کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2015-12-06 ساعت 13:36)saeidfireboy67 نوشته:  
(2015-12-05 ساعت 23:07)nik.truth نوشته:  
(2015-12-05 ساعت 21:44)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟

باسلام
یکی از فامیلهای من اونجا زندگی میکنه و وقتی من این سوال رو پرسیدم گفت اگه اونجا کار میدونی که واست اماده هست یا سر یک ماه پیدا میکنی ویا کسی داری که تو خونش برای چند ماه بمونی خوبه وگرنه باید هزینه بسیار زیادی رو متحمل شید
با تشکر

با تشکر
امکانش است بپرسین که وضعیت کار چه جوریه ؟کار تخصصی منظورم نیست همین کارای معمولی که یک سالی بشه پس انداز کرد؟

با سلام
ایشون توی دانشگاه درس میدن واسه همین خیلی از وضعیت یسری کارها بیخبره...اما گویا کارهای معمولی هست و البته تقاضا هم زیاده...به هرحال توصیش به من این بود که از یه شهر باهزینه های کمتر شروع کنم...البته اگه مجرد هستید و مصمم حتما یه راهی واسه خودتون پیدا میکنید...وچه بسا ک موفق هم بشید...انشالاه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidfireboy67 ، Rira_1982
(2015-12-05 ساعت 17:01)nik.truth نوشته:  
(2015-07-16 ساعت 01:47)soufia نوشته:  
(2015-06-10 ساعت 18:18)sadjad znl نوشته:  سلام.
میشه با ۱۰،000 دلار اومد اونور واسه ۲ نفر؟
خیلی کمه؟ چیکار کنم؟ کدوم ایالت و شهر برم؟ چطور خرج کنم؟ چند ماه از جیب میخورم؟ چطور کار پیدا کنم؟
خواهش میکنم کمکم کنید. خیلی سوال تو ذهنمه؟ نمیخوام شرمنده همسرم بشم
خواهشمندم کمک کنید
شما با گرین کارت میایید ? قبلا گرفتیتد یا این اولین سفرتونه ? در ضمن. سولاتون خیاب خیلی کلیه ! لطفا تایپیک های هزینه ها و ایالت ها و خرید ماشین و اجاره خونه رو بحونید . ده هزارتا زیاد نیست و در واقع دو سه ماه با خرید ماشین و وسایل ابتدایی واستون کافیه ! چقدر زبان بلد هستید در پیدا کردن کار خیلی مهمه! یک کار خوب و همیشه مورد نیاز تکنیسین دارویی هست که شما میرید بورد او فارماسی شهرتون ! مدارک رو تکمیل میکنید ! بعد دنبال کار میگردید در داروخانه ها ! البته اگر رشته تجربی نباشید و آشنا نباشید آسون نیست در ضمن زبان خیلی خوب میخواد ... اینکه کدوم شهر و ایالت برید هم باز بستگی داره به اینکه کجا دوست و آشنا دارید در غیر این صورت خیلی فرقی نمیکنه ببینید کجا کار راحت تر پیدا میشه مثلا ایالت تکزاس میگن خوبه ! و هزینه ها هم بالا نیست . امیدوارم بقبه دوستان هم راهنمایی کنند در ضمن اینجا زن و شوهر با هم کار میکنند و کسی شرمنده دیگری نمیشه ایشون هم باید آمادگی سختی و عوارض مهاجرت رو که معمولا یکسال طول میکشه رو داشته باشن .

دوست عزیز مطلب بسیار خوبی نوشتید
یه سوال من اینجا شرکت دارویی کارمیکنم و نماینده علمی هستم و زبانم هم خوبه نسبتا و رشته تجربی هم بود و مدرک دانشگاهی بالا دارم.ایا فک میکنی کار فارمسی واسه من بشه و کدوم ایلات واسه این کارا بهترین و مناسبترینه؟؟
ممنون از کمکتون
با سلام
امیدوارم تمام دوستانی ک به امریکا رفتن موفق باشند.اما ای کاش هنوز هم میامدند و جواب به سوال ها میدادند.هرچند که بهشون حق میدم و میدونم خیلی گرفتارن...
با تشکر
***Case number : 1
Dv 260 : 28 may
Interview: third week of november
Abu dhabi
Up dates:18 November
Ceac update: 09 december
25 January
April 1
April 21 تبدیل به اپدیت or شدیم
April 24 نامه کلیری امد Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21 ، آنارچ
(2015-12-05 ساعت 21:44)saeidfireboy67 نوشته:  دوستان نظرتون در مورد استارت در نیویورک چیست؟

دوست عزیز من اگر جای شما باشم اول با لیست کردن اولویتهام شروع میکنم ... مثل موارد زیر :

1_چجور شخصیتی دارم ؟ برون گرا یا درون گرا ... عاشق شهرهای شلوغ مثل تهرانم یا خلوت مثل شهرستانهای کشور ... آب و هوا و ...
2_چه تخصص هایی دارم و آیا شهر مقصد محیط مناسبی برای من و تخصصم هست که در صورت جا افتادن بتونم به شغل های رده بالاتری برسم ...
3_شرایط من ... خدایی نکرده مشکلات سلامتی"برای مثال با مشکل سینوزیت مزمن من شهرهای شمالی با آبو هوای شرجی و سرد برام مناسب نیست" ، داشتن همسر یا فرزند و هر مساله دیگری ...

نکته یک : در اکثر مواقع اولین شهری که میرید همون مکان زندگی همیشگیتون میشه پس خیلی باید در انتخابش دقیق باشید...
نکته دو : مثل همین کشور خودمون معمولا حقوق ها بسته به هزینه های زندگی متغیره ... مثلا در تهران یک کارشناس فروش گاها تا 1500 میلیون حقوق میگیره ولی در شهرستا 950 تومن ! به گفته دوستان در آمریکا هم کمو بیش این قانون برقراره ...
نکته سه : تجربه ها نسبت به هر شخصی متفاوته به این معنی که شما یک سوال کلی به این شکلو میتونید با توجه به شرایط دو شخص مختلف ، دو جواب کاملا متضاد هم بگیرید و در نهایت براتون مفید نخواهد بود ...
نکته چهار: اگر زیاد به ایران رفت و آمد میکنید هزینه پرواز رو مد نظر قرار بدید ! برای مثال هزینه پرواز دو طرفه از ایران به هیوستون تگزاس نزدیک 3 میلیون ارزونتر از پرواز مثلا به سیاتله ... "با توجه به مسافت و استاپهای بیشتر"

به سایتهای مختلف مراجعه کنید و منابع مختلفی رو مورد بررسی قرار بدید ، آمار بیکاری ، رشد اقتصادی اون ایالت ، اشباء نیروی کار یا تقاضا و ... رو از روی سایتهای رسمی پیدا و بررسی کنید و در نهایت عوامل دیگه مثل آب و هوا ، تعداد مهاجر و کلا مهاجر پذیری و قوانین مختص به اون ایالت در مورد موضوعات پزشکی و ... رو مورد بررسی قرار بدید ... میلیون ها جنبه برای تحقیق هست که باید دست به کار بشید !!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Joje mohajer ، Nataliea ، sheghi ، golia ، copol ، Rira_1982 ، ELNAZ21 ، آنارچ
(2015-11-20 ساعت 18:36)online27H نوشته:  
(2015-11-17 ساعت 17:23)blueivy15 نوشته:  سلام

سوالی داشتم در مورد محله های مناسب برای زندگی خانوادگی و مدرسه در واشنگتن دی سی
فروم یا صفخه ایی می شناسید در این مورد بحث شده باشه ؟ یا اینکه بتونم کسایی که ساکن واشنگتن دی سی هستن و پیدا کنم جهت گر فتن مشاوره ؟؟

دوست عزیز ضمن آرزوی موفقیت خدمت شما عرض کنم که در پستها بصورت پراکنده سایتهایی مثل نمایشگر میزان امنیت محلات و دزدی های انجام شده و حتی خلافکارهای آن منطقه " مثل متجاوزان و ..."  کاملا وجود دارد  ... همچینین بحثهای زیادی در پستهای متعددی در قسمت کار و زندگی در آمریکا وجود دادر ... پیشنها د من به شما اینست که اگر قصد مهاجرت دارید به ترتیب شروع به مرور پستها کنید و در یک دفترچه هم نکات رو یادداشت کنید
دوست عیزی به تاپیک واشنگتن دی سی مراجعه فرمایید اطلاعات بسیار خوبی در آن خواهید یافت
پاسخ
تشکر کنندگان:
تصویری راجب اطلاعات هزینه زندگی در ایالات مختلف:

[عکس: hdt0_coli_index_county_map.jpg]

مناطق سبز رنگ:هزینه زندگی بالا
مناطق قرمز نارنجی:هزینه زندگی پایین
مناطق لیمویی روشن:نرمال یا میانگین هزینه بالا و پایین
روي كاغذ خم شده بود
بنويسد «آزادي»
بالای سرش
بيست قرن پرنده بود
كه در هوا مي‌چرخيد
هر دور خسته‌تر
هر دور، بالاتر و، دورتر.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، copol ، sahar2016 ، Nataliea ، Pargosha ، leader-m ، Nzg3242 ، آنارچ ، mohsen kaheh
سلام
ممنون از اطلاعات خوبی که دوستان زحمت میکشن و به اشتراک میذارن
من معماری خوندم و همسرم هم عمران. بنابراین دنبال شهری هستیم که کار ساخت و ساز توش رونق داشته باشه و دفاتر معماری خوبی برای کار داشته باشه. در ضمن آب و هوای مرطوب به شدت آزارم میده. دوستانی که اطلاعات دارند لطفا راهنمایی کنن که کجا برای شروع ما مناسبتره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-07 ساعت 01:13)Joje mohajer نوشته:  
(2015-12-05 ساعت 17:01)nik.truth نوشته:  
(2015-07-16 ساعت 01:47)soufia نوشته:  شما با گرین کارت میایید ? قبلا گرفتیتد یا این اولین سفرتونه ? در ضمن. سولاتون خیاب خیلی کلیه ! لطفا تایپیک های هزینه ها و ایالت ها و خرید ماشین و اجاره خونه رو بحونید . ده هزارتا زیاد نیست و در واقع  دو سه ماه  با خرید ماشین و وسایل ابتدایی واستون کافیه ! چقدر زبان بلد هستید در پیدا کردن کار خیلی مهمه! یک کار خوب و همیشه مورد نیاز تکنیسین دارویی هست که شما میرید بورد او فارماسی شهرتون ! مدارک رو تکمیل میکنید ! بعد دنبال کار میگردید در داروخانه ها ! البته اگر رشته تجربی نباشید و آشنا نباشید آسون نیست در ضمن زبان خیلی خوب میخواد ... اینکه کدوم شهر و ایالت برید هم باز بستگی داره به اینکه کجا دوست و آشنا دارید در غیر این صورت خیلی فرقی نمیکنه ببینید کجا کار راحت تر پیدا میشه مثلا ایالت تکزاس میگن خوبه ! و هزینه ها هم بالا نیست . امیدوارم بقبه دوستان هم راهنمایی کنند در ضمن اینجا زن و شوهر با هم کار میکنند و کسی شرمنده دیگری نمیشه ایشون هم باید آمادگی سختی و عوارض مهاجرت رو که معمولا یکسال طول میکشه رو داشته باشن .

دوست عزیز مطلب بسیار خوبی نوشتید
یه سوال من اینجا شرکت دارویی کارمیکنم و نماینده علمی هستم و زبانم هم خوبه نسبتا و رشته تجربی هم بود و مدرک دانشگاهی بالا دارم.ایا فک میکنی کار فارمسی واسه من بشه و کدوم ایلات واسه این کارا بهترین و مناسبترینه؟؟
ممنون از کمکتون
با سلام
امیدوارم تمام دوستانی ک به آمریکا رفتن موفق باشند.اما ای کاش هنوز هم میامدند و جواب به سوال ها میدادند.هرچند که بهشون حق میدم و میدونم خیلی گرفتارن...
با تشکر

بله حتما میشه .البته هر ایالتی قوانین مربوط به خودش رو داره که شما میتوانید از روی وب سایت بورد او فارماسی اون ایالت پیدا کنید معمولا آدرس ایمیل دارن که میتوانید سوالآتون رو بپرسید بعضی ایالت ها اول میرید استخدام میشود بعد خودشون واستون دوره آموزشی میگزارند دو سه هفته طول میکشد ولی واسش پول میدن. بهترین کار این هست که وقت حضوری بگیرید از بورد فارماسی ایالت و اونها مراحل رو بطور کامل توضیح میدن ما همین کار رو کردیم ،خوبیش اینه که معمولا همیشه کار هست واسش
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Joje mohajer ، آنارچ
منبع این نقشه چیه؟ چون حداقل با اینی که من میبینم تفاوت داره
https://www.missourieconomy.org/indicato...of_living/

(2016-04-11 ساعت 19:06)Pakpourasghar نوشته:  تصویری راجب اطلاعات هزینه زندگی در ایالات مختلف:

پاسخ
تشکر کنندگان:
كسي راجع به ايالت اينديانا اطلاعات داره ؟؟؟؟
(2016-04-16 ساعت 04:37)stealth نوشته:  منبع این نقشه چیه؟ چون حداقل با اینی که من میبینم تفاوت داره
https://www.missourieconomy.org/indicato...of_living/

(2016-04-11 ساعت 19:06)Pakpourasghar نوشته:  تصویری راجب اطلاعات هزینه زندگی در ایالات مختلف:

پاسخ
تشکر کنندگان: آنارچ
سلام و خسته نباشید
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
یک خوان 25 ساله و مجرد فوق دیپلم کامپیوتر و سابقه کار مرتبط
به جر رشته که درس خونده کارای دیگه مثل پیمانکاری ساختمان - رستوران داری - فست فود داری - رانندگی - کار در دگلهای حفاری ایران رو داشته
خیلیم کاری و ریسک پذیر و کله خراب
لاتاری برنده میشه میره با نهایت 25000 دلار
شما جای این اقا باشید چکار میکنید واسه زندگیتون
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من دکترای مکانیک از دانشگاه ترکیه دارم به نظر شما کدام شهر واسه من مناسب است. و ایا می توانم با این مدرک تو دانشگاههای امریکا کار کنم مرس از وقت و جواب ها تون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-20 ساعت 02:15)pishtaz611 نوشته:  سلام و خسته نباشید
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
به جر رشته که درس خونده کارای دیگه مثل پیمانکاری ساختمان - رستوران داری - فست فود داری - رانندگی - کار در دگلهای حفاری ایران رو داشته
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر
برو هیوستون اولش هر کاری گیرت آومد بکن بعدش با سابقه نفتت توی هیوستون کار مرتبط هست برات.
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، آنارچ
(2016-09-20 ساعت 20:19)alex.66 نوشته:  سلام دوستان من دکترای مکانیک از دانشگاه ترکیه دارم به نظر شما کدام شهر واسه من مناسب است. و ایا می توانم با این مدرک تو دانشگاههای آمریکا کار کنم مرس از وقت و جواب ها تون

شهری رو برو که بیشتر به ایدالهات نزدیکتره. بعدا جابجا شدن برای خیلی از شعلها سخته.
حتما میتونید. شاید بد نباشه با اساتید دانشگاه هایی که دوست دارید مکاتبه کنید. اول در مورد اون استادها تحقیق کنید و اونایی که نزدیکی بیشتری به تجارب تحقیقی شما رو دارن یا در حال جاضر روی پروژه ای کار میکنند که به تخصص شما نزدیک تره رو انتخاب کنید و خودتون رو بهش معرفی کنید.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان: alex.66 ، آنارچ
(2016-09-22 ساعت 06:49)b2012 نوشته:  
(2016-09-20 ساعت 02:15)pishtaz611 نوشته:  سلام و خسته نباشید
لطفا همه نطر بدن
خودتونو جای من بزارین
ممنون میشم کمک کنید
با تشکر
برو هیوستون اولش هر کاری گیرت آومد بکن بعدش با سابقه نفتت توی هیوستون کار مرتبط هست برات.

برادر من یه جواب کامل میخواستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
این سایت اطلاعات آماری جالبی میده راجع به هزینه های زندگی و همچنین وضعیت کار تفکیک هر ایالت

http://www.cnbc.com/2016/07/12/americas-...nking.html

Overall
State
Workforce
Cost of Doing Business
Infra-structure
Economy
Quality of Life
Technology and Innovation
Education
Business Friendliness
Cost of Living