کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
دوستان کسی هست که از آتلانتا و کانزاس اطلاعاتی داشته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، امیر مهاجر ، opayamani
سلام
مرسي از همه اونهايي كه توي اين سايت مطلب مينويسند. من رشته ام مترجمي انگليسيه و همسرم مهندسي عمران. با توجه به اينكه سرمايه زيادي نداريم بايد يه جايي باشيم كه هم ارزون باشه و هم از لحاظ آب و هوايي به كار همسرم بخوره. ميشه اگه ميدوند راهنمايي كنيد.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، opayamani
بچه ها لطفا کسی میدونه شرایط زندگی تگزاس(دالاس) و کالیفرنیا (سانفرانسیسکو) و جرجیا (اتلانتا) رو مقایسه کنه ؟ از نظر امنیت اجتماعی و محیط شهری زنده . واسه یه نفر که تنها بخواد زندگی کنه و هزینه با یکم اختلاف فرقی نکنه واسش.
مرسی
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، opayamani ، sam11
من دو هفته است که تگزاس هستم،
راجع به شرایط حرفی ندارم تا زمانی که کار پیدا کنم
کار های یدی هست و به واسطه ی آشناهایی که دارم میتونم از همین فردا کار رو شروع کنم
تقریبا روزی 2 جا رزومه ام رو می فرستم ولی خبری از کار نبوده
اون چیزی که شنیدم اینه که خونه در کالیفرنیا خیلی گرونه
اینجام همه چی در حال گرون شدنه و دوستم همش از دو برابر شدن و بالا رفتن بعضی اجناس گله داره
آپارتمان یک خوابه جای خیلی خوب و با کلاس و آروم هم پیدا کردم، ماهی 550 دلار با کیبل(تایم وارنر)
من پلینو هستم و آپارتمانی که می خوام این هفته بگیرم در ادیسون(addison) قرار داره.
اینجا هندی و مکزیکی زیاده
وسیله حمل و نقل عمومی کم
هوا در این فصل بهاری و تابستون، جهنم
مردم آرووم و خیلی محترم
پیشنهاد میکنم که بیایید
شمال دالاس عموما خوبه
پاسخ
(2012-01-03 ساعت 01:46)الی الی نوشته:  بچه ها لطفا کسی میدونه شرایط زندگی تگزاس(دالاس) و کالیفرنیا (سانفرانسیسکو) و جرجیا (اتلانتا) رو مقایسه کنه ؟ از نظر امنیت اجتماعی و محیط شهری زنده . واسه یه نفر که تنها بخواد زندگی کنه و هزینه با یکم اختلاف فرقی نکنه واسش.
مرسی

تو اون سایتی که دوستمون pefa معرفی کرده تو قسمت Compare Crime Rates می تونی مقایسه کنی، مثلا مقایسه دالاس و سانفرانسیسکو به این شرحه:

Violent Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 7
US 4

Property Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 6
US 4

این یعنی سان فرانسیسکو کمی امن تره ; )

یه بخش Compare Cities هم داره که دو شهر رو از هر لحاظ براتون مقایسه می کنه.
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
(2012-01-03 ساعت 10:19)Serendipity نوشته:  
(2012-01-03 ساعت 01:46)الی الی نوشته:  بچه ها لطفا کسی میدونه شرایط زندگی تگزاس(دالاس) و کالیفرنیا (سانفرانسیسکو) و جرجیا (اتلانتا) رو مقایسه کنه ؟ از نظر امنیت اجتماعی و محیط شهری زنده . واسه یه نفر که تنها بخواد زندگی کنه و هزینه با یکم اختلاف فرقی نکنه واسش.
مرسی

تو اون سایتی که دوستمون pefa معرفی کرده تو قسمت Compare Crime Rates می تونی مقایسه کنی، مثلا مقایسه دالاس و سانفرانسیسکو به این شرحه:

Violent Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 7
US 4

Property Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 6
US 4

این یعنی سان فرانسیسکو کمی امن تره ; )

یه بخش Compare Cities هم داره که دو شهر رو از هر لحاظ براتون مقایسه می کنه.
ممنونم دوستم. کسی هست که تجربه داشته باشه؟ و دیده باشه از نزدیک خودش؟ چون باید تصمیم بگیرم کجا برم ولی هیچ ایده ای ندارم. با آمار سایت نمیشه اون اطلاعاتی که میخوام رو بدست بیارم!!!
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، opayamani ، sam11
کلا" ایالت تگزاس به دلایل مختلف از کالیفرنیا بهتر است . بزرگترین علتش هم کسری بودجه شدید ایالت کالیفرنیا است که باعث کاستی در برخی خدمات مثل پلیس و... شده است در صورتیکه تگزاس به علت حضور شرکتهای نفتی ثروتمند ترین ایالت آمریکاست .
البته در هر ایالتی جای خوب و بد وجو د دارد و در آمریکا دقیقا" هر چه پول دهید آش می خورید! در سانفرانسیسکو جاهایی است که شما اگر هوا تاریک شد و بیرون بودید جانتان با خودتان است . جاهایی هم هست که پلیس اول هر خیابون ایستاده و از ساکنین ثروتمند آنجا محافظت می کند .
البته سانفرانسیسکو شهر عجیبی است و به دیدنش می ارزد . فکر کنم شهر سوم آمریکا از نظر توریست است. شما شاید آدمهای عجیبی را به خصوص مرکزشهر ببینید در ضمن معروف به شهر همجنس بازهاست جهت اطلاع! در ضمن سانفرانسیسکو حتی در وسط تابستان مه دارد و کمی سرد است و معروف به شهر مه است .
ولی تگزاس ابالت مذهبی تری است و شما امنیت را با هزینه کمتری می توانید بدست آورید . فکر کنم یک جایی به نام plano جای خوبی باشد .
این نتیجه تحقیقات من و البته سفرم به سانفرانسیسکو است. در ضمن من یک مدت توسط دو سایت که آمار جنایت را بطور آنلاین و محلی نشان می دادند بیشتر شهر های آمریکا را رصد می کردم و یک مقدار اطلاعات آن را هم در نظر گرفتم. من الان حتی می توانم بگویم کدام خیابانهای سانفرانسیسکو خطر ناک تر است ( کلا" مرکز شهر و پایین خیابان mission)
پاسخ
اینو بگم که قضیه پول مهمترین و تعیین کننده ترین چیز در این کشوره
اینجا مردم عادی همیشه مینالند و اعتراض دارن به اینکه همه چیز رو پول تعیین میکنه
البته همه جا اینطوره ولی آمریکایی ها وقتی اروپا رو می بینن یا همین کانادا، بیشتر متوجه این اختلاف میشن
اینجا یه شکستگی پا داشته باشی، خرجت خیلی راحت فاکتور 100هزار دلاری رو برای یک هفته مراقبت در بیمارستان برات مینویسن
و تو مجبوری بری بیمارستان جنوب شهر که جای چانه زدن داره یا بری سوشال سکیوریتی که بگی ندارم بدم و ... و اونا یه کارت خرید عذای مجانی برای کمک بهت بدن! یا چند ساله خرج بیمارستانت رو قسط بندی کنن
----
دوستی راجع به محل سکونت بین ایالت ها پرسیده بود
اینو میگم، من خودم خیال نداشتم مزاحم آشنامون بشم ولی قضایا طوری شد که من الان بیش از ده روزه خونه دوستمون لنگر انداختیم و کنگر میخوریم. الان می فهمم که کسی رو داشتن چقدر می تونه تو مخارج اولیه تون و کیفیت چیزی که طلب می کنن تاثیر داره.
دانشگاه خیلی گرونه و اگه پول زیادی ندارید و میخواید به هر صورت ادامه تحصیل بدین، یه برنامه به این شکل بزاریید که: خیلی سریع تحقیق کنید که چه دانشگاهی رو میخواهید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؟ جوابش هر چی که بود، در همون کانتی که دانشگاه قرار داره، یک سال رو سر کنید تا بتونید از تخفیف شهریه خیلی بالا استفاده ببرید.
مثلا کالج کالین کانتی هزینه 230 دلاری رو برای شهروندان خارج ایالت، 110 رو برای شهروندان ایالت(instate) و 70 رو برای شهروندان مقیم در کانتی میگیره
تفاوت خیلی زیاده
حالا همه جا اینطور نیست ولی سعی کنید خیلی موشکافانه پیش برید و بی گدار به آب نزدید تا الکی خرجاتون بالا نره
پاسخ
(2012-01-04 ساعت 04:02)pefa نوشته:  دانشگاه خیلی گرونه و اگه پول زیادی ندارید و میخواید به هر صورت ادامه تحصیل بدین، یه برنامه به این شکل بزاریید که: خیلی سریع تحقیق کنید که چه دانشگاهی رو میخواهید برای ادامه تحصیل انتخاب کنید؟ جوابش هر چی که بود، در همون کانتی که دانشگاه قرار داره، یک سال رو سر کنید تا بتونید از تخفیف شهریه خیلی بالا استفاده ببرید.
مثلا کالج کالین کانتی هزینه 230 دلاری رو برای شهروندان خارج ایالت، 110 رو برای شهروندان ایالت(instate) و 70 رو برای شهروندان مقیم در کانتی میگیره
تفاوت خیلی زیاده
حالا همه جا اینطور نیست ولی سعی کنید خیلی موشکافانه پیش برید و بی گدار به آب نزدید تا الکی خرجاتون بالا نره

اگر دانشگاه ثبت نام کنیم و شهریه سال اول رو به دلیل in state نبودن بدون تخفیف پرداخت کنیم، برای ترم و سال بعد که in state شدیم تخفیف بهمون تعلق می‌گیره؟
یا اینکه بهتره صبر کنیم بعد از in state شدن در دانشگاه ثبت نام کنیم؟
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی ، امیر مهاجر ، parsush ، houmanes ، opayamani ، peyman1355
(2012-01-03 ساعت 22:24)ARASH@MH نوشته:  کلا" ایالت تگزاس به دلایل مختلف از کالیفرنیا بهتر است . بزرگترین علتش هم کسری بودجه شدید ایالت کالیفرنیا است که باعث کاستی در برخی خدمات مثل پلیس و... شده است در صورتیکه تگزاس به علت حضور شرکتهای نفتی ثروتمند ترین ایالت آمریکاست .
البته در هر ایالتی جای خوب و بد وجو د دارد و در آمریکا دقیقا" هر چه پول دهید آش می خورید! در سانفرانسیسکو جاهایی است که شما اگر هوا تاریک شد و بیرون بودید جانتان با خودتان است . جاهایی هم هست که پلیس اول هر خیابون ایستاده و از ساکنین ثروتمند آنجا محافظت می کند .
البته سانفرانسیسکو شهر عجیبی است و به دیدنش می ارزد . فکر کنم شهر سوم آمریکا از نظر توریست است. شما شاید آدمهای عجیبی را به خصوص مرکزشهر ببینید در ضمن معروف به شهر همجنس بازهاست جهت اطلاع! در ضمن سانفرانسیسکو حتی در وسط تابستان مه دارد و کمی سرد است و معروف به شهر مه است .
ولی تگزاس ابالت مذهبی تری است و شما امنیت را با هزینه کمتری می توانید بدست آورید . فکر کنم یک جایی به نام plano جای خوبی باشد .
این نتیجه تحقیقات من و البته سفرم به سانفرانسیسکو است. در ضمن من یک مدت توسط دو سایت که آمار جنایت را بطور آنلاین و محلی نشان می دادند بیشتر شهر های آمریکا را رصد می کردم و یک مقدار اطلاعات آن را هم در نظر گرفتم. من الان حتی می توانم بگویم کدام خیابانهای سانفرانسیسکو خطر ناک تر است ( کلا" مرکز شهر و پایین خیابان mission)

سلام به همه دوستان
مرسی دوست عزیز از توضیحاتتون ولی توی این مدت دوسالی که ما دالاس بودیم تقریبا همه جا امن و خوب هست و در دالاس منطقه های خوب زیاد هست از قبیل : ادیسون ، فرانکفورت ، پلینو، فریسکو
در کل همه جا امن هست و خوب البته اینم بگم جاهای بد هم داره ولی بستگی داره چقد شما هزینه کنید
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
یه سوال از پدر مادر های مهاجرسرا دارم در باره انتخاب مدرسه. اسم نویسی بچه ها تو یه مدرسه خوب با گرید عالی در بدو ورود به آمریکا چقد مهمه ؟ چون همگی میدونید مدرسه های خوب تو محله های گرون هستند که اجاره خونه هم بالاست یه مدرسه گرید 10 با یه مدرسه گرید 5 به اندازه 500 دلار اجاره خونه متفاوته . ممنون اگر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، opayamani ، آنارچ
متاسفانه جوابی دریافت نکردم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-10-26 ساعت 12:28)Nazem نوشته:  سلام
دوست خوبی به نام جوزف به من پیام خصوصی داده بود و گله کرده بود از اینکه مطلبی که می زاره توسط مدیران پاک میشه . من فکر کردم شاید بخاطر این پاک میشه که در جای مناسب اونو قرار نمیده پس ازش درخواست کردم تا مطلبش رو در اختیار من بگذاره تا با اسم خودش در اینجا قرار بدم.

joseph نوشته: دوستان توجه داشته باشید که با توجه به تحقیقاتی که من توسط آشنایان و دوستانی که در آمریکا زندگی میکنند بدست آوردم به این نتیجه رسیدم که یکی از گزینه های عالی برای شروع تجربه زندگی در آمریکا از نظر هزینه-کار-امنیت نسبی-آب و هوای مناسب-جمعیت مناسب-موقیت جغرافیایی خوب و... شهر بیرمینگهام در ایالت آلاباما هستش.
توجه داشته باشید که این شهر خوش آب و هوا یکی از مهمترین شهرهای این ایالت است و در 400 کیلومتری خلیج زیبای مکزیک و بندر نیواورلئان که مهمتری بندر جنوب آمریکاست واقع شده و از شرق در 200 کیلومتری شهر زیبای آتلانتا قرار داره و از غرب هم تقریبا نزدیک به می سی سی پی هستش.
یکی از بستگان ما که در آمریکا زندگی میکنه پس از مدت 17 سال زندگی در آمریکا شهر زیبای بیرمینگهام رو برای ادامه زندگی و کار انتخاب کرد.
ببینید دوستان در اینکه شهرهایی مثل نیویورک و لس آنجلس و شیکاگو، بزرگ و از امکانات شهری بسیاری برخوردار هستند هیچ شکی نیست ولی برای کسانی که با دارایی متوسط و یا پایین تر وارد آمریکا میشن برای شروع مناسب نیستند. حتی از لحاظ عقلانی هم که فکر کنیم برای شروع باید از جای کوچکتر شروع کرد و تمام موقیت ها رو سنجید و به وضعیت جدید عادت کرد و بعد از بدست آوردن قدرت کافی مانور بیشتری داد. و برای این موضوع من فکر میکنم بهترین انتخاب، شهر بیرمینگهام هستش.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1096&page=4

از دوستان خواهش میکنم نظر خودشون رو در رابطه با این مطلب عنوان کنند.
با سلام
من با گفته شما کاملا موافق هستم(استارت از شهرهای کوچک) فقط متوجه نشدم شما خودتون در امریا هستید یا خیر؟ اگر در امریکا هستید ممنون میشم مطلعم بکنید من میخواستم راهنمایی ازتون بگیرم

با سپاس

سعدیا حب وطن گر چه حدیثی است نکو
نتوان زیست به ذلت که من اینجا زادم
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، vm1974 ، opayamani ، farzad47
سلام
ما هنوز كارنت نشديم ولي ايالت ويرجينيا رو انتخاب كردم چون يه آشناي دور توش داريم. البته اميدي به كمك نيست فقط براي دلگرمي. به نظرتون خوبه؟ همسرم عمران خونده و ميخواد اونجا هم كار كنه هم ادامه تحصيل بده . تا حالا چيز بدي ازش نشنيدم به نظر ايالت خوبي مياد.
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، ASALI ، hamedhamed ، houmanes ، opayamani ، ali234
فونیکس برای زندگی چطوره؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، امیر مهاجر ، opayamani ، 3pideh ، Solitude ، peyman1355

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان