کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دالاس، ایالت تگزاس
سلام دوستان

من یک اپارتمان یک خوبه در دالاس گرفتم به دنبال هم اتاقی هستم تا هزینه ها را تقسیم کنیم. در صورت تمایل پیغام بگذارید. مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. مي خواستم بدانم كجاهاي دالاس امن هست براي زندگي؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-02 ساعت 05:40)mahdii نوشته:  
(2017-06-30 ساعت 19:49)mfarazz نوشته:  
(2017-06-29 ساعت 08:24)mahdii نوشته:  با سلام
در خصوص اب و هوا معمولا از تهران خنك تر هستش ولي به علت رطوبت بيشتر يكم تحمل گرماش سخت تر هستش دو خصوص مدارس ظاهرا غرب پلينو مدارس خوبي داره  از نظر امنيت به نظر من خوبه و باز هم فكر كنم غرب پلينو بهتر باشه قيمت اپارتمان يك خوابه از ٩٠٠ تا ١٥٠٠ و دو خوابه از ١١٠٠ تا ٢٠٠٠ دلار البته تا جايي كه من اطلاع دارم
با سلام
چند ماه از سال با رطوبت بالای هوا مشکل دارید؟میزان رطوبت مثل شهرهای جنوبی ایران خودمون هستش؟

با تشکر
من چون در شهر هاي جنوبي ايران زندگي نكردم خيلي مقاييسه دقيقي نميتونم داشته باشم فكر كنم ٢ ماه هوا يكم اذيت كنه البته اون هم به شغل كه ابنجا خواهيد داشت و سليقه شما در صوص اب و هوا بستگي داره چون فروشگاه ها و محيط هاي سر بسته و خانه ها كه به لطف سيستم هاي خنك كننده خيلي خنك هستند در ماشين هم كه كولر ما رو ياري ميكنه ?

آقا مهدی
من بهمراه همسر و دخترم که 6 سالشه تا چند ماه آینده عازم plano هستیم. توصیه خاص یا مواردی جهت توصیه دارید بفرمایید.در هر زمینه ای که باشه .

با تشکر
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdii
سلام دوستان
ممنون ميشم اگر در مورد شرايط تحصيل در مقاطع بالا منظورم از نظر تعدد دانشگاه و كيفيت دانشگاههاي اونجا بهم بگين.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-22 ساعت 18:11)Civilizable نوشته:  سلام دوستان
ممنون ميشم اگر در مورد شرايط تحصيل در مقاطع بالا منظورم از نظر تعدد دانشگاه و كيفيت دانشگاههاي اونجا بهم بگين.ممنون
Smile
Hello Dear

If you are really looking for true and unbiased answers "google" it .All that you are seeking for is out there free of charge then make a right decision
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
سلام به همه دوستای عزیز
مخصوصا اونایی که با صبر و حوصله و آگاهی این تاپیک رو رونق دادن و یه منبع خوب اطلاعاتی برای همه کسایی که میخوان راجع به این شهر بدونند ساختن.
باید از عزیزانی مثله آقای بادامی، خانم مهدیس، خانم شهلا ، تهرانی پور،hoda، pefa، rasarasa،boshra، maxsupermax و ....... تشکر کرد که خیلی چیزها ازشون یاد گرفتیم واقعا دمشون گرم و حیف که جای اکثرشون مدتهاست تو این تاپیک خالیه.
تقریبا هر روز و یا کمتر، ساعاتی رو برای خوندن این تاپیک 248 صفحه ای وقت گذاشتم که تقریبا یک ماه زمان برد.
با اینکه انتخابم شهر دیگه ای هست اما مثله تعدادی از دوستان دیگه این فروم تاپیک خیلی از شهرها رو خوندم تا دید کلی نسبت به زندگی در آمریکا قبل از رفتن داشته باشم.( از بهترین راهها برای شناخت آمریکا و زندگی اینجا و دور شدن از استرسهای اولیه مهاجرت هست).
ای کاش دوستانی که برای رفع نگرانیها، دونستن و پرسش از مسایلی که دغدغه تقریبا همه بوده و این تاپیک شکل گرفته رو با پرسشهای تکراری و مشابه انقدر طولانیش نمیکردند تا دسترسی اطلاعات برای همه تو صفحات کمتر و مفید قابل رویت بود.

بخدا جواب همه این پرسشها تو 248 صفحه این تاپیک هست:
بخدا جواب همه این پرسشها تو 248 صفحه این تاپیک هست:

-از فرودگاه اومدم بیرون، کجا برم؟
-برای روزهای اول کجا رو انتخاب کنم؟
-متل بهتره یا هتل ؟
-اینجا motel 6 بهتره یا studio 6 ؟ چه فرقی با هم دارند؟
- چه جاهایی غیر از متل و استودیو هست؟
-چطور خونه تو دالاس اجاره کنم؟ اجاره خونه اونجا تو چه رنج هست؟ خونه ها مبله هست؟
-محله های خوب و بدش اسماشون چیه و کجاهان؟ امنیت چطوره اونجا؟ ایرانیها بیشتر تو کدوم منطقه و شهر هستند؟
-فروشگاههای ایرانی هست ؟ اسماشون چیه و تو کدوم منطقه هستند؟
-مدرسه های خوب کجان؟ مدرسه دولتی بهتره یا (غیرانتفاعی) ؟ کالج چطور؟ مدرک ایرانم بدرد میخوره؟
-بچم زبان نمیدونه تو مدرسه مشکل پیدا خواهد کرد؟ براش کلاس زبان میزارن؟ مدرسه ایرانی هست؟
- کجا زبان تو دالاس برم یاد بگیرم؟ بیمه چطوره؟
-هزینه زایمان چقدره؟ مجانیه؟ مادر بیمست؟ بچه بیمست؟ نگران باشم؟
-چه کارهایی میتونم برای شروع انجام بدم؟ حقوق و ساعات کار چطوریه؟ میتونم با مدرکم و تخصصم کار پیدا کنم؟
-به یه خونواده3-4 نفره خونه یک خوابه میدن؟ پیش پول باید بدم؟
-اداره سوشال کجاست و کی برم سراغشون؟ میتونم بدون سوشال و گرین کارد حساب بانکی  اونجا باز کنم؟
-گواهینامه ایرانم بدرد میخوره؟ از کجا و چطور گواهینامه بگیرم؟
-حمل و نقل عمومی چطوره؟ لازمه ماشین بخرم یا اجاره کنم؟
-هزینه ریز زندگی تو دالاس برای یه خانواده چقده؟ یه مجرد چقده؟ ریز هزینه ها رو میشه بگین ؟
-بنظرتون برای شروع ..... پول بیارم خوبه ؟
- هواش چطوره اونجا؟ سرسبزه؟ بیابونیه؟ گرمه؟ سرده ؟
-میتونم اونجا یه مغازه اجاره کنم؟ اجارش چقدره؟
برای کار فنی باید مدرک داشته باشم ؟ آرایشگری بلدم میتونم تو دالاس کار کنم؟
.....
.....
....

باور کنید حتی به بیشتر از این سوالها هم اینجا پاسخ داده شده به بعضیهاشون نزدیک به 10 بار جواب دادند دوستان.
لطفا تو رو خدا برای شناخت و آگاهی و جواب گرفتن، کل تاپیک رو مطالعه کنید نگید شروعش 2009 هست بدرد نمیخوره!
باور کنید بسیار به آگاهیتون کمک میکنه و خیلی چیزها یاد میگیرید.
متاسفانه دوستانی حتی 4 صفحه قبل سوالشون رو هم مطالعه نکردند !! عجیبترین مورد اینه که دوستی سوالی رو تو صفحه دویست و بیست و خورده ای پرسیده بود که در پست اول همون صفحه جوابش بود و حتی یه صفحه قبلش هم همون سوال بود وجالب اینکه شاکی بود که چرا جوابشو کسی نمیده !!
و بنظرم خوبه که در اولین پست این تاپیک آپدیت بشه این مورد یاد آوری بشه که عزیزان لطفا قبل سوال یه مطالعه بفرمایند.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، Plano
(2017-07-27 ساعت 11:48)moonwalk نوشته:  سلام به همه دوستای عزیز
مخصوصا اونایی که با صبر و حوصله و آگاهی این تاپیک رو رونق دادن و یه منبع خوب اطلاعاتی برای همه کسایی که میخوان راجع به این شهر بدونند ساختن.
باید از عزیزانی مثله آقای بادامی، خانم مهدیس، خانم شهلا ، تهرانی پور،hoda، pefa، rasarasa،boshra، maxsupermax و ....... تشکر کرد که خیلی چیزها ازشون یاد گرفتیم واقعا دمشون گرم و حیف که جای اکثرشون مدتهاست تو این تاپیک خالیه.
تقریبا هر روز و یا کمتر، ساعاتی رو برای خوندن این تاپیک 248 صفحه ای وقت گذاشتم که تقریبا یک ماه زمان برد.
با اینکه انتخابم شهر دیگه ای هست اما مثله تعدادی از دوستان دیگه این فروم تاپیک خیلی از شهرها رو خوندم تا دید کلی نسبت به زندگی در آمریکا قبل از رفتن داشته باشم.( از بهترین راهها برای شناخت آمریکا و زندگی اینجا و دور شدن از استرسهای اولیه مهاجرت هست).
ای کاش دوستانی که برای رفع نگرانیها، دونستن و پرسش از مسایلی که دغدغه تقریبا همه بوده و این تاپیک شکل گرفته رو با پرسشهای تکراری و مشابه انقدر طولانیش نمیکردند تا دسترسی اطلاعات برای همه تو صفحات کمتر و مفید قابل رویت بود.

بخدا جواب همه این پرسشها تو  248 صفحه این تاپیک هست:
بخدا جواب همه این پرسشها تو  248 صفحه این تاپیک هست:

-از فرودگاه اومدم بیرون، کجا برم؟
-برای روزهای اول کجا رو انتخاب کنم؟
-متل بهتره یا هتل ؟
-اینجا motel 6 بهتره یا studio 6 ؟ چه فرقی با هم دارند؟
- چه جاهایی غیر از متل و استودیو هست؟
-چطور خونه تو دالاس اجاره کنم؟ اجاره خونه اونجا تو چه رنج هست؟ خونه ها مبله هست؟
-محله های خوب و بدش اسماشون چیه و کجاهان؟ امنیت چطوره اونجا؟ ایرانیها بیشتر تو کدوم منطقه و شهر هستند؟
-فروشگاههای ایرانی هست ؟ اسماشون چیه و تو کدوم منطقه هستند؟
-مدرسه های خوب کجان؟ مدرسه دولتی بهتره یا (غیرانتفاعی) ؟ کالج چطور؟ مدرک ایرانم بدرد میخوره؟
-بچم زبان نمیدونه تو مدرسه مشکل پیدا خواهد کرد؟ براش کلاس زبان میزارن؟ مدرسه ایرانی هست؟
- کجا زبان تو دالاس برم یاد بگیرم؟ بیمه چطوره؟
-هزینه زایمان چقدره؟ مجانیه؟ مادر بیمست؟ بچه بیمست؟ نگران باشم؟
-چه کارهایی میتونم برای شروع انجام بدم؟ حقوق و ساعات کار چطوریه؟ میتونم با مدرکم و تخصصم کار پیدا کنم؟
-به یه خونواده3-4 نفره خونه یک خوابه میدن؟ پیش پول باید بدم؟
-اداره سوشال کجاست و کی برم سراغشون؟ میتونم بدون سوشال و گرین کارد حساب بانکی  اونجا باز کنم؟
-گواهینامه ایرانم بدرد میخوره؟ از کجا و چطور گواهینامه بگیرم؟
-حمل و نقل عمومی چطوره؟ لازمه ماشین بخرم یا اجاره کنم؟
-هزینه ریز زندگی تو دالاس برای یه خانواده چقده؟ یه مجرد چقده؟ ریز هزینه ها رو میشه بگین ؟
-بنظرتون برای شروع ..... پول بیارم خوبه ؟
- هواش چطوره اونجا؟ سرسبزه؟ بیابونیه؟ گرمه؟ سرده ؟
-میتونم اونجا یه مغازه اجاره کنم؟ اجارش چقدره؟
برای کار فنی باید مدرک داشته باشم ؟ آرایشگری بلدم میتونم تو دالاس کار کنم؟
.....
.....
....

باور کنید حتی به بیشتر از این سوالها هم اینجا پاسخ داده شده به بعضیهاشون نزدیک به 10 بار جواب دادند دوستان.
لطفا تو رو خدا برای شناخت و آگاهی و جواب گرفتن، کل تاپیک رو مطالعه کنید نگید شروعش 2009 هست بدرد نمیخوره!
باور کنید بسیار به آگاهیتون کمک میکنه و خیلی چیزها یاد میگیرید.
متاسفانه دوستانی حتی 4 صفحه قبل سوالشون رو هم مطالعه نکردند !! عجیبترین مورد اینه که دوستی سوالی رو تو صفحه دویست و بیست و خورده ای پرسیده بود که در پست اول همون صفحه جوابش بود و حتی یه صفحه قبلش هم همون سوال بود وجالب اینکه شاکی بود که چرا جوابشو کسی نمیده !!
و بنظرم خوبه که در اولین پست این تاپیک آپدیت بشه این مورد یاد آوری بشه که عزیزان لطفا قبل سوال یه مطالعه بفرمایند.

سلام و سپاس از شما

همه این بزرگوارانی که نام بردید بعلاوه من حقیر همچنان در مهاجر سرا هستیم و من به شخصه به سهم خودم از قدردانی شما بزرگوار سپاسگزارم همه ما به این فروم رفت و آمد داریم و به همان دلایلی که فرمودید کمتر پست می زاریم بخاطر اینکه خیلی از نو رسیدگان مطالب پیشین رو نمی خوانند و متاسفانه از آن هم بدتر پستها و سوالات نامرتبط با تاپیک به دفعات در اماکن مختلف درج می کنند که به سکوت بیشتر قدیمی ها منجر میشه ولی به جرات می توونم بگم که من هفته ای حداقل 4 بار تاپیک هایی که دستی درشون داشتم رو رویو می کنم تا اگر کسی سوالی غیر از موارد مطروحه پیشین داشته باشه به دانش خودم پاسخگو باشم.
از همه پیشینان که زحمات بسیار کشیدند برای من به شخصه سپاسگزارم و از جدیدتر ها هم می خوام که اصول مهاجر سرا رو رعایت کرده و اجازه بدهند این وبسایت به همت شما عزیزان در واقع تبدیل بشه به یک " ویکیپدیای" شماره یک مهاجرت برای همه هموطنان و پارسی زبانان کشورمون در هرکجای این کره خاکی زیبا که هستند.

درود
Maxsupermax Smile
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: moonwalk ، hosseinkht ، Plano
(2017-08-01 ساعت 21:24)farnaz100 نوشته:  سلام دوستان
ما تا چندروز دیگه وارد دالاس میشیم و من باردارم. با توجه به اینکه دوهفته بعد از ورود باید ازمایشات و سونوگرافی غربالگری دوره اول رو انجام بدم. می خواستم بدونم بیمه میکید یا chip شامل حال من میشه؟ و ایا این بیمه ها هزینه های سونوگرافی ها و ازمایشهارو دربرمیگیره؟
کسی از دوستان تو گروه هست که شرایط مشابه مارو داشته باشه؟

من موارد خاص رو نمیدونم، اما فکر میکنم بیمه شدن در دو هفته پس از ورود به شدت خوش بینانه است. حتی اگر بتونید یک ماه بعد از ورود، گرین کارت و سایر مدارکتون رو بگیرید و استخدام جایی بشید که از طریق اون بیمه بشید (اینایی که گفتم خیلی رویایی و غیر معموله)، باز هم بیمه‌ همه‌ی هزینه رو شامل نمیشه و از اونجا که کردیت کارت هم نمیشه زودتر از چندماه گرفت، در این زمینه باید به فکر پرداخت با پول نقد باشید.
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
کنسولگری: Ankara
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-27 ساعت 16:44)javad335 نوشته:  
(2017-05-25 ساعت 09:49)javad335 نوشته:  با سلام و عرض ادب يه سوال خدمت دوستان داشتم . مخواستم بپرسم كسى اطلاع داره منطقه flower mound چه جور منطقه اى هست ؟ ممنون از وقتى كه ميزاريد .

كسى از دوستان جواب سوال بنده رو نميدونست ؟

جای بدی نیست. یکی از شهرهای مجموعه‌ی DFW محسوب میشه، مثل Dallas و Plano و بقیه. در DFW چندان فرقی نداره که توی چه شهری زندکی کنی، هر شهر جای خوب و بد داره (البته من دقیقا نمیدونم جای خوب و بد Flower Mound کجاست). در نهایت در هر کدوم از این شهرها، به ماشین برای رفت و آمد نیاز داری و اجاره‌ها هم در یک سطحه.

پاسخ
تشکر کنندگان:
ما تا چندروز دیگه وارد دالاس میشیم و من باردارم. با توجه به اینکه دوهفته بعد از ورود باید ازمایشات و سونوگرافی غربالگری دوره اول رو انجام بدم. می خواستم بدونم بیمه میکید یا chip شامل حال من میشه؟ و ایا این بیمه ها هزینه های سونوگرافی ها و ازمایشهارو دربرمیگیره؟
سلام.دوهفته بعدازورودکه فقط میتونید امیدوارباشبد که سوشیالتون رودریافت کرده باشید.گرین کارت یکماه تقریبا شایدهم کمی بیشتر طول میکشه که بدستتون برسه ,ولی خیلی هم ناامید نباشید بیمه اوباماکر تبصره هایی داره که کسانی با شرایط خاص میتونند ازش استفاده کنند ونیازی هم نیست تا فوریه منتظرش بمونید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-18 ساعت 13:50)farnaz100 نوشته:  
(2017-08-08 ساعت 08:34)alphabeta نوشته:  

من موارد خاص رو نمیدونم، اما فکر میکنم بیمه شدن در دو هفته پس از ورود به شدت خوش بینانه است. حتی اگر بتونید یک ماه بعد از ورود، گرین کارت و سایر مدارکتون رو بگیرید و استخدام جایی بشید که از طریق اون بیمه بشید (اینایی که گفتم خیلی رویایی و غیر معموله)، باز هم بیمه‌ همه‌ی هزینه رو شامل نمیشه و از اونجا که کردیت کارت هم نمیشه زودتر از چندماه گرفت، در این زمینه باید به فکر پرداخت با پول نقد باشید.

ما گرین کارت و سوشال و کردیت کارت داریم. منظورم استفاده از بیمه ای بود که برای خانم های باردار که درامد ندارن وجود داره.

بستگی به این داره که چه زمانی وارد آمریکا بشین و برای چه زمانی درخواست بیمه کنید. برای مثال اگر در چند روز آینده وارد آمریکا بشید و برای ماههای باقیمانده سال جاری درخواست بیمه داشته باشید، باید درخواست حالت خاص بدید که بهش میگن Special Enrollment Period. برای اینکار باید یه سری به سایت www.healthcare.gov برید و اپلیکیشن مربوط به این حالت رو پر کنید. دیگه تایید و یا رد درخواست به عوامل زیادی بستگی داره، اما احتمالا میتونید بگیرید.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و درود بر مهاجرسراییان عزیز
علی الخصوص تازه واردان دالاس و منطقه North DFW

چنانچه در رابطه با انجام امور اداری تان ( ادارات مختلف شهری ) و بانکی( گشایش کردیت کارت و اقسام خرید و فروش منزل و وام برای خرید منزل ) و امور آی تی و کامپیوتر ( خرید و فروش /نصب و راه اندازی / و یا تعمیرات و نگه داری ) و همچنین مکان برای سکونت رهن و اجاره ( کوتاه مدت یا بلند مدت ) نیاز به اخذ خدمات از فارسی زبان یا هموطن داشتید به من اطلاع دهید تا یاریتان کنم.

درود بر همه مهاجرسراییان و همه ایرانیان !
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Plano ، ehsan9841
(2016-11-27 ساعت 10:55)sharifian نوشته:  دوستان عزيز من و همسر و فرزندم يك ماهي هست كه دالاس هستيم، اگه كسي قصد داره بياد دالاس تا جايي كه از دستمون بر بياد مي تونيم كمكشون كنيم..

سلام. با تشکر از لطفتون. بنده سه تا گزینه دارم در آمریکا و کانادا. سان فرانسیسکو، دالاس و ونکوور. می خواستم نظر کلی شما رو بدونم که کودوم رو پیشنهاد می دین. خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستانی که در دالاس هستید اگر میشه چند تا منطقه خوب و البته امن توی پلانو یا اطرافش نام ببرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
براي من يه موقعيت شغلي پيش اومده اينجا كه بايد درايوين لايسنس ام رو از كاليفرنيا به تگزاس تبديل كنم ولي چون توي تگزاس ادرسي ندارم توي دي ام وي به مشكل خوردم.
مي خواستم ببينم كسي برا اين مشكل راه حلي داره يا ميتونه براي ادرس بنده رو كمك كنه، خيلي ممنون ميشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان