کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-08-27 ساعت 03:46)Nooshin1361 نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 19:36)mulan1979 نوشته:  سلام دوستان. داشتم الان یک مطلبی رو میخوندم را جع به پروسه ap. نوشته شده بود که از قبل از مصاحبه خود افیسر میدونه که باید به شما ویزا بده یا اینکه شما وارد پروسه administrative processes میشید. معنی این جریان اینه که مضاحبه کشکه . یعنی اینکه اینقدر نگران جریان مصاحبه نباشید و فکر نکنید که عملکرد شما در مصاحبه و یا حتی نظر افیسر در مورد شما باعث شده است که بهتون ap خورده. قسمت غم انگیزتر ماجرا اینه که اگر مدرک دیگری هم از شما خواسته شده تا اون مدارک رو برای آنها ارسال نکنید پروسه ap اصلا شروع نمیشه. یعنی هر موفعی که مدارک روارسال کنید بعد از دوماه میتونید پیگیر جریان بشید که نتیجه چی شده  . هر چند که در این سایت نوشته شده که با پیگیری هم اطلاعات بیشتری بهتون داده نمیشه و عملا بی نتیجه هست. تنها راهش صبر هست و همین.
این هم سایت رفرنس
http://mypathtocitizenship.com/my-visa-w...y-options/

باسلام دوست عزیز
راجع به ارسال نقص مدارک و بعد از اون شروع مرحله ap همسر من دیروز با ‎nvc‎ تماس داشتن و گفتن تا زمانی که کیس نامبر شما در سایت اعلام نشده مدارکی نفرستید.همزمان با کلیر شدن همراه با برگه آبی نقص مدارک رفع شده رو همراه خودتون ببرید و تحویل سفارت بدید.من نمیدونم این صحبت شما الان دقیقا چقدر صحت داره!ولی به من که استرس زیادی وارد کرده چون همینجوری سه ماه از مصاحبه من در ارمنستان گذشته.حتی ایمیل سفارت هم دقیقا صحبت های ‎nvc‎ بود.امیدوارم مطلبی که گفتید درست نباشه.و لازم شده هم من و هم بقیه دوستان بیشتر راجع بهش تحقیق کنیم.دوستان اگر کسی اطلاع دقیقی داره لطفا به اطلاع بقیه هم برسونید.ممنون از شما دوست عزیز

دوست عزیز
با سلام
در روز مصاحبه در صورت AP شما برگه ای دریافت می کنید که در آن قسمت پروسه اداری و مدارکی که نیاز به ارسال آنها به سفارت در هنگام کلیر شدن به همراه پاسپورت شما می باشد تیک خورده است و این مطلب در روی برگه هم ذکر شده است :
لطفاً این فرم را به همراه مذارک درخواستی در لیست زیر و گذرنامه خود با استفاده از خدمات پست ...
مطلب دقیقاً همین است من هم با ارسال دو بار نامه به سفارت و پرسش در باره نقص مدارک ، اعلام کردند که مدارک را در زمان اتمام پروسه اداری با گذرنامه ارسال نمایید .
با تشکر
سفارت : آنکارا
تاریخ مصاحبه  22  March
وضعیت  AP
کیس  F4
تعداد  4 نفر
Clear 13 Oct
Issued 15 Nov
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361
(2016-08-25 ساعت 19:36)mulan1979 نوشته:  سلام دوستان. داشتم الان یک مطلبی رو میخوندم را جع به پروسه ap. نوشته شده بود که از قبل از مصاحبه خود افیسر میدونه که باید به شما ویزا بده یا اینکه شما وارد پروسه administrative processes میشید. معنی این جریان اینه که مضاحبه کشکه . یعنی اینکه اینقدر نگران جریان مصاحبه نباشید و فکر نکنید که عملکرد شما در مصاحبه و یا حتی نظر افیسر در مورد شما باعث شده است که بهتون ap خورده. قسمت غم انگیزتر ماجرا اینه که اگر مدرک دیگری هم از شما خواسته شده تا اون مدارک رو برای آنها ارسال نکنید پروسه ap اصلا شروع نمیشه. یعنی هر موفعی که مدارک روارسال کنید بعد از دوماه میتونید پیگیر جریان بشید که نتیجه چی شده  . هر چند که در این سایت نوشته شده که با پیگیری هم اطلاعات بیشتری بهتون داده نمیشه و عملا بی نتیجه هست. تنها راهش صبر هست و همین.
این هم سایت رفرنس

باسلام دوست عزیز
راجع به ارسال نقص مدارک و بعد از اون شروع مرحله ap همسر من دیروز با ‎nvc‎ تماس داشتن و گفتن تا زمانی که کیس نامبر شما در سایت اعلام نشده مدارکی نفرستید.همزمان با کلیر شدن همراه با برگه آبی نقص مدارک رفع شده رو همراه خودتون ببرید و تحویل سفارت بدید.من نمیدونم این صحبت شما الان دقیقا چقدر صحت داره!ولی به من که استرس زیادی وارد کرده چون همینجوری سه ماه از مصاحبه من در ارمنستان گذشته.حتی ایمیل سفارت هم دقیقا صحبت های ‎nvc‎ بود.امیدوارم مطلبی که گفتید درست نباشه.و لازم شده هم من و هم بقیه دوستان بیشتر راجع بهش تحقیق کنیم.دوستان اگر کسی اطلاع دقیقی داره لطفا به اطلاع بقیه هم برسونید.ممنون از شما دوست عزیز

با سلام به شما

مسلما اولا بستگی داره چه نقص مدرکی داشته باشید!
ایا توی برگه سفید علامت زدند که چه مدرکی رو باید بیارید؟

تا اونجا که یادمه یکی از دوستان بود که ( موضوع مربوط به پارسال هست) بخاطر نقص مدرک پروندش ارسال نشده بود...
ولی خوب مورد هم بوده که پرونده ارسال شده بوده...
خیلی دقیق نمیشه صحبت کرد و نظر قطعی داد...بیشتر به این ربط داره که چه مدرکی رو باید ببرید اگه مثلا یک گواهی مالیاتی جدید هست شاید مورد خاصی نباشه ..ولی اگه فرضا اثبات رابطه یا موارد اینجوری هست ممکنه جدی تر باشه.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، Pargosha
این هم سایت رفرنس

باسلام دوست عزیز

سلام دوستان. علت تحقیق من در اینترنت این بود که تقریبا ۲۰ روز بعد از انجام مصاحبه و اولین اپدیت، یک ایمیل از سفارت اومد که ازمون خواست یک مدرکی را برای انها ارسال کنیم.لازم به دکر است که در برگه ابی هیچ تیکی برای نقص مدرک نخورده بودیم. مساله اینه که اصلا قید نشده بود که ما پروسه apرو متوقف کردیم تا شما مدرک خواسته شده را بفرستید و یا اینکه ما کاری به این جریان نداریم و apداره انجام میشه. بهمین دلیل بود که من توی اینترنت نگاه کردم که ببینم جریان چیه چون کمی زمان میبره تا اون مدرک تهیه و ارسال بشه. خودم هم وقتی این مطلب رو خوندم شکه شدم. اما فعلا منتطرم تا مدرک خواسته شده اماده و برای انها ارسال بشه تا بعدش باهاشون در این مورد تماس بگیرم. راستش من هم علاقمندم که انها پروسه apرا شروع کرده باشن و منتظر مدرک خواسته شده نباشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Nooshin1361 ، Pargosha
(2016-08-26 ساعت 01:43)Nooshin1361 نوشته:  
این هم سایت رفرنس

باسلام دوست عزیز
راجع به ارسال نقص مدارک و بعد از اون شروع مرحله ap همسر من دیروز با nvc تماس داشتن و گفتن تا زمانی که کیس نامبر شما در سایت اعلام نشده مدارکی نفرستید.همزمان با کلیر شدن همراه با برگه آبی نقص مدارک رفع شده رو همراه خودتون ببرید و تحویل سفارت بدید.من نمیدونم این صحبت شما الان دقیقا چقدر صحت داره!ولی به من که استرس زیادی وارد کرده چون همینجوری سه ماه از مصاحبه من در ارمنستان گذشته.حتی ایمیل سفارت هم دقیقا صحبت های  nvc بود.امیدوارم مطلبی که گفتید درست نباشه.و لازم شده هم من و هم بقیه دوستان بیشتر راجع بهش تخقیق کنیم.دوستان اگر کسی اطلاع دقیقی داره لطفا به اطلاع بقیه هم برسونید.ممنون از شما دوست عزیز

وااای منم از خوندن صحبتهای دوستمون کلی استرس گرفتم چون نقص مدرک اسپانسر خوردم و الان 103 روز گذشته، یعنی تمام این مدت الکی منتظر بودم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361
(2016-08-27 ساعت 09:10)s.div نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 01:43)Nooshin1361 نوشته:  
این هم سایت رفرنس

باسلام دوست عزیز
راجع به ارسال نقص مدارک و بعد از اون شروع مرحله ap همسر من دیروز با nvc تماس داشتن و گفتن تا زمانی که کیس نامبر شما در سایت اعلام نشده مدارکی نفرستید.همزمان با کلیر شدن همراه با برگه آبی نقص مدارک رفع شده رو همراه خودتون ببرید و تحویل سفارت بدید.من نمیدونم این صحبت شما الان دقیقا چقدر صحت داره!ولی به من که استرس زیادی وارد کرده چون همینجوری سه ماه از مصاحبه من در ارمنستان گذشته.حتی ایمیل سفارت هم دقیقا صحبت های  nvc بود.امیدوارم مطلبی که گفتید درست نباشه.و لازم شده هم من و هم بقیه دوستان بیشتر راجع بهش تخقیق کنیم.دوستان اگر کسی اطلاع دقیقی داره لطفا به اطلاع بقیه هم برسونید.ممنون از شما دوست عزیز

وااای منم از خوندن صحبتهای دوستمون کلی استرس گرفتم چون نقص مدرک اسپانسر خوردم و الان 103 روز گذشته، یعنی تمام این مدت الکی منتظر بودم؟

استرس برای چی!
چجور نقص مدرکی بود؟ اسپانسر نداشتید کلا ؟
بهترین راه همون تماس با ان وی سی هست..
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 09:56)armehraboon نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 09:10)s.div نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 01:43)Nooshin1361 نوشته:  باسلام دوست عزیز

استرس برای چی!

کلا زندگی ما همش استرسه خب Shy ضامن اول که نامزدم بود.ضامن دوم میخوان.مرسی بابت راهنماییتون.nvc فقط تماس تلفنی ه دیگه؟ تا حالا تماس نگرفتم باهاشون.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 10:15)s.div نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 09:56)armehraboon نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 09:10)s.div نوشته:  وااای منم از خوندن صحبتهای دوستمون کلی استرس گرفتم چون نقص مدرک اسپانسر خوردم و الان 103 روز گذشته، یعنی تمام این مدت الکی منتظر بودم؟

استرس برای چی!

کلا زندگی ما همش استرسه خب  Shy  ضامن اول که نامزدم بود.ضامن دوم میخوان.مرسی بابت راهنماییتون.nvc  فقط تماس تلفنی ه دیگه؟ تا حالا تماس نگرفتم باهاشون.

Smile Smile Big Grin
بله تماس تلفنی و مطمئن بشید وارد پروسه کلیرنس شدید...چند بار مختلف هم تماس بگیرید برای محکم کاری ایرادی نداره. Wink
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: s.div ، mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 10:46)armehraboon نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 10:15)s.div نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 09:56)armehraboon نوشته:  استرس برای چی!

کلا زندگی ما همش استرسه خب  Shy  ضامن اول که نامزدم بود.ضامن دوم میخوان.مرسی بابت راهنماییتون.nvc  فقط تماس تلفنی ه دیگه؟ تا حالا تماس نگرفتم باهاشون.

Smile  Smile  Big Grin
بله تماس تلفنی و مطمئن بشید وارد پروسه کلیرنس شدید...چند بار مختلف هم تماس بگیرید برای محکم کاری ایرادی نداره. Wink

مرسی دوستم Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، shadoow
من بازم امروز آپديت شدم !!! اين آپديت دوم بعد از اينكه از سفارت اومدم !! ولي بازم از or خبري نشد !!! اين چه داستانيه واقعا نميدونم !!!

category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، hosseinslm ، s.div ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 15:18)roteil نوشته:  من بازم امروز آپديت شدم !!! اين آپديت دوم بعد از اينكه از سفارت اومدم !! ولي بازم از or خبري نشد !!! اين چه داستانيه واقعا نميدونم !!!

هردفعه میبینم ROTEIL یه چیزی نوشته، با خودم میگم "خدا روشکر فککککککککر کنم دیگه تموم شد"
یه کوچولو دیگه صبر کن
تموم میشه، درست میشه
کتگوری : F2A
مصاحبه : آنکارا / مارچ 2016
AP
همیشه باید  Big Grin  Big Grin بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Amrika ، mulan1979 ، anahita1361 ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 16:29)شهرام 2 نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 15:18)roteil نوشته:  من بازم امروز آپديت شدم !!! اين آپديت دوم بعد از اينكه از سفارت اومدم !! ولي بازم از or خبري نشد !!! اين چه داستانيه واقعا نميدونم !!!

هردفعه میبینم ROTEIL یه چیزی نوشته، با خودم میگم "خدا روشکر فککککککککر کنم دیگه تموم شد"
یه کوچولو دیگه صبر کن
تموم میشه، درست میشه

مرسي از حكايت و انرژي مثبتتون [emoji1374]

جالبه كه من ١٢ جولاي دو خطي شدم ، بعد ٤ اگست اسمم تو سايت ابوظبي اوكد بعد مه رفتم سفارت يه خطي شد !! بعد با آپديت امروز دوباره دو خطي شده !! همچين چيزي ديگه نديده بوديم !!!
category : K1, approve : april 2015, interview email's date : 17 may, Abu dhabi , interview date : 2nd june, motevajeh  nashoodane email interveiw  : 7 mah Sad Cool  , interview 2 : 10 jan 2016, interview result : Administrative processing , Clearance :.....
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، mulan1979 ، s.div ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 19:27)roteil نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 16:29)شهرام 2 نوشته:  

یه کوچولو دیگه صبر کن
تموم میشه، درست میشه

جالبه كه من ١٢ جولاي دو خطي شدم ، بعد ٤ اگست اسمم تو سايت ابوظبي اوكد بعد مه رفتم سفارت يه خطي شد !! بعد با آپديت امروز دوباره دو خطي شده !! همچين چيزي ديگه نديده بوديم !!!
این بار اگه اسم تون باز اعلام شد حتماً قبلش با سفارت دبل چک کنید. ایمیل بزنید و مطمئن شید. ظاهراً همه ی دوستان ابوظبی بهتره این کارو بکنن چون این سفارت مثل آنکارا با ایمیل اعلام نمیکنه کلیری رو. دوستان آنکارا حداقل از این بابت کارشون راحت تره چون اون ایمیل سفارت قطعی شدن کلیری رو نشون میده.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، mulan1979 ، Pargosha
(2016-08-27 ساعت 19:27)roteil نوشته:  
(2016-08-27 ساعت 16:29)شهرام 2 نوشته:  

یه کوچولو دیگه صبر کن
تموم میشه، درست میشه

از اين اتفاقا پيش مي آد رتيل جان، من قبلأ هم شنيده بودم كسايي كه مثل شما حتي تا سفارتم رفتن و دست خالي برگشتن.
منم تا حالا ٢ بار تا or پيش رفتم وبعد از ١ روز خوشحالي دوباره ١ خطي شدم. حتي شايد بعضي ها باورشون نشه، اما چكار ميشه كرد.
اما به هر حال دو خطي شدن خيلي چيز مهمي هست و با توجه به قولايي كه در سفارت به شما دادن به اميد خدا شما هم به زودي مسافريد.
يه چكمه آهني آماده كنيد و بريد به جنگ مهاجرت و سختي اش. با آرزوي بهترين ها
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، mulan1979 ، s.div ، Pargosha
(2016-08-26 ساعت 11:20)baraan نوشته:  سلام دوستان من 9 آگوست وقت مصاحبم بود و AP بهم خورد. کیسم F2A هستش . آفیسر بهم گفت که تا دو ماه ممکنه طول بکشه ولی من وقتی مطالب فروم رو خوندم یکم نا امید شدم که حتی ممکنه بیشتر هم طول بکشه.
من قبلا با ویزای دانشجویی وارد آمریکا شدم و سر اون ویزا هم به من چک خورد که حدود 40 روز طول کشید. من خیلی امید داشتم که بمن دیگه چک نخوره ولی خورد.
کسی اطلاعی نداره ازینکه برای یه F2A چقدر به صورت میانگین کلیر شدنش طول میکشه؟ و اینکه من وقتی 2 سال گذشترو اونجا زندگی کردم و اونجا کار میکنم هیچ تاثیری رو سریع تر شدن کارم نداره؟ Sad
دوستان این دو خطی شدنو جایی تو این فروم دستور العملش نیست که چطور باید چک کنیم؟

صفحات قبلی این تاپیک رو مطالعه کنید .دوستان توضیح دادن.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-08-27 ساعت 03:24)Arash.de نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 15:28)hosseinslm نوشته:  @Arash.de@     آرش جان رفتی به سلامتی آنکارا؟ چی کار کردی؟ دادی مدارکتو به پست؟

سلام حسين جان ، آره الان آنكارا هستم ديروز ميديكال رو تمديد كردم و امروز جوابش و مدارك و تحويل پست دادم ، فعلا منتظر هستم برام دعا كنيد.
شما چيكار كردين؟؟؟

به سلامتی آرش جان. ایشالا همین روزا سیسو چک میکنی و ایشود شدنتو میبینی و مارو هم خوشحال میکنی عزیز.

منم والا ده روز پیش یه آپ سیس و or شدم 5 روز بعدش یه آپ سیس و دوباره یه خطی شدم ولی or موندم!!!! سفارتم از 11 آگوست سایتو آپ نکرده!! تاحالا ندیدم سفارت انقد دیر آپ بشه!!!!
نمیدونم چه اتفاقی داره میفته.فقط خسسسسسسسسسسسسسسسسسته ام.خسسسسسسسسسته. خسته شدم ازین آپ های مسخره!دو خطی یه خطی سه خطی ده خطی or!! جون به لب شدبم.نزدیک 8 ماه انتظار!!!! Sad
تصمیم گرفتم چند روزی برم مسافرت و کلا بیخیال سیسو میسو سایت سفارت با فیلتر شکنو و اینجا بشم. Sad
یه دفعه دیدی یه هفته دیگه اومدم سیسو چک کردم همین or هم نبودم!! کار اینا هیچ حساب کتابی نداره!
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، قرباني ، mulan1979 ، tomi ، s.div ، Pargosha ، yarim

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان