کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2017-02-25 ساعت 22:49)armehraboon نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز

امیدوارم انتظار برای همه سریعتر به پایان برسه و همه در مسیر هدفی که دوست دارید
و انتخاب کردید سریعتر قرار بگیرید..

شرایط بلاتکلیفی واقعا سخته ولی به هدفتون ایمان داشته باشید...

چهار هفته پیش که حکم ترامپ اومد من چند روز بعدش بلیت داشتم و ویزام هم 10 روز بعد اکسپایر میشد(11 فوریه)...
مسلما خیلی سخت بود قبول کردن اینکه بعد این همه انتظار ویرا باطل شده و تازه معلوم نبود چه پروسه جدیدی سر راه هست..
کلیرنس دوباره؟ انتظار چند ماهه؟ و یا ...

واقعا دو سه روز از وقتی شایغه حکم بود کلافه بودم ولی تصمیم گرفتم به هدفم فکر کنم حتی دوستان میگفتن چجوری انقدر بیخیالی و خونسردی!

بهر حال ورق توی یک هفته برگشت من اومدم امریکت 5 روز قبل اکسپایر شدن ویزا..چهار روز یعد اس اس ان رو گرفتم و دیروز
هم گرین کارتم اومد.

امیدوارم تمام شما دوستان عزیز بدون استرس اضافه و خیلی راحت بیاید اینجا و یه همه اون چیزهایی که دوست دارید برسید.

سلام
خیلی خیلی مبارکه
میشه بفرمایید دقیقا چند روز بعد از رفتن به آمریکا اس اس ان و گرین کارت را گرفتین .
برای گرفتن گرین کارت حتما باید خود شخص در آمریکا باشه و یا به کسی دیگه تحویل میدن
اقدام خاصی در آمریکا برای گرفتن گرین کارت و اس اس ان کردید
ممنون
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، Nooshin1361 ، bhb32
(2017-02-25 ساعت 23:06)alireza88 نوشته:  

چهار هفته پیش که حکم ترامپ اومد من چند روز بعدش بلیت داشتم و ویزام هم 10 روز بعد اکسپایر میشد(11 فوریه)...
مسلما خیلی سخت بود قبول کردن اینکه بعد این همه انتظار ویرا باطل شده و تازه معلوم نبود چه پروسه جدیدی سر راه هست..

واقعا دو سه روز از وقتی شایغه حکم بود کلافه بودم ولی تصمیم گرفتم به هدفم فکر کنم حتی دوستان میگفتن چجوری انقدر بیخیالی و خونسردی!

بهر حال ورق توی یک هفته برگشت من اومدم امریکت 5 روز قبل اکسپایر شدن ویزا..چهار روز یعد اس اس ان رو گرفتم و دیروز
هم گرین کارتم اومد.

امیدوارم تمام شما دوستان عزیز بدون استرس اضافه و خیلی راحت بیاید اینجا و یه همه اون چیزهایی که دوست دارید برسید.

سلام
خیلی خیلی مبارکه
میشه بفرمایید دقیقا چند روز بعد از رفتن به آمریکا  اس اس ان و گرین کارت را گرفتین .
برای گرفتن گرین کارت حتما باید خود شخص در آمریکا باشه و یا به کسی دیگه تحویل میدن
ممنون

سلام
ممنون از شما دوست عزیز

برای اس اس ان باید مراجغه کنید به اداره social security administration یا SSA
یه فرم پر میکنید..
فقط دقت کنید مشصات فرم دقیقا مثل پاسپورت باشه( ما اصولا چیزی به نام middle name نداریم به عنوان مثال ).
حدود 3 تا 4 روز بعد میاد اس اس ان.

برای گرین کارت باید پرداخت رو انجام بدید که الان 220 دلار هست.
من 6 فوریه پرداخت کردم که 24 فوریه گرین کارت دستم رسید...لزومی نداره خودتون باشید جایی که ادرس دادید
همونجا پست میکنن...ادرس رو قبلا توی فرم های که پر کردید اعلام کردید و زمان ورود هم مجددا میبپرسن
کجا اقامت دارید و ادرس رو میگیرن.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، bhb32
(2017-02-25 ساعت 23:49)armehraboon نوشته:  
(2017-02-25 ساعت 23:06)alireza88 نوشته:  

هم گرین کارتم اومد.

سلام
خیلی خیلی مبارکه
میشه بفرمایید دقیقا چند روز بعد از رفتن به آمریکا  اس اس ان و گرین کارت را گرفتین .
ممنون

سلام
ممنون از شما دوست عزیز

یه فرم پر میکنید..
فقط دقت کنید مشصات فرم دقیقا مثل پاسپورت باشه( ما اصولا چیزی به نام middle name نداریم به عنوان مثال ).

من 6 فوریه پرداخت کردم که 24 فوریه گرین کارت دستم رسید...لزومی نداره خودتون باشید جایی که ادرس دادید
همونجا پست میکنن...ادرس رو قبلا توی فرم های که پر کردید اعلام کردید و زمان ورود هم مجددا میبپرسن

ممنون
باتوجه به اینکه در فرم ds260 تیک مربوط به ssn را میزنیم باز هم باید به اداره مربوطه مراجعه کنیم ؟
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، bhb32
(2017-02-25 ساعت 19:42)Sasa-t نوشته:  اینطور که واشنگتن پست نوشته فعلا دولت ترامپ نتونسته موارد  لازم برای نشون دادن تروریست بودن این هفت کشور را ثابت کنه. هنوز نتونستن دلایل محکمی ارائه بدن. دولت ترامپ اخرین شانسش خواهد بود اگه در مورد حکم دوم هم نتونه موفق بشه دیگه نمی تونه درباره مهاجرت حکمی بده و قضیه کامل بسته می شه. دلیل اینکه به هفته گذشته اعلام نکردن هم همین بود چون مواردی را که دادگاه استیناف برای متوقف کردن ویزا به این هفت کشور را خواستار بود هنوز دولت نتونسته فراهم کنه. یه دلیلش هم کش دادن موضوع هست تا ۹ کرسی دادگاه عالی است پر بشه. یعنی شخصی که ترامپ معرفی کرده رای بیاره و وارد بشه تا شانس قبولی حکمش در دادگاه بالا بره. فعلا باید صبر کرد. اما اگه حکمش بیاد هر زمان و قاضی متوقف نکنه همه مصاحبه ها و.... باطل میشه مثل دور اول که انشالله نمیشه و نخواهد شد

پیشنهاد می کنم مطالب  این فورم را هم دنبال کنید: https://www.mohajersara.org/forum/thread-7385.html

خدا کنه. ایشالله که خبر خوب بشنویم
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، behzadvaghefi
(2017-02-26 ساعت 00:40)alireza88 نوشته:  
(2017-02-25 ساعت 23:49)armehraboon نوشته:  
(2017-02-25 ساعت 23:06)alireza88 نوشته:  سلام
خیلی خیلی مبارکه
ممنون

سلام
ممنون از شما دوست عزیز

یه فرم پر میکنید..

ممنون
باتوجه به اینکه در فرم ds260 تیک مربوط به ssn  را میزنیم باز هم باید به اداره مربوطه  مراجعه کنیم ؟

راستش یادم نیست Cool

ولی فکر کنم نیازی نباشه...
حالا میشه تا چند روز صبر کنید اگه نیومد مراجعه کنید
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: kimia2016 ، bhb32
(2017-02-26 ساعت 02:06)armehraboon نوشته:  
(2017-02-26 ساعت 00:40)alireza88 نوشته:  
(2017-02-25 ساعت 23:49)armehraboon نوشته:  سلام
ممنون از شما دوست عزیز

یه فرم پر میکنید..

ممنون
باتوجه به اینکه در فرم ds260 تیک مربوط به ssn  را میزنیم باز هم باید به اداره مربوطه  مراجعه کنیم ؟

راستش یادم نیست  Cool

دوست عزيز آيا شما هم مراحل or و دوخطي را طي كرديد ؟؟
کیس نامبر: َANK201*******‎
کتگوری : EB3
اعضای کیس: 3 نفر
تاریخ ارسال فرم260: سال 2015
تاریخ کارنت : 21 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 19 اُكتبر
آپدیت اول: 9 اُكتبر
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا،
در انتظار کلیرنس
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. به سوال داشتم
می خواستم بپرسم آیا اون زمانی که توی سفارت میگن معمولا مرحله ی ap همون قدر طول میکشه یا ممکنه بیشتر و کمتر هم بشه؟؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-26 ساعت 02:36)kimia2016 نوشته:  
(2017-02-26 ساعت 02:06)armehraboon نوشته:  
(2017-02-26 ساعت 00:40)alireza88 نوشته:  ممنون

راستش یادم نیست  Cool

دوست عزيز آيا شما هم مراحل or و دوخطي را طي كرديد ؟؟

بله صد در صد...
اول دو خظی شد بعد دو هفته or و دو روز بعدش
از ظریق سایت سفارت کلیر شدم.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361
(2017-02-25 ساعت 20:05)inanna نوشته:  
(2017-02-23 ساعت 21:30)zamini1975 نوشته:  
(2017-02-23 ساعت 20:46)inanna نوشته:  سلام بچه ها  Rolleyes  ببین ویزای K۱ و K۳ هر دو غیر مهاجرتی هستند ولی چون بعد از رسیدن به آمریکا پرونده مهاجرتی میشه , مثل کیس مهاجرتی برخورد میشه باهاش ........................

تو امضاتون نوشتین تغییر کتگوری به ir1 ،میشه در موردش توضیح بدین ، چه مراحلی رو بایید طی کرد و کلا روندش چه جوری هست ؟ ممنون .

سلام دوست عزیز   Smile   ببین ما کیسمون Cr۱ بود , ۲ هفته قبل از مصاحبه  و البته بعد از اینکه نامه مصاحبه ام رسید , ازدواجمون ۲ ساله شد , برای همین با همون کتگوری Cr۱ مصاحبه شدم و تو ویزام هم قید شده Cr۱ , ولی وقتی گرین کارتم رسید دیدم خودشون به IR۱ تغییر دادن  Rolleyes .... شما هیچ کاری نیاز نیست انجام بدین , ازدواج با سیتیزن اگه از ۲ سال رد بشه کتگوری خود به خود به IR۱ تغییر پیدا میکنه .... البته بستگی به این داره که قبل از دومین سالگرد ازدواجتون گرین کارت بگیرین یا بعدش !
اگه ایشالا تا قبل از ۲ سال کلیر بشین و بیاین گرین کارت تون رو بگیرین , گرین کارت conditional میگیرین و ۹۰ روز قبل از دومین سالگرد ازدواجتون باید همراه همسرتون اقدام کنید برای از conditional در آوردن ....
این صفحه توضیحات رو کامل داده :
https://www.uscis.gov/green-card/after-g...d-marriage

مرسی از توضیحتون . من مصاحبم انجام شده ولی هنوز تو مرحله ap هستم و کلیر نشدم ولی ۲۰ روز دیگه ازدواجمون ۲ سال میشه . یعنی بعد اینکه ۲ سال گذشت کتگوری من به ir1 تغییر میکنه ؟
Category : ‎CR1
Embassy : Ankara
Priority Date : 23JUL2015
Case Created : 14DEC2015
Interview : 26SEP2016
Ceac Update : 29SEP , 12DEC 2016
(26JUL , 29SEP , 19DEC 2017 (2Khati
22FEB (OR) , 14,22,26,30MAR ,3,4 APRIL 2018
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان

جهت اطلاع...ویزای من f2a بود ...ازدواج با گرین کارت...بیش از 3 سال و نیم از ازدواج ما گذشته...
دو ماه بعد ازدواج(عقد) پروسه درخواست ویزا رو شروع کردیم...

مدت اعتبار گرین کارت من 10 ساله هست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975 ، mulan1979 ، inanna ، پري57 ، Nooshin1361
(2017-02-26 ساعت 03:36)armehraboon نوشته:  سلام به همه دوستان

جهت اطلاع...ویزای من f2a بود ...ازدواج با گرین کارت...بیش از 3 سال و نیم از ازدواج ما گذشته...
دو ماه بعد ازدواج(عقد) پروسه درخواست ویزا رو شروع کردیم...

مدت اعتبار گرین کارت من 10 ساله هست.

ما هم ۳ ماه بعد از ازدواج شروع کردیم . من اینجور متوجه شده بودم که ملاک زمان شروع پرونده هست و من گرین کارت ۲ ساله دریافت میکنم ولی پس با این حساب گرین کارت ۱۰ ساله دریافت میکنم ، مرسی خوشحالم کرد این موضوع .
Category : ‎CR1
Embassy : Ankara
Priority Date : 23JUL2015
Case Created : 14DEC2015
Interview : 26SEP2016
Ceac Update : 29SEP , 12DEC 2016
(26JUL , 29SEP , 19DEC 2017 (2Khati
22FEB (OR) , 14,22,26,30MAR ,3,4 APRIL 2018
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mulan1979 ، inanna ، Nooshin1361
salam be doostane aziz.bebabkhshid fingilish minvisam.visaye man 12feb issued shod va be modate 4 rooz baad yani 16 feb az poste dubai tahvil gereftam va be man goftan vase inke be ghanoone jadide t r u m p nakhoram ta 48 saat badesh varede amrica besham ke manam vase 1shanbe sobhe iran belit gereftam va 5.5 asr be vaghte chicago varede amrica shodam.chon visam namzadi bood tak tak barge haye too package zard ro negah kardan va badesh goftan moshkeli nist va chamedoon hamo sar sari negah kardan o goftan kei mikhai ezdevaj koni ke goftan ta ghabl az 1 mahe dige va kheili ba shookhi va ehteram az oonja biroon oomadam.hame chi kheili khoob o sari anjam shod,mamnoonam az hameye doostani ke ham fekri kardan.baratoon behtarin ha ro arezoo mikonam,man 15 may 2016 mosahebe dashtam va 8 dec ,2khati shodam va 12 dec too sitte abudhabi naghse madarek behem elaam shod.
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، mulan1979 ، maryam1983 ، armehraboon ، bhb32 ، Nooshin1361
(2017-02-26 ساعت 03:17)zamini1975 نوشته:  
(2017-02-25 ساعت 20:05)inanna نوشته:  
(2017-02-23 ساعت 21:30)zamini1975 نوشته:  تو امضاتون نوشتین تغییر کتگوری به ir1 ،میشه در موردش توضیح بدین ، چه مراحلی رو بایید طی کرد و کلا روندش چه جوری هست ؟ ممنون .

سلام دوست عزیز   Smile   ببین ما کیسمون Cr۱ بود , ۲ هفته قبل از مصاحبه  و البته بعد از اینکه نامه مصاحبه ام رسید , ازدواجمون ۲ ساله شد , برای همین با همون کتگوری Cr۱ مصاحبه شدم...................

مرسی از توضیحتون . من مصاحبم انجام شده ولی هنوز تو مرحله ap هستم و کلیر نشدم ولی ۲۰ روز دیگه ازدواجمون ۲ سال میشه . یعنی بعد اینکه ۲ سال گذشت کتگوری من به ir1 تغییر میکنه ؟

بله Smile مخصوصا که هنوز منتظر کلیر هستین , تا بیاین اینجا حتما دیگه IR۱ شدین ! Rolleyes ایشالا به زودی زود Smile
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975 ، mulan1979 ، bhb32 ، Nooshin1361

هم گرین کارتم اومد.

سلام دوست عزیز خیلی خوشحالم که اومدی بابا چرا اینقدر دیر؟ایشالا کلی اتفاقات خوب برات رقم بخوره در کنار شریک زندگیت
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، armehraboon ، پري57 ، mulan1979 ، melon ، Nooshin1361
(2017-02-26 ساعت 05:31)s.div نوشته:  salam be doostane aziz.bebabkhshid fingilish minvisam.visaye man 12feb issued shod va be modate 4 rooz baad yani 16 feb  az poste dubai tahvil gereftam va be man goftan vase inke be ghanoone jadide t r u m p nakhoram ta 48 saat badesh varede amrica besham ke manam vase 1shanbe sobhe iran belit gereftam va 5.5 asr be vaghte chicago varede amrica shodam.chon visam namzadi bood tak tak barge haye too package zard ro negah kardan va badesh goftan moshkeli nist va chamedoon hamo sar sari negah kardan o goftan kei mikhai ezdevaj koni ke goftan ta ghabl az 1 mahe dige va kheili ba shookhi va ehteram az oonja biroon oomadam.hame chi kheili khoob o sari anjam shod,mamnoonam az hameye doostani ke ham fekri kardan.baratoon behtarin ha ro arezoo mikonam,man 15 may 2016 mosahebe dashtam va 8 dec  ,2khati shodam va 12 dec too sitte abudhabi naghse madarek behem elaam shod.

تبريك ميگم دوست عزيز. شما چه تاريخي كلير شدي؟
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، drfaezeh ، bhb32 ، Nooshin1361 ، kimia2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان