کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
سلام به همه دوستان
من برای تحصیل به هند رفتم قبل از رفتن در مورد هند و کثیفیش زیاد شنیده بودم ولی فکر میکزدم اگر خودم رعایت کنم دیگه مشکلی نیست در صورتی که اشتباه میکردم.مردم هند واقعا فرهنگشون با ایرانیها فرق داره اونا همه چیز طبیعی میدونن پا برهنه راه میرن حتی دستشویی هم پا برهنه میرن همه جا تف میکنن.وقتی عکس خداشونو میزارن تو مغازه باید کفشتو در بیاری بری توی مغازه .
بیمارستان های هند کثیفترین مکان تو هند هستش.اگر سرنگ زمین بیوفته برمیداره و باهاش تزریغ میکنه ملحفه یکبار مصرف وجود نداره ملحفه پارچه ای هم انقدر کثیف که نمیتونی رنگشو تشخیص بدی
برای خرید گوشت و مرغ جایی در مرکز شهر هست که قسمت گوشت فروشی ان تاریک است و به هیچ عنوان اثری از یخچال نیست بوی تعفن نمیذاره نفس بکشی تخته گوشتی که استفاده میکنن 1000 تا مگس روشه اگر بگید کجا میتونم عکس آپ کنم براتون عکسهایی که از هند گرفتم میزارم
بعد از کثیفی الودگی صوتی ادمو ازار میده.هندیها عاشق صدا هستن.یکی از دوستهای هندیم میگفت صدای بوق براشون مثل اهنگ میمونه.با صدای بلند حرف میرنن.تعداد موتور 3 برابر ماشینه
توی هند حتما باید وسیله نقلیه شخصی تهیه کرد.چون اتوبوس که غیر قابل استفاده هست از کثیفی و قدیمی بودن و شلوغی . ریکشا هم که اگه راهو بلد باشی مجبوری روزی چندبار با راننده ریکشاها جر و بحث کنی که کل شهر و نگردونه برای اینکه تاکسی متر بره بالا بعد از اینکه میبینه داره کم میاره شروع میکنه به هندی حرف زدن و میگه انگلیسی بلد نیست.اگر هم راه بلد نباشی باید چند برابر پول بدی
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005 ، laili ، Hamid55 ، lexington ، usa.lover ، jayjay ، OverLord ، online27H ، Hossein81 ، sib 24 ، indmehdi ، xbox ، سمبل ، philter ، msar ، copol
shivadj2000 عزیز شما الان ایران هستی یا هند؟
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من فقط 2 ماه تونستم تحمل کنم
الان خدارو شکر ایرانم
پاسخ
خوب بهر حال نظر ها با هم فرق می کنه . با توجه به اطلاعاتی که دارم و شما هم یه چیزهایی گفتی من تکذیب نمی کنم این مسائل رو و حتی در برخی از پست هام هم توی این تالار این مساله رو خودم هم بیان کردم و این نکته رو می تونم بگم که افراد با هم تفاوت دارند و بعضی ها می تونند تحمل یک سری موارد رو داشته باشند و بعضی ها هم مثل شما متاسفانه نمی تونند.

بهر حال ممنونم که این اطلاعات رو در اختیار ما گذاشتید باز هم اگه اطلاعاتی داشتید ما بی صبرانه منتظر شنیدنش هستیم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، lexington ، online27H ، msar
ممنون دوست عزیز
با نظر شما موافقم و به همه توصیه میکنم اگر قصد رفتن به هند دارن اول یکبار توریستی برن و بعد تصمیم بگیرن
حرف زیاد ولی من کیبوردم فارسی نداره برام سخته نوشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، admin ، nnazi_2005 ، lexington ، OverLord ، xbox ، msar
من حدود ۳ سال هست که تو هند هستم و صحبتهای shivadj2000 را تایید میکنم.البته اگر کسی بخواهد کیفیت زندگی که در ایران داره را اینجا دشته باشه هزینش چندین برابر میشه. بر عکس تصوری که از ارزونی در هند هست زندگی در سطح کیفی مورد قبول ما خیلی هم گرون هست. مثلا گوشتی که دوستمون مثال زد اگر شما از مغازه ها ی معمولی بخرید شاید بیشتر از کیلویی ۲۰۰۰ تومان نباشد ولی مغازه های خاصی هستن که گوشت وارداتی از مثلا استرالیا دارن و مشتریی های خاص خودشون را هم داران ولی قیمتش کیلویی ۵۰،۰۰۰ تومان به بالا هست. یه هندی معمولی با ۱۰ روپی (۲۰۰ تومان ) یه وعده غذا میخوره اگر بخواد بره رستوران و غذای درست حسابی بخوره فوقش ۲۰۰-۳۰۰ روپی یا ۴۰۰۰-۶۰۰۰ هزار تومن میشه ولی اگر من بخوام برم یه رستوران تو هند که بعدش کارم به بیمارستان و بهشت زهرا نکشه باید برم تو یکی از این هتل های پنج ستاره که کم هم نیستن تو هند و حداقل ۴۰،۰۰۰ تومان هزینش میشه.
اختلاف طبقاتی تو هند بسیار زیاد و فاحش میباشد و زندگی کردن در سطح طبقات بالای جامعه که از نظر بهداشتی بهتر هست بسیار گران است. ولی در عین حال اماکن عمومی از نظر بهداشتی در سطح بسیار پایینی هستن. من دیروز یه سر رفته بودم دانشگاه بمبئی University of Mumbai که تو بعضی از رشته ها جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا هست(مقا یسه کنید با دانشگاه تهران)ولی بیشتر شبیه مخروبه ای بود که اشغال و کثافت از در و دیوار میبارید..چند روز پیش یه خبر خوندم که الان نتونستم لینکشو پیدا کنم ولی نوشته بود تعداد افرادی که در هند از موبایل استفاده میکنند بیشتر از آنهایی است که از توالت استفاده میکنن.
The UN estimates that 600 million people or 55 percent of Indians still defecate outside
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
دوستان اینی که مینویسم نه از روی نژاد پرستی و میهن پرستی باشه بلکه تجربه یک سال و نیم من تا الن بوده و 4 سال دیگه هم ادامه داره!
1. لطفا بوق بزنید! شب ها بلند تر بوق بزنید!
قسمت اول تقریبا پشت 90% ماشین های هند چه سواری چه کامیون چه حتی ریکشا (سه چرخه های معروف) به چشم میخوره! اون قسمت بلندتر بوق بزنید پشت اتوبوس ها و کامیون ها بیشتر دیده میشه! من فکر میکردم ایران زیاد بوق میزنند اما اینجا از دست بوق زدن اینها (حتی متروی توی تونل) و اعصاب خوردیش معمولا گوشم پنبه میذارم! وحشتناک زیاد بوق میزنند! فلسفش هم تا اونجا که میدونم برای اینه که قدیم با بوق زدن نشون میدادن شاد هستند و این عادت شده! اصلا انگار فکر میکنند ماشین با بوق گاز میخوره!

2. محدودیت سرعت داخل شهر 40 تا اما واقعیش 20 تا!
کلا هندی پشت فرمون داره استراحت میکنه و جاده بین شهری حتی اگه خلوت خلوت باشه، عمرا بیشتر از 40 یا 50 تا برند! پشت سرشون بوق بزن، چراغ بزن، فحشش بده! عمرا تند تر بره!

3. اتوبوس تابوت وحشت!
وقتی از خیابون میخواید رد بشین، اگه اتوبوسی دیدین با شما 500 متر هم فاصله داره اصلا پاتونو توی خیابون نذارید چون احتمال مرگ خیلی زیاده! دقیقا این صحنه اتوبوس و رانندگی دیوانه وارشون هیچ جای دنیا و توی هیچ بازی اکشنی ندیدم! مخصوصا اتوبوس ها قدیمی که بیشتر توی هند هست! یه بار جای دشمنتون خالی یکیشون همچین زد بهم جلوی دانشگاه گوشیم خورد شد پرت شدم اونور فقط شانس اوردم اینجا آسفالت درست حسابی نداره و پرت شدم روی تپه خاک وگرنه الان باید با عزرائیل همنشینی میکردم! اتوبوس ها جدیدشون که تولید تاتا هست هم معلوم نیست چه مشکلی داره، هفته ای 2 تاشون آتیش میگیره!!! برا حمل و نقل هم انتظار نداشته باشین اتوبوس توقف کنه! یا باید بپذیم بالا یا بپرین پائین! یا اینکه آویزون باشید! در ضمن اگه شماره خط رو بلد نباشید عمرا بشه استفاده کرد چون یکی کلشو کرده بیرون داره هندی و با یه صدای نخراشیده داد میزنه کجا میره و نمیشه فهمید!

4. لباس نو نپوشید!
چون یه چاله آب باشه ماشینه همچین خودشو میندازه توش که پشت بوم خونه کماری هم گلی بشه! جدا از اون ما که از مراسم اینها خبر نداریم! من یه بار تا پامو گذاشتم بیرون یه سطل رنگ خالی شد سر تا پام و فهمید اون روز جشن رنگشونه!

5. تحت هیچ شرایطی به حرف هندی اعتماد نکنید!
واسه هر کاری حتما حتما رسید بگیرید! مثلا سیم کارت رو شارژ میکنی میرسی خونه میبینی شارژ نشده! یا اصلا دو قدم میری میبینی شارژ نشده! برگردی هر کاری کنی قبول نمیکنند! مگر اینکه پای پلیس بکشی وسط چون هندی ها مثل سگ از پلیس میترسند!

6. دانشگاه برای دلقک بودن!
یه عادت بدی که هندی ها دارند اینه که همیشه در حال مسخره کردن آدم هستند و یه چیز هادیه براشون مخصوصا مسخره کردن خارجی! اگه خساسیت دارین، همیشه اخم هاتون توی هم باشه یا همون دفعه اول گربه رو جلو در حجله قیمه قیمه کنید!

7. از خیابون چاندی چوک دهلی اصلا خرید نکنید! هر چیزی میخرید اونجا داره کار میکنه میرسی خونه خرابه! بر میگردی طرف زیر بار نمیره! حتی اگه گارانتی داشته باشه!

8. پان، تماکل، ماسالا!
به ترتیب معرفی میکنم:
پان یا همون ناس که افغانستان استفاده میشه! تنباکو با پوشش سفیدی از ادویه های طبیعی که وخشت ناک آدم رو اذیت میکنه و اینها به جای کشیدن سیگار استفاده میکنند! اصلا امتحان هم نکنید! من یه بار کردم اینکار رو تا یه هفته حس میکردم یه توپ پینگ پنگ توی گلوم گیر کرده! یه چیزی ماورای تصور آشغال! بعد هم که تف میکنی قرمز رنگه و توی توالت تف کنی باید 100 بار سیفون بکشی و اسپری ادکلن 50$ تون رو توی چاه خالی کنید تا بوش بره! بوی بدی نیست اما همه جا تابلو میشید استفاده کردین! شدیدا برای دندون ضرر داره و دندون هراب و قرمز میشه و شکننده! سرطان گلو و زبان و لب و معده هم شدید میاره! اگه سیگاری هستین همون سیگار رو روزی 10 تا پاکت بکشین یه پان استفاده نکنید!
ماسالا: ماسالا کلا معنی ادویه و حشبو کننده میده! مثلا خشبو کننده دهان هست اما ظاهرش و مزش هیچ فرقی با پان نداره تنها فرقش اینه که وسطش تنباکو نیست! اونم چیز مزخرفیه... آدم واستکش بخوره بهتر از اینه!
توماکول (تماکل): تلفظ هندی تنباکو میشه تماکل! بسته بندیش شبیه دوتا بالایی هاست اما روش ادویه نداره و معمولا با یه خمیر جدا که دارند میریزن کف دستشون و با شصت حسابی میمالندش! از این طریق نیکوتیم بدنشون تامین میشه! بدیش به اینه که دست آدم قهوه ای میشخ و سیاه و سرطان پوست هم میاره! بعضی هاشون اینو توی کاغذ میپیچن و به جا سیگار میکشن! بوش بد نیست اما ضرر داره... برای ترک سیگار خوبه!
اینها رو گفتم که این رو بگم! هند از سر رو روش داره مجموع این سه تا+خلط گلوی هندی ها+ادرارشون و فضولات حیوانی بالا میره!!! از بالای دیوار خونه ها تا پائنش پره از همین آشغالهای تف کردشون و جعبه های پلاستیکیش!

9. ادرار، مدفوع، زیر پاتو بپا!
هند باید آدم سر به زیر باشه وگرنه تا بالا رو ببینه پاش میره رو چیزی که نباید بره و احتمال اینکه سقوط کنید روی همون خیلی زیاده! همش رو نندازین تقصیر آدم هاش! نه! بیشتر مدفوع وسط خیابون برای سگ ها ست و دریاچه های گل هم برای گاو هاست که پلاستیک همون پانها رو خورده و شکمش راه افتاده! اینو جدی میگم، خیلی حواستون به این مورد باشه! در ضمن این هم یه چیز عادیه که بعضی وقت ها بوی ادرار تند بزنه تونی بینیتون و یا انقدر ادرار توی خیابون باشه که مجبور بشین پاچه رو بالا بگیرین و از توش رد بشین! عادت هر هندیه که رو به دیوار راحت کنه خودش رو! یه سری توالت عمومی با وام و طرح ؤاپنی ها بعد از اومدن نمایندشون به هند شروع کردند دارند میسازند! اما چه شکلی؟ چند تا اتاق کوچیک کنار هم بدون هیچ در و سنگ توالتی! به دیوارش ادرار میکنند، جمع میشه توی کانال پائینش و یه جا میاد توی خیابون! زن ها هم معمولا از همونجا استفاده میکنند با این تفاوت که بخ جای ایستادن میشینند و لباسشون هم مالیده میشه توش اما خوب ادرار واجب تره! دلیلش رو از چند نفر پرسیدم، گفتن برای اینه که آدم ادرار داره مغزش کار نمیکنه!!!! هرچی سعی کردم قانع کنم خوب باباجون، یه جاهای تمیز و بسته درست کنید با لوله کشی فاضلاب، سر و ته هر خیابون یکی! از سر تا ته خیابون دستشوئیت رو نگه دار! خندید گفت اینجا هنده! ایران و اروپا و امریکا نیست!

9. دین هم نداری برو محله مسلمون نشین!
چرا؟ چون تنها جائیه که میتونی با خیال راحت گوشت بخوری! چون تنها جائیه که هرچند کثیفه و فقیر نشین اما لا اقل مطمئنی اون چیزی که داری میخوری رو حداقل زیر آب گذفته نه اینکه هویج رو با گل آب بگیره و سبزی رو بدون شستن بپزه و ...در ضمن نمی دونم چرا محله مسلمون نشین دهلی اسمش چوری بازار هست! چوری در هندی قدیم میشه دزدی! و در هندی جدید یعنی آهسته و یواشکی... پس حواست به جیبت باشه!

10. یا جانور را دوست بدار یا خودت جانور شو!
من از سگ شدید میترسیدم اومدم هند ترسم ریخت چون اندازه جمعیت هند، توی خیابوناش سگ وله! جالبیش به اینه که ضرب المثل اینکه مثل سگ میترسه اینجا در مورد سگهای خیابونی صدق میکنه و اگه به سگ چپ نگاه کنی خودش رو خیس میکنه! گربه ملوس که همه دنیا گربه رو به اسم ایران میشناسند اینجا خیلی کمه! هر چی هم هست چشم و گوش مداره آخه سگ ها نسل کشیشون رو کردند! در ضمن اگه ماشین دارین و دیدین سگ میخواد بهش ادرار کنه یا به وسیله ای که گوشه خیابون گذاشتین، سعی در دور کردنش نکنید چون تا کارش رو نکنه ول کن نیست! حتی یه قطره! زیاد هم با سگ کل کل نکنید چون گاز بگیره حتما هاری میگیرید یا کزاز یا هزار تا مرز دیگه! در ضمن توی فصل گرما هم باید با مارمولک مدارا کنید و نکشید چون اغلب هندی ها با کشتن حیوون مخالفند و مارمولک هاش دروغ نگم اندازه یه آفتاب پرستند! موش هم هست اما توی خونه نمیاد و بیشتر توی فاضلاب هاست

10. به بوی آشغال سوخته عادت کنید چون آشغالها و مرده های توی خیابون رو صبح ها همه جا میسوزونند و همه جا بوی دود میاد صبح ها! سعی کنید از ماسک استفاده کنید

خیلی مورد های دیگه هست که فرصت بعدی میگم! کلا هند جای فوق العاده کثیفی هست! خیلی مراقب سلامتیتون باشید

در ضمن ایران در مقابل اینجا تفاوتش از سفره خونه تا چاه توالت خونتون هست! یعنی ایران اون سفره غذاست و هند کثیف تر از چاه دستشویی
پاسخ
. یا جانور را دوست بدار یا خودت جانور شو!..

اینا اصلا با کل موجود ات زنده حال میکنن...حتی موش و سوسک را هم نمیکشن..یه روز ما اعتراض کردیم که تو ساختمان شرکت موش هست...فرداش اومدیم دیدیم یه دونه موش با تله موش های قفسی شکل که موش را زنده به دام میندازه گرفتن و گذاشتن دم در ورودی و برای جناب موش آب و دون هم گذاشتن تو قفس که حال کنه و از گرسنگی نمیره. تو شرکت های هندی که گاهی مواقع وسط جلسه موش ها برا خودشون رژه میرن و کسی هم کاری به کارشون نداره. من شنیدم بعضی از آین هندی ها مواد زد عفونی کننده استفاده نمیکنند چون که میکروب ها را میکشد و میکروب هم نوعی جاندار هست...
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، nnazi_2005 ، usa.lover ، online27H ، ashool ، xbox ، bahram_kg ، msar
(2010-02-18 ساعت 09:51)Hamid55 نوشته:  . یا جانور را دوست بدار یا خودت جانور شو!..

اینا اصلا با کل موجود ات زنده حال میکنن...حتی موش و سوسک را هم نمیکشن..یه روز ما اعتراض کردیم که تو ساختمان شرکت موش هست...فرداش اومدیم دیدیم یه دونه موش با تله موش های قفسی شکل که موش را زنده به دام میندازه گرفتن و گذاشتن دم در ورودی و برای جناب موش آب و دون هم گذاشتن تو قفس که حال کنه و از گرسنگی نمیره. تو شرکت های هندی که گاهی مواقع وسط جلسه موش ها برا خودشون رژه میرن و کسی هم کاری به کارشون نداره. من شنیدم بعضی از آین هندی ها مواد زد عفونی کننده استفاده نمیکنند چون که میکروب ها را میکشد و میکروب هم نوعی جاندار هست...

دقیقا درست گفتید... یکی از مذاهب هند به نام جند (یا جن) واقعا از هر جنبنده ای و نجنبنده ای حمایت میکنه... جلوی سورتشون پارچه می بندندکه میکروب های هوا که جاندارند رو یه وقت نخورند و کشته بشن! یا از ساعت 7 شب به بعد سیب زمینی نمی خورند چون فکر میکنند میکروب ها روی سیب زمینی خواب هستند و فرصت نمی کنند فرار کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در ضمن گوشت و تخم مرغ اصلا نمی خورند چون جاندارند اما هر وقت من پرسیدم خوب گیاه هم جانداره، از پاسخ دادن فرار کردند! البته فرقه های مختلفی داره این مذهب، یه فرقه هست غذاهای تولیدی زیر خاک مثل هویج رو نمی خوره چون میکروب های خاک کشته و خورده میشند! یه فرقه دیگه گوشت نمی خوره اما تخم مرغ میخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، اليزا ، nnazi_2005 ، usa.lover ، online27H ، msar
محض اطلاع و البته یادم هم نیست که همینجا مطالعه کردم یا جای دیگه؟ بهرحال اگه تکراری بود ببخشید:
فلسفه ی وجود اموری مثل «بوق زدن و ادرار توی خیابان و تف کردن» ظاهرا ً بر میگردد به طرح پیشگام مبارزات بی خشونت، مهاتما گاندی که با تشویق مردم با انجام اینگونه امور، انگلیسی های اتو کشیده ی استعمارگر را آزار دهند. البته عیب کار این است که شاید «گاندی» یادش رفته پس از استقلال هند و خروج انگلیسیها، به مردم هند بگه ، بسـه !!! و هنوز ادامه دارد.
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kavoshgarnet ، اليزا ، nnazi_2005 ، ashool ، msar
جدا از کثیفی هند، بیماری چیز دیگه ای هست که هر چقدر هم رعایت کنید باز هم میگیرید و بعضی وقتها به جایی میرسونه آدم رو که آرزوی مرگ میکنه!
اکثر ایرانی ها دو ماه بعد از هند اومدن مریضی بدی میگیرند... بیشتر مریضی ها هم به خاطر ادویه های زیادی هست که در غذاشون میریزند! یک غذای جنوبی هند هست که خیلی هم در کل هند طرفدار داره و تشکیل شده از یه قابلمه آب! با یه تن ادویه! دو تا دونه برگ یه گیاه هم هست که توش میریزند! ادویه زیاد و غذاهایی که بی مورد زیاد روعن میریزند باعث مریضی های پوستی و خونی زیادی میشه! تا اونجا که می تونید خودتون غذا درست کنید یا رستوران های امریکایی یا اروپایی برید و اصلا اطراف رستوران چینی ها هم آفتابی نشید!
هیچوق هم وسیله های ظریف مثل موبایل رو برای تعمیر توی هند ندید وگرنه بعد از کلی بد قولی، داغون شدش که جای پیچ گوشتی و انبر دست و همه چیز روش هست رو تحویلتون میدند
کسانی هم که ماشین یا موتور دارند، امروزه بدترین کابووس بنزین لیتری 65 روپیه یا به پول ما لیتری 1500 تومن هست!
اگر می خواهی ملتی رو مطیع کنی، عقل رو از آنها بگیر و گرسنه نگهشان دار
حضرت چرچیل در وصف هند! [عکس: http://forum.p30pedia.com/images/smilies..._Sheep.gif]
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Hamid55 ، bahram_kg ، سمبل ، msar ، copol
ای دوستان ن ن ن

والا من که دو سال هند بودم ...دهنم رو هندی های صاف کردند از همه لحاظ
بیشتر تحصیلی که مدارکم که از اونجا حمع کنم بیارم...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظرم هر کی می خواد بره اونجا عجله اصلا نکنه چون ایران خیلی بهتر البته بستگی داره ....براتون چی مهم باشه ...
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، online27H ، ashool ، msar
دوستان از همه نوع بدیها گفتید ... از نظر امنیت جانی در چه وضعیتیه ؟!!!
پاسخ
سلام دوستان.من ۱ماه قبل از اینکه اسمم تو لاتاری در بیاد یه سفر رفتم هند تا هم کشور هند رو ببینم و هم اینکه شرایطشو بسنجم می‌تونم اونجا درس بخونم یا نه!!!.واقعا کشور زیبای است.آثار باستانی بسیار قشنگی داره.بچه‌های رشته هنر و کسایی که عاشق هنر هستند یه سفر به عنوانه توریست برن هند.ولی‌ واقعا بدرد زندگی‌ نمی‌خوره.من وقتیکهٔ برگشتم گفتم حاضرم هیچوقت ادامه تحصیل ندم ولی‌ هند نرم برای ادامهٔ تحصیل.

۱:مردم خیلی‌ مهربونی داره.

۲:سطل اشغال هیچ مفهومی‌ در خیابونها نداره.

۳:تو خیابون هم ماشین هست،هم دوچرخه،هم گاو،هم اسب هم...همه چیز شما میبینین.یه موتورای ۳چرخه‌ی هست به اسم توک توک که خیلی‌ مورد استفادهٔ مردم هند.

۴:یهو میبینین پشت یه ترافیک همهٔ ماشینها باهم بوق میزنن و رانندها خیلی‌ آرامش دارن

۵:دستشویی در خیابون ها خیلی‌ کمه اگرم باشه در نداره

۶:مردم از هر راهی‌ میخوان پول در بیارن.مثلا به شما میگن دوربینتونو بدید تا ازتون عکس بگیرم ما هم کلی‌ خوش حال و تشکر می‌کنیم.فکر می‌کنین آخرش چی‌ میگن؟؟بعد اینکه ازتون عکس گرفتن میگن پول بده چون ازتون عکس گرفتیم تازه با دوربین خودمون

۷:گداها آویزونتون میشن فقط میگن دلار میخوایم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ADONIS ، online27H ، ashool ، سمبل ، msar ، copol
(2010-02-07 ساعت 19:06)sadra_sepehr نوشته:  shivadj2000 عزیز شما الان ایران هستی یا هند؟

من 2 سال تو هند شهر پونا به عنوان دانشجو زندگي كردم خيلي دوست دارم سر فرصت بشينم از تجربيات زندگي تو انجا چه خوب و بدش بنويسم شايد بدرد كسي بخوره يه مقدار كارام سبك شد حتما اين كار را مي كنم فكر كنم خيلي ضروري باشه براي هموطناني كه قصدر رفتن به هند جهت تحصيل را دارند Smile خدا كنه تا اون موقع زنده باشم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان