کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
سلام

دوستان راسته ویزا EB5 لغو شده؟

یعنی دیگه نمیشه از روش سرمایه گذاری گرین کارت گرفت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2015-12-01 ساعت 15:44)sharifian نوشته:  دوستان كسي مي دونه اگر حدود ١٣ ماه يك سال و يك ماه از خاك امريكا دور باشي بعلت بارداري و زايمان در ايران، آيا هنگام ورود با وجود داشتن مدارك پزشكي و نوزاد ٢ ماهه ممكنه گير بدند؟؟

بعيد ميدونم، خصوصا اگه مداركتون همراهتون باشه، ما يه بار دير رفتيم گفتيم همسرم مريض بوده ازمون مدارك خواستن، البته ما چيزي نداشتيم و راهنماييمون كردن،
پاسخ
تشکر کنندگان: dokhtar_irooni ، pishtaz611
[quote='nahalabedi' pid='723407' dateline='1472895884']
سلام دوستان . اگر ميشه راهنمايي بفرماييد. من و مادرم گرين كارت داريم و پدرم سيتي زن هستند. امسال بعد از 11 ماه وارد فرودگاه لس آنجلس شديم. البته ما هميشه زير 6 ماه مي رفتيم ولي 2 سال اخير نتونستيم و هر دفعه سر 11 ماه رفتيم. به پدرم كاري نداشتند ولي بعد از پرسش هاي زيادي كه از ما كردن  فرستادنمون به يك اتاق ديگه و بعد از حدود 40 دقيقه يك مامور مهاجرت بهمون گفت ايندفعه بهتون تذكر شفاهي مي ديم ولي اگه دفعه ديگه بيشتر از 6 ما خارج از آمريكا باشيد فرستاده ميشيد به دادگاه تا براتون تصميم بگيره. و گفت اگر نمي تونيد زير 6 ماه برگرديد پاسپورت سفيد بگيريد. هيچ چيز به جز مهر معمول ورود نيز داخل پاسپورتمون نزدن. البته من فكر مي كنم به احتمال خيلي زياد تو سيستم ثبت شده.
متاسفانه مدت اقامت من و مادرم حدود 2 هفته بود و زمان كافي براي گرفتن پاسپورت سفيد نداشتيم. و الان برگشتيم ايران و مي خواهيم زير 4 ماه دوباره برگرديم به آمريكا و مدتي بمونيم. 2 تا سوال داشتم:
1- به نظر شما تذكر شفاهي كه دادند در سيستم  و سابقه ما ثبت شده؟ چون من مي ديدم پاسپورت و گرين كارتهاي ما دستشونه و چيزهايي در سيستم تايپ مي كنند. بعد از اون من رو صدا كرد و تذكر رو داد و مهر زد و گفت بريم.
2- به نظر شما بعد از اين تذكر در ورود بعدي ما به آمريكا كه 4 ماهه آينده است باز هم ممكنه مشكلي پيدا كنيم؟
خيلي نگرانم لطفا راهنمايي بفرماييد. Sad
[/quote

همش بستگي به سختگيري افيسر داره ، وأي كلا خيلي سختگير شدن ، به نظر من مداركي دال بر اينكه مجبور بوديد خارج از كشور باشيد همراهتون باشه، ترجيحا هم تا سيتيزن نشدن نكنيد اينكار رو شانسيه ممكنه گريه كارت رو بگيرن ازتون، بعلاوه كه در گرفتن سيتيزني هم مشكل دار ميشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، dokhtar_irooni ، gbtm
(2016-03-11 ساعت 00:28)farshad_ata نوشته:  نگران رفت و آمد بعد از مدتی دوری نباشید. یکی از اقوام ما 10 سال نرفته بود و رفت و به راحتی وارد شد . نکته مهم اینکه فقط در زمان ورود نباید استرس داشته باشید. سوال و جوابهای مشخصی هست که پرسیده میشه و جوابهای مشخصی هم باید داده بشه. یادمه اقوامون مثل جزوه این سوال و جوابها رو حفط میکرد. Smile  Smile  Smile

سلام.دوست عزیز شما میدونید این سوالها چیه؟
پاسخ
سلام دوستان من یه سوال داشتم. اون افرادی که پست گذاشتن که افیسر گیر داده بهشون،ایا شما راستشو گفتین که چند ماه بیرون بودین؟یا خودشون دقیقا میدونستن که شما کی خارج شدین و چند ماه نبودین؟
پاسخ
(2017-01-31 ساعت 05:43)یاس23 نوشته:  سلام دوستان من یه سوال داشتم. اون افرادی که پست گذاشتن که افیسر گیر داده بهشون،ایا شما راستشو گفتین که چند ماه بیرون بودین؟یا خودشون دقیقا میدونستن که شما کی خارج شدین و چند ماه نبودین؟

دقیقا به روز و ساعت میدونند.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، pishtaz611
(2017-02-24 ساعت 04:41)BlueMooooon نوشته:  سلام
یک سوال فنی داشتم ?
اگر در هنگام برگشت به ایران تاریخ پاسپورت گذشته باشه ایا در فرودگاه ایران میزارند وارد شیم؟ لطفا با جزییات بگید. ممنون

سلام دوست عزیز تاریخ اعتبار پاسپورت ایرانی برای ورود به ایرا ن مهم نیست حتی اگر چندین سال گذشته باشه خودم همین مشکل رو در مورد همسرم داشتم واسه همین به ریس افیسر های فرودگاه امام مراجعه کردم گفتن آگه بیست سال هم بگذره برای ورود به ایران مهم نیست ولی گفت برای خروج فقط تاریخ اعتبار پاسپورت مهمه پس خیالتان راحت باشه میتونید تشریف بیارین .
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، pishtaz611
(2017-02-24 ساعت 11:48)عدلی نوشته:  
یک سوال فنی داشتم ?
اگر در هنگام برگشت به ایران تاریخ پاسپورت گذشته باشه ایا در فرودگاه ایران میزارند وارد شیم؟ لطفا با جزییات بگید. ممنون

سلام  دوست عزیز تاریخ اعتبار پاسپورت ایرانی برای ورود به ایرا ن  مهم نیست حتی اگر چندین سال گذشته باشه خودم همین مشکل رو در مورد همسرم داشتم واسه همین به ریس افیسر های فرودگاه امام مراجعه کردم گفتن آگه بیست سال هم بگذره برای ورود به ایران مهم نیست ولی گفت برای خروج فقط تاریخ اعتبار پاسپورت مهمه پس خیالتان راحت باشه  میتونید تشریف بیارین .

شما توی فرودگاه مبدأ چطوری می‌خواهید سوار هواپیما شید؟
پاسخ
(2017-02-24 ساعت 14:31)gbtm نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 11:48)عدلی نوشته:  
یک سوال فنی داشتم ?

سلام  دوست عزیز تاریخ اعتبار پاسپورت ایرانی برای ورود به ایرا ن  مهم نیست حتی اگر چندین سال گذشته باشه خودم همین مشکل رو در مورد همسرم داشتم واسه همین به ریس افیسر های فرودگاه امام مراجعه کردم گفتن آگه بیست سال هم بگذره برای ورود به ایران مهم نیست ولی گفت برای خروج فقط تاریخ اعتبار پاسپورت مهمه پس خیالتان راحت باشه  میتونید تشریف بیارین .

شما توی فرودگاه مبدأ چطوری می‌خواهید سوار هواپیما شید؟
سلام دوست عزیز داشتن پاسپورت ایرانی کافی است به اعتبارش برای سفر به ایران کاری ندارن . ضمنا اگر در جایی هستین که سفارت ایران داره برگه اجازه ورود برای کسانی که پاسپورتش گم شده میدن ولی اکثر کشورها برای ورود مردمش آگه تاریخ اعتبار بگزره مشکلی ندارن حتی آمریکا با شناسنامه آمریکایی میتونید وارد بشین بگین پاسپورتتون گم شده . در فرودگاه مبدا فقط داشتن پاسپورت برای ایرانی ها و یا ویزا معتبر برای خارجیها کنترل میشه . در فرودگاه ایران هم موقع ورود تاریخ اعتبار پاسپورت رو نگاه نمیکنن تاریخ اعتبار فقط برای خروج از ایرا باید اعتبار داشته باشه .
کیس  ir1
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94

ورود به آمریکا 2 سپتامبر

.......
میدونم که میگذره
پاسخ
سلام. این رو حتما قبلش چک کنید و مطمئن باشید . به عنوان مثل در مورد خروج با  پاسپورت منقضی شده ایرانی‌ از کشور استرالیا، باید حتما پاسپورت استرالیا رو داشته باشید،در لینک زیر سوال ۶ این رو واضح ذکر کرده،اگه در آمریکا هستید با دفتر حفاظت منافع در واشنگتن تماس بگیرید. موفق باشید.

http://www.canberra.mfa.ir/index.aspx?fk...geid=32862
پاسخ
(2017-02-24 ساعت 19:03)BlueMooooon نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 18:44)عدلی نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 14:31)gbtm نوشته:  شما توی فرودگاه مبدأ چطوری می‌خواهید سوار هواپیما شید؟
سلام دوست عزیز  داشتن پاسپورت ایرانی کافی است به اعتبارش برای سفر به ایران کاری ندارن . ضمنا اگر در جایی هستین که سفارت ایران داره برگه اجازه ورود برای کسانی که پاسپورتش گم شده میدن ولی اکثر کشورها برای ورود مردمش آگه تاریخ اعتبار بگزره مشکلی ندارن حتی آمریکا با شناسنامه آمریکایی میتونید وارد بشین بگین پاسپورتتون گم شده  . در فرودگاه مبدا فقط داشتن پاسپورت برای ایرانی ها و یا ویزا معتبر برای خارجیها کنترل میشه .  در فرودگاه ایران هم موقع ورود تاریخ اعتبار پاسپورت رو نگاه نمیکنن تاریخ اعتبار فقط برای خروج از ایرا باید اعتبار داشته باشه .

ایا شما یک شخصی رو میشناسید که این تجربه رو خودش کرده باشه؟ یعنی از آمریکا بیاد ایران با پاسپورت تاریخ گذشته؟ من از یکی شنیدم که گفت دوستش رو تو فرودگاه امام دو ساعت نگهش داشتن و این اتاق و اون اتاقش کرردن و گفتن چرا تاریخش گذشته و چرا تو آمریکا تمدید نکردید. و بعضی ها هم میگن اصلا هواپیما سوارت نمیکنه که تو ایران بزارن یا نه. حرف های مختلفی میشنوم و اگر یکی باشه خودش تجربه داشته باشه خوب میشهه به ما اطلاعات بده. ممنون

سلام دوستان
همسر من برای خروج از آمریکا از پاس آمریکایی استفاده کرد ولی برای ورود به ایران مهلت پاسپورت ایرانی اعتبارش خیلی وقت بود تمام شده بود من نگران بودم برای ورودش به ایران رفتم از پلیس امنیت فرودگاه امام پرسیدم حتی پیش فرمانده شون رفتم گفت برای ورود به ایران آگه بیست سال هم گذشته باشه مهم نیست گفت تاریخ اعتبار فقط برای خروج از ایران مهمه . حدود 6 ماه پیش این مسیله برای ما پیش آمد .
کیس  ir1
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94

ورود به آمریکا 2 سپتامبر

.......
میدونم که میگذره
پاسخ
تشکر کنندگان: mrticoen ، pishtaz611
(2017-02-24 ساعت 22:14)عدلی نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 19:03)BlueMooooon نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 18:44)عدلی نوشته:  سلام دوست عزیز  داشتن پاسپورت ایرانی کافی است به اعتبارش برای سفر به ایران کاری ندارن . ضمنا اگر در جایی هستین که سفارت ایران داره برگه اجازه ورود برای کسانی که پاسپورتش گم شده میدن ولی اکثر کشورها برای ورود مردمش آگه تاریخ اعتبار بگزره مشکلی ندارن حتی آمریکا با شناسنامه آمریکایی میتونید وارد بشین بگین پاسپورتتون گم شده  . در فرودگاه مبدا فقط داشتن پاسپورت برای ایرانی ها و یا ویزا معتبر برای خارجیها کنترل میشه .  در فرودگاه ایران هم موقع ورود تاریخ اعتبار پاسپورت رو نگاه نمیکنن تاریخ اعتبار فقط برای خروج از ایرا باید اعتبار داشته باشه .

ایا شما یک شخصی رو میشناسید که این تجربه رو خودش کرده باشه؟ یعنی از آمریکا بیاد ایران با پاسپورت تاریخ گذشته؟ من از یکی شنیدم که گفت دوستش رو تو فرودگاه امام دو ساعت نگهش داشتن و این اتاق و اون اتاقش کرردن و گفتن چرا تاریخش گذشته و چرا تو آمریکا تمدید نکردید. و بعضی ها هم میگن اصلا هواپیما سوارت نمیکنه که تو ایران بزارن یا نه. حرف های مختلفی میشنوم و اگر یکی باشه خودش تجربه داشته باشه خوب میشهه به ما اطلاعات بده. ممنون

سلام دوستان
همسر من برای خروج از آمریکا از پاس آمریکایی استفاده کرد ولی برای ورود به ایران مهلت پاسپورت ایرانی اعتبارش خیلی وقت بود تمام شده بود  من نگران بودم برای ورودش به ایران رفتم از پلیس امنیت فرودگاه امام پرسیدم حتی پیش فرمانده شون رفتم گفت برای ورود به ایران آگه بیست سال هم گذشته باشه مهم نیست گفت تاریخ اعتبار فقط برای خروج از ایران مهمه .  حدود 6 ماه پیش این مسیله برای ما پیش آمد .

ممنون بابت پاسختون. همینجور که گفتم در این صورت وجود پاس دوم که اجازه بده شما توی فرودگاه مبدأ  سوار هواپیما شید  لازمه.
پاسخ
دوستان امكانش هست بفرماييد high season براي خريد بليت چه زماني هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2017-04-09 ساعت 11:15)Nilfarghv نوشته:  دوستان امكانش هست بفرماييد high season براي خريد بليت چه زماني هست؟

اول جون تا اخر سپتامبر همينطور پانزده دسامبر تا ژانويه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، pishtaz611
سلام دوستان. یه سوال فنی دارم..
کسی می دونه یکی وقتی میاد آمریکا چند وقت بعد می تونه بررده ایران ازدواج کنه و بتونه همسرشو ببره؟؟؟
این کار چقدر طول میکشه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان