کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
دوستان برای پیدا کردن مسکن در امریکا سایت های مفیدی وجود دارند که براتون میگم :
zillow.com
realtor.com
apartments.com
rent.com
پاسخ
تشکر کنندگان: Moody ، hosseinix ، ali258
سلام خوبيد؟ من أواخر سپتامبر يا ابتداي أكتبر مي خوام برم ايالت آيوا شهر دس موينس يا شهر آيوا
آيا كسي ايالت در آيوا ساكن هست ؟
لطفا براي پيدا كردن و أجاره كردن محل سكونت مثل پانسيون ، سوييت آپارتمان ، أتاق يك نفره يا خانه ؛ در شهر ( دس موينس Des Moines يا شهر آيوا IOWA city ) در ايالت آيوا IOWA state ، راهنمايي ام كنيد.   يك نَفَر هستم .
متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز من ویزای گرفتم ولی چون کسی در امریکا ندارم نمی دونم کجا و کدوم ایالت خوب هست البته بگم که من دکترای مکانیک دارم و زنم هم فوق لیسانس مدیریت و سطح زبانی خوبی هم داریم لطف پیش نهاد خود رو برای من بگید مرس
پاسخ
تشکر کنندگان:
م هموطنهای عزیز من دو هفته هست که امدم ویرجینیا شهر سنترویل خونه برادر شوهرم هستم ولی او هیچ کمکی به من نمیکنه میگه ماشین می خوای چکار ماشین اینجا دردسر است پس کلاس زبان هم نمیخواد بری چون ماشین نداری زبان هم به دردت نمیخوره تنها کاری گه کرده بیس منتش رو ماهی 800دلار بهم داده اینجا تقریبا زندانی هستم البته با پسرم بهتر از منه اونو برده کالج نوا ثبت نام کرده و الان رارم هفته ای 60 دلار میدم که با تاکسی اوبر بره کالج و بیاد حتی برا خرید مواد غذایی هم خودم باید حدود یک ساعت پیاده برم وتا بتونم خرید کنم
تنها کمکی که میخوام اینه که اگه شماره تلفن کسی رو دارید که ماشین داره ومیتونه من رو ببره تا کارام رو مثل گرفتن گواهینامه یا باز کردن حساب انجام بدم وهزینش رو هم پرداخت کنم به من بدید البته گواهینامه بین المللی دارم ولی کسی نیست که بتونم از بیمه اش استفاده کنم
پس باید اول گواهینامه بگیرم تا بتونم بیمه رو خودم پرداخت گنم تورو خدا اگر همچین کسی رو میشناسید بهم زودتر معرفی کنید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-20 ساعت 17:31)بهزااد نوشته:  درود بر مردان و زنان نیک مهاجر سرا (انصار المنافقین الی الامیریکی)
من بهزاد هستم ۳۰ ساله اهل شهریار و بدون تخصص خاص.
یکبار به میشیگان اومدیم به همراه همسرم و بعد از گرفتن گرین کارت و سوشال و ای دی و پاس سفید (یک ماه) برگشتیم ایران, حالا من قصد دارم طی چند ماه اینده بدون همسرم به سن دیگو یا سانفرانسیسکو بیام و خونه (با همخونه)اجاره کنم حدود شش ماه تا یکسال به یه کار جنرال مشغول بشم تا جا بیفتم و بعد همسرم هم به من ملحق بشه,
ایا کسی از دوستان کسی هست که بتونه توی سن دیگو یا سنفرنسیسکو به من برای پیدا کردن راه و چاه و پیدا کردن جا و همخونه و مثلا اپلای کردن برای کار کمک بکنه؟ (خودم کامپیوتر زیاد بلد نیسم ولی زبانم بدک نیست)
هل من ناصر ینصرنی ؟
سلام.با پیام خصوصی پیام بدید.در خدمتم
تجربه نام مستعاري است كه بر خطاهاي خود ميگذاريم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-27 ساعت 22:14)123456aliusa نوشته:  سلام دوستان عزیز من ویزای گرفتم ولی چون کسی در آمریکا ندارم نمی دونم کجا و کدوم ایالت خوب هست البته بگم که من دکترای مکانیک دارم و زنم هم فوق لیسانس مدیریت و سطح زبانی خوبی هم داریم لطف پیش نهاد خود رو برای من بگید مرس

بستگی به خیلی چیزها داره ! چقدر میخواهید یا میتونید هزینه کنید و چه شغلی میخواهید یا میتونید داشته باشید !‌این ۲ تا از همه مهمتره.
ممکنه یه شهری خیلی خوب باشه ولی نتونید خودتون و هزینه ها رو جم و جور کنید، بهترین شهر ،جایی هست که میتونید شروع کنید و زندگی
رو اداره کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-29 ساعت 06:40)farsho نوشته:  م هموطنهای عزیز من دو هفته هست که امدم ویرجینیا شهر سنترویل خونه برادر شوهرم هستم ولی او هیچ کمکی به من نمیکنه میگه ماشین می خوای چکار ماشین اینجا دردسر است پس کلاس زبان هم نمیخواد بری چون ماشین نداری زبان هم به دردت نمیخوره تنها کاری گه کرده بیس منتش رو ماهی 800دلار بهم داده اینجا تقریبا زندانی هستم البته با پسرم بهتر از منه اونو برده کالج نوا ثبت نام کرده و الان رارم هفته ای 60 دلار میدم که با تاکسی اوبر بره کالج و بیاد حتی برا خرید مواد غذایی هم خودم باید حدود یک ساعت پیاده برم وتا بتونم خرید کنم
تنها کمکی که میخوام اینه که اگه شماره تلفن کسی رو دارید که ماشین داره ومیتونه من رو ببره تا کارام رو مثل گرفتن گواهینامه یا باز کردن حساب انجام بدم وهزینش رو هم پرداخت کنم به من بدید البته گواهینامه بین المللی دارم ولی کسی نیست که بتونم از بیمه اش استفاده کنم
پس باید اول گواهینامه بگیرم تا بتونم بیمه رو خودم پرداخت گنم تورو خدا اگر همچین کسی رو میشناسید بهم زودتر معرفی کنید ممنون میشم

امیدوارم مشکلات کمتر بشند، فقط میتونم بگم که با گواهینامه بین الملی هم میتونید بیمه ماشین بگیرید و مشکلی نیست !
من خودم در ابتدا همین کار رو کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-07-18 ساعت 08:20)mohammadfe نوشته:  
(2016-06-23 ساعت 17:01)nikijoun نوشته:  دوستان عزیز کسی از نیویورک هستش به من اطلاعاتی بده ؟

سلام من از نیویورک هستم اگر کمکی از دستم بر بیاد بفرمایید

چقدر عالی بالاخره من یک نفر پیدا کردم از نیویورک باشه . والا من الان ترکیه هستم. تو یک تکستیل تولید حوله در بخش صادراتش کار میکنم . این شرکت هم که کار میکنم توی منهتن نیویورک شعبه زده و اصرار دارن من و همسرم بریم اونجا و من کارمو اونجا ادامه بدم. تحقیقات انجام دادم خیلی خیلی نیویورک گرونه . میخواستم از کسی که اونجا زندگی کرده راهنمایی بپرسم؟ مثلا چقدر حقوق در ماه به من بدن برای زندگی اونجا خوبه ؟ خودم فکر میکنم خیلی ریسک بزرگیه.
یا اولش که وارد اونجا بشیم چقدر پول همراهمون باشه برای چند ماه اولی تا جا بیفتیم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-30 ساعت 10:48)rezavfx نوشته:  
(2016-08-29 ساعت 06:40)farsho نوشته:  م هموطنهای عزیز من دو هفته هست که امدم ویرجینیا شهر سنترویل خونه برادر شوهرم هستم ولی او هیچ کمکی به من نمیکنه میگه ماشین می خوای چکار ماشین اینجا دردسر است پس کلاس زبان هم نمیخواد بری چون ماشین نداری زبان هم به دردت نمیخوره تنها کاری گه کرده بیس منتش رو ماهی 800دلار بهم داده اینجا تقریبا زندانی هستم البته با پسرم بهتر از منه اونو برده کالج نوا ثبت نام کرده و الان رارم هفته ای 60 دلار میدم که با تاکسی اوبر بره کالج و بیاد حتی برا خرید مواد غذایی هم خودم باید حدود یک ساعت پیاده برم وتا بتونم خرید کنم

امیدوارم مشکلات کمتر بشند، فقط میتونم بگم که با گواهینامه بین الملی هم میتونید بیمه ماشین بگیرید و مشکلی نیست !
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ممنون از همدرديتون ميشه بگيدبراگرفتن بيمه چكار بايد بكنم اخه برادر شوهرم ميگفت نميشه ممنون اگه راهنمايييم بكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 04:44)farsho نوشته:  

پاسخ
تشکر کنندگان:

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 04:47)farsho نوشته:  سلام ممنون از همدرديتون ميشه بگيدبراگرفتن بيمه چكار بايد بكنم اخه برادر شوهرم ميگفت نميشه ممنون اگه راهنمايييم بكنيد

اگر ماشین موجود هست (مثلا ماشین برادر شوهرتون) که فقط باید زنگ بزنید به شرکتی که در حال حاضر اون ماشین رو بیمه کرده
و بخواهید که اسم شما رو اضافه کنند. معمولا هم هزینه اضافی هم نداره ولی اگر ماشین ندارید که بعد از این که ماشین خریدید یا لیز کردید با یک
شرکت بیمه تماس بگیرید ،مثلا geico , farmers و ماشین رو با نام خودتون بیمه کنید. در هر دو صورت با گواهینامه بین الملی میشه و
مشکلی نداره. همیشه بیمه ماشین که نام شما رو داره باید هنگام رانندگی همراه داشته باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 04:47)farsho نوشته:  سلام ممنون از همدرديتون ميشه بگيدبراگرفتن بيمه چكار بايد بكنم اخه برادر شوهرم ميگفت نميشه ممنون اگه راهنمايييم بكنيد

سلام ببخشيد اينقدر سوْال ميكنم هزينه اين بيمه ها ماهيانه چقدره؟
آيا هزينه بيمه با داشتن گواهينامه آمريكايي كمتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-31 ساعت 23:36)farsho نوشته:  

سلام ببخشيد اينقدر سوْال ميكنم هزينه اين بيمه ها ماهيانه چقدره؟
آيا هزينه بيمه با داشتن گواهينامه آمريكايي كمتره؟

هزینه بیمه با توجه به مدل ماشین و فیمتش و این که شما full coverge بخواهید یا فقط به اصطلاح شخص ثالث ،متفاوت هستش.
معمولا ماهی بین ۵۰$ تا ۱۰۰$ میشه! هزینه بیمه با گواهینامه امریکایی که ۳ سال از تاریخ صدورش گزشته، یکم کمتر میشه
و اضافه کردن اسم یک نفر به بیمه ای که موجود هست چندان هزینه نداره (یا اصلا هزینه نداره)
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinix

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان