه ریزی کنید با حوصله و آرامش می بینید که همه چیز خیلی عالی پیش خواهد رفت . فقط یادتون باشه با برنامه ریزی و به موقع بلیط بگیرید ، هتل رزرو کنید و بقیه ماجراها Wink
موفق و پیروز باشید .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: HERMES7 ، aidaz ، kaamiran ، Memolk ، r.bazargan ، samane1363 ، miyu
این پست نقل قول از انجمن هوایی ایرو اسپیس.ای ار هست
به این جهت این پستو گذاشتم که در ایام عید و های سیزن کلاه برداری و سو استفاده از مردم جهت اخذ ویزا بالا میره
نقل قول:درود بر تمامی یاران و همراهان انجمن مرجع هوا و فضای پارسی.

قصد بیان واقعه ای عجیب و اسفناک از خیانت و رذالت عده ای از هموطنان رو دارم تا بفهمید که برخی به اسم آزانس مسافرتی در راه کسب اندکی ثروت چه جرائمی که مرتکب نمیشوند.

حدود دوشنبه هفته قبل قصد داشتم به همراه مادرم برای شروع کارهای بازرگانی و واردات اجناس از کشور امارات به یک آزانس مسافرتی رفته و نسبت به خرید بلیط و ویزا و هتل اقدام کنیم. اینجانب یک آزانس مسافرتی در خیابان عباس آباد تهران را از اینترنت پیدا کرده و با توجه به اینکه آژانس مزبور فعالیتهای جالبی در زمینه اطلاع رسانی انجام میداد (( مثلا قیمت بلیط ها و هتل ها رو بصورت به روز شده و PDF در سایتش میگذاشت )) به آن آژانس رفتیم که بما گفتند سیستم رزرو ماهان و ایران ایر قطع شده و امکان دریافت بلیط موجود نیست..

لذا مادرم از روی یک SMS که برایش ارسال شده بودتصمیم گرفت به آژانس دیگری که در همان خیابان شهید بهشتی نرسیده به میدان تختی قرار داشت رفته و همان درخواست را تکرار کنیم. بنابر این به آزانس هواپیمایی (( خ )) در طبقه دوم ساختمانی در خیابان عباس آباد رفتیم. در آنجا برای بلیط رفت و برگشت ماهان و سه شب و چهار روز اقامت در پنج ستاره و ویزای توریستی 14 روزه مبلغ سه میلیون تومان پرداخت کردیم.

تا اینجا درست...؟؟؟

شنبه ی همین هفته بعد از ظهر به آزانس رفتیم. بلیط را که اینترنتی رزور شده بود بصورت یک ورقه کاغذ A4 بما دادند. ووچر هتل را هم دادند...اما موقع تحویل ویزا یک کاغذی دادند که اسم های ما و عکسمان بصورت بسیار ناخوانا و بهم ریخته روی آن پرینت گرفته شده بود...
.بما گفتند "" این کاغذ برای عبور از گیت فرودگاه امام است. وقتی به فرودگاه دبی رسیدید حتما این کاغذها را پاره کنید...!! در آنجا به افسر قسمت (( مراقبه الجوازات )) پاسپورت را نشان میدهید و ایشان برای شما همانجا ویزا میدهند....!!! نگران نباشید ...همه چیز هماهنگ شده است..!!!

لازم میدانم یادآوری کنم که این اولین سفرخارجی ما بود.

نیمه شب یکشنبه با هزار ذوق و شوق و هیجان وسایل را بار ماشین کرده و در دل شب به اتوبان خلیج همیشه فارس زدیم و ساعت سه نیمه شب به فرودگاه رسیدیم.پرواز ساعت شش و نیم صبح بود. در قسمت تحویل بار بود که اولین مشکل پیش آمد...بما گفتند آقا این ویزای شما اصلا خوانا نیست...صبر کنید تا مسئولین ماهان ایر بیاییند....و ما اینقدر صبر کردیم تا دویست نفرمسافر هواپیما کارشان انجام شد و مسئول ماهان آمد و ویزا و پاسپورت مارا گرفت و به جائی نامعلوم رفت و دقایقی بعد برگشت و گفت مشکلی نیست..!! میتوانید چمدان را تحویل دهدید..

ساعت شش صبح سوار هواپیما شدیم و هشت و نیم صبح به فرودگاه دبی رسیدیم...در صف قسمت (( مراقبه الجوازات )) بودیم...پاسپورت و ویزا را تحویل آن دوست عرب دادیم که دیدیم با حالت تعجب بما نگاه میکند و به همکار کنار دستی اش چیزهایی میگوید. با انگلیسی با وی صبحت کردم و پرسیدم مشکل چیست...بما گفتند به اتاق immigration room برویم و صحت پاسپورت را بررسی کنیم.

به آنجا رفتم و به انگلیسی درخواستم را مطرح کردم...ایشان بلافاصله پاسپورت من و مادرم را به همراه ویزا گرفتند و در کامپیوتر چک کردند و گفتند:

these visas are NOT yous....the are belong to someonle else ...just your names on them.

go and speak whit your responsible.

باور کنید کیبورد کامپیوترم از بیان حال من و مادرم که تا همین دقایق پیش شور و ذوق سفر خارجی برای اولین بار و ورود به کشوری جدید رو داشتیم عاجز است...پاهایمان سست شد و رنگمان پرید...نمیدانستیم چیکار بکنیم...خودمان رو روی صندلی انداختیم و بر بخت بدمان لعنت فرستادیم ک چرا در اولین سفر خارجی باید چنان خاطره ی تلخی پیش بیاید که حتی سفر به هر نقطه ای از دنیا را برایمان تلخ کند...؟

نظر به اینکه اپراتور سیمکارت گوشی مان به etisalat تغییر کرده بود به آزانس مربوطه در تهران زنگ زدیم.ایشان گفتند منتظر باشید....الان یکی میرود سفارت ایران در دبی و برای شما ویزا میگیرد و میاورد....به او گفتم آخه دختر خوب...سفارت ایران در دبی که ویزای دبی نمیدهد...!! ویزای دبی را سفارت دبی در تهران میدهد...!! گفتند نگران نباشید...تا ساعت 11 صبر کنید درست میشه...ساعت یازده و نیم ظهر بود که زنگ زدم تهران و گفتم چی شد....گفت در حال پیگیری هستیم...اگر م الان از فرودگاهبیرون میامدید باید تا ساعت 2 در لابی هتل منتظر میماندین پس برایتان فرقی که نمیکنه...منتظر باشید....!!! منهم بابت تشابه انتظار در لابی هتل و انتظار در سالن فرودگاه از ایشان تکشر کردم ...!!!! شماره آن آقایی که مثلا قرار بود ویزاهای مارا تحویل بدهد را نیز بما گفتند...میتونم بگم نزدیک هشتاد بار به او زنگ زدم اما اگر ایشان جواب شما را داد جواب من را هم داده است...!!!

به تهران و ان آژانس لعنتی زنگ زدم و گفتم چی شد....گفتند تا ساعت دو صبر کنید....درست میشود...!! ساعت دو نیم شد....از فرط خستگی و بیحالی در حال مرگ بودیم....گفتیم چی شد...به حالتی مانند طلبکار ها گفتند ما اینجا همه دنبال کار شما هستیم...نگران نباشید...شما امشب در هتلتان اقامت میکنید...!!

تا ساعت هفت شب در محوطه فرودگاه حیران و سرگردان بودیم...آخرش تماس گرفتند و گفتند اینترنت داری...؟؟ گفتم برای چه میخواهید...؟؟ گفتند میخواهیم بلیط برگشت شما را که برای چهارشنبه بود به همین امشب تغییر دهیم و شما را به تهران برگردانیم....به ایشان گفتم نیازی نیست زحمت بکشید....اولا من اینترنت ندارم....دوما الان میروم و از همین فرودگاه دبی بلیط میخرم و به تهران برمیگردم و پول بلیط را به انضمام تمامی آن سه میلیون تومانی که به شما دادم را از شما میگیرم.
گفتند مشکلی نیست...!!
به قسمت فروش بلیط رفتم و به انگلیسی گفتم دوتا بلیط برای تهران و برای امشب میخواهم....خوشبختانه در پرواز 657 ایران ایر جا بود....لذا 1920 درهم دادم و دوتا بلیط گرفتم و خسته و کوفته و دست از پا درازتر و با حال بسیار زار و ناراحت و بسان لشکر شکست خورده همراه مادر 58 ساله و خسته ام که تکیه گاهی جز من نداشت قدم به ایراباس 320 ایران ایر گذاشتیم وبعد از دوازده ساعت اقامت در فرودگاه دبی و مسخره شدن توسط آزانس مربوطه در ساعت 11 شب به تهران رسیدیم...
عکس ویزای تقلبی
نقل قول:[عکس: p45l35c6bpgr7k13xx.jpg]
منبع :کلیک کنید

جناب بیات اینجور فرمودند:
دقیقاً برخی از آژانس ها وقتی شما اصرار دارید برای روز خاصی ویزا بگیرید و متاسفانه ویزای شما حاضر نمی شود و امیدوار هستند که دقیقه نود حاضر شود اینکار را میکنند و با یک ویزای فتو شاپی شما را راهی فرودگاه میکنند در فرودگاه امام کسی متوجه اصلی و یا جعلی بودن ویزا نمیشود اما احتمال میدهند که صادر شده باشد ولی به دست آژانس نرسیده این کار را میکنند چون امیدوارند ویزا از طرف اداره مهاجرت امارات تا زمان رسیدن شما به گیت فرودگاه دبی صادر شده باشد که ریسک بسیار بالایی دارد و شاید منجر به ممنوع الورود شدن مادام العمر شما به این کشور بشود.....
تشکر کنندگان: Sam2014 ، milad.nas ، saboteur ، behjat ، ofrfar ، laleht ، babak12 ، A_A ، HERMES7 ، قصه گو ، kaamiran ، L_haam ، styvan ، miyu ، Memolk ، sunflower00 ، ajab1 ، samane1363

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان