کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
سلام بزرگواران اگه لطف کنین برای من هم آیدی تلگرام بدین ممنون میشم .

سلام بله خيلي خوشحال شديم براتون خصوصي پيام دادم
ما هم هيوستون اقدام كرديم قبل از مصاحبه هستيم
[/quote]
سلام به ٢ دوست عزيز
من هم مثل شما از طريق eb3 اقدام كردم براي پيتزا هات و شهر هيوستونو الان حدود ٢ ماه ميشه كه هيوستون هستم و ٣هفته هست كه كارم رو شروع كردم ، شايد باورتون نشه اما همين الان كه دارم اين پست رو ميزارم سر كار هستم ، خوشحال ميشم اگه كمكي از دستم بر بياد انجام بدم واستون
[/quote]
سلام دوست عزيز ما هم هيوستون هستيم ميشه محبت كنيد شماره تلگرامتون رو توي خصوصي بفرستيد؟
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832
سلام به همگی،
نزدیک به سه ساله که اومدم آمریکا و کم کم میخوام یک محل رو برای خرید خونه و به قول معروف settle شدن انتخاب کنم. تا الان دی سی و بوستون زندگی کردم ولی متاسفانه قیمت خونه خیلی بالاست اینجاها. مخصوصا من که ترجیحا میخوام 10ساله وام رو تسویه کنم.
در ضمن تخصصم نرم افزار هست و همسرم آرایشگره. خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه خرید خونه و زندگی خانوادگی دارین که میتونه منو کمک کنه بهم بگین.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-11-09 ساعت 14:42)sanam2011 نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز
اینجا کسی eb3 هست؟

سلام بنده هم هستم
کیس نامبر: َANK201*******‎
کتگوری : EB3
اعضای کیس: 3 نفر
تاریخ ارسال فرم260: سال 2015
تاریخ کارنت : 21 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 19 اُكتبر
آپدیت اول: 9 اُكتبر
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا،
در انتظار کلیرنس
پاسخ
سلام، من وبرادرم قراره دوهفته اینده بیایم هوستون، میخواستم بدونم کار پیدا میشه برامون ،،من کارشناسی ارشد الکترونیک دارم وبرادرم هم کارشناسی ارشد مدیریت دولتی داره ،البته مدارکمون رواز دانشگاه ایران گرفتیمه،درضمن سابقه کاری نداریم. لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
سلام دوستان
کسی اینجا هست که بخواد ظرف یک هفته تا 10 روز آینده بیاد هیوستون .
میخوام اگه کسی میاد زحمت بکشه و دوتا شناسنامه از ایران برام بیاره
لطفا اگه کسی هست بهم پیغام بده
ممنون

پاسخ
(2017-01-11 ساعت 23:59)itex نوشته:  سلام به همگی،
نزدیک به سه ساله که اومدم آمریکا و کم کم میخوام یک محل رو برای خرید خونه و به قول معروف settle شدن انتخاب کنم. تا الان دی سی و بوستون زندگی کردم ولی متاسفانه قیمت خونه خیلی بالاست اینجاها. مخصوصا من که ترجیحا میخوام 10ساله وام رو تسویه کنم.
در ضمن تخصصم نرم افزار هست و همسرم آرایشگره. خوشحال میشم اگر تجربه ای در زمینه خرید خونه و زندگی خانوادگی دارین که میتونه منو کمک کنه بهم بگین.

سلام دوست گرامى،
شما بهر حال خونه رو بايد جايى بخرى كه كارت هست! هيوستون با توجه به بازار كارش يكى از ارزون ترين شهر ها براى زندگى هست. توصيه كلى: هرجا خونه خريدى وام رو ٣٠ ساله بگير و زود هم پس نده! اگر بيشتر از قسط وام پول دارى تو زمينه هاى مختلف سرمايه گذارى كن، آسون ترين راه بازار سهام هست كه حد اقل سه برابر بهره بانكى وام خونه سود ميكنى! تازه بهره بانكى هم كه ميدى از ماليت معافه، اگر دوست داشتى پيام بده بيشتر توضيح بدم ولى هرگز وام بانكى خونه رو زود پس نده مگر اينكه اگر پول دستت باشه خرج الكى ميكنى.
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، itex ، AbbasHTC ، Ashkan3832
سلام، شاید کمکی بکنم به کسی!
من فوق لیسانس عمران از انگلیس دارم و از تابستون 2013 ساکن هیوستون هستم. لاتاری!
تو پست های اخیر، دوستان در مورد هزینه‌ها توضیحات کامل دادن و به اصطلاح دمشون گرم. فقط میخوام چند تا مورد کلی از تجربیات خودم و اطرافیانم اضافه کنم، مخصوصاً خطاب به دوستانی که هنوز تشریف نیاوردن.

1. تحقیق کنید در مورد مدارک و مجوزهای حرفه تون. درسته، تا هفته ها و حتی ماهها شاید کار مناسبی نداشته باشین، ولی خورشید پشت ابر نمیمونه و همینا کمک میکنه که زودتر کار مرتبط پیدا کنید. در مورد خودم، اگر میدونستم مدرک EIT اولین قدم - ولی نه تنها گزینه - در راه پیشرفت در اکثر رشته های مهندسی هست، مطالعه مو قبل ورود به آمریکا شروع میکردم. EIT همون نظام مهندسی خودمونه!! اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید، بهتره دنبالش باشید، اگر نه، دنبال مدرک های دیگه باشین، مدرک آرایشگری، مدرک NICET و... خلاصه اینکه این رزومه شماس که براتون مصاحبه جور میکنه. و البته شانس!

2. در مورد هوای هیوستون بیشتر فکر کنین!! بعد از 3.5 سال هنوز بزرگترین مشکل من رطوبت و گرمای همیشگیه اینجاس! جابجا شدن کار راحتی نیست، تازه من مجردم!! پس غافلگیر نشید.

3. بپرسید!! در مورد هممممه چیز سوال بپرسید، حتی چیزایی که میدونید! چون شاید به یه نکته‌ای اشاره بشه که نمیدونستین. در مورد بنزین، در مورد لباس، در مورد حقوق و مالیات و اهمیت داشتن بیمه ماشین، جریمه های مالیاتی و SSN و موارد امنیتیش و خلاصه همه چیزو زیر سوال ببرید. اینجا فقط، یه کشور دیگه نیست، یه دنیای دیگه س. من 2 سال انگلیس بودم و اینو میگم!!

به هر حال هر کسی داستان و ماجرا های خودشو داره.
من که از کشور بینهایت رضایت دارم، مشکلم هواس فقط.

امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Plano ، pishtaz611 ، Ashkan3832
نکاتی در مورد امور بانکی و credit card:

در بدو اولین ورودتون مسلماً مقدار قابل توجهی پول نقد همراهتونه. یه شماره حساب میدم...!! هه...
بی شوخی، به یه حساب بانکی نیاز دارین. از نظر من بهترین و در دسترس ترین بانک، Bank of America یا BofA هست. بهترین از چه نظر؟
از لحاظ حساب سپرده یا checking account تقریباً فرقی نمیکنه سراغ کدوم بانک برید، ولی تعداد شعبه بالا مخصوصاً تو شهر بزرگی مثل هیوستون خیلی کمک میکنه. اما نکته مهم تر از اون اینه که بهتره که هر چه سریعتر تاریخ شروع کارت اعتباریتونو رقم بزنین و BofA راحتترینه به نظرم.
بحثش طولانیه، ولی برای وام گرفتن نیاز به Credit score بالا دارین، هر چی بیشتر بهتر، و یکی از تاثیرگذارترین عوامل، طول عمر تاریخچه اعتباری شماس، credit history.
برگردیم به bank of americard یا کارت اعتباری BofA. بدلیل نداشتن اطلاعات مالی قبلی، گرفتن هرگونه مبلغ قرضی مثل credit card و وامهای شخصی و خونه تقریباً غیر ممکنه! ولی میتونید secured credit card بگیرید! یعنی همون کارت اعتباری ولی با سرمایه خودتون! مثلا 2000 دلار ازتون میگیرن و محفوظ نگهش میدارن، در عوض یه کارت اعتباری موقت بهتون میدن با سقف 2000 دلار -همون credit line- که ببینن شما چجوری از پس پرداخت قبوض کارتتون بر میاین. و البته 40، 50 دلار هم سالانه ازتون میگیرن. ولی شما احتمالا تا قبل از یک سال میتونین اون کارت secured رو به یه کارت معمولی و بدون هزینه سالیانه تبدیل کنید. فقط کافیه بعد از 8، 9 ماه به بانک مراجعه کنید و درخواست بدین، البته اگر خودشون زودتر این کار رو نکرده باشن!
نکته خیلی مهم اینه که، بعد از این تبدیل دیگه نباید ازتون هزینه ای با عنوان annual fee کسر بشه! تکرار میکنم، برای کارت اعتباری، هزینه سالانه پرداخت نکنید!! بعد از یکی دو سال خودتون متوجه میشن که چه کارتی بهتره براتون و بسته به نوع هزینه هاتون یکی رو انتخاب میکنید.
بعد از گرفتن اولین کارت اعتباری بهتره برای گرفتن کارت اعتباری از موسسه discover هم اپلای کنید. تخفیف های خوبی میده و سرویسش عالیه. دارم که میگم!
سعی کنید زوتر یکی دو تا کارت بگیرید چون عمر Credit history میانگینی از عمر همه کارتهای شماس.

یه موردی که خیلی ها پشت گوش میندازن:
هر وقت و هر جا از Credit card استفاده کردید رسید بگیرید و توی کیف پولتون حفظش کنید. راستی، صد در صد یه کیف پول هم لازمتون میشه!
تقریباً تمام خریدهاتون با کارت اعتباری خواهد بود و بالاخره یه اشتباه یا کلاهبرداری میتونه حداقل 10، 20 دلار به ضررتون تموم بشه. ماهیانه، اون مبالغ رو با مبالغ منتشر شده تو قبض حساب کارتتون انطباق بدین و بعدش دیگه رسید رو دور بندازین.
بعلاوه، اینجوری متوجه هزینه های بیخودی ای میشید که بعضی از سایتها بصورت اتوماتیک ازتون میگیرن و شما متوجه نبودین و میتونین زودتر جلوشو بگیرین و حتی همون هزینه ها رو هم برگردونین -بهش میگن dispute! تجربه کردم که میگم!!
توصیه: رسید های خرید های بزرگ رو تا چند ماه نگه دارین، محض احتیاط! دیدم که میگم!

خییییییییلی بحث وسیعیه و اگر سوالی و ابهامی هست خوشحال میشم کمک کنم، البته اگه بر بیاد از دستم.

امیدوارم کمکی کرده باشم به تازه واردهای عزیز و اطلاعاتم دقیق باشه.
به قول اینا we had to learn the hard way, ولی شما مجبور نیستید.

من که خسته شدم از بس هموطنهامون، ایران و ایرانی رو بی کلاس و کلاهبردار خطاب کردند!! اینجا خلافش ثابت میشه، اینجا همه به هم کمک میکنن و دم همتون گرم!
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، rahghozar ، رضا٨٦ ، Plano ، pishtaz611 ، mrticoen ، Farhad147 ، Ashkan3832 ، عسلبانو
سلام دوست عزيز و ممنون بابت اطلاعاتي كه دادين
ميشه در مورد خريد سهام در امريكا توضيح بدين

پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، pishtaz611
سلام دوستان خوبم . کسی از eb3 میدونه من سوال داشتم مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-16 ساعت 08:18)annahitaa نوشته:  سلام دوست عزيز و ممنون بابت اطلاعاتي كه دادين

سلام،
اگر سوالت روشنتر بود بهتر ميتونستم پاسخ بدم!
بطور كلى خريد و فروش سهام خيلى راحته، ميتونى تو بانكهايى مثل Schwab, Vanguard, حساب باز كنى كه يه چند دقيقه وقت ميگيره، Vanguard رو كه آنلاين هم ميشه باز كرد. اگر با بازار سهام آشنايى ندارى بهترين راه خريد ETF هست. ETF يه جور سبد سهام هست كه سهام شركتهاى مختلف رو به نسبتهاى متفاوت ريختن تو يه سبد و تو ميخرى. با توجه به شناختت و ميزان ريسك پذيرى سبد صنايع مختلف رو ميخرى، مثلا نفت و گاز، دارو سازى و بهداشت، ...
توى همون وبسايت Vanguard ميتونى ميزان سود دهى هر سبد رو توى چندسال گذشته بررسى كنى.
اگر سوال خاصى هست بپرس از بدونم پاسخ ميدم.
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، AbbasHTC ، pishtaz611 ، Ashkan3832
سلام دوستان
من و همسرم قراره براي انجام كارهاي مربوط به اقامتمون از 6 فوريه تا 6 مارچ بيايم هيوستون. براي اقامت نياز به يه اتاق داريم. كسي از دوستان ايراني ساكن اونجا ميتونه به ما كمك كنه؟
پاسخ
(2017-01-05 ساعت 11:26)ترنم هستی نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 00:16)parsab نوشته:  من الان یه مدت هست دارم با خانومم تو هیوستن زندگی میکنم. با لاتاری اومدیم.  این خرجامونه (بصورت حداقلی):

اجاره خونه: تو یه شهرک بین richmond و westpark dr نزدیک گسنر. اجاره ماهانه ۸۲۵ دلار. فقط پول برق با خودمونه. برق رو پیشنهاد میکنم از شرکت reliant بگیرین، طرح ۹.۹ سنتی . تو زمستون ماهی ۴۰-۵۰ دلار بیشتر نمیشه ولی تو تابستون چون  AC زیاد روشنه تا ۸۰-۹۰-۱۰۰ دلار هم میشه هزینه برق. بیشتر هزینه برق مربوط به AC هست که برق زیادی مصرف میکنه. بعضی شهرک ها یه هزینه ای هم بابت یوتولیتی میگیرن که بر عهده صاحبخونه اس و نه شما. ولی بعضی جاها از مستاجر هم میگیرن. کلا خونه گرفتن بدون کوساینر یا فیش حقوقی یخورده سخته. معمولا دو یا سه ماه پول پیش رو بصورت سکیور دیپازیت بهشون بدین قبول میکنن.

موبایل برای هر نفر ۴۰-۳۰ دلار در ماه، از شرکت های تی موبایل و AT&T. پیشنهاد میکنم طرحهای prepaid شون رو بگیرین و ماهانه شارج کنین و فعلا زیر بار کانترکت های دوساله نرین حتی اگه آفرهاشون ممکنه وسوسه کننده باشه. گوشی از ایران بیارین. گوشی اسمارت باشه که اینجا لازمه برای مسیریابی و نقشه و...

اینترنت خونه ماهی ۴۰ دلار . هزینه نصب هم حدودا ۱۰۰ دلار. مودم رو هم یا میتونین از همون شرکت بخرین (۱۰۰ دلار) یا ماهی ۱۰ دلار اجاره کنین. اینترنت شرکت AT&T بنظرم بسیار آشغال و سرعت پایین هستش. سرعت واقعی اینترنت خونه از اونچه در تبلیغاتشون میگن ۸۰ درصد کمتره. اینترنت ۶ مگ AT&T حداکثر ۱ مگ ه. باقی طرحهاشم به همین ترتیب.

برای خرید وسایل منزل، اگه میخاین نو باشن، حتما به IKEA یا Walmart رجوع کنین. به شخصه IKEA رو پیشنهاد میکنم که کاستومر سرویس خوبی هم داره. تا سه ماه هم میتونین پس بدین چیزایی که خریدین رو. حتما فیش های خرید رو نگه دارین پیش خودتون. جاهایی هم هستن که وسایل دسته دو میفروشن.

برای مواد غذایی Walmart خوبه. آلدی هم هست که حتی از والمارت ارزونتره. برای ما دونفر ماهی ۳۰۰ دلار پول خورد و خوراک میره. بعید میدونم بشه ازین پایین تر خرج کرد (ما بیرون غذا نمیخوریم)

بیمه سلامت: حتما بیمه بکنین خودتونو. از خرج بیمه اصلا و ابدا نزنین. هر لحظه اتفاق ممکنه پیش بیوفته و خرج دوا و درمون و دکتر اینجا کمرشکنه. پیر و جوون هم نداره. بیمه اوباما کر هست. برای ما حدودا ماهی ۷۰ دلار (هر نفر ۳۵ دلار افتاد). یه بیمه ای دیگه هم مخصوص خود تگزاس و هیوستن ه باسم Gold card که اونم بد نیس و فکر کنم مجانی ه. یه تعداد بیمارستان و کلینیک داره که حتما باید برید اونجا.
بعدا میرید سرکار و کارفرما بیمه های بهتری رو بهتون آفر میکنه ولی حتما در ماههای اول بیکاری، خودتون رو بیمه بکنین.

با داشتن ماشین و هزینه بیمه ماشین و بنزین در کل فکر میکنم ماهی حدودا ۲۰۰۰- ۱۸۰۰ دلار خرج هست برای یه خونواده دونفره بدون بچه. ایشالا سرکار بری.ن همه اینا جبران میشه

پیشنهاد میکنم حداقل برای شیش ماه با خودتون پول بیارین. هرچی بیشتر بیارین ضرر نمیکنین. کار تو شاخه های مربوط به نفت فعلا خوب نیس (با توجه به قیمت پایین جهانی پایین نفت ) و شاید چند ماه مجبور بشین دنبال کار بگردین.
باسلام ممنون از اطلاعاتتون کاش در مورد کاری که الان دارید می گفتید و نحوه گرفتن اون کار.تا بدونیم در بدو ورود بایستی انتظار چه کاری را داشته باشیم.یا اگر هنوز مشغول نشدید لطفا از تلاش هاتون برامون بگید تا دوباره مسیری که کمتر نتیجه میده را پیش نریم.و از تجربیات شما استفاده کنین.موفق و پیروز باشید

با سلام و وقت بخیر،ممنون از راهنمایی دقیق شما،من 1 ماه هیوستون بودم و الان برگشتم ایران و انشالا تا 1 یا2 ماه دیگه میخام برگردم برای زندگی
و اتفاقا اون محله که شما خونه گرفتین هم رفتم.امکانش هست ببینید الان یه خونه کوچیکشو چند میدن واسه اجاره؟وبرای خرید ماشین کارکرده کجا برم بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832 ، ali.b
(2017-01-17 ساعت 02:17)Rahro نوشته:  
(2017-01-16 ساعت 08:18)annahitaa نوشته:  سلام دوست عزيز و ممنون بابت اطلاعاتي كه دادين

سلام،
اگر سوالت روشنتر بود بهتر ميتونستم پاسخ بدم!
بطور كلى خريد و فروش سهام خيلى راحته، ميتونى تو بانكهايى مثل Schwab, Vanguard, حساب باز كنى كه يه چند دقيقه وقت ميگيره، Vanguard  رو كه آنلاين هم ميشه باز كرد. اگر با بازار سهام آشنايى ندارى بهترين راه خريد ETF هست. ETF يه جور سبد سهام هست كه سهام شركتهاى مختلف رو به نسبتهاى متفاوت ريختن تو يه سبد و تو ميخرى. با توجه به شناختت و ميزان ريسك پذيرى سبد صنايع مختلف رو ميخرى، مثلا نفت و گاز، دارو سازى و بهداشت، ...
توى همون وبسايت Vanguard  ميتونى ميزان سود دهى هر سبد رو توى چندسال گذشته بررسى كنى.
اگر سوال خاصى هست بپرس از بدونم پاسخ ميدم.
شاد باشى

سلام دوست عزیز،وقت بخیر،شما در مورد سهام توضیح دادید،آیا اطلاع دارید حداقل سرمایه گذاری باید چند باشه تو سهام،واینکه سود ماهانه چقدر میده تقریبا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832
(2016-12-03 ساعت 06:00)Kian.zamani نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 08:03)M!LAD نوشته:  سلام به همه دوستان
من خودم الان حدود 4 ماهی میشه که هوستون هستم . من که اینجارو دوست دارم فقط یکم آب و هواش مشنگه یعنی یه روز سرد یه روز گرم یه روز بارونی ولی در کل از نظر هزینه زندگی خیلی به صرفه هست و فروشگاهی مثل وال مارت و 99 سنت هست که خرید کردن از اونا خیلی صرفه اقتصادی داره . اینجا خیلی ایرانی داره و همشونم نسبتاً وضع مالی خوبی دارن و مردم اینجا هم مثل مردم خوزستان خودمون خون گرم هستند و از نظر مراکز علمی میشه هوستون کامینیتی کالج و یونیور سیتی هوستون رو نام برد . در کل اینجا خوبه و من دوستش دارم اگه سوالی بود من با کمال میل جواب میدم

با سلام
ممنون از اینکه وقت میزارین و به سوالات پاسخ میدین.....لطفا در باره شرایط شغلی بیشتر بگید....مثلا درآمد یه کارشناس مامایی و یک مکانیک یا برقکار چطوره....اصلا شانس پیدا کردن این شغلها توی هیستون چقدره؟
بازم ممنون

سلام دوست عزیز،میشه در مورد خرید ماشین کارکرده بهم توضیح بدید
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان