کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2016
(2016-02-16 ساعت 03:47)farzaneh_saremi نوشته:  دوستان
من شنیده ام که 10 روز قبل از مصاحبه ایمیلی حاوی مواردی که باید روز مصاحبه ارائه کنیم برامون میاد ...آیا این درسته؟
چون من میخوام تمکن بگیرم..... میگن یهو تو اون ایمیله میزنه مثلا گردشو باید ببری....بعد دوباره باید راه بیوفتیم دنبال تمکن البته اگه قبلش حساب رو خالی نکرده باشید!!!!
اگر کسی درباره این ایمیل و محتواش اطلاعاتی بذاره ممنونش میشم

در مورد تمکن مالی من هم شنیده بودم که ممکنه گردش بخواد ولی در مورد من فقط نوشته بود تمکن مالی بیارید و در مورد گردش مالی صحبتی نکرده بود. من هم فقط موجودی رو بردم مشکلی پیش نیومد ولی محض احتیاط از یک ماه پیش حساب رو پر کرده بودم.
موفق و پاینده باشید
1 - شماره کیس:2016AS000009XX
2 - تاریخ رویت قبولی: May - 6 - 2015
3 - کنسولگری: ANKARA
4 - تعداد افراد منظور در کیس : 3
5 - ارسال فرمهای سری اول: May - 24 - 2015
6 - کارنت شدن کیس: August - 12 - 2015
7 - نامه دوم  25 August
8 - مصاحبه  هفته سوم اکتبر
9 - وضعیت AP
10 - كلير  9 March
صدور ویزا  21 March
تشکر کنندگان: j.modarres
با سلام
دوستان بنده برای مصاحبه یه سری مدارک اععم از مدارک تحصیلی ،5 شناسنامه، قباله ازدواج، کارت ملی و کارت معافیت رو دادیم ترجمه و برای مصاحبه با خودمون بردیم.
الان برای رفتن به آمریکا آیا نیاز هست مدارک تحصیلی مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار بگیره؟
و سوابق شغلی و بیمه نیاز به ترجمه و تایید وزارت و دادگستری داره؟
لطفا راهنمایی کنید
تاپیکی در این مورد ندیدم
تشکر کنندگان:
(2016-02-16 ساعت 15:55)samiin نوشته:  با سلام
دوستان بنده برای مصاحبه یه سری مدارک  اععم از مدارک تحصیلی ،5 شناسنامه، قباله ازدواج، کارت ملی و کارت معافیت رو دادیم ترجمه و برای مصاحبه با خودمون بردیم.
الان برای رفتن به آمریکا آیا نیاز هست مدارک تحصیلی مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار بگیره؟
لطفا راهنمایی کنید
تاپیکی در این مورد ندیدم
سلام 
اگه ادامه تحصیل میدید بله و باید مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار بگیره 
اینو دقیق نمیدونم
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان:
دوستان بنده برای مصاحبه یه سری مدارک  اععم از مدارک تحصیلی ،5 شناسنامه، قباله ازدواج، کارت ملی و کارت معافیت رو دادیم ترجمه و برای مصاحبه با خودمون بردیم.
لطفا راهنمایی کنید
تاپیکی در این مورد ندیدم

سلام
در خصوص تایید مدارک تحصیلی با مهر دادگستری و وزارت خارجه، سفارت اصلا از شما تایید دادگستری و وزارت خارجه نمیخواد، ولی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های امریکا، نیاز به اخذ این تاییدیه ها دارید. در مورد سوابق شغلی، همه چیز به نظر آفیسر بستگی داره، از تعداد محدودی از دوستان حتی رزومه هم خواسته شده! یکی از دوستان من که حدودا 2 ماه پیش مصاحبه داشتن، با وجود داشتن فوق لیسانس، خیلی راجع به کارشون ازشون سوال کرده و پرسیده آیا در مورد شغلتون مدارکی دارید نشونم بدید یا نه. در کل به نظر من مدارکی دال بر اشتغالتون طبق آنچه که در فرم ها وارد کردید تهیه کنید ولی فراموش نکنید تا وقتی که آفیسر ازتون نخواسته به هیچ وجه ارائه ندید. در کل هیچ یک از ترجمه های شما برای روز مصاحبه نیاز به تایید دادگستری و وزارت خارجه نداره.
موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: پرسپولیس6 ، matin.sh ، j.modarres
(2016-02-18 ساعت 22:16)amirabas93 نوشته:  
لطفا راهنمایی کنید
تاپیکی در این مورد ندیدم

سلام
در خصوص تایید مدارک تحصیلی با مهر دادگستری و وزارت خارجه، سفارت اصلا از شما تایید دادگستری و وزارت خارجه نمیخواد، ولی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا، نیاز به اخذ این تاییدیه ها دارید. در مورد سوابق شغلی، همه چیز به نظر آفیسر بستگی داره، از تعداد محدودی از دوستان حتی رزومه هم خواسته شده! یکی از دوستان من که حدودا 2 ماه پیش مصاحبه داشتن، با وجود داشتن فوق لیسانس، خیلی راجع به کارشون ازشون سوال کرده و پرسیده آیا در مورد شغلتون مدارکی دارید نشونم بدید یا نه. در کل به نظر من مدارکی دال بر اشتغالتون طبق آنچه که در فرم ها وارد کردید تهیه کنید ولی فراموش نکنید تا وقتی که آفیسر ازتون نخواسته به هیچ وجه ارائه ندید. در کل هیچ یک از ترجمه های شما برای روز مصاحبه نیاز به تایید دادگستری و وزارت خارجه نداره.
موفق باشید

برای کار گرفتن درآمریکا آیا مثل ایران مدارک دانشگاهی ما رو میخوان و این مدارک باید ترجمه بشهو به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه؟ در موردگواهی اشنغال به کار چطور؟ اصلا نیازی هست؟
خیلی ممنون
تشکر کنندگان:
(2016-02-20 ساعت 13:29)samiin نوشته:  برای کار گرفتن درآمریکا آیا مثل ایران مدارک دانشگاهی ما رو میخوان و این مدارک باید ترجمه بشهو به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه؟ در موردگواهی اشنغال به کار چطور؟ اصلا نیازی هست؟
خیلی ممنون

خواهش میکنم. ببینید در واقع مدارک تحصیلی که ما از ایران اخذ کردیم در امریکا زیاد اعتبار نداره و مورد تایید نیست (برای پیدا کردن کار مرتبط در ابتدای ورود) و شما باید شانس خوب و تخصص بسیار بالایی داشته باشید تا بتونید در بدو ورود و با مدرک ایرانتون شغل مناسب و مرتبط با مدرک تحصیلی پیدا کنید. حتی سوابق کاری ما در ایران برای اون ها زیاد مورد قبول نیست. ولی اگر بخواید برای اشتغال از طریق مدرک تحصیلیتون اقدام کنید، حتما باید این مدارک به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسه (این تاییدیه ها برای روز مصاحبه نیاز نیست). منظورتون از گواهی اشتغال رو متوجه نمیشم. اگر منظورتون برای روز مصاحبه هستش، همونطور که گفتم بستگی به نظر آفیسر داره که بســــــــــیار به ندرت علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم، از شما مدرک شغلی میخواد (که البته چون حدقل دیپلم رو دارید، الزام نیست و فقط برای این که دقیقا متوجه بشه شغل و حرفه تون چیه و حساسیتش چقدره ممکنه ازتون بخواد) و اگر منظورتون برای پیدا کردن شغل هست که گفتم سوابق کاری ما مورد قبول اون ها نیست و نیاز به ارائه گواهی شغلی نیست. البته توصیه می کنم اگر در زمینه ی خاصی، از سابقه و تخصص بالایی برخوردارید، حتما مدارک مرتبط رو با خودتون ببرید و قطعا بی تاثیر نخواهد بود.
موفق باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: j.modarres ، victor2016
(2016-02-20 ساعت 15:41)amirabas93 نوشته:  
(2016-02-20 ساعت 13:29)samiin نوشته:  برای کار گرفتن درآمریکا آیا مثل ایران مدارک دانشگاهی ما رو میخوان و این مدارک باید ترجمه بشهو به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسه؟ در موردگواهی اشنغال به کار چطور؟ اصلا نیازی هست؟
خیلی ممنون

خواهش میکنم. ببینید در وافع مدارک تحصیلی که ما از ایران اخذ کردیم در آمریکا زیاد اعتبار نداره و مورد تایید نیست (برای پیدا کردن کار مرتبط در ابتدای ورود) و شما باید شانس خوب و تخصص بسیار بالایی داشته باشید تا بتونید در بدو ورود و با مدرک ایرانتون شغل مناسب و مرتبط با مدرک تحصیلی پیدا کنید. حتی سوابق کاری ما در ایران برای اون ها زیاد مورد قبول نیست. ولی اگر بخواید برای اشتغال از طریق مدرک تحصیلیتون اقدام کنید، حتما باید این مدارک به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسه (این تاییدیه ها برای روز مصاحبه نیاز نیست). منظورتون از گواهی اشتغال رو متوجه نمیشم. اگر منظورتون برای روز مصاحبه هستش، همونطور که گفتم بستگی به نظر آفیسر داره که بســــــــــیار به ندرت علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی بالای دیپلم، از شما مدرک شغلی میخواد (که البته چون حدقل دیپلم رو دارید، الزام نیست و فقط برای این که دقیقا متوجه بشه شغل و حرفه تون چیه و حساسیتش چقدره ممکنه ازتون بخواد) و اگر منظورتون برای پیدا کردن شغل هست که گفتم سوابق کاری ما مورد قبول اون ها نیست و نیاز به ارائه گواهی شغلی نیست. البته توصیه می کنم اگر در زمینه ی خاصی، از سابقه و تخصص بالایی برخوردارید، حتما مدارک مرتبط رو با خودتون ببرید و قطعا بی تاثیر نخواهد بود.
موفق باشید

من مصاحبه رفتم و ویزاموگرفتم، تو فروردین هم عازم آمریک ، ایالت جرجیاهستم، برای پیدا کردن کار مناسب خواستم مدارک ببرم و سابقه کاری ازشرکتی که در اون مشغول به کار هستم بگیرم.این طور که شما میفرمایید ظاهرا کاربردی نداره. درسته؟ در واقع باید از صفر شروع کرد، درست میگم؟
ضمناً من لیسانس زبان و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم و تو یه شرکت تولید کننده مواد غذایی معروف مشغولم.فکر میکنید گرفتن سابقه و گواهی اشتغال به کار اصلا بدرد میخوره؟ ببخشید که خیلی سوال میپرسم
تشکر کنندگان: ehsan TT
(2016-02-20 ساعت 16:17)samiin نوشته:  من مصاحبه رفتم و ویزاموگرفتم، تو فروردین هم عازم آمریک ، ایالت جرجیاهستم، برای پیدا کردن کار مناسب خواستم مدارک ببرم و سابقه کاری ازشرکتی که در اون مشغول به کار هستم بگیرم.این طور که شما میفرمایید ظاهرا کاربردی نداره. درسته؟ در واقع باید از صفر شروع کرد، درست میگم؟
ضمناً من لیسانس زبان و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم و تو یه شرکت تولید کننده مواد غذایی معروف مشغولم.فکر میکنید گرفتن سابقه و گواهی اشتغال به کار اصلا بدرد میخوره؟ ببخشید که خیلی سوال میپرسم

بسیار عالی. آرزوی موفقیت دارم براتون. همونطور که گفتم عملا سوابق کاری و مدارک دانشگاهی ما در امریکا اعتبار چندانی نداره. ولی باز هم ضرر نداره اگر تخصص ویژه یا سابقه ی کاری خوبی دارید حتما با خودتون به همراه داشته باشید. گواهی رضایت شغلی هم اگر میتونید از شرکتی که بودید بگیرید و حتما این مدارک رو به تایید هم برسونید. ولی همه ی این ها فقط برای افزایش شانس شما در پیدا کردن کار مناسب هستش.
امیدوارم همه چیز همونطوری که میخواید و به بهترین نحو پیش بره.
تشکر کنندگان: ehsan TT ، victor2016
با عرض سلام. دوستان ايا براي اولين سفر به آمريكا حتما به همون شهري كه تو فرم نوشتيم و در مصاحبه گفتيم بايد بريم؟يا ميتونيم بعد از گرفتن ويزا شهرمونو عوض كنيم؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-27 ساعت 15:36)dds.azimi@yahoo.com نوشته:  با عرض سلام. دوستان ايا براي اولين سفر به آمريكا حتما به همون شهري كه تو فرم نوشتيم و در مصاحبه گفتيم بايد بريم؟يا ميتونيم بعد از گرفتن ويزا شهرمونو عوض كنيم؟
میتونید هر ایالت و شهری که میخواید برید
فقط باید تو فرودگاه به افیسر بگید ادرس رو برای دریافت گرین کارت عوض کنه
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان:
سلام.من موقع پر کردن فرم 260 اسم مرکز پیش دانشگاهی رو اشتباه زدم.مصاحبم تیر ماه ارمنستانه.ایا مشکلی ایجاد میشه؟ممنونم.
تشکر کنندگان:
اگر مدارکتون کامله نه مشکلی یجاد نمی کنه. فقط قبل از قسم خوردن به آفیسر بگید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان:
ممنونم از پاسخ شما.خیالم راحت شد.
تشکر کنندگان:
(2015-05-10 ساعت 20:42)babak12 نوشته:  دوستان عزیز توصیه می کنم
حتما قبل از تغییر سفارت  سفرنامه های امسال و سالهای پیش مطالعه بفرمایید تا بهتر سفارت از لحاظ شرایط خودتون انتخاب کنید
ضمنا تمام سفارتها به یک شکل عمل می کنن
سلام
من ویزامو گرفتم و یک سفر هم داشتم به امریکا میخواستم ببینم من الان میتونم برای نامزدم اقدام کنم( البته بعد از عقد کردن ) از طریق لاتاری تا به اونم گرین کارت بدن قبل از 1اکتبر که کیس لاتاری 2017 شروع میشه؟
یا حتما باید قبل از گرفتن ویزا اقدام میکردیم؟البته من هنوز گرین کارتمو دریافت نکردم
تشکر کنندگان:
اگر ویزاتون رو گرفتید و یه سفر هم به آمریکا رفتید دیگه پرونده لاتاری شما بسته شده. برای همسرتون باید از طریق ویزای همسر اقدام کنید. البته کمی طولانی هست (حداقل 18 ماه). جهت اطلاعات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید: https://www.mohajersara.org/forum/thread-2833.html
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: م.صاد

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان