کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2012-01-03 ساعت 10:19)Serendipity نوشته:  
(2012-01-03 ساعت 01:46)الی الی نوشته:  بچه ها لطفا کسی میدونه شرایط زندگی تگزاس(دالاس) و کالیفرنیا (سانفرانسیسکو) و جرجیا (اتلانتا) رو مقایسه کنه ؟ از نظر امنیت اجتماعی و محیط شهری زنده . واسه یه نفر که تنها بخواد زندگی کنه و هزینه با یکم اختلاف فرقی نکنه واسش.
مرسی

تو اون سایتی که دوستمون pefa معرفی کرده تو قسمت Compare Crime Rates می تونی مقایسه کنی، مثلا مقایسه دالاس و سانفرانسیسکو به این شرحه:

Violent Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 7
US 4

Property Crime:
Dallas, Texas 8
San Francisco, California 6
US 4

این یعنی سان فرانسیسکو کمی امن تره ; )

یه بخش Compare Cities هم داره که دو شهر رو از هر لحاظ براتون مقایسه می کنه.

سلام.

ما کالیفرنیا هستیم . مراحل زیادی رو پشت سر گذاشتیم که البته با کمک شخصی که بهمون معرفی کردند.ایشون هم انسان خوب و هم اینکه کازشون کارای کسافرتی و مهاجرتی بود. ایشون کارامون رو انجام داد و خیلی هم مشاوره کردن و البته خیلی مشاوره های رایگان هم انجام دادن و ما تونستیم در مدت 3 هفته هم سوشیال و هم گرین کارت رو بگیریم. البته در طی این مدت هم خیلی هزینه های الکی انجام ندادیم و راهنمای خوب و آگاهی داشتیم. الان در لس انجلس هستیم . اینجا یه کم گرون هست اما از همه نظر خوبه؛ حداقل تا اونجایی که ما فهمیدیم و دیدیم و مردم میگن. اگر عزیزان خواستند پیام بفرستید تا تبادل اطلاعات انجام بدیم. موفق باشید
(2011-10-06 ساعت 01:08)silia نوشته:  بابا یکی جواب بده.
حداقل بگین نمیدونم،منو منتظر نذارین، گناه دارم به خدا

کالیفرنیا . کسی که از اینجا شروع کنه بعدا برای جابجایی به دیگر ابالتها از هیچ نظر مشکل نخواهد داشت اما کسایی که ار جاهای دیگه میان اینجا از نظر مالی و تبعات مالی؛ توانایی مدیریت نخواهند داشت چون هم گرون تر هست و هم سخت تر . مگر اینکه ایالاتی مثل کالیفرنیا ؛ نیویورک؛ واشنگتن ؛ و ... را برای همیشه فراموش کنن. موفق باشید.

پاسخ
در بدو ورود قصد دارم برم پيش فاميلمون ولی اون شهری که اونا زندگی ميکنن شهر کوچکی هست (بولدر در ايالت کلورادو) و من استرس پيدا کردن کار (مهندس عمران هستم) در اونجا رو دارم. به نظر شما چيکار کنم؟ بازم برم پيش فاميلم؟
شماره کيس: 2012AS00029xxx
کنسولگري: آنکارا
ارسال فرمهاي اوليه: دسامبر 2011
اعلام کارنت شدن کيس: April
مصاحبه: May 14
کليرنس : 12 June
دريافت ويزا: 6 july
تعداد نفرات کيس : 2 نفر
جمع تقريبي هزينه ها تاکنون:7000عکس،120 DHL،ترجمه مدارک 280 بليط و هتل 3.5 ميليون، دکتر 235 دلار، سفارت 660 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، opayamani ، 3pideh ، shkhmo ، peyman1355 ، ali234
سلام
کسی در مرود ایالت مونتانا چیزی میدونه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: arefsteps ، امیر مهاجر ، opayamani ، shkhmo ، peyman1355
(2012-03-12 ساعت 00:53)masih sh نوشته:  
(2010-12-26 ساعت 16:16)123arash نوشته:  با درود فراوان و خسته نباشيد به همه عزيزان...
خواستم تاپيكي ايجاد كنم ولي بهتر ديدم همينجا سوالاتمو طرح كنم.اميدوارم جوابمو بديد.
1-من از 14سالگي روياي امريكا رو در سر داشتم و الان كه20سالمه تصميمم جدي تر شده.پس:به نظر شما اگر بخوام برم و به فرض من قرعه كشي گرين كارت يا لاتاري(زياد اطلاعي ندارم اگر درست ننوشتم و ببخشيد).حال شانس برنده شدن چقدر است؟اميدي هست؟

2-اگر برنده شدم و خواستم برم چقدر سرمايه داشته باشم؟زير 10ميليون ميشه؟چقدر؟

3-من خدمت معافم..مشكلي ندارم...مدركم كارداني حقوق هست/مدرك اونجا بدرد ميخوره؟

4-اگه برم اونور از اين وضع بد ايران خلاص ميشم؟باور كنيد اينجا كار وجود نداره.اينقدر بيكار تو اين جامعه هست كه حد نداره..وضعم خوب ميشه اونجا؟

5-اولين شهر كه برم كجا خوبه؟هزينه پايين و راحت باشم(از ايران بدتر باشه ولي لااقل بيكار نباشم)

6-اگر رفتم و كار هم يافتم ايا ميشه از درامد كار اونجا پس انداز كرد؟

7-و اينكه اگه بخوام باز بيام ايران ميتونم بيام يا ديگه ممنوع الورود؟
رشته من(حقوق)بدرد اونجا ميخوره؟
ببخشيد اگه سوالها زياد شد..لطفا دست مرا بگيريد و راهنماييم كنيد.ثواب دارد.

دوستان خواهشا جواب بدید
من هم این سوال ها رو دارم

جواب سوالاتونو تا جایی که اطلاع دارم میگم البته من هنوز نرفتم و تقریباً شرایط شمارو دارم!!!

1_ 50 پنجاه هستش یعنی کاملاً شانسی شاید برنده بشی شایدم نشی این دیگه دست خودمون نیست

2_این بیشتر بستگی به خودت داره این که بخوای کدوم ایالت بری چه خونه ای رو اجاره کنی چه مدت بیکار باشی و...ولی حداقل توصیه میشه بالای 15_20 ببرید

3_ اصولاً مدرک ایران اونجا کارایی خاصی نداره مگه این که دارای شرایط خاصی باشه که به نوع رشتتون وعموامل مختلفی بستگی داره

4_ کار که پیدا میشه اما نباید همون اول کار انتظار شغل مورد نظرتونو داشته باشید

5_ایالت تگزاس به صرفه تر هستش برای اونایی که میخوان هزینه هاشون کمتر باشه

6_اینهم به خودتون مربوطه ششاید یکی بخواد تمام درامدشو صرف خوش گذرونی و ... کنه یکی هم دوس داره پس انداز کنه و ....

7_اگه از راه لاتاری برید بله میشه برگردید و خانوادتونو ببینید
درباره ی رشتتون هم اطلاعی ندارم
پاسخ
(2012-03-12 ساعت 15:11)masih sh نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 02:46)majidusa01 نوشته:  ولی حداقل توصیه میشه بالای 15_20 ببرید
دلار یا تومان؟

قطعاً دلار

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، كاميلا ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، hamedhamed ، opayamani ، 3pideh ، آنارچ
(2012-03-12 ساعت 15:11)masih sh نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 02:46)majidusa01 نوشته:  ولی حداقل توصیه میشه بالای 15_20 ببرید
دلار یا تومان؟
تجربه ی من در خرج کردن به این شرحه:
من با پول زیادی اینجا نیومدم و از روزی که میرم سر کار موقت، باقی پولهام دست نخورده.
خرج بزرگم هم خرید ماشین بوده و یکم وسایل خونه و مبلمان.
کلا 6500$ خرجم بوده(از سرمایه ام) تا الان.
یک ماه مهمون بودم و ماه بعدش از جیب خوردم.
به نظرم پیدا کردن کار موقت به دو چیز بستگی داره:
1. دوست و آشنایان مقیمتون چقدر ارتباطات دارند؟
2. چقدر زبان بلدید؟
تصور نکنید که پیدا کردن کارهای ساده و کارگری آسونه
کار کمه، حقوق کار ساده از 2$ برای گارسونی(حقوق کم + انعام) شروع میشه و تا 6 الی 8 دلاری برای صندوق داری در فروشگاه های بزرگ بدون بیمه ادامه داره.
پاسخ
من که عشق فلوریدا و میامی هستم ولی میگن واقعا گرونه برای تازه وارد ها

والا همه میگن یا برو دالاس یا آتلانتا.......اونایی که امریکاان میگن
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، ASALI ، parsush ، shkhmo ، hamedhamed ، opayamani ، MAHDI2012 ، peyman1355 ، آنارچ
با سلام خدمت دوست عزیز
بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه آزاد هستم و دارای 3 سال سابقه کار در زمینه نفت هستم و قصد مهاجرت به آمریکا را دارم و تا 5 ماه آینده عازم آنجا هستم ولی از شرایط کار و زندگی در آنجا نگران هستم لطفا راهنمایی ام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، shkhmo ، opayamani
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه آزاد هستم و دارای 3 سال سابقه کار در زمینه نفت هستم و قصد مهاجرت به آمریکا را دارم و تا 5 ماه آینده عازم آنجا هستم ولی از شرایط کار و زندگی در آنجا نگران هستم لطفا راهنمایی ام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، opayamani
همگی نگران هستیم آقای موسوی. توضیح خاصی نمیشه داد. فقط تایپیک های مختلف رو مطالعه کنید کلیاتی دستتون میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ASALI ، shkhmo ، manila ، hamedhamed ، opayamani ، peyman1355
لوس انجلس واسه ما ایرانیها از همه جا بهتره
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، m9780 ، arefsteps ، New York ، shkhmo ، opayamani
(2012-04-06 ساعت 16:03)shahyad نوشته:  لوس انجلس واسه ما ایرانیها از همه جا بهتره

من تا حدی مخالفم!
لس انجلس یا همون تهران جلس بخاطر زیاد بودن ایرانی ها باعث چندتا مشکل میشه:
در اونجا با توجه به در ارتباط بودن با ایرانی ها باعث کند شدن سرعت پیشرفت شما در زبان انگلیسی میشه و همین طور خودمون از رفتار بعضی ایرانیها با هم در غربت خبر داریم!
من باشم اول کار در ایالتی میرم که ایرانی کم باشه تا با جامعه آمریکا بیشتر برخورد داشته باشم
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2008-10-07 ساعت 12:22)وزباد نوشته:  سلام
من از همه هموطنان عزیزم تقاضای راهنمایی دارم.در لاتاری برنده شدم مهندس برق هستم 30 سال پیش در امریکا درس خوندم و مشگل زبان ندارم ولی 57 سال سن دارم
مهم نیست که چه کاری بکنم اما باید هزینه 3 نفر را در بیاورم پول زیادی ندارم. شاید 25000 دلار بتونم جور کنم.
پسرم 19 ساله هست و میتونه کار کنه زبانش هم خوبه ولی خانمم زیاد نمیتونه در ابنمورد کمکم کنه زبان هم نمیدونه.
دلشوره عجیبی دارم بخاطر اینده پسرم مهاجرت میکنم وخیلی نگرانم .
ایا میشود کمی مرا راهنمایی کنید ودر ضمن هیچکس را در امریکا ندارم .و
اگر بخوام برم لوس انجلس کدوم نواحیش بهتره یعنی مسکن ارزونتره وامنتره.
اصلا برای شروع زندگی از کجا باید شروع کرد؟
ممنون میشوم جواب بدهید

خوب شمایه نکته مثبت دارید که بهش اشاره کردید!!!
درس خوندن و برخورد با جامعه امریکا که خیلی مهمه و ترستون رو کمتر میکنه!
من بهتون قول میدم به محض ورود خیلی زور یه انس عجیبی میگیرید چون قبلا اونجا بودید!!! اما درباره ایالت زندگی شما بهتره ایالت ارزانی رو انتخاب کنید و ازاون مهمتر فرزند شما میخواد بره دانشگاه بهتره ایالتی رو انتخاب کنید که به دانشگاهشون نزدیک باشه تا بعدا بتونه in state بشه و هزینه اش کمتر.
من براتون آرزوی موفقیت دارم.
===============================

(2012-04-06 ساعت 15:05)mousavii نوشته:  با سلام خدمت دوست عزیز
دوست عزیز نگرانی برای همه هست اما اینکه شما چقدر به ترستون غلبه کنید مهمه! شما هم مثل ما و بقیه دوستان باید خوش بین باشید و علاوه بر پشتکار و مثبت اندیشی خودتون رو برای روزهای خوش آماده کنید
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، امیر مهاجر ، ASALI ، shkhmo ، manila ، hamedhamed ، opayamani ، peyman1355 ، آنارچ
دوستان کسی از اوکلاهما سیتی اطلاعاتی داره؟
به ما اونجا رو واسه شروع پیشنهاد دادن، کسی تا حالا اونجا رفته یا کسی رو اونجا داره؟
شماره کیس: 2012AS0007xxxx
کنسولگری:ANKARA
تعداد افراد منظور در کیس : 2
مصاحبه:اوایل july 2012
وضعیت : کلیر شدن بعد از 2 ماه طاقت فرسا
ورود به امریکا: نوامبر 2012 (به امید خدا)
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، opayamani
اگه اشتباه نكن آقا آرش (rs332) يه جا نوشته بود كه با 3000 دلار اومده بود آمريكا. تازه اول كار هم رفته بوده لس آنجلس. بعدشم سانفرانسيسكو. حالا يه توضيحي بدين ببينيم چطور ممكنه؟ Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، Hossein81 ، younes77 ، sadeghi897

کاربران در حال بازدید این موضوع: