کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چیز هایی که در هند شما را خواهند آزرد
Big Grin
(2009-11-25 ساعت 13:29)parpar نوشته:  
(2009-11-25 ساعت 05:52)payam_prz نوشته:  و علاوه بر موضوعات بالا، عرض کنم که من ده روز در دوشنبه تاجیکستان بودم و به عقیده من مردمی بسیار پاک و ساده هستند و مشکل بزرگشون فقر و بیکاری و جنگهای داخلی گذشته و حکو.مت فاسدشون هست.
همانطور که در کشور خودمون هم اتوبوس جهانگردامون را یک سری چما.قدار چپ می کنند، اما مردم ایران به طور کلی مردم خوبی هستند...
به طور کلی من با این موضوع که کسی بگه من از فلان قشر بدم میاد، مشکل دارم. مخصوصا ما ایرانیها که خون خالصی نداریم و ترکیبی از روس، مغول، عرب، یونانی و کرد و طوایف دیگر هستیم. من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی، فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم، ولی به نظر من خیلی از اونها در خیلی شرایط بهتر از من هستند و من هم در خیلی موارد بیشتر از اونها بد بودم.
سعی کنید مال خود را بچسبید و همسایه را هم دزد نکنید. همیشه به این فکر باشید که اگر آدمهای بد نبودند، باز هم کسانی بر طبق برخی معیارها در زیر بقیه خوبها قرار می گرفتند، که این بار ممکن است خود ما باشیم!
دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟

(ویرایش شد توسط ادمین)
------------

اقای payam_prz شما چقدر منو میشناسی؟ من بهترین رفیقم افغانی بوده؟ میبینی چشم بسته همتون غیب میگین؟ اگر باور نداری ادرس FB بهت میدم تا ببینی دوستان ده ساله من کیا بودن؟ شما جهان بینیتون چقدره؟ و افراد رو خوب نمیشناسید؟

اینو با توجه به این جمله خنده دارتون میگم:
"دوستانی که در مورد رفتار هندیها صحبت میکنند، بفرمایند رفتار خودشون در ایران با افغانیها چطور بوده؟"

شما خودت چطور بودی!؟ چرا الان این جمله زیر رو تکرار کردی؟:
"من خودم به شخصه از جماعت پاکستانی، روس، عرب، هندی، آلمانی،فرانسوی، سیاهپوست و ایرانی بدیهای زیادی دیدم"
پس یعنی همشون بدن! کلا جملات شما تضاد داره! خنده داره! خودتون هم نمیدونید چی دارید میگید؟ از یک طرف ما رو نفی میکنی از اون طرف خودت جمله اونها بدن رو میذارین!

در جواب ناظم باید بگم من موندم هند چون در باتلاقی فرو رفته بودم که باید ادامه میدادم! از پولها و وقتی که گذاشته بودم نمیتونستم صرفنظر کنم! این جمله رو در ارتباط با این جمله ناظم گذاشتم:
"در ضمن چرا شما که میگید هند تهی است 5 ساله ولش نمی کنید و به بنگلور سفت چسبیدید؟"

((میدونید من کاری به رفتار مردم و دولت هند ندارم حرف حساب من اینه: "هند واسه درس خوندن واسه دانشجو مثل جهنمه! مگر اینکه با هندیها نگردی و فقط بری پیش دوستای ایرانی خودت در هند! که توی ایران هم همین کار رو میشه کرد!"))

من از این شاکیم که اقای ناظم فکر میکنه که متفکرانه اینجا رو بنا کرده و نمیدونه چه ضرری به دانشجوهای بیچاره میزنه! اینجا رو اطلاع رسانی میکنه ولی با دید مثبت که هند هیچ جای مثبتی واسه دانشجو نیست! و نداره! جز بیسوادی و مدرک بیخودی! و حیف وقت!

من هر چی نمیخوام بنویسم متاسفانه جوری مینویسید که باید جوابتون رو بدم! راهی نیست!

عجب بحث الکی شده اینجا.من کاری به اینکه کی به کی یا کجا توهین کرده ندارم.اما نظرات ایشون رو تایید می کنم که کشور هایی مثل هند برای تحصیل یا زندگی اصلا مناسب یک ایرانی نیست و فقط برای یه سفر توریستی جای خیلی خوبیه
پاسخ
تشکر کنندگان: blue honey
یکی از موارد آزار دهنده ای که ممکنه توو هند ببینید جنازه های سرگردان در رودخانه های هند هستش
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: asher
سلام به دوستان
من هم 2 سال در دهلی دانشجو بودم و از اینکه اونجا درس خوندم پشیمونم. من کاری به هند و هندی جماعت ندارم اینجا هم نمیخوام به این بپردازم که کی بد هست و کی خوب هست. واسه دیدن و توریستی رفتن هند بسیار هم جای خوبی هست. به همه توصیه میکنم که یکبار هم که شده برن و هند رو از نزدیک ببینن. چون هند یکی از اون کشورهایی هست که مانندی نداره! با همه کثیفی هاش با همه فقرش و با همه شلوغیش. باز هم جای دیدنی هست. اما واسه درس خوندن به نظرم جای جالبی نیست و پول و وقت تلف کردن هست. یکی از اون دام هایی که معمولا بچه های ایرانی واسه درس خوندن در هند توش گرفتار میشن اینه که فکر میکنن در هند درس بخونن میتونن راحت تر به اروپا یا آمریکا سفر کنند و یا پذیرش بگیرن که کاملا اشتباه هست. به هر حال من فقط تجربه خودم رو میگم. من در اونجا موفق نبودم ولی تجربه خوبی بدست اوردم.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839
(2015-04-10 ساعت 13:47)Haghighat نوشته:  سلام به دوستان
من هم ۲ سال در دهلی دانشجو بودم و از اینکه اونجا درس خوندم پشیمونم. من کاری به هند و هندی جماعت ندارم اینجا هم نمیخوام به این بپردازم که کی بد هست و کی خوب هست. واسه دیدن و توریستی رفتن هند بسیار هم جای خوبی هست. به همه توصیه میکنم که یکبار هم که شده برن و هند رو از نزدیک ببینن. چون هند یکی از اون کشورهایی هست که مانندی نداره! با همه کثیفی هاش با همه فقرش و با همه شلوغیش. باز هم جای دیدنی هست. اما واسه درس خوندن به نظرم جای جالبی نیست و پول و وقت تلف کردن هست. یکی از اون دام هایی که معمولا بچه های ایرانی واسه درس خوندن در هند توش گرفتار میشن اینه که فکر میکنن در هند درس بخونن میتونن راحت تر به اروپا یا آمریکا سفر کنند و یا پذیرش بگیرن که کاملا اشتباه هست. به هر حال من فقط تجربه خودم رو میگم. من در اونجا موفق نبودم ولی تجربه خوبی بدست اوردم.

منم یک سال و نیم هند بودم ، شهر بنگلور

تا حالا یه نفر ندیدم که هند بوده و راضی باشه !

واقعاً منم کلی پول اونجا از دست ! یه مشت دلال هند رو گرفتن که بچه های ایرانی گرفتار شدن اونجا

هندیا هم آدم های بسیار نادرست(دیگه خیلی کلمه مودبانه استفاده کردم) هستن و اگه بهشون یه ریال پول بدی دیگه باید قیدشو بزنی چون هیچوقت اون پول رو نخواهی دید ! رئیس کالج سر من کلاه گذاشت و چک داد که آخرای 2011 باید پاس میشد و تا حالا پاس نشد

هر کی بره هند بی برو برگرد خودش ضرر کرده ! منم هر کیو میبینم که بخواد بره هند تمام تلاشم رو میکنم که پشیمونش کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-10-06 ساعت 11:57)irantaze نوشته:  والا من پستهای بعضیها رو کم و بیش خوندم لطفا دست از این همه اغراق بر دارید از یه کشور کوه میسازید که کاه هم نیست و یه کشور رو به گند میکشید که کوهه.
من برادرم الان هند داره تو یه کالج زبان تو شهر بنگلور زبان میخونه ازش پرسیدم گفت هند کثیف هست نه اینکه نیست ولی تا حدودی از ایران خودمون بهتره بعلاوه گفت خیلی زیباتر از ایرانه صرفنظر از کثیفیش. آب و هوای شهر بنگلور رو میگه نظیر نداره خیلی خوبه نه سرده نه گرم والا من عکسا رو میبینم خیلی شهر بنگلور شیک و زیباست جاهای باحالی داره کافه های زیبایی داره کلا ساخت شهر قشنگه
یه نکته مهم که داره اینه که کشور آزادی هست خیالت راحته اونجا
یه خبر هم بدم درباره اینکه بعضی ها میگن دانشگاههای خوبی نداره الان شرکتهای ایرانی شروع کردن فارغ تحصیلان کامپیوتر از دانشگاههای هند رو میگیرن و فارغ تحصیلان ایران رو اخراج میکنن چون سواد ندارن فقط مدرک دارن
علت اینکه وزارت علوم داره دانشگاههای هند رو از لیست دانشگاههای معتبر خارج میکنه واسه اینه که موج شدیدی از دانشجویان ایرانی میرن هند و سرمایه از کشور میره بیرون
بعدشم شما نمیخواین زندگی کنید میخواید درس بخونید و برید یه جای بهتر
بعدم این تاپیک رو جایی بزنید که کسی چیزی ندونه
مطمئن باشی کسی که میخواد بره هند یا اونجا کسی رو داره یا از دوستاش کسی اقدام کرده میدونه احوال اونجا چطوره مثل خوده من که برنامه دارم برم
پلیس هند هم تقریبا مثل پلیس ایران گیر میده ولی فقط گیر ساده به خودشون اجازه نمیدن هر غلطی بکنن و با یه جواب میرن پی کارشون در کل مهم نیست رشو گیر هم نیستن
پلیس ایران که صاحب جان و مال و ناموس مردمه

با احترامات فائقه !!!

با اینکه پست شما قدیمی هستش امـا متاسفانه تمام گفته های شما رو رد میکنم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه نکته جالب دیگه اینکهاز عابر بانک 15000 روپیه لازم داشتم برای بلیط و گرفتم... هیچ وقت عادت ندارم پولی که از عابر بانک میگیرم رو بشمرم اما اون روز چون باید به دفتر هواپیمایی میدادم شمردم دیدم بهم 13500 روپیه داده (یعنی 35 هزار تومن کمتر) و از حسابم همون 15000 روپیه رو کم کرده! رفتم توی شعبه و رسید ها و پولی که بهم داده رو نشون دادم و میگم عابر بانک شعبه شما کم پول داده! توی جواب میگه باید بری از بانک خودت که حساب باز کردی شکایت کنی!!!
[/quote]
دوست عزیز این مشکلی که براتون پیش اومده بود برای من هم ایجاد شد. قبل از پرواز تو فرودگاه مهرآباد پول از عابربانک گرفتن. بلافاصله پول رو شمردم و دیدم 20000 تومان پول کم داده ولی از حسابم کم شده بود. بلافاصله به بخش حراست رفتم و موضوع رو اطلاع دادم. گفتن اگر به حسابت برنگشت باید بری به بانک خودت اطلاع بدی. بعد از اینکه از سفر برگشتم رفتم پیگیر قضیه شدم. پرینت حسابم رو گرفتم که نشون میداد پول از حسابم کم شده. رفتم یکی از شعی بانک صادرات بهم گفتن کد شعبه ای که به دستگاه عابر بانک مربوط میشه داخل محوطه فرودگاهه. وقتی رفتم شعبه مربوطه کلی با رییس بانک کلنجار رفتم... اصلا زیر بار نمیرفت. بهش گفتم من که معطل بیست هزارتومان نیستم. ولی چون کم بوده دارم اطلاع میدم و توقع رسیدگی دارم. یکم فکر کرد و در جواب گفت حتما قاطی اسکناس های ده هزار تومانی اششششتباهی اسکناس پنج هزار تومانی قرارداده شده که نمیشه کاریش کرد.... اینم از بانک های خودمون. ادیگه برام درس عبرت شده.فقط در ساعات اداری پول از عابر میگیرم و تا پول میگیرم همونجا جلوی دوربینش پول رو میشمارم. فقط دلم میخواد یکبار دیگه این اتفاق بیوفته تا جواب دزدی که ازم شده رو درست و حسابی بدم.Sad
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان