کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هیوستون، ایالت تگزاس
(2017-01-24 ساعت 20:04)mghk_1363 نوشته:  
(2017-01-17 ساعت 02:17)Rahro نوشته:  
(2017-01-16 ساعت 08:18)annahitaa نوشته:  سلام دوست عزيز و ممنون بابت اطلاعاتي كه دادين
ميشه در مورد خريد سهام در امريكا توضيح بدين

سلام،
اگر سوالت روشنتر بود بهتر ميتونستم پاسخ بدم!
بطور كلى خريد و فروش سهام خيلى راحته، ميتونى تو بانكهايى مثل Schwab, Vanguard, حساب باز كنى كه يه چند دقيقه وقت ميگيره، Vanguard  رو كه آنلاين هم ميشه باز كرد. اگر با بازار سهام آشنايى ندارى بهترين راه خريد ETF هست. ETF يه جور سبد سهام هست كه سهام شركتهاى مختلف رو به نسبتهاى متفاوت ريختن تو يه سبد و تو ميخرى. با توجه به شناختت و ميزان ريسك پذيرى سبد صنايع مختلف رو ميخرى، مثلا نفت و گاز، دارو سازى و بهداشت، ...
توى همون وبسايت Vanguard  ميتونى ميزان سود دهى هر سبد رو توى چندسال گذشته بررسى كنى.
اگر سوال خاصى هست بپرس از بدونم پاسخ ميدم.
شاد باشى

سلام دوست عزیز،وقت بخیر،شما در مورد سهام توضیح دادید،آیا اطلاع دارید حداقل سرمایه گذاری باید چند باشه تو سهام،واینکه سود ماهانه چقدر میده تقریبا؟

سلام دوست گرامى،
كمينه سرمايه گذارى به سبد انتخابى بستگى داره، البته كمتر سبدى هست كه كمينه رو بالاى $١٠٠٠٠ قرار بده. سود سهام دو بخش هست، يكى سود بدست آمده از كارآيى شركتها ( dividend ) يكى هم سود افزايش بهاى سهام يا سبد سهام. اولى خيلى بالا و پايين نداره، بسته به نوع صنعت سالانه ٢-٥٪‏، دومى بستگى به روند بازار داره. رويهمرفته سالانه ٩-١٠٪‏ ميشه روش حساب كرد.فراموش نكنيم سرمايه گذارى تو بازار سهام تا وقتى زير و بم رو ياد نگرفتيم تنها و تنها بلند مدت(٣-٥ سال دستكم) سود ده هست.
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: mghk_1363 ، pishtaz611 ، Ashkan3832
(2017-01-24 ساعت 21:18)mghk_1363 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 06:00)Kian.zamani نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 08:03)M!LAD نوشته:  سلام به همه دوستان
من خودم الان حدود 4 ماهی میشه که هوستون هستم . من که اینجارو دوست دارم فقط یکم آب و هواش مشنگه یعنی یه روز سرد یه روز گرم یه روز بارونی ولی در کل از نظر هزینه زندگی خیلی به صرفه هست و فروشگاهی مثل وال مارت و 99 سنت هست که خرید کردن از اونا خیلی صرفه اقتصادی داره . اینجا خیلی ایرانی داره و همشونم نسبتاً وضع مالی خوبی دارن و مردم اینجا هم مثل مردم خوزستان خودمون خون گرم هستند و از نظر مراکز علمی میشه هوستون کامینیتی کالج و یونیور سیتی هوستون رو نام برد . در کل اینجا خوبه و من دوستش دارم اگه سوالی بود من با کمال میل جواب میدم

با سلام
ممنون از اینکه وقت میزارین و به سوالات پاسخ میدین.....لطفا در باره شرایط شغلی بیشتر بگید....مثلا درآمد یه کارشناس مامایی و یک مکانیک یا برقکار چطوره....اصلا شانس پیدا کردن این شغلها توی هیستون چقدره؟
بازم ممنون

سلام دوست عزیز،میشه در مورد خرید ماشین کارکرده بهم توضیح بدید
ممنونم

سلام دوست گرامى،
ماشين رو هر چقدر پول بدى آش ميخورى، اگر ميدونى چى ميخواى كه حله، اگر نه تويوتا ، هوندا يا نيسان بخر . اگر از نمايندگى بخرى گرونتره ولى ميتونى تا ٣ سال گارانتى بگيرى. اگر به اندازه كافى پول بدى ماشين زير سه سال كار كرد بگيرى كه گارانتى هم داره از هر كى گرفتى!
اگر بيشتر ميخواى بدونى بپرس اگر بدونم پاسخ ميدنم!
شاد باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Ashkan3832
(2017-01-28 ساعت 06:48)Rahro نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 20:04)mghk_1363 نوشته:  
(2017-01-17 ساعت 02:17)Rahro نوشته:  سلام،
اگر سوالت روشنتر بود بهتر ميتونستم پاسخ بدم!
بطور كلى خريد و فروش سهام خيلى راحته، ميتونى تو بانكهايى مثل Schwab, Vanguard, حساب باز كنى كه يه چند دقيقه وقت ميگيره، Vanguard  رو كه آنلاين هم ميشه باز كرد. اگر با بازار سهام آشنايى ندارى بهترين راه خريد ETF هست. ETF يه جور سبد سهام هست كه سهام شركتهاى مختلف رو به نسبتهاى متفاوت ريختن تو يه سبد و تو ميخرى. با توجه به شناختت و ميزان ريسك پذيرى سبد صنايع مختلف رو ميخرى، مثلا نفت و گاز، دارو سازى و بهداشت، ...
توى همون وبسايت Vanguard  ميتونى ميزان سود دهى هر سبد رو توى چندسال گذشته بررسى كنى.
اگر سوال خاصى هست بپرس از بدونم پاسخ ميدم.
شاد باشى

سلام دوست عزیز،وقت بخیر،شما در مورد سهام توضیح دادید،آیا اطلاع دارید حداقل سرمایه گذاری باید چند باشه تو سهام،واینکه سود ماهانه چقدر میده تقریبا؟

سلام دوست گرامى،
كمينه سرمايه گذارى به سبد انتخابى بستگى داره، البته كمتر سبدى هست كه كمينه رو بالاى $١٠٠٠٠ قرار بده. سود سهام دو بخش هست، يكى سود بدست آمده از كارآيى شركتها ( dividend ) يكى هم سود افزايش بهاى سهام يا سبد سهام. اولى خيلى بالا و پايين نداره، بسته به نوع صنعت سالانه ٢-٥٪‏، دومى بستگى به روند بازار داره. رويهمرفته سالانه ٩-١٠٪‏ ميشه روش حساب كرد.فراموش نكنيم سرمايه گذارى تو بازار سهام تا وقتى زير و بم رو ياد نگرفتيم تنها و تنها بلند مدت(٣-٥ سال دستكم) سود ده هست.
شاد باشى

یک دنا ممنون و سپاس بابت راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-01-28 ساعت 07:16)Rahro نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 21:18)mghk_1363 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 06:00)Kian.zamani نوشته:  با سلام
ممنون از اینکه وقت میزارین و به سوالات پاسخ میدین.....لطفا در باره شرایط شغلی بیشتر بگید....مثلا درآمد یه کارشناس مامایی و یک مکانیک یا برقکار چطوره....اصلا شانس پیدا کردن این شغلها توی هیستون چقدره؟
بازم ممنون

سلام دوست عزیز،میشه در مورد خرید ماشین کارکرده بهم توضیح بدید
ممنونم

سلام دوست گرامى،
ماشين رو هر چقدر پول بدى آش ميخورى، اگر ميدونى چى ميخواى كه حله، اگر نه تويوتا ، هوندا يا نيسان بخر . اگر از نمايندگى بخرى گرونتره ولى ميتونى تا ٣ سال گارانتى بگيرى. اگر به اندازه كافى پول بدى ماشين زير سه سال كار كرد بگيرى كه گارانتى هم داره از هر كى گرفتى!
شاد باشى

من بخام کاکرده بگیرم با قیمت مناسب مثلا تا 4000 تا چکار کنم،چون احتمالا موقتی باشه خرید ماشین باید کمتر هزینه کنم...
ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید،
پاسخ
(2017-01-28 ساعت 10:33)mghk_1363 نوشته:  
(2017-01-28 ساعت 07:16)Rahro نوشته:  
(2017-01-24 ساعت 21:18)mghk_1363 نوشته:  سلام دوست عزیز،میشه در مورد خرید ماشین کارکرده بهم توضیح بدید
ممنونم

سلام دوست گرامى،
شاد باشى

من بخام کاکرده بگیرم با قیمت مناسب مثلا تا 4000 تا چکار کنم،چون احتمالا موقتی باشه خرید ماشین باید کمتر هزینه کنم...

در اون بازه قيمت ميتونيد ماشينهايى مثل تويوتا كرولا يا محصولات هيونداى رو در نظر بگيريد. ماشينهايى آمريكايى هم ميشه خريد اما احتمال به خرج افتادنشون زياده!
موفق باشى
پاسخ
تشکر کنندگان: mghk_1363 ، pishtaz611
(2017-01-29 ساعت 07:52)Rahro نوشته:  
(2017-01-28 ساعت 10:33)mghk_1363 نوشته:  
(2017-01-28 ساعت 07:16)Rahro نوشته:  سلام دوست گرامى،
شاد باشى

در اون بازه قيمت ميتونيد ماشينهايى مثل تويوتا كرولا يا محصولات هيونداى رو در نظر بگيريد. ماشينهايى آمريكايى هم ميشه خريد اما احتمال به خرج افتادنشون زياده!
موفق باشى

ممنون و سپاس
پاسخ
(2010-09-27 ساعت 06:37)samin نوشته:  سلام دوستان عزیز مقیم هیوستون

ما تازه واردیم البته هشت ماه لوس انجلس بودیم وچون همسرم اینجا کار بیدا کرد امدیم هیوستون . دنبال یک زوج برای دوستی می گردیم . چون در لوس انجلس
هم بهترین دوستامون را از همین طریق یافتیم. در صورت تمایل لطفا بیغام خصوصی بدید متشکرم.(به علت نداشتن حرف   از حرف ب استفاده شد.)

سلام ثمين جان من هيوستن زندگي ميكنم ميتونيم بيشتر باهم اشنا بشيم
پاسخ
(2017-02-06 ساعت 14:21)سميراميس نوشته:  
(2010-09-27 ساعت 06:37)samin نوشته:  سلام دوستان عزیز مقیم هیوستون

ما تازه واردیم البته هشت ماه لوس انجلس بودیم وچون همسرم اینجا کار بیدا کرد امدیم هیوستون ...

سلام ثمين جان من هيوستن زندگي ميكنم ميتونيم بيشتر باهم اشنا بشيم
البته این پست مال بیشتر از شش سال قبله. امیدوارم این دوستمون همچنان اینجا فعال باشن و پاسخ شما رو بدن. اما در کل شما در هیوستون دوستان ایرانی زیاد و خوبی می تونین پیدا کنین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، tabim4 ، dv2017 ، nora
از جناب sce از یاران نسل 2013 بخاطر حضور همیشگی و وفعال در این انجمن که نشان از وفاداری به این انجمن و حس نوعدوستی ایشان دارد صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم . متاسفانه یاران قدیمی که خرشان از پل گذشت ؛ دیگه به این انجمن به چشم کاروانسرای متروکه قدیمی نگاه کرده و برای همیشه این انجمن را ترک کردند و شدند قوم باستان حتی یک عده از برندگان سالهای پیش که در آنجا موفق نشدند و برگشتند ایران حاضر نشدند تجربیات تلخشان را به نحوی در این انجمن به اشتراک بزارند ... افسوس
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، nora ، Persischer ، copol ، sce
(2017-02-13 ساعت 11:45)tabim4 نوشته:  از جناب sce از یاران نسل 2013 بخاطر حضور همیشگی و وفعال در این انجمن که نشان از وفاداری به این انجمن و حس نوعدوستی ایشان دارد صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم . متاسفانه یاران قدیمی که خرشان از پل گذشت ؛ دیگه به این انجمن به چشم کاروانسرای متروکه قدیمی نگاه کرده و برای همیشه این انجمن را ترک کردند و شدند قوم باستان حتی یک عده از برندگان سالهای پیش که در آنجا موفق نشدند و برگشتند ایران حاضر نشدند تجربیات تلخشان را به نحوی در این انجمن به اشتراک بزارند  ... افسوس

دوست عزیز،
مهم ترین فاکتور در مهاجرت موفق، پیدا کردن کار و شرایط بهتر از شرایط ایران است. ما بیش از یک سال تو هیوستون بودیم و در کل امریکا و به خصوص تو تگزاز دونبال کار گشتیم، متاسفانه کار درست و حسابی پیدا نکردیم و شرایطمون بهتر نشد. برا همین چاره ای غیر از ترک هیوستون و امریکا نداشتیم.
در کل کسانی که در اول راه زندگی شون هستند، شاید مهاجرت شرایطشون را بهتر کنه ولی کسانی که خونه و زندگی تو ایران دارن مقایسه می کنند و اگر شرایطشون در ایران بهتر باشه ، خوب قطعا بر می گردند. و اما بعضی ها واقعا موفق می شن و کار بهتر و مو قعیت بهتری پیدا می کنند، خوب این افراد ترجیح می دن که بمونن.
فقط یگ چیز را من مطمئنم، اگه همتی که اینجا مهاجر ها برا پیدا کردن کار و زندگی موفق می کنند، تو ایران هم بکنند، شرایطشون بسیار بهتر خواهد شد. ما برگشتیم، ولی مهاجرت باعث شد که قدر داشته هامون مثل خانواده و دوستان و اطرافبان و کار و زندگیمون رو بیشتر بدونیم. Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، sce ، gbtm ، pishtaz611 ، tabim4 ، hgbeigi
(2017-02-24 ساعت 23:45)Azer نوشته:  
(2017-02-13 ساعت 11:45)tabim4 نوشته:  از جناب sce از یاران نسل 2013 بخاطر حضور همیشگی و وفعال...

دوست عزیز،
مهم ترین فاکتور در مهاجرت موفق، پیدا کردن کار و شرایط بهتر از شرایط ایران است....
Azer عزیز.
شما از کاربری قدیمی و خوب اینجایی. من تازه الان متوجه شدم که برگشتی ایران. حرفت رو کامل قبول دارم و اصلا هیچ شکی هم توش نیست. زندگی خیلی کوتاه تر از اونیه که آدم بخواد سخت بگذرونه. شما هم قطعا از این اومدن و رفتن تجربه خیلی خوبی به دست آوردیکه قطعا در آینده جایی خودش رو نشون میده. تجربه شخصی من تا الان حاکی از نارضایتی نیست اما راضی محض هم نیستم. اما به صورت نسبی و در کل فعلا اینجا رو ترجیح میدم اما خدا شاهده تردیدی به خودم راه نمیدم که اگر این روند تحقیر آمیز برخورد با ایرانی ها خیلی جدی تر بشه برگردم و مجددا زندگی رو تو ایران ادامه بدم. اگر هم همچنان تو این فروم هستم فقط و فقط برای کمک به دوستان تازه وارده. امیدوارم بتونم با صداقت جواب سوالات رو بدم. حداقل تو این تاپیک و تاپیک مهندسی عمران از تجربیات خودم براشون بگم تا شاید تو تصمیم گیریشون تاثیر خوبی بزاره. از tabim4 عزیز هم به خاطر لطفی که دارن سپاسگزارم. در انتها اینکه دوستان تجربه و روحیات و خلق و خو و همینطور گذشته تک تک ماها با هم متفاوته. تصمیم گیری هر کدوم از ماها باید بر اساس ویژگی های شخصیتی خودمون باشه. لطفا یه نسخه واحد رو برای همه نپیچیم و ضمنا از نسخه های دیگران هم کپی نکنیم.
موفق باشین.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، gbtm ، AbbasHTC ، pishtaz611 ، tabim4 ، hgbeigi
سلام به همه...بعد مدتها ایمیلم رو چک کردم و پیغامهای این تایپیک رو دیدم حال و هوام شد حال همون روزا ایشاله هرجا هستید زندگیتون سراسر شادی باشه
متاسفانه نشد،
پاسخ
تشکر کنندگان: خوش لحن ، pishtaz611 ، gbtm ، behjat ، Mahboy ، copol
[/quote]

اگه tax و title و اينجور هزينه هارو در نظر گرفتيد و كلن ميخواهيد $٤٠٠٠ هزينه كنيد خيلي سخت بتونيد ماشين قابل قبول بگيريد. من اولي كه اومدم به تو همين قيمتا دنبالش بودم خيليم گشتم ولي چيز خوبي پيدا نكردم.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
(2017-02-25 ساعت 00:40)sce نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 23:45)Azer نوشته:  
(2017-02-13 ساعت 11:45)tabim4 نوشته:  از جناب sce از یاران نسل 2013 بخاطر حضور همیشگی و وفعال...

دوست عزیز،
مهم ترین فاکتور در مهاجرت موفق، پیدا کردن کار و شرایط بهتر از شرایط ایران است....
Azer عزیز.
شما از کاربری قدیمی و خوب اینجایی. من تازه الان متوجه شدم که برگشتی ایران. حرفت رو کامل قبول دارم و اصلا هیچ شکی هم توش نیست. زندگی خیلی کوتاه تر از اونیه که آدم بخواد سخت بگذرونه. شما هم قطعا از این اومدن و رفتن تجربه خیلی خوبی به دست آوردیکه قطعا در آینده جایی خودش رو نشون میده. تجربه شخصی من تا الان حاکی از نارضایتی نیست اما راضی محض هم نیستم. اما به صورت نسبی و در کل فعلا اینجا رو ترجیح میدم اما خدا شاهده تردیدی به خودم راه نمیدم که اگر این روند تحقیر آمیز برخورد با ایرانی ها خیلی جدی تر بشه برگردم و مجددا زندگی رو تو ایران ادامه بدم. اگر هم همچنان تو این فروم هستم فقط و فقط برای کمک به دوستان تازه وارده. امیدوارم بتونم با صداقت جواب سوالات رو بدم. حداقل تو این تاپیک و تاپیک مهندسی عمران از تجربیات خودم براشون بگم تا شاید تو تصمیم گیریشون تاثیر خوبی بزاره. از tabim4 عزیز هم به خاطر لطفی که دارن سپاسگزارم. در انتها اینکه دوستان تجربه و روحیات و خلق و خو و همینطور گذشته تک تک ماها با هم متفاوته. تصمیم گیری هر کدوم از ماها باید بر اساس ویژگی های شخصیتی خودمون باشه. لطفا یه نسخه واحد رو برای همه نپیچیم و ضمنا از نسخه های دیگران هم کپی نکنیم.
موفق باشین.
سلام
شاپور جان شما اين برخوردهايي كه ديدي جديد بوده يا كلي ميگي؟
تجربه من ميگه زندگي در امريكا بستگي به روحيه و خلق و خوي ادما داره. من ميشناسم كساني رو كه شرايط خوبي تو ايران داشتن و اينجا هم خيلي راحت نيستن منتها اصلا حاضر نيستن بر گردن. خود من شرايط كاريم اينجا بدك نيست ولي خوب بعضي وقتا يه چيزايي ادمو اينجا بدجور اذيت ميكنه وادمو به فكر ميندازه و يكيش همين برخورداست. البته استيت هاي ديگه ميتونه بهتر باشه. ولي خوب من خودم تازگي بعد از سه سال رفتم ايران و شرايطو اونجا خوب نديدم به نظرم شما بعد از دو سال زندگي تو كشور هاي جهان اولي سخت بتونين با شرايط و مشكلات ايران كنار بياين.
لاتاري ٢٠١٣
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، pishtaz611 ، Ashkan3832 ، محبوبه. 68
امیر حسین جان.
اول از هر چیز خوشحالم که بعد از مدتها دوباره اینجا میبینمت. من خیلی کلی عرض کردم و روی صحبتم بیشتر برمیگرده به همین قوانین اخیر دستور مهاجرتی جدید رییس جمهور جدیده که طبیعتا موضوع خیلی جالبی نیس۰
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amirhoseinc ، pishtaz611 ، Mahboy ، محبوبه. 68

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان