کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
سلام به دوستان..یه چند تا پست اخیر دیدم که بچه ها در جاهای مختلف بحث آمدن به لس انجلس رو مطرح کردند، چه از لحاظ گرون بودن اینجا و چه از لحاظ فرهنگی و ارتباط برقرار کردن با ایرانیهای مقیم.
با احترام به پستهای ارزشمند دوستان قدیمیتر باید بگم که ایالت کالیفرنیا و مخصوصا LA شهر بسیار گران و پر هزینه ای هست که البته چون هرچیزی اینجا حتما دلایل منطقی پشتش هست بدونید حتما این گرونیها دلیل دارد..از دلایلی که میشه نام برد: آب و هوای معتدل و بهاری( فاکتور بسیار بسیار مهم) ، کمتر بودن خطرسرما و یخبندان، گرماو خشکسالی، طوفان ها و تندباد های سالیانه ، آتش سوزی و سیل و زلزله ، امکانات زیاد شهری، امنیت نسبتا خوب ( نسبتا نه کاملا..) ! کالجها و دانشگاههای بسیار قوی و با رنکینگ بالا در جهان و وجود اقوام مختلف از سرتاسر جهان و از همه مهتر ثروتمند بودن این ایالت و گردش پول بسیار بالا..ووو

از لحاظ فرهنگی هم متاسفانه من هم با آرش موافق هستم و از اونجور مهمونیها هم بسیار دیده ام که اکثر صحبت ها در این محافل ایرانی شامل شوخیهای بی مزه و وعده شام سنگین باچندین مدل غذا و مشروب، پشت سر دیگران حرف زدن و صحبت از متراژ خونه، مدل ماشین و لباس و ظاهر هست.
البته هست محافل دیگه ای که یه مقداری بهتر هستن ولی نمیدونم احساس میکنم انگار به همه یه الگو دادن و همگی سعی در اجرای این الگو زندگی را دارند..اشرافی گری در ذات ما ایرانیها هست چه بخواهیم و چه نخواهیم، پس تا اینجا زیاد از جامعه ایرانی داخل ایران دور نشدیم.. ولی عادتهای بدی که من به شخصه میبینم ایران گریزی بضی از دوستان هست..نمیدونم چطوره یه موقعه هایی وطن وطن شعار ماست ولی عمرا اگه یه ایرانی تو خیابون ببینیم یه لبخندی یا خدایی نکرده یه سلام و علیکی بکنیم و فکر نکنیم الان این هموطن یه جوری یه دردسری واسمون ایجاد میکنه..!Cool
من با متاسفانه با امریکنها و ایرانیها در رابطه مستقیم روزانه هستم ..باز این نظر من هست آمریکا هیچ فرهنگ خاصی نداره که به ما بده ،هر چی هست قانون هست وقانون..اگر یه روز بگن آقا قانون رو برداشتیم چه واویلایی بشه اینجا.!
داشتن قانون نوشته شده و مشخص برای هر موردیکه شما فکرشو بکنید و البته احترام به قانون و یا از طرفی ترس از قانون باعث شده که همه مردم وظیفه اشان را در مقابل هم بدونند و اون فرهنگ یا کالچر آمریکایی بوجود بیاد که همه مشتاق هستند ببینند.
چقدر چانه دوانی کردم اینجا ..! پوزش میطلبم از تک تک شما دوستان. Wink

ضمنا من خودم با کمتر از 5 تا اومدم ولی به هیچ عنوان توصیه نمیکنم .، این وضعیت اقتصادی 10 هزار دلار حداقلی خوشبینانه هست برای هر نفری که وارد این ایالت میشود.
موفق و پایدار باشید.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
پاسخ
با شما دوست گرامی کاملا موافقم. رفتاری که کاملا توی ذوق میزند رفتار ما ایرانی ها با یکدیگر است. فکر نمی کنم سلام دادن و لبخند زدن به یکدیگر منجر به ایجاد دردسر و یا احیانا کلاه برداری از هم بشود. من پیشنهاد میکنم این تغییر رفتار از ما اعضای مهاجرسرا شروع بشه و احیانا اگر از آن دسته افرادی هستیم که تا هموطنی را میبینیم رو برمیگردانیم و چهره ترش میکنیم (میدونم که هیچکدوم اینطوری نیستیم!) تغییر روش بدیم و خوشی حسی که از شنیدن دو کلام زبان پارسی و دیدن لبخند هموطنی در غربت در وجود آدم ایجاد میشه رو از هم دریغ نکنیم. قول هم میدیم که از این برخورد خوشایند سو استفاده نکرده و کلاه فرد خوش برخورد در غربت رو برنداریم.یه جور کمپین درست کنیم دیگه!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: manila ، nahid.t ، Hossein81 ، ASALI ، hamedhamed ، el333 ، opayamani ، younes77 ، pariya2 ، shkhmo ، shabnam.84 ، roeentan ، Tomas ، peyman1355 ، mohajer13 ، ostokhan ، 5ina
(2012-08-27 ساعت 02:56)mehdi426i نوشته:  دوستان کسی از اوکلاهما سیتی اطلاعاتی داره؟
به ما اونجا رو واسه شروع پیشنهاد دادن، کسی تا حالا اونجا رفته یا کسی رو اونجا داره؟

در یکی از لیست های فوربس، دیدم که یکی از شهر های ارزان آمریکا است. بیشتر از نظر مسکن.
من یه بار رفتم پیش دوستی که اونجا دارم ولی اصلا اونجارو نگشتم. در واقع بهم گفتن جایی نداره، بیشین فوتبالت رو ببینBig Grin.
اونچه که من از اوکلاهومایی ها شنیدم اینه که به نسبت شهر های بزرگ و مرکز ایالت ها خیلی کوچیکه و سرگرمی نداره. اهالیش برای کنسرت و ... میان دالاس.
جالب اینه که دالاسی ها برای تعطیلات میرن اوکلاهوما. (البته بعضی ها که کازینو دوس دارن! آخه قمار در تگزاس ممنوعه!!)
اینجا میتونید آمار شهرش رو بگیرید: http://en.wikipedia.org/wiki/Oklahoma_City

جدیدا چند نفر ایرانی رو دیدم که از سن خوزه اومده بودن دالاس.
میگفتن کرایه خونه های اونجا قشنگ دو برابر اینجاست ولی خوراک و پوشاک فرقی نداره.
5 ماه بود که اونجا بودن و نتونسته بودن کار پیدا کنن.
بعد یک ماه در دالاس(پلانو) کار پیدا کردن(جایی که من هستم)
بجز آب و هوا، از همه چیز اینجا راضی تر هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، hamedhamed ، el333 ، opayamani ، pr.kia ، Solitude ، younes77 ، shkhmo ، roeentan ، mml ، sam11 ، parastoo mohajer ، Tomas ، مانترا ، Hedieh20 ، 5ina ، Aries_son ، Kingrazor ، آنارچ
مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.دوستان توجه داشته باشید برای پیدا کردن کار شهر‌های بزرگ پتانسیل پیدا شدن کار دارن.و شما در بدو ورود با چند روز هزینه کردن میتونید یه شغلی‌ پیدا کنید که خرج‌تون در بیاد.همونطور که دوستمون گفتند به طور مثل در ایالت نیو یورک درسته که هزینه‌ها یکم بالا هست هست ولی‌ در عوض شما به ماشین هیچ نیزی ندارید که همین می‌شه ماهی‌ ۴۰۰ دلار کاهش هزینه.از طرفی‌ آشنا شدن با افراد جدید و باز شدن بیشتر افق پیش چشمتان.دوستان زیادی دارم که متاًسفانه با همین فکر انتخاب ایالت ارزون الان ناامید و سرگشته شدن.بیشتر شکایت‌ها هم از مرده بودن و حالت دپرسی که شهرای دیگه داره.در کّل آمریکا به نظر من به ۴-۵ ایالت تقسیم می‌شه که اسم آمریکا از اینجا بزرگ شده.بقیه شهر‌های آمریکا نتنها از شهرهای کوچیک ایران چیزی بیشتر نداره بلکه خیلی‌ هم اوضاع بد تر است.پس دوستان عزیز با یک اقدام شجاعانه وارد آمریکای حقیقی‌ که همانا ایالت‌های بزرگ هست بشید و آیندهٔ شغلی خودتان را تضمین کنید.در این رابطه اگر سوال داشتید بپرسید.
پاسخ
(2012-09-06 ساعت 23:54)raminkhademzadeh نوشته:  مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.دوستان توجه داشته باشید برای پیدا کردن کار شهر‌های بزرگ پتانسیل پیدا شدن کار دارن...

دوست عزیز به نظرتون برای ورود واشنگتن دی سی بهتر هست یا مریلند؟( میدونم سوال کلی هست ولی چون تقریبا شبیه هم هستند پرسیدم.)
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، ali234 ، jsmlz
(2012-09-07 ساعت 00:39)pr.kia نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 23:54)raminkhademzadeh نوشته:  مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.دوستان توجه داشته باشید برای پیدا کردن کار شهر‌های بزرگ پتانسیل پیدا شدن کار دارن...

دوست عزیز به نظرتون برای ورود واشنگتن دی سی بهتر هست یا مریلند؟( میدونم سوال کلی هست ولی چون تقریبا شبیه هم هستند پرسیدم.)

واشنگتن دی سی‌ یا جای تو مریلند یا ویرجینیا طوری که بشه حدود ۴۵ دقیقه به دی سی‌ برسید برای کار.هر جا می‌شه خونه گرفت مهم این هست که حدود ۴۵ دقیقه مرکز شهر باشی‌ .مثلا تو نیو یورک خیلی‌ دوستان نیو جرسی خانه اجاره می‌کنن حدود ۳۰ دقیقه میرسن منهتن

واشنگتن دی سی‌ یا جای تو مریلند یا ویرجینیا طوری که بشه حدود ۴۵ دقیقه به دی سی‌ برسید برای کار.هر جا می‌شه خونه گرفت مهم این هست که حدود ۴۵ دقیقه مرکز شهر باشی‌ .مثلا تو نیو یورک خیلی‌ دوستان نیو جرسی خانه اجاره می‌کنن حدود ۳۰ دقیقه میرسن منهتن
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، roeentan ، hamedhamed ، pr.kia ، nora ، shkhmo ، Tomas ، ali234 ، kage.omid ، jsmlz ، آنارچ
(2012-09-06 ساعت 23:54)raminkhademzadeh نوشته:  مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.دوستان توجه داشته باشید برای پیدا کردن کار شهر‌های بزرگ پتانسیل پیدا شدن کار دارن.و شما در بدو ورود با چند روز هزینه کردن میتونید یه شغلی‌ پیدا کنید که خرج‌تون در بیاد.همونطور که دوستمون گفتند به طور مثل در ایالت نیو یورک درسته که هزینه‌ها یکم بالا هست هست ولی‌ در عوض شما به ماشین هیچ نیزی ندارید که همین می‌شه ماهی‌ ۴۰۰ دلار کاهش هزینه.از طرفی‌ آشنا شدن با افراد جدید و باز شدن بیشتر افق پیش چشمتان.دوستان زیادی دارم که متاًسفانه با همین فکر انتخاب ایالت ارزون الان ناامید و سرگشته شدن.بیشتر شکایت‌ها هم از مرده بودن و حالت دپرسی که شهرای دیگه داره.در کّل آمریکا به نظر من به ۴-۵ ایالت تقسیم می‌شه که اسم آمریکا از اینجا بزرگ شده.بقیه شهر‌های آمریکا نتنها از شهرهای کوچیک ایران چیزی بیشتر نداره بلکه خیلی‌ هم اوضاع بد تر است.پس دوستان عزیز با یک اقدام شجاعانه وارد آمریکای حقیقی‌ که همانا ایالت‌های بزرگ هست بشید و آیندهٔ شغلی خودتان را تضمین کنید.در این رابطه اگر سوال داشتید بپرسید.

سلام
من ویزای امریکا رو جدیدا گرفتم و شدیدا به دنبال انتخاب شهر توی امریکا هستم وضیعت مالی اصلا خوب نیست و زیاد پول با خودم نمی تونم بیارم فوق مهندسی شیمی دارم ولی می دونم خیلی نباید به کار پیدا کردن در زمینه شغلی خودم امیدوار باشم حاضرم هر کاری که بتونم انجام بدم ودنبال اینم که به یه شهر بزرگ برم دوستانی که می تونند من خانومم یه تعداد دوست توی بوستون داره ولی من شنیدم هر گرونی هست اگر می تونید در مورد بوستون یا شهرهای بزرگ دیگه که بشه راحت کار توش پیدا کرد ( حتی کار سیاه) منو راهنمایی بکنید

(2012-09-06 ساعت 23:54)raminkhademzadeh نوشته:  مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.دوستان توجه داشته باشید برای پیدا کردن کار شهر‌های بزرگ پتانسیل پیدا شدن کار دارن.و شما در بدو ورود با چند روز هزینه کردن میتونید یه شغلی‌ پیدا کنید که خرج‌تون در بیاد.همونطور که دوستمون گفتند به طور مثل در ایالت نیو یورک درسته که هزینه‌ها یکم بالا هست هست ولی‌ در عوض شما به ماشین هیچ نیزی ندارید که همین می‌شه ماهی‌ ۴۰۰ دلار کاهش هزینه.از طرفی‌ آشنا شدن با افراد جدید و باز شدن بیشتر افق پیش چشمتان.دوستان زیادی دارم که متاًسفانه با همین فکر انتخاب ایالت ارزون الان ناامید و سرگشته شدن.بیشتر شکایت‌ها هم از مرده بودن و حالت دپرسی که شهرای دیگه داره.در کّل آمریکا به نظر من به ۴-۵ ایالت تقسیم می‌شه که اسم آمریکا از اینجا بزرگ شده.بقیه شهر‌های آمریکا نتنها از شهرهای کوچیک ایران چیزی بیشتر نداره بلکه خیلی‌ هم اوضاع بد تر است.پس دوستان عزیز با یک اقدام شجاعانه وارد آمریکای حقیقی‌ که همانا ایالت‌های بزرگ هست بشید و آیندهٔ شغلی خودتان را تضمین کنید.در این رابطه اگر سوال داشتید بپرسید.

سلام
من ویزای امریکا رو جدیدا گرفتم و شدیدا به دنبال انتخاب شهر توی امریکا هستم وضیعت مالی اصلا خوب نیست و زیاد پول با خودم نمی تونم بیارم فوق مهندسی شیمی دارم ولی می دونم خیلی نباید به کار پیدا کردن در زمینه شغلی خودم امیدوار باشم حاضرم هر کاری که بتونم انجام بدم ودنبال اینم که به یه شهر بزرگ برم من خانومم یه تعداد دوست توی بوستون داره ولی من شنیدم شهر گرونی هست اگر می تونید در مورد بوستون یا شهرهای بزرگ دیگه که بشه راحت کار توش پیدا کرد ( حتی کار سیاه) منو راهنمایی بکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed ، shkhmo ، Tomas
(2012-09-26 ساعت 12:52)younes77 نوشته:  

سلام
من ویزای آمریکا رو جدیدا گرفتم و شدیدا به دنبال انتخاب شهر توی آمریکا هستم وضیعت مالی اصلا خوب نیست و زیاد پول با خودم نمی تونم بیارم فوق مهندسی شیمی دارم ولی می دونم خیلی نباید به کار پیدا کردن در زمینه شغلی خودم امیدوار باشم حاضرم هر کاری که بتونم انجام بدم ودنبال اینم که به یه شهر بزرگ برم دوستانی که می تونند من خانومم یه تعداد دوست توی بوستون داره ولی من شنیدم هر گرونی هست اگر می تونید در مورد بوستون یا شهرهای بزرگ دیگه که بشه راحت کار توش پیدا کرد ( حتی کار سیاه) منو راهنمایی بکنید

سلام
من ویزای آمریکا رو جدیدا گرفتم و شدیدا به دنبال انتخاب شهر توی آمریکا هستم وضیعت مالی اصلا خوب نیست و زیاد پول با خودم نمی تونم بیارم فوق مهندسی شیمی دارم ولی می دونم خیلی نباید به کار پیدا کردن در زمینه شغلی خودم امیدوار باشم حاضرم هر کاری که بتونم انجام بدم ودنبال اینم که به یه شهر بزرگ برم من خانومم یه تعداد دوست توی بوستون داره ولی من شنیدم شهر گرونی هست اگر می تونید در مورد بوستون یا شهرهای بزرگ دیگه که بشه راحت کار توش پیدا کرد ( حتی کار سیاه) منو راهنمایی بکنید

من پیشنهاد دالاس رو براتون دارم چون نسبتا ارزونتر از جاهایییه که من دیدم و شنیدم
ولی دوست عزیز شما اگه ویزای اقامت دارین کار سیاه براتون معنی نمی ده کار سیاه برای مهااجرین غیر قانونیه که اجازه کار ندارن
پیشنهاد می کنم محکمتر برین جلو و از الان سطح فکریتون رو نیارین پایین چه بسا کار خوبی هم براتون پیدا شد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
(2012-09-06 ساعت 23:54)raminkhademzadeh نوشته:  مدتی بود که می‌خواستم این بحث را باز کنم.برای همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود ...
ابتدا از خودتون و تجاربتون در پیدا کردن کار در آمریکا و همچنین سطح زبانتون بگید تا شاهدی باشه بر ادعاتون.
شما تصور اشتباهی از آمریکا دارید. یا نبودید یا اگر بودید، نگشتید.
من در دالاس زندگی میکنم.
اینجا ارزونه. بزرگ هم هست. خیلی بزرگ.

پس گفته ی شما صحیح نیست.
شما گفتید:
نقل قول: همهٔ دوستان که به هر دلیلی‌ فکر می‌کنن در بدو ورود باید وارد یه ایالت ارزون بشوند که این همون نقط کور و شروع شوندهٔ مشکلات بعدی براشون هست و دست آخر مهاجر ما با هزینه کردن زیاد و صرف وقت ناامید شده و میگوید آمریکا خوب نیست.

چند وقت پیش محل کارم عده ای ایرانی رو دیدم که از شهر بزرگ و گرون سن خوزه اومده بودن.
سه ماه اونجا دنبال کار بودن و هیچ کاری پیدا نکرده بودن و به دالاس ارزون و بزرگ اومده بودن. در عرض یک ماه اینجا کار پیدا کردن.

پیدا کردن کار اینجا اونطور که شما میگید سریع نیست و یا حد اقل برای همه ممکن نیست.
با در نظر گرفتن شرایط یک مهاجر که بزرگترین مشکلش ارتباط برقرار کردن به وسیلهی زبان جدیده، پیدا کردن کار یک پروسه ی بالای 3 هفته تا دو ماه است.
پاسخ
باسلام خدمت دوستان
چون یکی از افراد فامیل در کلمبوس اوهایو زندگی می کنه دارم راجع به اونجا تحقیق می کنم
لطفا اگر کسی اطلاعات دقیقی در مورد شهر و زندگی برای یک خانواده ی 4 نفری داره اینجا ویا در پیغام خصوصی برام بذاره ممنون میشم
با سپاس فراوان
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Tomas ، ali234
با درود و احترام به همه دوستان
از اینکه این صفحه فعال رو می بینم بسیار خوشحالم چون اگه خدا بخواد و ویزامون رو بگیریم مرحله دوم پروسمون همینه که کدوم شهر یا ایالت می خوایم بریم . اما من چند تا سئوال داشتم که ممنون میشم از دوستان اگه تجربه ای دارند و یا اطلاعاتی کسب کردند در اختیار من بزارند :
1- آیا زمان مصاحبه باید بگیم که کدوم شهر یا ایالت می خوایم بریم و آیا اصلا ازمون در این مورد سئوال میشه ؟
2- آیا اگه ازمون سئوال شد و ایالت یا شهری رو گفتیم ، در بدو ورود حتما باید به همون شهر یا ایالت بریم و یا نه می تونیم جای دیگری رو برای اولین ورودمون انتخاب و وارد اونجا بشیم ؟
3- سئوال آخرم هم اینکه آیا در مورد شیکاگو کسی اطلاعات یا تجربه ای در خصوص هزینه های زندگی یا شرایط کار و تحصیل داره ؟ ممنون میشم اگه به من جواب بدین .
با سپاس از همتون
کیس : 2013AS00004000
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh ، shkhmo ، siralex ، Tomas
(2012-10-12 ساعت 16:43)babak2013 نوشته:  با درود و احترام به همه دوستان
از اینکه این صفحه فعال رو می بینم بسیار خوشحالم چون اگه خدا بخواد و ویزامون رو بگیریم مرحله دوم پروسمون همینه که کدوم شهر یا ایالت می خوایم بریم . اما من چند تا سئوال داشتم که ممنون میشم از دوستان اگه تجربه ای دارند و یا اطلاعاتی کسب کردند در اختیار من بزارند :
1- آیا زمان مصاحبه باید بگیم که کدوم شهر یا ایالت می خوایم بریم و آیا اصلا ازمون در این مورد سئوال میشه ؟
2- آیا اگه ازمون سئوال شد و ایالت یا شهری رو گفتیم ، در بدو ورود حتما باید به همون شهر یا ایالت بریم و یا نه می تونیم جای دیگری رو برای اولین ورودمون انتخاب و وارد اونجا بشیم ؟
3- سئوال آخرم هم اینکه آیا در مورد شیکاگو کسی اطلاعات یا تجربه ای در خصوص هزینه های زندگی یا شرایط کار و تحصیل داره ؟ ممنون میشم اگه به من جواب بدین .
با سپاس از همتون
در خيلي موارد ديده شده كه در مصاحبه سوال شده كدوم ايالت يا شهر ميري و اصلاً مهم نيست چون شما حتي در فرودگاه (آمريكا) ميتوني تا لحظه آخر ايالت وروديت رو عوض كني بهتر اينه كه از همون اول يه ايالت و آدرس معرفي كني تا واسه فرستادن گرين كارتت سر در گم نشن و كارت خودت سريعتر راه بيوفته (البته مثل اينجا نيست و حساب كتاب داره محض احتياط گفتم RolleyesRolleyes)
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، shkhmo ، roeentan ، siralex ، babak2013 ، ASALI ، Tomas ، peyman1355 ، مانترا ، HAZARA ، آنارچ
من تا جایی که ازدوست وآشنا شنیدم تگزاس گویا ارزون تر از جاهای دیگه ست. اما منم مثل بعضی از دوستان عقیده هم اینه که بهتره از یه جای خوب شروع کنیم. جایی که راه پیشرفت و ترقی زیاد باشه.گرچه اولش سخته اما بعد از مدتی همه چیز جا میفته. من خودم به امید خدا میرم بهSelden , NY اگر کسی اون اطراف هستش ممنون میشم اطلاعاتی بده Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، hamedhamed ، shkhmo ، parastoo mohajer ، Tomas ، HAZARA ، jazirehh ، ghafari88
اگه شما هنوز جایی برای اقامت انتخاب نکردین و زیاد براتونه مهم نیست که در کدوم ایالت باشید ولی براتون مهمه که شروع نسبتا ساده تر و ممکن تری داشته باشید، من تگزاس رو پیشنهاد میکنم.
چون:
1. شهرهای متروپلکس های بزرگ دالاس/فورت وورز، آستین، هیوستون، سن آنتونیو همه در این ایالت هستند. خب این یعنی فرصت های شغلی و تحصیلی زیاد و خوب.
2. اقتصاد پررونقتر این ایالت بنابر آمار اقتصادی، نرخ بیکاری و بالاترین نرخ مهاجرت پذیری در میان ایالات دیگر و ...
3. ارزانی مسکن(کرایه و مالکیت)، تحصیل نسبت به اکثر ایالات دیگر

بدترین مورد اینجا به نظر من دو چیزه
1. گرما و رطوبت در بیشتر ماه های سال
2. عدم وجود زندگی شبانه. بعد از ساعت 9 شب، فقط رستوران و بار ها باز هستن.
مورد دوم ربطی به مساله امنیت نداره. عادت مردم و نوع شهرسازیشون اینطوریه. جایی برای قدم زدن و وقت گزروندن زیر آسمان رسما وجود نداره.
پاسخ
سلام دوستان ممنون از کمکهایی که در این رابطه به ماها میکنید,من تازه عضو شدم نمیدونم این سوال مطرح شده یا نه لطفا کمکم کنید با راهنمایی های قشنگتون مرسی. من میخام از طریق ویزای توریستی اقدام کنم لطفا راهنما ییم کنید که چه کارایی باید انجام بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان