کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
دوستان كسي مي دونه اگر حدود ١٣ ماه يك سال و يك ماه از خاك امريكا دور باشي بعلت بارداري و زايمان در ايران، آيا هنگام ورود با وجود داشتن مدارك پزشكي و نوزاد ٢ ماهه ممكنه گير بدند؟؟
looking forward to move US
wife and mommy
traveled to florida/ california and texas Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadrezah
دوستان خواهش مي كنم براي جمع اوري امضا بيشتر اطلاع رساني كنيد هنوز خيلي ها يا نشنيدن يا بي تفاوتند يا بي حوصله يا فكر مي كنند دارند خيلي ريسك مي كنند و يا پشت گوش مي ندازند.
لطفن همه امضا كنند من حتي بجاي بچه ي ٤ سالم هم امضا كردم بخاطر اينكه روي او و آينده اش ممكنه اثر بزاره، پس لطفن امضا كنيد هيچ اتفاق بدي براي شما و كيس تون نمي افته.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadrezah ، behzadb57
سلام دوستان
قانون جديد ورود به امريكا براي همه نگراني بوجود اورده خصوصا گرين گارتي ها و حتي سيتيزن ها
اگر دوستاني كه جديدا وارد شدن ( البته اونايي كه با ويزا و اولين بار هست نه) تجربياتشون را به بقيه منتقل كنن باعث روشن شدن بيشتر مسايل مربوط به ورود و آرامش ذهني دوستان ميشه
با تشكر فراوان

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-10 ساعت 11:13)behzadb57 نوشته:  سلام دوستان
قانون جديد ورود به امريكا براي همه نگراني بوجود اورده خصوصا گرين گارتي ها و حتي سيتيزن ها
اگر دوستاني كه جديدا وارد شدن ( البته اونايي كه با ويزا و اولين بار هست نه) تجربياتشون را به بقيه منتقل كنن باعث روشن شدن بيشتر مسايل مربوط به ورود و آرامش ذهني دوستان ميشه
با تشكر فراوان

تا اونجایی که من میدونم هیچ ربطی به گـرین کارتی و سیـتیزن ها نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza12 ، behzadb57
(2015-12-01 ساعت 15:44)sharifian نوشته:  دوستان كسي مي دونه اگر حدود ١٣ ماه يك سال و يك ماه از خاك امريكا دور باشي بعلت بارداري و زايمان در ايران، آيا هنگام ورود با وجود داشتن مدارك پزشكي و نوزاد ٢ ماهه ممكنه گير بدند؟؟

سلام.
ما دقیقا همین شرایط رو راشتیم در سال 2012 .یه کارهایی باید قبلش انجام بدید.اگر هنوز نیامده اید بفرمایید راهنماییتون کنم.
شماره کیس : 2012AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 19 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 28 جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:8سپتامبر
تاریخ دریافت نامه دوم:25 سپتامبر
تاریخ مصاحبه:15 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا:15 نوامبر
تاریخ ورود به آمریکا :16 مارچ
تاریخ دریافت گرین کارت :20 آوریل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-13 ساعت 20:09)s_sh1355 نوشته:  
(2015-12-01 ساعت 15:44)sharifian نوشته:  دوستان كسي مي دونه اگر حدود ١٣ ماه يك سال و يك ماه از خاك امريكا دور باشي بعلت بارداري و زايمان در ايران، آيا هنگام ورود با وجود داشتن مدارك پزشكي و نوزاد ٢ ماهه ممكنه گير بدند؟؟

سلام.
ما دقیقا همین شرایط رو راشتیم در سال 2012 .یه کارهایی باید قبلش انجام بدید.اگر هنوز نیامده اید بفرمایید راهنماییتون کنم.

پدر و مادر منم دو سال هست که نرفتند اسفند مجدد راهی امریکا هستند.. یعنی بهشون گیر میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-16 ساعت 16:37)m_ganj نوشته:  

سلام.

پدر و مادر منم دو سال هست که نرفتند اسفند مجدد راهی آمریکا هستند.. یعنی بهشون گیر میدن؟

سلام مي شه بي زحمت راهنمايي كنين چه كارهايي بتيد انجام بديم ؟ممنونتون مي شم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-16 ساعت 16:37)m_ganj نوشته:  

سلام.

پدر و مادر منم دو سال هست که نرفتند اسفند مجدد راهی آمریکا هستند.. یعنی بهشون گیر میدن؟

سلام مي شه بي زحمت راهنمايي كنين چه كارهايي بايد انجام بديم ؟ممنونتون مي شم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-10 ساعت 11:13)behzadb57 نوشته:  سلام دوستان
با تشكر فراوان

سلام دوست خوب
لطفا قبل از کسب اطلاعات دقیق خودتون رو نگران نکنید. اصلا جای نگرانی نداره.

مدتی پیش آقای دکتر ک... در مورد این قانون جدید منع روادید که تصویب شد کامل توضیح دادند. متن لایحه رو پرینت گرفته بودند و کامل ابن لایحه رو تفسیر کردند. این قانون در واقع برای ما ایرانی ها که قبلا هم برای ورود به آمریکا باید ویزا می گرفتیم هیچ فرقی نداره و الانم باید ویزا بگیریم و در ضمن برای ویزاهای توریستی هستش. (البته مسلما برای سایر کتگوری ها حساسیت ها و سخت گیری ها یکم بیشتر میشه). این قانون برای افراد گرین کارتی و یا سیتیزن های آمریکا هم حتی اگر به ایران سفر داشته باشند هیچ کاری نداره و نیاز به ویزا گرفتن ندارن. دکتر تاکید کرد که این افراد در واقع میخوان به کشور خودشون برگردند و طبق قانون اساسی آمریکا، هیچ فرد گرین کارتی و یا سیتیزن برای ورود به کشور خودش یعنی آمریکا، نباید ازش ویزا بخوان و گفت مطمئن باشید همچین قانونی هیچوقت هم تصویب نخواهد شد چون مقایر با قانونه و همچنین خیلی مسخره ست.
پس این قانون فقط برای 38 کشوری هستش که تا الان برای ورود به آمریکا نیاز به ویزا نداشتند (عمدتا کشورهای اروپایی) ولی الان باید ویزا بگیرند. همین و بس. (اما ایرانی هایی که تابعیت یکی از کشورهای اروپایی رو دارند و تابحال برای رفتن به امریکا نیاز به اخذ ویزا نداشتند، از این پس باید ویزا اخذ کنند.)
شاد و پیروز باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj ، nora ، behzadb57 ، ehsan TT ، Pargosha ، alirezafarhang81
سلام دوستان خوبید؟ ی سوال کسی با قطر ایر جدیدا سفر کرده؟ قیمت اضافه بارشو میخواستم بدونم و فکر کنم دوتا چمدون ۲۳ کیلویی یعنی ۴۶ کیلو میتونیم ببریم ؟ درسته؟
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان:
نگران رفت و آمد بعد از مدتی دوری نباشید. یکی از اقوام ما 10 سال نرفته بود و رفت و به راحتی وارد شد . نکته مهم اینکه فقط در زمان ورود نباید استرس داشته باشید. سوال و جوابهای مشخصی هست که پرسیده میشه و جوابهای مشخصی هم باید داده بشه. یادمه اقوامون مثل جزوه این سوال و جوابها رو حفط میکرد. Smile Smile Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ما كمي كمتر از شش ماه امريكا بوديم والان بعد از حدود٥ماه و اندي مي خوايم برگرديم و دو هفته بمونيم،مي خواستم بدونم اگر دوباره تو كمتر از شش ماه به امريكا برگرديم پروسه ٥ساله سيتيزني ريست ميشه چون ما تصميم داريم ٣سال اخر از ٥سال رو داخل امريكا بمونيم وتاقبل از اون هر شش ماه خدود دوهفته يا يك ماه بمونيم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من هفت ماهه آمریکام. می خوام پاس سفید بگیرم. تو فرم 131 پارت 4 دلیل رفتن رو میخواد. چه چیزایی میشه نوشت؟ چون هدف من استفاده از این فرصته و رفع دلتنگی و برگشتن با آمادگی بیشتر و همین طور کار کردن و پول درآوردن در ایران چون اینجا هنوز کار دلخواهمو گیر نیاوردم. هرکاری ام نمی خوام بکنم (سوسولم). حالا صادقانه بنویسم یا کلی بنویسم موضوع خانوادگیه قبول میکنن یا باید یه دروغ قابل قبول سرهم کرد؟! (که اصلا دوست ندارم). ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره راهنماییم کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a
(2016-07-20 ساعت 09:49)hamidborzooey نوشته:  سلام دوستان. من هفت ماهه آمریکام. می خوام پاس سفید بگیرم. تو فرم 131 پارت 4 دلیل رفتن رو میخواد. چه چیزایی میشه نوشت؟ چون هدف من استفاده از این فرصته و رفع دلتنگی و برگشتن با آمادگی بیشتر و همین طور کار کردن و پول درآوردن در ایران چون اینجا هنوز کار دلخواهمو گیر نیاوردم. هرکاری ام نمی خوام بکنم (سوسولم). حالا صادقانه بنویسم یا کلی بنویسم موضوع خانوادگیه قبول میکنن یا باید یه دروغ قابل قبول سرهم کرد؟! (که اصلا دوست ندارم). ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره راهنماییم کنه.

کسی درمورد علت درخواست پاس سفید از شما کنکاش نمیکنه. پس یه دلیل کلی بگید کافیه مثل اینکه کارهای ناتمامی در ایران دارید که باید کاملشون کنید و با آمادگی بیشتر برگردید.
برای کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک نحوه گرفتن پاس سفید مراجعه کنید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezafarhang81
سلام دوستان. کسی تجربه سفر به ایران با تابعیت دوگانه ایرانی آمریکایی داره؟ من میخوام با این شرایط برم ایران و باید پاسپورت امریکا رو موقع خروج از آمریکا و پاس ایران رو موقع ورود به ایران استفاده کنم. ولی سوال اینه که تو فرودگاه امام نمی پرسن مهر خروجت از آمریکا کجاست؟ یا اصلا اگه بدونن مشکل دارن؟  و همین سوال واسه موقع برگشت به آمریکا؟ ممنون از راهنمایی
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان