کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
(2017-01-02 ساعت 04:31)4m.a نوشته:  سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
من به زودی از ایران به امزیکا و شهر هیوستون میام
این تاپیک رو خوندم و در مورد هزینه ها و اب و هوا و... اطلاعات زیادی گرفتم وازتون سپاسگزارم
فقط یه سوال دارم خواهش میکنم به برادر کوچیکتون کمک کنید
من تازه لیسانس مهندسی نفت گرفتم و هیچ سابقه ی کاری ندارم زبانم هم زیاد خوب نیس و در حال یادگیری بهتر زبان هستم
انتظار ندارم فورا هم کار مرتبط گیر بیارم و میخام  ابتدا با هر شغلی که باشه زندگیمو بچرخونم
فقط اگه من زبانم رو به سطح عالی رسوندم به نظر شما(کسانی که در هیوستون زندگی میکنین) میتونم یه کار مرتبط پیدا کنم؟؟؟؟
یا یه جور دیگه بگم آیا بدون سابقه کار میتونم وارد بازار کار یا صنعت بشم؟؟؟؟؟
اگر جواب نه هست ازتون خواهش میکنم بهم بگید برای ورود به بازار کار در رشته نفت باید چگونه برنامه ریزی کنم و چکارهایی کنم (ادامه تحصیل یا هرچی)که بتونم بعد از مدتی به شغلی که میخام برسم.
سپاسگزارم

دوست گرامى سلام،
شما نگفتى با چه ويزايى دارى مياى كه بشه خوب جواب داد! اگر با لاتارى مياى كار نسبتا ساده تره، ويزاهاى ديگه چون كار رو محدود ميكنه پاسخ سخته.
اگر مياى و چند هفته اى گرين كارد ميگيرى كه بايد پيش از اومدن تافل رو بگيرى كه ارزون تموم شه برات. اينجام كه اومدى احتمالا سال اول با هر كارى كه گيرت اومد سر كنى كه بعدش برى فوق ليسانس بخونى. با توجه به اينكه اوضاع بازار صنعت نفت خرابه با مدرك ايران و بدون سابقه، كار پيدا كردن سخته!
بازار احتمالا ٢٠١٨ بهتر ميشه ولى اونوقت هم كلى نيروى كار ذخيره كه تو دوسال گذشته اخراج شده ميخواد برگرده تو صنعت. بنابراين بهتر بازه ٢٠١٨-٢٠٢٠ رو برى دانشگاه تا تو اين فاصله بازار آماده پذيرش بشه.علت اينكه پيشنهاد ميكنم سال اول رو كار كنى بعد برى دانشگاه اينه كه ارزونتر در بياد، اگر گرون بودن شهريه سال اول برات مهم نيست كه از روز اول برو دانشگاه.
شاد و پاينده باشى
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
دوستان عزیز میشه یه امار دقیق از extended stay ها بهم بدین...والا تو تاپیکها خونده بودم که مثلا برای یک ماه اجاره باید 1000 دلار بدیم ولی تو سایت خود این هتلها که میرم نزدیک 2400-2500 دلار میشه.....راهنماییم کنین ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام كدام محل هستيد و ماهي چنده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-03 ساعت 00:24)AbbasHTC نوشته:  سلام.
دوستان عزیز میشه یه امار دقیق از extended stay ها بهم بدین...والا تو تاپیکها خونده بودم که مثلا برای یک ماه اجاره باید 1000 دلار بدیم ولی تو سایت خود این هتلها که میرم نزدیک 2400-2500 دلار میشه.....راهنماییم کنین ممنون میشم

سلام دوست گرامى، Extended Stay براى يك ماه به بالا تخفيف ويژه ميده. بگو كدوم رو ميخواى بگيرى و براى كى تا دقيقتر بگم. با ٢٥٠٠$ ميتونى مبله يكماهه خيلى شيك تو شوگرلند بگيرى!
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC
(2017-01-04 ساعت 22:52)Rahro نوشته:  

سلام دوست گرامى، Extended Stay براى يك ماه به بالا تخفيف ويژه ميده. بگو كدوم رو ميخواى بگيرى و براى كى تا دقيقتر بگم. با ٢٥٠٠$ ميتونى مبله يكماهه خيلى شيك تو شوگرلند بگيرى!
شاد باشى

ممنون از شما. حدودا فکر میکنم برای اواخر مارچ.ولی کدومش زیاد مهم نیست..فقط اینکه تو منطقه خوبی باشه و نزدیک به مراکز خرید باشه که در بدو ورود تو ذوقمون نخوره و بتونیم کارای اولیه رو از قبیل باز کردن حساب و این جور چیزا انجام بدیم...من فکر میکنم اگه به مرکز شهر نزدیک باشه بهتره..بازم شما چی پیشنهاد میدین..؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-05 ساعت 00:16)parsab نوشته:  من الان یه مدت هست دارم با خانومم تو هیوستن زندگی میکنم. با لاتاری اومدیم.  این خرجامونه (بصورت حداقلی):

اجاره خونه: تو یه شهرک بین richmond و westpark dr نزدیک گسنر. اجاره ماهانه ۸۲۵ دلار. فقط پول برق با خودمونه. برق رو پیشنهاد میکنم از شرکت reliant بگیرین، طرح ۹.۹ سنتی . تو زمستون ماهی ۴۰-۵۰ دلار بیشتر نمیشه ولی تو تابستون چون  AC زیاد روشنه تا ۸۰-۹۰-۱۰۰ دلار هم میشه هزینه برق. بیشتر هزینه برق مربوط به AC هست که برق زیادی مصرف میکنه. بعضی شهرک ها یه هزینه ای هم بابت یوتولیتی میگیرن که بر عهده صاحبخونه اس و نه شما. ولی بعضی جاها از مستاجر هم میگیرن. کلا خونه گرفتن بدون کوساینر یا فیش حقوقی یخورده سخته. معمولا دو یا سه ماه پول پیش رو بصورت سکیور دیپازیت بهشون بدین قبول میکنن.

موبایل برای هر نفر ۴۰-۳۰ دلار در ماه، از شرکت های تی موبایل و AT&T. پیشنهاد میکنم طرحهای prepaid شون رو بگیرین و ماهانه شارج کنین و فعلا زیر بار کانترکت های دوساله نرین حتی اگه آفرهاشون ممکنه وسوسه کننده باشه. گوشی از ایران بیارین. گوشی اسمارت باشه که اینجا لازمه برای مسیریابی و نقشه و...

اینترنت خونه ماهی ۴۰ دلار . هزینه نصب هم حدودا ۱۰۰ دلار. مودم رو هم یا میتونین از همون شرکت بخرین (۱۰۰ دلار) یا ماهی ۱۰ دلار اجاره کنین. اینترنت شرکت AT&T بنظرم بسیار آشغال و سرعت پایین هستش. سرعت واقعی اینترنت خونه از اونچه در تبلیغاتشون میگن ۸۰ درصد کمتره. اینترنت ۶ مگ AT&T حداکثر ۱ مگ ه. باقی طرحهاشم به همین ترتیب.

برای خرید وسایل منزل، اگه میخاین نو باشن، حتما به IKEA یا Walmart رجوع کنین. به شخصه IKEA رو پیشنهاد میکنم که کاستومر سرویس خوبی هم داره. تا سه ماه هم میتونین پس بدین چیزایی که خریدین رو. حتما فیش های خرید رو نگه دارین پیش خودتون. جاهایی هم هستن که وسایل دسته دو میفروشن.

برای مواد غذایی Walmart خوبه. آلدی هم هست که حتی از والمارت ارزونتره. برای ما دونفر ماهی ۳۰۰ دلار پول خورد و خوراک میره. بعید میدونم بشه ازین پایین تر خرج کرد (ما بیرون غذا نمیخوریم)

بیمه سلامت: حتما بیمه بکنین خودتونو. از خرج بیمه اصلا و ابدا نزنین. هر لحظه اتفاق ممکنه پیش بیوفته و خرج دوا و درمون و دکتر اینجا کمرشکنه. پیر و جوون هم نداره. بیمه اوباما کر هست. برای ما حدودا ماهی ۷۰ دلار (هر نفر ۳۵ دلار افتاد). یه بیمه ای دیگه هم مخصوص خود تگزاس و هیوستن ه باسم Gold card که اونم بد نیس و فکر کنم مجانی ه. یه تعداد بیمارستان و کلینیک داره که حتما باید برید اونجا.
بعدا میرید سرکار و کارفرما بیمه های بهتری رو بهتون آفر میکنه ولی حتما در ماههای اول بیکاری، خودتون رو بیمه بکنین.

با داشتن ماشین و هزینه بیمه ماشین و بنزین در کل فکر میکنم ماهی حدودا ۲۰۰۰- ۱۸۰۰ دلار خرج هست برای یه خونواده دونفره بدون بچه. ایشالا سرکار برین همه اینا جبران میشه

پیشنهاد میکنم حداقل برای شیش ماه با خودتون پول بیارین. هرچی بیشتر بیارین ضرر نمیکنین. کار تو شاخه های مربوط به نفت فعلا خوب نیس (با توجه به قیمت پایین جهانی پایین نفت ) و شاید چند ماه مجبور بشین دنبال کار بگردین.
باسلام ممنون از اطلاعاتتون کاش در مورد کاری که الان دارید می گفتید و نحوه گرفتن اون کار.تا بدونیم در بدو ورود بایستی انتظار چه کاری را داشته باشیم.یا اگر هنوز مشغول نشدید لطفا از تلاش هاتون برامون بگید تا دوباره مسیری که کمتر نتیجه میده را پیش نریم.و از تجربیات شما استفاده کنین.موفق و پیروز باشید
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
[quote='parsab' pid='736463' dateline='1483559206']
من الان یه مدت هست دارم با خانومم تو هیوستن زندگی میکنم. با لاتاری اومدیم.  این خرجامونه (بصورت حداقلی):

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون...اگه براتون امکان داره میشه آی دی یه تلگرامتون رو بهم بدین که اونجا باهاتون در تماس باشم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-04 ساعت 23:56)parsab نوشته:  

شاد باشى

من و همسرم ۴ شب تو Extended Stay بودیم (نزدیک I10)  شبی ۸۵ دلار. هرچی بیشتر بمونید اجاره تون کمتر میشه. بهترین جا برای اقامت موقت استودیو ۶ هستش
سلام میشه بگید استودیو 6 امکاناتش چطوره ؟ آیا برای ما که یه بچه 3ساله داریم مناسب هست؟
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-05 ساعت 11:26)ترنم هستی نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 00:16)parsab نوشته:  من الان یه مدت هست دارم با خانومم تو هیوستن زندگی میکنم. با لاتاری اومدیم.  این خرجامونه (بصورت حداقلی):

اجاره خونه: تو یه شهرک بین richmond و westpark dr نزدیک گسنر. اجاره ماهانه ۸۲۵ دلار. فقط پول برق با خودمونه. برق رو پیشنهاد میکنم از شرکت reliant بگیرین، طرح ۹.۹ سنتی . تو زمستون ماهی ۴۰-۵۰ دلار بیشتر نمیشه ولی تو تابستون چون  AC زیاد روشنه تا ۸۰-۹۰-۱۰۰ دلار هم میشه هزینه برق. بیشتر هزینه برق مربوط به AC هست که برق زیادی مصرف میکنه. بعضی شهرک ها یه هزینه ای هم بابت یوتولیتی میگیرن که بر عهده صاحبخونه اس و نه شما. ولی بعضی جاها از مستاجر هم میگیرن. کلا خونه گرفتن بدون کوساینر یا فیش حقوقی یخورده سخته. معمولا دو یا سه ماه پول پیش رو بصورت سکیور دیپازیت بهشون بدین قبول میکنن.

موبایل برای هر نفر ۴۰-۳۰ دلار در ماه، از شرکت های تی موبایل و AT&T. پیشنهاد میکنم طرحهای prepaid شون رو بگیرین و ماهانه شارج کنین و فعلا زیر بار کانترکت های دوساله نرین حتی اگه آفرهاشون ممکنه وسوسه کننده باشه. گوشی از ایران بیارین. گوشی اسمارت باشه که اینجا لازمه برای مسیریابی و نقشه و...

اینترنت خونه ماهی ۴۰ دلار . هزینه نصب هم حدودا ۱۰۰ دلار. مودم رو هم یا میتونین از همون شرکت بخرین (۱۰۰ دلار) یا ماهی ۱۰ دلار اجاره کنین. اینترنت شرکت AT&T بنظرم بسیار آشغال و سرعت پایین هستش. سرعت واقعی اینترنت خونه از اونچه در تبلیغاتشون میگن ۸۰ درصد کمتره. اینترنت ۶ مگ AT&T حداکثر ۱ مگ ه. باقی طرحهاشم به همین ترتیب.

برای خرید وسایل منزل، اگه میخاین نو باشن، حتما به IKEA یا Walmart رجوع کنین. به شخصه IKEA رو پیشنهاد میکنم که کاستومر سرویس خوبی هم داره. تا سه ماه هم میتونین پس بدین چیزایی که خریدین رو. حتما فیش های خرید رو نگه دارین پیش خودتون. جاهایی هم هستن که وسایل دسته دو میفروشن.

برای مواد غذایی Walmart خوبه. آلدی هم هست که حتی از والمارت ارزونتره. برای ما دونفر ماهی ۳۰۰ دلار پول خورد و خوراک میره. بعید میدونم بشه ازین پایین تر خرج کرد (ما بیرون غذا نمیخوریم)

بیمه سلامت: حتما بیمه بکنین خودتونو. از خرج بیمه اصلا و ابدا نزنین. هر لحظه اتفاق ممکنه پیش بیوفته و خرج دوا و درمون و دکتر اینجا کمرشکنه. پیر و جوون هم نداره. بیمه اوباما کر هست. برای ما حدودا ماهی ۷۰ دلار (هر نفر ۳۵ دلار افتاد). یه بیمه ای دیگه هم مخصوص خود تگزاس و هیوستن ه باسم Gold card که اونم بد نیس و فکر کنم مجانی ه. یه تعداد بیمارستان و کلینیک داره که حتما باید برید اونجا.
بعدا میرید سرکار و کارفرما بیمه های بهتری رو بهتون آفر میکنه ولی حتما در ماههای اول بیکاری، خودتون رو بیمه بکنین.

با داشتن ماشین و هزینه بیمه ماشین و بنزین در کل فکر میکنم ماهی حدودا ۲۰۰۰- ۱۸۰۰ دلار خرج هست برای یه خونواده دونفره بدون بچه. ایشالا سرکار برین همه اینا جبران میشه

پیشنهاد میکنم حداقل برای شیش ماه با خودتون پول بیارین. هرچی بیشتر بیارین ضرر نمیکنین. کار تو شاخه های مربوط به نفت فعلا خوب نیس (با توجه به قیمت پایین جهانی پایین نفت ) و شاید چند ماه مجبور بشین دنبال کار بگردین.
باسلام ممنون از اطلاعاتتون کاش در مورد کاری که الان دارید می گفتید و نحوه گرفتن اون کار.تا بدونیم در بدو ورود بایستی انتظار چه کاری را داشته باشیم.یا اگر هنوز مشغول نشدید لطفا از تلاش هاتون برامون بگید تا دوباره مسیری که کمتر نتیجه میده را پیش نریم.و از تجربیات شما استفاده کنین.موفق و پیروز باشید

دوست عزیز ببخشید که از طرف شما جواب می دم، و خیلی ممنون از توضیحات کامل و جامع شما. برا اینکه این رفیق تاره واردمون اطلاع از کار تو هیوستون داشته باشه، باید بگم، هر کاری رو باید انتظار داشته باشی که انجام بدی، وقتی می گم هر کاری ، هر کاری هست، از فروشندگی در فروشگاه ها تا کار کارگری.
انشالله شما خوش شانس باشین و کار خوب پیدا کنيد، ولي اینجا همسایه های امریکایی ما که تو همین امریکا دنیا اومدن و درس خوندن و تحصیلات دانشگاهی دارن، دارن کار کارگری می کنند، ساعتی 10 دلار. دیگه حساب ما تاره مهاجرها فکر کنم دستتون بیاد.
موفق و موید باشید.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
(2017-01-05 ساعت 11:16)AbbasHTC نوشته:  
(2017-01-04 ساعت 22:52)Rahro نوشته:  [quote='AbbasHTC' pid='736304' dateline='1483386886']
سلام.

شاد باشى

ممنون از شما. حدودا فکر میکنم برای اواخر مارچ.ولی کدومش زیاد مهم نیست..فقط اینکه تو منطقه خوبی باشه و نزدیک به مراکز خرید باشه که در بدو ورود تو ذوقمون نخوره و بتونیم کارای اولیه رو از قبیل باز کردن حساب و این جور چیزا انجام بدیم...من فکر میکنم اگه به مرکز شهر نزدیک باشه بهتره..بازم شما چی پیشنهاد میدین

سلام،
مركز شهر هيوستون خيلى جاى جالبى نيست، بويژه اگر نتونى جاهاى گرون برى!
اول بايد تصميم بگيرى چه مدت ميخواى بمونى، يكى تو هفته فقط هتل، يكماه extended stay بيشتر آپارتمان مبله.
من از وسط مارس تا وسط آپريل نگاه كردم شبى پنجاه و خورده اى قيمت ميده تو شوگر لند. بهترين كار شايد اين باشه كه زودتر ماشين بخرى.
شاد باشى
پاسخ
(2017-01-06 ساعت 02:36)Rahro نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 11:16)AbbasHTC نوشته:  

شاد باشى

ممنون از شما. حدودا فکر میکنم برای اواخر مارچ.ولی کدومش زیاد مهم نیست..فقط اینکه تو منطقه خوبی باشه و نزدیک به مراکز خرید باشه که در بدو ورود تو ذوقمون نخوره و بتونیم کارای اولیه رو از قبیل باز کردن حساب و این جور چیزا انجام بدیم...من فکر میکنم اگه به مرکز شهر نزدیک باشه بهتره..بازم شما چی پیشنهاد میدین

سلام،
اول بايد تصميم بگيرى چه مدت ميخواى بمونى، يكى تو هفته فقط هتل، يكماه extended stay  بيشتر آپارتمان مبله.
من از وسط مارس تا وسط آپريل نگاه كردم شبى پنجاه و خورده اى قيمت ميده تو شوگر لند. بهترين كار شايد اين باشه كه زودتر ماشين بخرى.
شاد باشى
خوب با این تفاسیر مرکز شهر کنسله...من فکر میکنم راحت یکماه مجبور باشیم تو extended stay و یا studio 6 اقامت داشته باشیم...ماشین که حتما باید بخرم....فقط میخوام بدونم که استودو 6 ترو تمیز هستش؟ میشه یکماه توش موند.؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-06 ساعت 14:53)AbbasHTC نوشته:  
(2017-01-06 ساعت 02:36)Rahro نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 11:16)AbbasHTC نوشته:  ممنون از شما. حدودا فکر میکنم برای اواخر مارچ.ولی کدومش زیاد مهم نیست..فقط اینکه تو منطقه خوبی باشه و نزدیک به مراکز خرید باشه که در بدو ورود تو ذوقمون نخوره و بتونیم کارای اولیه رو از قبیل باز کردن حساب و این جور چیزا انجام بدیم...من فکر میکنم اگه به مرکز شهر نزدیک باشه بهتره..بازم شما چی پیشنهاد میدین

سلام،
اول بايد تصميم بگيرى چه مدت ميخواى بمونى، يكى تو هفته فقط هتل، يكماه extended stay  بيشتر آپارتمان مبله.
شاد باشى
خوب با این تفاسیر مرکز شهر کنسله...من فکر میکنم راحت یکماه مجبور باشیم تو extended stay و یا studio 6 اقامت داشته باشیم...ماشین که حتما باید بخرم....فقط میخوام بدونم که استودو 6 ترو تمیز هستش؟ میشه یکماه توش موند.؟

از نظر تميزى فرق چندانى ندارن اما چون extended stay بيشتر مثل يه آپارتمان كوچك هست و studio 6 بيشتر اتاق، براى يكماه extended stay راحت تره ولى $٤٠٠-٥٠٠ احتمالا گرونتر!
شاد باشى
پاسخ
(2016-12-27 ساعت 01:26)Soro0sh نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 21:33)sanam2011 نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 20:24)کورش تهران نوشته:  سلام دوست عزيز ميشه توي خصوصي اگه امكان داره تلگرامتون رو محبت كنيد؟
سلام... ما هم مثل شما پیتزا هات هستیم.. منتظرالویزا...شما چطور؟

سلام بله خيلي خوشحال شديم براتون خصوصي پيام دادم
ما هم هيوستون اقدام كرديم قبل از مصاحبه هستيم
سلام به ٢ دوست عزيز
من هم مثل شما از طريق eb3 اقدام كردم براي پيتزا هات و شهر هيوستونو الان حدود ٢ ماه ميشه كه هيوستون هستم و ٣هفته هست كه كارم رو شروع كردم ، شايد باورتون نشه اما همين الان كه دارم اين پست رو ميزارم سر كار هستم ، خوشحال ميشم اگه كمكي از دستم بر بياد انجام بدم واستون
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-11-09 ساعت 20:24)کورش تهران نوشته:  سلام... ما هم مثل شما پیتزا هات هستیم.. منتظرالویزا...شما چطور؟

سلام به ٢ دوست عزيز
من هم مثل شما از طريق eb3 اقدام كردم براي پيتزا هات و شهر هيوستونو الان حدود ٢ ماه ميشه كه هيوستون هستم و ٣هفته هست كه كارم رو شروع كردم ، شايد باورتون نشه اما همين الان كه دارم اين پست رو ميزارم سر كار هستم ، خوشحال ميشم اگه كمكي از دستم بر بياد انجام بدم واستون

سلام دوست عزيز ما هم هيوستون اقدام كرديم ميشه شماره تماستون برام خصوصي بفرستيد اگه تلگرامتونو بفرستيد ممنون ميشم.?
پاسخ
(2016-11-09 ساعت 20:24)کورش تهران نوشته:  سلام... ما هم مثل شما پیتزا هات هستیم.. منتظرالویزا...شما چطور؟

سلام به ٢ دوست عزيز
سلام دوست عزيز ما هم هيوستون هستيم ميشه محبت كنيد شماره تلگرامتون رو توي خصوصي بفرستيد؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان