کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
دوستان من الان چند روزی از مصاحبه واسه سیتیزن شدنم میگزره.. سوالی چیزی دارین؟
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، sina454 ، maxsupermax ، a.behzadi ، نيما ٩٢
(2017-03-16 ساعت 22:54)arian307 نوشته:  دوستان من الان چند روزی از مصاحبه واسه سیتیزن شدنم میگزره.. سوالی چیزی دارین؟

dooste aziz age bekham baraye khanevadam parvande tashkil bedam, yani az tarighe man betunan bian enja bayad hatman citizen basham? ya enke greencard aval ro begiram mitunam barashun eghdam konam?
kheily mamnoonam az enke vaght mizarin va rahnamaei mikonin.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-16 ساعت 23:59)ziziii نوشته:  
(2017-03-16 ساعت 22:54)arian307 نوشته:  دوستان من الان چند روزی از مصاحبه واسه سیتیزن شدنم میگزره.. سوالی چیزی دارین؟

dooste aziz age bekham baraye khanevadam parvande tashkil bedam, yani az tarighe man betunan bian enja bayad hatman citizen basham? ya enke greencard aval ro begiram mitunam barashun eghdam konam?
kheily mamnoonam az enke vaght mizarin va rahnamaei mikonin.

برای اقدام کردن نیازی به سیتیزن شدن ندارین قانونا. اما به طبع برای سیتیزن ها اسون تر میگیرن... گرین کارت اولتون گرین کارت موقته و خودش میتونه کنسل شه بنابراین من پیشنهاد میکنم الان که شما قانونا مدارکتون قدرت زیادی نداره اعتبارتون رو بد نکنین و اقلا صبر کنین برای گرین کارت 10 ساله .. چون خودتون رو بزارین جای افیسر تو سفارت .. شما خودتون چند ماه بیشتر نیست اومدین اما میخواین خانواده رو هم بیارین.. به طبع سخت تر میگیرن و ممکنه ریجکت کنن..و ریجکت شدن ویزای یعنی مراحل سخت تر تو درخواست های بعدی و چه بسا ریجکت شدن دوباره
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، zamini1975

سلام . ممنون
فقط لطفا" کوتاه و به ازای هر سوال جواب جداگانه لطفا"

1- کدام مرکز ( فیلد آفیس ) کارتون انجام شده ؟

اگر دالاس بوده لطفا" به مابقی سوالات جواب بدید اگر نه از وقتی که گذاشتید ممنونم.

2- پس از تکمیل مرحله ثبت و تشخیص هویت بایومتریک تماس بعدی از جانب ‎USCIS‎ چه مدت بعد و با چه مضمونی با شما برقرار شد ؟
3- از ابتدای کار (زمان ارسال اولیه مدارک) تا روز امتحان/مصاحبه چه مدت مجموعا" طول کشید؟
4- پس از قبولی در آزمون/مصاحبه چه مدت تا روز "قسم یاد کردن" زمان خواهید داشت ؟
و سوال آخر
‎5- متوسط زمان انتظار از ابتدا تا انتها ( برای آنهایی که از دالاس و حومه اقدام کردند) چند وقت خواهد بود؟
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
درحال حاضر هزينه ي سيتيزن شيپي چقدر است و همچنين كسي اطلاع داره براي كسانيكه درامدشون كم هست چه فرمي را بايد پر كنند تا براشون مجاني در بياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2017-03-18 ساعت 13:07)Sam-90 نوشته:  سلام دوستان
درحال حاضر هزينه ي سيتيزن شيپي چقدر است و همچنين كسي اطلاع داره براي كسانيكه درامدشون كم هست چه فرمي را بايد پر كنند تا براشون مجاني در بياد؟

سلام

فرم مربوطه برای مستثنی شدن:
https://www.uscis.gov/i-912

و مبنای محاسبه :
https://www.uscis.gov/sites/default/file...i-912p.pdf

و شرح هزینه بر مبنای وبسایت فوق الذکر اگر شامل شما نمی شد : $725

$640, effective 12 a.m. Eastern U.S. time, December 23, 2016. (Add the $85 biometric fee for a total of $725, where applicable. See exceptions below.) You must make your check payable to Department of Homeland Security. Fees are accepted in the form of a money order, personal check, cashier's check, or credit card payment using Form G-1450, Authorization for Credit Card Transactions.

Exceptions:
Applicants 75 years of age or older do not need to pay a biometric fee. They only need to pay the $640 filing fee.
No fee is required for military applicants filing under section 328 or 329 of the INA.
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
(2017-03-18 ساعت 10:39)maxsupermax نوشته:  

سلام . ممنون  

اگر دالاس بوده لطفا" به مابقی سوالات جواب بدید اگر نه از وقتی که گذاشتید ممنونم.

2- پس از تکمیل مرحله ثبت و تشخیص هویت بایومتریک تماس  بعدی از جانب ‎USCIS‎ چه مدت بعد و با چه مضمونی با شما برقرار شد ؟
3- از ابتدای کار (زمان ارسال اولیه مدارک)  تا روز امتحان/مصاحبه چه مدت مجموعا" طول کشید؟
و سوال آخر
‎5- متوسط زمان انتظار از ابتدا تا انتها ( برای آنهایی که از دالاس و حومه اقدام کردند) چند وقت خواهد بود؟

من از کالیفرنیا لس انجلس اقدام کردم و تقریبا 10 ماه طول کشید تا روز مصاحبه
جواب سوال 2 تون ربطی به این که کجا هستین نداره .. انگشت نگاری که رفتین اگر نقص مدرک نداشته باشین از 2 حالت خارج نیست .. یا استتوستون میشه
in line for interview
یا
interview was scheduled
که واسه من حالت دوم شد

موفق باشید

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، محبوبه. 68
سلام. آیا درطول پروسس میشه حدود ششماهه خروج داشت؟ یا دقیقا تو کدوم مرحله میشه برای حدود ششماه بیرون رفت؟
منظورم اینه میشه حدود ششماه بیرون باشم. سر سه ماه مانده به سررسید اپلای کنم و بعد از انگشت نگاری برگردم برم ششماه دیگه بیام؟
اون بندی که میگه حداقل سه ماه قبل اپلای تو ایالت بودید دقیقا منظورش سه ماه قبلشه یا درطول سنوات گذشته in state کافیه شده باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
تو اینترویو به چه مواردی اشاره و سئوال می کنند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: vanima
(2017-03-19 ساعت 05:35)arian307 نوشته:  
(2017-03-18 ساعت 10:39)maxsupermax نوشته:  

سلام . ممنون  

2- پس از تکمیل مرحله ثبت و تشخیص هویت بایومتریک تماس  بعدی از جانب ‎USCIS‎ چه مدت بعد و با چه مضمونی با شما برقرار شد ؟
3- از ابتدای کار (زمان ارسال اولیه مدارک)  تا روز امتحان/مصاحبه چه مدت مجموعا" طول کشید؟
و سوال آخر

من از کالیفرنیا  لس انجلس اقدام کردم  و تقریبا 10 ماه طول کشید تا روز مصاحبه
جواب سوال 2 تون ربطی به این که کجا هستین نداره .. انگشت نگاری که رفتین اگر نقص مدرک نداشته باشین از 2 حالت خارج نیست .. یا استتوستون میشه
in line for interview
یا
interview was scheduled
که واسه من حالت دوم شد

موفق باشید

دوست بزرگوارم Smile  ممنون از پاسخ تون
فقط اینکه خواستم عیاری دستم بیاد که متوسط مدت زمان ارسال مدارک تا نتیجه نهایی می تونه چه میزان باشه در حالت کلی که تا کنون دو جواب گرفتم . برخی عزیزان در دالاس و حومه فرمودند 5 تا 7 ماه برای این مرکز و شما هم فرمودید که حدود 10 ماه کل جریان طول کشیده  در اداره مربوطه در کالیفرنیا ... حال سوالی که در پی برام مطرح شد اینکه فرمودید فارغ از مکان دو حالت فوق متصور هست ... status شما برای چه مدت در وضعیت اول باقی موند و از کی به حالت دوم در اومد ... به عبارت دیگر چه مدت در صف باقی ماندید تا از خبر اعلام مصاحبه تون مطلع شوید ؟
ضمنا" اعلام وضعیت بفرمایید که بعد از مصاحبه شرایط Status حضرتعالی به چه حالت در اومده و گام بعدی یا فاصله تان سر منزل مقصود  Big Grin چقدر است؟
هیجانی شد یه نمه ! نشد ؟ Wink
Lol Wink
پاسخ
(2017-03-22 ساعت 07:48)maxsupermax نوشته:  
(2017-03-19 ساعت 05:35)arian307 نوشته:  
(2017-03-18 ساعت 10:39)maxsupermax نوشته:  سلام . ممنون  

و سوال آخر

in line for interview
یا
interview was scheduled
که واسه من حالت دوم شد

موفق باشید

دوست بزرگوارم Smile  ممنون از پاسخ تون
فقط اینکه خواستم عیاری دستم بیاد که متوسط مدت زمان ارسال مدارک تا نتیجه نهایی می تونه چه میزان باشه در حالت کلی که تا کنون دو جواب گرفتم . برخی عزیزان در دالاس و حومه فرمودند 5 تا 7 ماه برای این مرکز و شما هم فرمودید که حدود 10 ماه کل جریان طول کشیده  در اداره مربوطه در کالیفرنیا ... حال سوالی که در پی برام مطرح شد اینکه فرمودید فارغ از مکان دو حالت فوق متصور هست ... status شما برای چه مدت در وضعیت اول باقی موند و از کی به حالت دوم در اومد ... به عبارت دیگر چه مدت در صف باقی ماندید تا از خبر اعلام مصاحبه تون مطلع شوید ؟
ضمنا" اعلام وضعیت بفرمایید که بعد از مصاحبه شرایط Status حضرتعالی به چه حالت در اومده و گام بعدی یا فاصله تان سر منزل مقصود  Big Grin چقدر است؟

به نظرم بنا رو بزارین رو 1 سال ... اگر زود تر شد سوپزایز میشین اگر نه که انتظارش رو داشتین...من واقعا عجله ای نداشتم واسه سیتیزنی چون مشکل قانونی نداریم از نظر اقامتی .. مشکل رای بود که این دوست نارنجیمون فعلا اقلا واسه 4 سال هست ...
یادمه از ارسال مدارک تا روز فینگر پرینت 2 3 هفته با بیشتر طول نکشید .. اما از فینگر پرینت تا روز مصاحبه یه 9 ماهی طول کشید ...
من افیسری که مصاحبم کرد احتمال خیلی زیاد طرفدار اقای نارنجی بود خیل خیلی سخت گرفت و مدارکی رو خواست که درخواست نکرده بودن.. منم حدس میزدم یه چمدون مدارک برده بودم اخر به یه چیزی گیر داد که همراهم نبود و گفت واسشون پست کنم .. منم همون روز پست کردم و فردای مصاحبم دلیور شد.. الکی عقب افتاد کارام.. حالا باید منتظر نامه oath باشم .. احتمالا یه 2 3 ماه باید اضافه کنم به این 10 ماه Smile

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
(2017-03-22 ساعت 09:34)arian307 نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 07:48)maxsupermax نوشته:  [quote='arian307' pid='747388' dateline='1489885528']

جواب سوال ......................
................... که بعد از مصاحبه شرایط Status حضرتعالی به چه حالت در اومده و گام بعدی یا فاصله تان سر منزل مقصود  Big Grin چقدر است؟

به نظرم بنا رو بزارین رو 1 سال ... اگر زود تر شد سوپزایز میشین اگر نه که انتظارش رو داشتین...من واقعا عجله ای نداشتم واسه سیتیزنی چون مشکل قانونی نداریم از نظر اقامتی .. مشکل رای بود که این دوست نارنجیمون فعلا اقلا واسه 4 سال هست ...
یادمه از ارسال مدارک تا روز فینگر پرینت 2 3 هفته با بیشتر طول نکشید .. اما از فینگر پرینت تا روز مصاحبه یه 9 ماهی طول کشید ...
من افیسری که مصاحبم کرد احتمال خیلی زیاد طرفدار اقای نارنجی بود خیل خیلی سخت گرفت و مدارکی رو خواست که درخواست نکرده بودن.. منم حدس میزدم یه چمدون مدارک برده بودم اخر به یه چیزی گیر داد که همراهم نبود و گفت واسشون پست کنم .. منم همون روز پست کردم و فردای مصاحبم دلیور شد.. الکی عقب افتاد کارام.. حالا باید منتظر نامه oath باشم .. احتمالا یه 2 3 ماه باید اضافه کنم به این 10 ماه Smile

قربونه اون شکل ماهت هر نظری که می نویسی اینجا بیشتر حس کنجاوی من رو تحریک می کنه ... Tongue یه چمدون مدارک بردی با خودت ولی باز یه چی کم بوده ؟؟؟؟اه .... چی می تونه بوده باشه Sad اگر کم بوده چی کم بوده ؟.... سر بسته که می گی بیشتر سوال ایجاد می شه گل من ! Big Grin
ضمنا" چه مدارکی رو باس می بردید اصالتا" طبق نیاز اونها ؟ یه شرحی بده هم خدا خوشش میاد هم بنده کنجکاو خدا ( من ) Big Grin
ایشاله پست ما به بنفش و مشکی براق نخوره صلبات بفرست Big Grin
Lol Wink
پاسخ
اینکه ی ایالت 7 ماه طول بکشه یک جا 12 ماه به چی بستگی داره ؟ ینی مثلا تو کالیفرنیا درخواست ها بیشترن و باید زیاد معطل موند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-22 ساعت 10:09)maxsupermax نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 09:34)arian307 نوشته:  
(2017-03-22 ساعت 07:48)maxsupermax نوشته:  
(2017-03-19 ساعت 05:35)arian307 نوشته:  من از کالیفرنیا  لس انجلس اقدام کردم  و تقریبا 10 ماه طول کشید تا روز مصاحبه
جواب سوال ......................
................... که بعد از مصاحبه شرایط Status حضرتعالی به چه حالت در اومده و گام بعدی یا فاصله تان سر منزل مقصود  Big Grin چقدر است؟

قربونه اون شکل ماهت هر نظری که می نویسی اینجا بیشتر حس کنجاوی من رو تحریک می کنه ...  Tongue یه چمدون مدارک بردی با خودت ولی باز یه چی کم بوده ؟؟؟؟اه .... چی می تونه بوده باشه  Sad  اگر کم بوده چی کم بوده ؟.... سر بسته که می گی بیشتر سوال ایجاد می شه گل من ! Big Grin
ضمنا" چه مدارکی رو باس می بردید اصالتا" طبق نیاز اونها ؟ یه شرحی بده هم خدا خوشش میاد هم بنده کنجکاو خدا ( من ) Big Grin
ایشاله پست ما به بنفش و مشکی براق نخوره صلبات بفرست  Big Grin

مدارکی که میخوان رو تا نامه ی دعوت به مصاحبتون مینوسین... مثلا سند ازدواج و برگه ی سیتیزنشیپی همسر و گرین کارت و پاسپورت.. از من دوباره تکس ریترن خواست و مدارک اثبات رابطه که اجاره نامه رو برده بودم... چیزی ترسناکی نیست اصلا.. سخت نگیر

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-22 ساعت 11:44)محبوبه. 68 نوشته:  اینکه ی ایالت 7 ماه طول بکشه یک جا 12 ماه به چی بستگی داره ؟ ینی مثلا تو کالیفرنیا درخواست ها بیشترن  و باید زیاد معطل موند ؟

اصلا دنبال تایم فریم نباشین .. ممکنه تو کالیفرنیا باشین و 5 ماهه کارتون درست بشه .. همش بستگی داره به این که پروندتون چطور هست.. سفر چند بار و به کجا رفتین و چه جاهایی تو امریکا کار کردین و شلوغی یا خلوتی خود اداره مهاجرت... دنبال تایم فریم نباشین به هیچ عنوان .. اصلا قابل پیشبینی نیست واسه همین میگم بنا رو بزارین رو 1 سال .. چه عجله ای حالا... من کارام رو عقب هم انداختن عین خیالم نیست lol

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان