کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2015-09-25 ساعت 08:56)marco250 نوشته:  آیا کسی هست که تو رفت و آمد به آمریکا پول نقد بالای ۱۰.۰۰۰ دلار اورده باشه و به گمرک آمریکا دکلر کرده باشه ؟
بله
من سه بار آوردم
و دفعه آخر بهم تاریخ و رقم دقیقش را گفت
فکر نمیکردم آرشیو کنند
تا حالا که چیزی نشده
ولی از ایرانیهای اینجا شنیدم ممکنه بعدها بهش گیر بدهند
البته من فکر می کنم برای آدمهای با درآمد بالا این اتفاق بیافته
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-25 ساعت 22:12)hoseyn نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 08:56)marco250 نوشته:  آیا کسی هست که تو رفت و آمد به آمریکا پول نقد بالای ۱۰.۰۰۰ دلار اورده باشه و به گمرک آمریکا دکلر کرده باشه ؟
بله
من سه بار آوردم
فکر نمیکردم آرشیو کنند
تا حالا که چیزی نشده
آیا پولهاتون رو دقیق شمردند ؟
اگه ممکنه مراحل و سئوالاتی رو که ازتون پرسیدند رو به من هم اطلاع بدهید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه اصلن نشمردند
من همه را به تفکیک دلار امریکا، یه حورده دلار کانادا و کمی هم ته مانده ریالهای تو جیبمون را بهش گفتم، فرم را پر کرد و داد من امضا کردم
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: marco250
(2015-09-25 ساعت 22:12)hoseyn نوشته:  
بله
من سه بار آوردم
فکر نمیکردم آرشیو کنند
تا حالا که چیزی نشده
سلام
ممنون
ممکنه بعدها چه گیری بدهند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
به انگلیسی دیکلیر کردن پول تنها و تنها برای جلوگیری از پولشویی بین المللی و یا جلوگیری از انتقال پول به گروه های تروریستی و غیره هست
این قانون در اکثر کشورها وجود داره... دیکلیر نکردن پول باعث ضبط پول و در موارد سنگین تر ممکنه باعث دادگاهی و زندانی شدن شما بشه.
افرادی که میخان برن میتونن هر چقدر پول خاستن ببرن... تنها کافیه نحوه درامد اون پول مشخص باشه ... وگرنه هیچ کاری به شما ندارن
بطور مثال برای بار اول (افراد مهاجرتی گرین کارت) هرچقدر پول خاستین میتونین ببرین و اگر بالای 10000 دلار باشه کافیه دیکلیر کنن همین .. یا پولی به ارث میرسه, کافیه سند های قانونی انتقال رو ترجمه کنم و موقع ورود ارایه بدم ...همین ... نه کاری بهتون دارن و نه میخان حالتون رو بگیرن... و نه قصدی برای هاپولی کردنش دارن
اگر هم تاریخ و مقدار پول های ورودی تان رو میدونن بخاطر یک عدد سیستم کامپیوتر هست... چون همون کامپیوتر به سیستم مرکزیشون وصله و میتونه اطلاعاتی که همکاران گمرکی شون در جایی دیگه وارد کردن رو ببینن ... مثل اطلاعات ثبت و احوال ... یا همون سیستم بلیط هواپیما که شما از آژانس بلیط میخرین ولی توی فرودگاه کانترمن اطلاعات شما رو میبینه .... اصلن چیز وحشتناکی نیست که اطلاعات گمرکی شما رو داشته باشن

باز هم تکرار میکنم... دیکلیر کردن پول بالای 10000 دلار تنها قانونی برای جلوگیری از پول شویی و یا رساندن پول به گروه های تروریستی و غیره هست.... و هیچ قصد دیگری برای شما و یا پول شما ندارن (البته نه اینکه 1 میلیون دلار ببرید و هیچ سندی هم برای درامد و اینا نداشته باشید...معلومه مشکوک میشن)

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، lighthouse ، marysa ، alirezafarhang81
سلام دوستان. من گرین کارد دارم و میخوام ازدواج کنم. میتونم بعد از اقدام کردن برای همسرم re-entry permit بگیرم و تا درست شدن کار اون ایران بمونم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من شنیدم اخیرا با وجود داشتن گرین کارد، ولی اگه خیلی نزدیک به اتمام 6 ماه یعنی مثلا 5 ماه و 25 روز خارج از امریکا باشی، بعد برای ورودت بهت گیر میدن. آیا این درسته یا شایعه ای بیش نیست؟!
خدایا چنان کن سرانجام کار ، تو خشنود باشی و ما رستگار.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
بستگی داره اگر تازه مهاجر باشید گیر نمیدن. اما اگر ببینن از گرین کارت بجای مجوز دائم اقامت، دارید به صورت ویزای توریستی استفاده می کنید و سالی 2 هفته آمریکایید و 50 هفته خارج آمریکا، احتمالا بهتون گیر میدن هرچند که فاصله بین رفت و آمد هاتون کمتر از 6 ماه باشه. ضمنا اعتبار گرینکارت 10 ساله و اگر توی این مدت سیتیزن نشید، احتمال این که بتونید تمدیدش کنید کمه. من خودم یه مورد سراغ دارم که سال 2004 گرینکارت گرفت، فقط سالی یکی دو ماه آمریکا میرفت بهش گیر هم نمی دادن اما دست آخر اعتبار گرینکارتش تموم شد. والسلام.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، j.modarres ، Srod ، Danoosh ، marysa
(2015-10-26 ساعت 22:04)Srod نوشته:  ..........
دوستان در سفر اول به امریکا چقدر دلار میشه با خود برد ایا هر نفر ده هزار دلار میتونه ببره یا بیشتر ؟
ایا مثلا یک خانواده سه نفره میتونه سی هزار دلار ببره؟
متشکر از جوابتون.

کیس نامبر: 2015AS6XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 27 می> کارنت:10می> مصاحبه : july> کلیر: نیمه اول سپتامبر| تعداد اعضای کیس: 3 نفر || مقصد : تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-13 ساعت 14:18)joybar نوشته:  
(2015-10-26 ساعت 22:04)Srod نوشته:  ..........
دوستان در سفر اول به آمریکا چقدر دلار میشه با خود برد ایا هر نفر ده هزار دلار میتونه ببره یا بیشتر ؟
ایا مثلا یک خانواده سه نفره میتونه سی هزار دلار ببره؟
متشکر از جوابتون.

هر خانواده تا 10000 دلار
اما شما می توانید هر مبلغی که در دارایی تان به سفارت اعلام کردید بیاورد اما حتما باید اعلام کنید ضمن آنکه شما محدودیت 5000 دلار نفری را بای خروج ارز دارید و بهتر است از طریق صرافی یا ... اقدام به انتقال پولتان کنید
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی اوهایو هست؟ لطفا برام پیام بدید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

دوستان من بلیط قیمت مناسب میخوام برای مقصد دالاس
برای تاریخ 8 ژانویه تا 16 ژانویه...........هرروزی که قیمت مناسب تر باشه تفاوتی نمیکنه......حتی قبل از 8 ژانویه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستاي خوبم سلام من بهمن ماه مدت چند هفته به ال اي ميرم اگر خانمي شرايط من رو داره خوشحال مي شم همسفر و همخونه داشته باشم اين ايميلم mahak_pharm hast
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من و همسرم قصد اومدن به دالاس رو داريم، يه سوالي دارم كه ممنون ميشم دوستان اگه كسي مي دونه مارو هم در جريان بزاره، اينكه من به علت بارداري نتونستم تو سفر به دالاس همراه همسرم باشم و سري بعد كه بخوايم بيايم من نزديك يك سال از خاك امريكا دور خواهم بود (البته انشالله با يك ني ني ٢ ماهه) حالا به نظرتون مشكلي براي ورود من پيش مياد؟؟ آيا يك نامه از پزشكم مي تونه مفيد باشه؟؟ ممنون مي شم اگه منو از نگراني در بياريد...
looking forward to move US
wife and mommy
traveled to florida/ california and texas Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
.............
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان