کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هدف از مهاجرتمان چیست؟؟؟
(2009-01-12 ساعت 00:55)sorna نوشته:  ميشه لطفن ادرس دوستاتون به من بديد باهاشون حرف بزنم شايد من آشتباه ميكنم .ولى خيلى از ايرانيها خ اينجا هستن هرگز واقيت را نميگن و به اينهايى ك ايران هستن دروغ ميگن . الهام خانم اگر من نيامدم ايران براى اين آست ك همه پلها را ايران پشت سر خودم خراب كرد الان دگه ايران براى من كارى نيست بيايم آگر ميتونستم يك لحظه اينجا نميمندم شايد چون از اول خيلى رويايى با اين مسله برخورد كردم وا ب هرف كسى بها ندادم ايران كارم خوب بود ولى فكر ميكردم اينجا فقط منتظر من است ومدرك من بهترين كارها را ب من ميدهند اگر حقيقت براتون تلخه وا چرته روياهاتون پاره كردم ببخشد .اول بيايد بعد قضاوت كنيد من از شما ميتونم بگم بهتر از شما اينجا را ميشناسم چون 4 سل است زندگيى ميكنم و نميخواستم كسيى را ناراهت كنم

سلام دوستان
من کاملا موافقم چون خودم تجربه زندگی دانشجویی رو خارج از کشور دارم و قبل از اومدن در سر رویاهای زیادی داشتم ولی الان فهمیدم که هیچ جا ایران نمیشه با تمام بدی هاش
ساکن
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، behzadb57 ، daad ، behfaza
Question 
سلام به همه

هرکسی ک میخاد بره آمریکا لطفا هدفش و دلیلش رو بگه که چرا ایران نمیمونه!؟

اول از خودم شروع کنم؛
1- من میخام برم چون جهان سومی هستیم، دکتر حسابی میگه " جهان سوم جایی است که هرکس بخواهد مملکتش را آباد کند خانه اش خراب می شود و هرکس که بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد " انصافا من خودم چندین بار به اون پیام رسیدم.

2- ایران تو علم مهندسی از آمریکا خیلی ضعیف و فوق العاده عقبه ! ! ! ؟

3- تو شهرهای بزرگ ما مثلا طهران خودمون نهایت برج های بزرگی که ساختن انگشت شمارن، مثلا 20 سال میشکه یه بلوک 10 طبقه درست کنن! ولی تو آمریکا فقط کوره دهات ها مونده که توش برج نسازن ! ! ! ؟

4- تو ایران دله دزدی خیلی هست! نمیگم اونجا نیست، هست ولی به اینجا نمیرسه

5- تو آمریکا ی پروژه ای رو میخان بسازن سعی میکنن سریعش رکورد جهان رو بزنن ولی تو ایران . . . (نمونه اش پروژه ای که من اونجا کارمیکنم)

6- . . .

7- . . .

8- . . .

9- . . .

10- . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجایی که شما وصفش رو گفتید اسمش دوبی/قطر ... هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، kasrafo ، behfaza
هدف من از مهاجرت اینه که پیش شوهرم باشم. اون میخواد اونجا زندگی کنه و منم مجبورم دنبالش برم Sad
فکر کنم تلخترین نوع مهاجرت، کوچ اجباریه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، kasrafo ، رزا ، behfaza
کسی ایران ندارم جز خانوادم که دلبسته باشم به ایران برعکس خانواده های بزرگ پدر و مادربزرگی.
کلا میرم آمریکا همین تعداد کمو ببرم امریکا دوران بازنشستگی رو راحت باشن و از جنگ اعصاب ایران دور باشن (اکثریت مالیه سبب درد اعصاب)
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، reza6966 ، ASALI ، kasrafo ، behfaza
(2012-10-16 ساعت 17:41)brotherhood نوشته:  در یک جمله :

زندگی بهتر

میتونی بطور موردی بگی ، خارج چیش بهتر از ایرانه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2011-09-26 ساعت 21:26)majidusa01 نوشته:  هدف از مهاجرت به نظر من 80درصد داشتن زندگی راحت و20درصد عوامل دیگه هست ..

در مورد موضوعی که دوست عزیزمون بهزاد اگر اشتباه نکنم فرمود به نظر من ظاهر انسان با باطن اون خیلی فرق می تونه داشته باشه

من از نزدیکان شنیدم که رفته بود فرانسه میگفت من وقتی وارد هواپیما شدم اکثر کسایی که می دیدم ظاهرشون تقریباً مذهبی بود ولی موقعی که داشتم از هواپیما پیاده میشدم وقتی همون آدم هارو دیدم اولش اصلاً نشناختم چون فکر می کردم کسانی که من دارم می بینمشون چندین نسل خارجی بودن چون واقعاً ضاهر همون آدم های مذهبی الان طوری شده بود که ادم فکر نمی کرد اصلاً اینا ایرانی باشند چه برسه به مذهبی بودن و ...

به نظر من امروزه از ظاهر آدمها هم نمیشه نشخیص داد که این فرد مذهبی یا نه چه برسه به نوشته هاشون.

قابل توجه است که تعداد زیادی از روحانیون سیاسی کشور دارنده گرین کارد هستند...
پاسخ
تشکر کنندگان: مزون صفا ، kasrafo ، behfaza
(2012-05-08 ساعت 03:54)soheilbadami نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 21:15)roze نوشته:  سلام دوستان
من هم الان که نزدیک وقت مصاحبه هستم دچار همین احساس Voaشدم واقعا ارزش داره آدم همه دلبستگیهاشو این جا بزاره و بره .
من زندگی خوبی دارم البته تمام نکاتی رو هم Payam-przگفته رو قبول دارم و بخاطر همه این چیز ها تصمیم به مهاجرت گرفتم قبل از این که لاتاری هم برنده بشم به چند تا وکیل سر زده بودم تا از این جا فرار کنیم ولی حالا واقعا نمی دونم چی کار کنم گاهی فکر می کنم اگر بخاطر دختر 5 ماهم نبود شاید بی خیال زندگی در آمریکا می شدم و فقط برای گرفتن گرین کارت و پاسپورت آمریکایی اقدام می کردم ولی حالا تصمیم گرفتم وقتی ویزا م اماده شد همه وسایلم رو بفروشم و خونه ام رو رهن بدم و برم که هوس برگشتن نکنم. و اقعا می ترسم زندگی تو آمریکا انقدر سخت باشه که نتونیم بمونیم مثلا کار پیدا نکنیم یا نتونیم خونه بخریم یا به طور کلی شرایطمون از ایران پایین تر باشه البته ما حساب کردیم با اجاره هایی که از ایران می گیریم ماهانه حدود 3000دلار داشته باشیم و اون جور که من فهمیدم با این پول نمیشه زندگی خوبی داشت و باید صرفه جویی کرد همسر من مهندس کامپیوتر هست و اینحا خودمون یه بیزنس کوچک و خوب داشتیم حالا برای همه چیز هایی که اینجا داشتیم دچار تردید شدم؟؟؟؟
من رو راهنمایی کنید ممنون
به دلیل وضعیت مناسب مالی که میگید بهترین گزینه از نظر من 1 سال زندگی پیش مهاجرتی در آمریکا هست به شرطی که ظرف این مدت همه چیز رو حتی الامکان یررسی کنید. در بدترین حالت هم شما چیز مهمی از دست نخواهید داد و شاید بالعکس به نتایج بسیار خوبی برسید که ممکن است منجر به ماندن یا نماندن باشد.
واقعیت اینست که هیچ کس به غیر از خود شما پاسخ قطعی برای پرسش شما ندارد و قضیه مانند تمثیل "هر کسی از ظن خود شد یار من " است.

اگه من جای شما باشم، پلهای پشت سرم رو خاب نمیکنم. چه اشکالی داره اگه گرین کاردتون رو بگیرید و برگردید؟ در آینده میتونین کارتون رو گسترش بدید، فرزندتون میتونه در دوره های exchange دانش آموز امریکا یا هرجای دنیا که بخواد شرکت کنه... میتونید از مزایای هر دو طرف استفاده کنید.

(2012-10-29 ساعت 17:01)ASALI نوشته:  
(2012-10-29 ساعت 16:54)armaghani نوشته:  
(2011-08-07 ساعت 13:44)MITA نوشته:  داشتن حقوق اجتماعی بیشتر،درامد بیشتر،کسب تجربه چندین فرهنگ گوناگون سه دلیل عمده من برای مهاجرت هستند

1-حقوق اجتماعی ایرانیان در تمام دنیا با قوانین جمهوری اسلامی ایران تطبیق داده میشود. بعنوان مثال طبق تجربه شخصی بندهمناطقی در مونیخ آلمان وجود دارند که شما بعنوان ایرانی حتی در اردوی دانشجویی هرگز نمیتوانید به آنجا پای بگذارید، علیرغم اینکه تمام مردم اعم از بنگلادشی و افغان اجازه آنرا دارند. لیستی از اثاثیه هست که " فقط یک ایرانی "در هیچکجای دنیا اجازه خرید و حمل این وسایل را ندارد ،... و در نهایت شما در یک کشور خارجی از همین حقوق اجتماعی زندگی در کشور خودتان نیز محروم میشوید.
2- درآمد بیشتر در کشوری بجز مملکت خودتان..؟!! یک تحقیقی در این مورد بکنید لطفا.
3- در مورد زندگی در میان فرهنگهای مختلف بسیار درست میگویید. تجربه ای غنی و دلچسب است. اما از طریق دوره های کوتاه مدت آموزشی، توریستی،... هم امکان پذیر است و اصولا نیازی به مهاجرت نیست.
البته بنده تنها نظر خودم را گفتم، جسارت نباشه.Rolleyes

میگن اونی رو که خوابه میشه بیدار کرد ولی اونی که خودشو به خواب زده ، نمیشه !!!! کسی که مهاجر نیست و مهاجرت رو دوست نداره ..پس هدفی هم از مهاجرت نداره !!!!! تو این تاپیک چه میکنه ؟؟؟؟؟

دقیقا بررسی " هدف" مهاجرت، نه؟
پاسخ
(2011-05-07 ساعت 19:33)کامبیز تهرانی نوشته:  به نظر من دلیل اصلی مهاجرت این که با دیگر مردمان جهان ارتباط نزدیکی داشته باشیم و با فرهنگ اون کشور یا کشورها آشنا بشیم.مثلا کشورهای جزو شنگن جای خیلی خوبی برای ارتباطات هستند چون دیگر نیازی به ویزا نیست.من خودم شخصا دوست دارم برم یکی از کشورهای عضو شنگن. یه سایت پیدا کردم .................................................................
-------------------------------------
اعلام آدرس اینترنتی شرکت های مهاجرتی به قصد تبلیغ خلاف قوانین است. لطفا قوانین را رعایت کنید.
USER
------------------------

من چند ساله پیش اصلا به فکر مهاجرت نبودم ولی الان هر چی فکر می کنم و دیگران هم گفتند،نظرم قطعی شده.

چرا برای دوره های آموزشی و کاری و فرهنگی نمیرید؟ چرا مهاجرت؟
پاسخ
(2011-09-28 ساعت 01:29)Bardia2010 نوشته:  هدف از مهاجرت به نظر من 80درصد داشتن زندگی راحت و20درصد عوامل دیگه هست ..

در مورد موضوعی که دوست عزیزمون بهزاد اگر اشتباه نکنم فرمود به نظر من ظاهر انسان با باطن اون خیلی فرق می تونه داشته باشه

آخه شما زندگی راحت رو چی تعریف می کنین و چطور می خواهید در اون س دنیا بهش برسید؟
واقعا این " زندگی راحت" ، "زندگی بهتر" ، " خوشبختی"... اینا که میگیم در خارج پیداشون میکنیم، بطور روشن چی هستن؟ اینم مثل همون بهشته که یه باغه و حوری داره و رودخونه داره و به امیدش زنده ایم؟.... چرا به طور موردی و جزئی نمیتونیم توضیح بدیم خارج چیش بهتره؟ کی میدونه چرا در سرتاسر این تاپیک فقط دو سه نفر تونستن دلایل روشن و بدون ابهام برای مهاجرتشون بیارن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، nasimr
به نظر من در ایران 100 سال هم کا ر کنی ( سالم ) هیچی نمی شی وهر جا میری وهر کای میکنی فقط اعصاب خورد کنی است ما در ایران از حد اقل حقوق انسانی یعنی احترام به هم دیگر رعایت حق هم دیگر وخیلی های دیگر بی نسیب هستیم یک کارمند عقب افتاده یک اداره اجازه میده به خودش که هر کاری دوست داشت بکنه نمی دونم این تاپیک را برای چی زدیدیعنی شما ها خود تون نمی دونید چرا مردم دارند فرار میکنند میتوانید فقط دلیل فرار را بپرسید چون متفاوت است من کارم طراحی لباس شب ولباس عروس 20 سال در منطقه خوب تهران کار میکنم اما هر سال دریغ از پارسال مردم نون شب را به سختی در می اورند دیگه کسی پول بابت طراحی لباس این چیزا نمی دهندبخاطر این میخواهم مهاجرت کنم که متمعا هستم 100%موفقم وشک هم ندارم کسی که شک داره بیشتر به خودش است وتوانایی هاش وعدم اعتماد به نفسش نه به کشورهای جهان اول ببخشید نظر من بود ممنون میشم نظر شمارا در مورد خودم بدونم واز کمک شما بسیار سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، ASALI ، reza6966 ، roze ، fatima96
برای اینکه که فردا بچه ام بگه نور به قبر بابام بباره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، boshra ، ashkan1188 ، usa lover ، nora ، HAZARA ، goody ، kasrafo ، lighter ، fatima96
مهجرت واسه اینه که بتونی فقط به عنوان یک انسان از کوچکترین حقوقت استفاده کنی و مهمتر از همه اینکه وقتی واسه زندگیت و اهدافت برنامه ریزی میکنی و تلاش میکنی و زحمت میکشی نتیجه بگیری
. و خیلی دلایل دیگه......
پاسخ
تشکر کنندگان: reza6966 ، HAZARA
دلایل زیادی داره که خیلی هاش رو نمیشه اینجا گفت ولی حداقل دلیلی که میتونه داشته باشه اینه که از حقوق شهروندی معقول و مطلوبی برخوردار باشیم و مثل یک انسان زندگی کنیم
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA
با سلام به همگی، من تمام این 16 صفحه رو خوندم. تو همه ی اهداف و دلایل، دلایلی رو دیدم که برای نویسنده و خود من خیلی جدی و مهم و احتمالا برای خیلی ها هم خنده دار بود و البته همینطور برعکس. حقیقتش شرایط من و خانواده ام برای مهاجرت خیلی پیچیده است و شاید هم خیلی مشکل. نه اینکه مشکلات مادی داشته باشم ولی.... بهر حال من و همسرم با تمام مشکلات تصمیم به انجام این کار گرفتیم ولی باید اعتراف کنم که نگاه من به این موضوع اصلا نگاه مهاجرتی نیست بلکه من اسمش رو میذارم فرار! فرار بزرگ!!
یکی از دوستانم که تو زمینه برق سررشته داشت میگفت برق ایران 220ولت و برق اروپا و امریکا 110 ولته و برق 220 استهلاک کمتری برای تاسیسات و نیروگاهها داره ولی برای انسان خطر جانی بیشتری داره و این قضیه در مورد برق 110ولت دقیقا برعکسه. حقیقتش من تو این زمینه اطلاعات علمی دقیقی ندارم ولی وقتی با یه سرچ تو دنیای وب تفاوت برق 110 و 220 رو دنبال کردم، دیدم اون بنده خدا درست میگفته. نتیجه: خوش بحال ما که تو مملکتی زندگی میکنیم که تو اون جون شهروندانش از تاسیساتش کمتره!!! این یک.
دوم، همین چند روز پیش بود که مجلس، وزیر جهاد کشاورزی رو بازخواست کرد که این چه وضعیتی تو سیستم کشاورزی مملکته که سر منشاء 30درصد سرطانها از همین محصولات کشاورزیه!!!( بعلت عدم وجود سیستم دقیق نظارتی بر استفاده بیش از حد از سموم ، آفت کشها و مواد شیمیایی) و لی جواب چی بود؟ هیچی! برای کنترل این روند چه طرح و برنامه ای ریخته شد؟ هیچی! نتیجه: هیچی! فقط سرطان بیشتر!
سوم, بنظر شما اتومبیل های تهران بیشتره یا توکیو و نیویورک؟ مسلما جواب تهران نیست ولی چرا هوای تهران اینهمه آلوده تره؟ جواب: چون جدا از کیفیت اتومبیلهای اون کافرهای بی دین، بنزینی که تو باک ماشیناشون میریزن بنزینه نه آشغال! البته همه میدونیم که از نظر بنزین تحریم هستیم و الانه خودمون داریم بنزین تولید میکنیم ولی بد نیست یک کوچولو تفکر کنیم چه سیاستهایی منجر به این شد که تحریم بشیم و بجای بنزین استاندارد بریم دنبال بنزین وطنی سرطانزا؟
یه چیز دیگه, تا حالا فکر کردین چرا جدیدا سرطان اینقد زیاد شده؟ پس به نکات دوم و سوم عامل نویزهایی که برای بلوکه کردن امواج خورشیدواره فرستاده میشه رو هم اضافه کنید که خودش یک مثنوی 70 من است....
لذا من اسم این فرایند رو مهاجرت نمیذارم میگم فرار، فرار بزرگ. درسته که با این فرار زندگی ای که تازه رو غلطک افتاده رو از دست میدم و صد در صد باید اونجا از صفر شروع کنم ولی لااقل میدونم که در بهتر ساختن آینده فرزندم و تامین سلامتش کاری رو که میتونستم انجام دادم. به امید قبولی همه شما در لاتاری...
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، masih sh ، HAZARA ، kasrafo ، MEHR52 ، ارشان۲۰۱۵ ، fatima96

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان